Įkraunama...
Įkraunama...

Muilo gamyba su šarmu VIId .

QUOTE(redazuka @ 2013 02 22, 02:43)
Susigundžiau ir aš Šampūnmuilį pasigaminti.
Mergaites peržvelkit ar gerai ač šia sukomponavau
pariebinimas 1 proc.
Alieju bendra suma 500g

)Saulėgražų al. 166.667g.
Sezamų al. 166.667g.
Kokosų al. 166.667g

cetilo alkoholio 3 proc.( 15g
1 proc. citrinos r.( 5g) papildomai šarmo reikės 3 g.
vandens  190g.
Šarmas 82.588 g + 3 g. (papildomai citrinos r.)
.
Lauric1
Myristic0
Palmitic6
Stearic3
Ricinoleic0
Oleic19
Linoleic38
Linolenic0

Cleansing31
Conditioning57
Creamy9
Bubbly31

čia tūrėtų būti toks ekonominis skirtas riebiems plaukams variantas  ax.gif

Man atrodo neblogai, tik dar būtinai dėčiau šilko arba vilnos į šampūnmuilį.
dėl pariebinimo ir kokoso aliejaus kiekio - bent man normaliai, tik nežinau dėl aliejų sudėties - labai kukli, aš visada dariau sudėtingesnę. Bet gal kaip tik bus gerai 4u.gif
Kažką sumaišei su rodikliais, man išeina su tavo aliejais (po 167 g., viso 501 g):
Lauric16
Myristic6
Palmitic9
Stearic4
Ricinoleic0
Oleic21
Linoleic38
Linolenic0

Cleansing 22
Conditioning 60
Creamy 12
Bubbly 22

Šarmas 75+3, vanduo 190
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 22 vasario 2013 - 11:19
QUOTE(Nirida @ 2013 02 22, 08:02)
Perskaiciau redazuka recepta ir prisiminiau, kad i saviski sampunmuili neidejau papildomai sarmo rugsciai, dejau 2%, praiebinimas 2%, tai tada realiai gausis pariebinimas gal 0%, ka manot ? Gal jau nieko gero nebus is jo?
Redazuka, man atrodo, kad normaliai sampunmuilis tavo atrodo, bent tie skaciukai, kur putojimas, kremiskumas l.geri rodikliai sampunmuiliai, na bent man atrodo  mirksiukas.gif

Gausis pariebinimas didesnis, tik neaišku, kaip plaukams - mūsų šeimoj visų moterų rieboki plaukai, tai netinka kai daugiau kaip 1%
Atsakyti
Na dabar manau jau pasimokiau ir nepamirsiu sarmo pridet rugsciai blush2.gif Kita syk bandysiu daryt pariebinima 1%, o siaip i sampunmuili dedu visad vilnos. O siam siek tiek kantrybes ir bandysiu, nors dabar manau, gal dar viena reik sumeistraut.
Atsakyti
Laba diena 4u.gif , gal kas pasidalintų savo patirtimi spalvinant muilo masę mineraliniais oksidais? Ar vadovaujatės M. Coss knygoje nurodytais kiekiais (900 g. muilos masės - 4 g. oksido išmaišyti 28 g. šilto distiliuoto vandens)?
Atsakyti
sveikutes
norejau paklausti tos kuri vire si http://viewpointbyra...-ukinis-muilas/ kiek mazdaug to gerio deda skalbimui, ir indus plaunate turbut su pirstinem? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(krisle159 @ 2013 02 22, 18:50)
sveikutes
norejau paklausti tos kuri vire si http://viewpointbyra...-ukinis-muilas/ kiek mazdaug to gerio deda skalbimui, ir indus plaunate turbut su pirstinem? blush2.gif

Aš ne Agnė/Ramutė, bet atsakysiu - skysta muilą indų plovimui verdu jau kelis metus, plaunu indus be pirštinių, tik aš dar po muilo neutralizavimo papildomai dedu glicerino ir citratų ( jei nebuvo dėta citrinos rūgštis verdant).
Yra moterų , kurios visus virtuvės ruošos darbus atlieka su pirštinėm , ir tai labai sveikintina, nes pirktiniai plovikliai sausina odą ir kenkia ne mažiau negu muilas biggrin.gif
Ūkiško muilo PH matuoju prieš neutralizavimą ir po, pradžioj būna mėlynas popierėlis, neutralizavus - šviesiai žalias, po poros savaičių PH dar šiek tiek sumažėja.
4u.gif Nerašau PH skaičiais specialiai, kad A/R nesibartų, kad klaidinu, nes popierėliai su paklaida 4u.gif 4u.gif 4u.gif, o matuoklio neturiu

Skalbimui naudoju gelį iš kieto ūkiško muilo, bet turėtų būti panašu - dedasi 2-3 valgomi šaukštai vienam skalbimui. Baltiems skalbiniams reikėtų dar Sodium percarbonate, vandenilio peroksido ar kito baliklio.
Tik nežinau, kaip su šito muilo putojimu (nepageidautinas mašinoj), nes mano kietas ūkinis nelabai putoja
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 22 vasario 2013 - 18:18
Plaunu indus be pirštinių, ir be reikalo, pažadu pasitaisyti. Rūbams tas ūkinis labai gerai, indams galėtų būt labiau plaunantis ir putojantis, nes riebalus sunkokai nuplauna. Šiandien pradedu makaluoti indams, dervą tirpinu. ax.gif
Skalbimui iš pradžių matuodavau, dabar skalbyklėje pilu į stalčiuką ir tiek, pagal skalbinių kiekį. Ir jaučiu kad padauginu, pakaktų mažiau, vienam kartui apie 20-30ml. Kad nenubėgtų iškart į mašiną, kai noriu plaut su priešskalbimu, stalčiuko priekyje padarau iš sodos arba (dar geriau, ypač purvinesniems, natrio perkarbonato, jau aroma-zone prekiauja) kalnelį, t.y. tiesiog šaukštu ten supilu miltelius. Toks išradimas... Ir pora šaukštų druskos į mikštiklio skyrelį. 4u.gif

Nesibarsiu, Saule/Guoda blush2.gif Aš dėl to pH kariauju kad tos, kurios tik pradeda gaminti ir dar neturi žinių pakankamai, nesvaigtų ir neįsivaizduotų pagal tuos juostelių skaičiukus kad kitoms pasiseka padaryt neutralų ir natūralų muilą, kas neįmanoma, tu gi žinai... blush2.gif

O kiek procentų glicerino į ūkinį dedi? Turiu butelį nusipirkus ir tik kosmetikai naudoju, niekad į muilą nepyliau. Indams būtų ne pro šalį, turėtų blizgesio duoti ir rankoms gerai... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Agnė/Ramutė: 22 vasario 2013 - 19:11
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2013 02 22, 19:58)
Nesibarsiu, Saule/Guoda  blush2.gif Aš dėl to pH kariauju kad tos, kurios tik pradeda gaminti ir dar neturi žinių pakankamai, nesvaigtų ir neįsivaizduotų pagal tuos juostelių skaičiukus kad kitoms pasiseka padaryt neutralų ir natūralų muilą, kas neįmanoma, tu gi žinai...  blush2.gif

O kiek procentų glicerino į ūkinį dedi? Turiu butelį nusipirkus ir tik kosmetikai naudoju, niekad į muilą nepyliau. Indams būtų  ne pro šalį, turėtų blizgesio duoti ir rankoms gerai... 4u.gif

Pilu į litrą skiesto muilo apie 20-40 ml glicerino, kaip kada užeina biggrin.gif
pastebėjau, kad įmaišius atskirai sumakaluotus citratus + gliceriną daug mažiau sausina rankas ir skiriasi nuo muilo, virto tiesiog su citrinos rūgštimi, neaišku kodėl g.gif
ir putoja daugiau
Atsakyti
Citratus pati pasidarai? Jau pietūs po šaukštų - įpyliau citrinos r. iškart. Na nieko, galvoju rūgštele neutralizuoti. Arba pasidarysiu i dar citratų ar laktatų ir maktelsiu pabaigoj... Kosmetikai savadarbių nedrystu, muilui manau galima. Ačiū, glicerino nepamažinsiu. 4u.gif

Dėliojuos receptą muilui, kuris noriu kad būtų baltas. Padažysiu, TD pabalinsiu, bet reikia ir bazės baltos. Kas geriau iš nebrangių aliejų - kukurūzai, rapsai, saulėgrąžos, ryžių branduoliai? Pagrindas bus kokosai, palmių branduoliai, alyvuogės, sviestmedis. 4u.gif
Atsakyti
su ryziu aliejum sviesus muilas gavos. kitu jusu isvardintu nesu dejusi
Atsakyti
QUOTE(Agnė/Ramutė @ 2013 02 22, 21:16)
Citratus pati pasidarai? Jau pietūs po šaukštų - įpyliau citrinos r. iškart. Na nieko, galvoju rūgštele neutralizuoti. Arba pasidarysiu i dar citratų ar laktatų ir maktelsiu pabaigoj... Kosmetikai savadarbių nedrystu, muilui manau galima. Ačiū, glicerino nepamažinsiu. 4u.gif

Dėliojuos receptą muilui, kuris noriu kad būtų baltas. Padažysiu, TD pabalinsiu, bet reikia ir bazės baltos. Kas geriau iš nebrangių aliejų - kukurūzai, rapsai, saulėgrąžos, ryžių branduoliai? Pagrindas bus kokosai, palmių branduoliai, alyvuogės, sviestmedis.  4u.gif

Mano ūkiškas visiškai baltas - kokosas 56, palmės, sviestmedis, kukurūzai, truputis ricinos, net balinti nereikia smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Saulė/Guoda: 22 vasario 2013 - 20:58
Ačiū, merginos, vis makaliodavau sudėtingybės. Muilas bus kietas ir ne ūkinis, tai kokosų tiek daug dėt negaliu, ieškau jiems baltos kompanijos... Gaminsiu gal ryt bandomąjį, nedaug, o paskui kartosiu, jei reiks taisysiu. Turiu tikslą vasarai nemažam kiekiui, nenoriu išsikelt kainos, nes bus dovana (noriu pagamint svečiams dukros vestuvėse). 4u.gif
Atsakyti