Su dienos pietumis kavinėse yra tikrai didelė problema, nes kavinės kažkodėl nelabai nori išlaikyti gerą savo vardą ir dienos pietums daugiausia siūlo tikrai prastus patiekalus.
Tačiau atsirinkus, galima rasti neblogų vietų.
QUOTE(anais-anais @ 2012 11 21, 14:03)
kavinės kažkodėl nelabai nori išlaikyti gerą savo vardą ir dienos pietums daugiausia siūlo tikrai prastus patiekalus.
mano drauge dirbus jau tikriausiai visose Druskininku kavinese ir keliose Alytaus, tai sake, kad paprastai dienos pietus buna ruosiami is vakarykstes dienos nesuvalgytu/neispirktu maisto produktu ar patiekalu. Tiesiog, kad maziau kavinei nuostoliu butu.
Beja, pussesere konditere turiu, tai toj srity irgi panasiai elgiamasi. Neisparduotus pyragus ir tortus perdirba i kitus, tik pertepimus visad ismeta. Na, jie nebutinai seni, sugede, tiesiog jau pardavimo terminas baigiais, o jos (konditeres) isradingos, visokiu triuku moka

Bet pagalvokit, ką galima pagaminti už 10 lt, dažniausiai mėsiško, ir dar įskaičiuojant sriubą? Ir kavinės pelną, aišku. Kiek moki, tą ir gauni. Yra vietų, kur dienos pietūs 16-20 Lt, tai čia kažko padoresnio ir galima tikėtis

QUOTE(Tepaluota @ 2012 11 21, 12:49)
Mes Jūsų visuomet laukiam

QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 11 21, 15:05)
sake, kad paprastai dienos pietus buna ruosiami is vakarykstes dienos nesuvalgytu/neispirktu maisto produktu ar patiekalu. Beja, pussesere konditere turiu, tai toj srity irgi panasiai elgiamasi.
Absoliutus briedas

Apie konditeriją išvis patyliu. Pussesrrei prieš kalbant tokias nesąmones derėtų pasidomėti technologijomis, tada sužinotų, kas lieka iš kartą jau panaudoto biskvito

QUOTE(jearmaine @ 2012 11 21, 16:35)
Bet pagalvokit, ką galima pagaminti už 10 lt, dažniausiai mėsiško, ir dar įskaičiuojant sriubą? Ir kavinės pelną, aišku. Kiek moki, tą ir gauni. Yra vietų, kur dienos pietūs 16-20 Lt, tai čia kažko padoresnio ir galima tikėtis 

Lygiai tokia pat patiekalo savikaina, kai mokame 10Lt, lygiai tokia pati, kai 16 ar 20. tik antroje lėkštėje dar yra tikimybė prie salotų rasti petrušką iš savininko daržo ar puse bulvės daugiau. Karbonado savikaina su garnyru siekia max 2,50Lt, ūkinėms išlaidoms padengti dedant 100% ar net 200% antkainį, savininkui lieka min 200% pelno. Čia už pigesnį karbonadą. Sriubų savikaina - 35 - 50ct. O petruška iš nuosavo daržo kain ar labai daug kainuoja...
QUOTE(Tikrė @ 2012 11 21, 16:44)
Kak nu, tak srazu

QUOTE(Amarcord @ 2012 11 21, 13:10)



Pritariu

Skaniai pavalgyti nelabai randu kur, pasidariau labai priekabi - neskanu, nekvepia, negraziai atrodo...pati pasigaminu, zinau ka valgau! Bet buna visko - nera laiko, tenka valgyt ne namie

QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 11 20, 16:19)
O as nesistebiu, normali suma, jei nepirkinejat ko nereikia. Juk dauguma tu, kurios pradeda rekt: "tai jus tada nesveikai maitinaties", tiesiog neatsizvelgia i tai, kad kiti nepirkineja pvz.: alkoholio, gazuotu gerimu, kavos, pusfabrikaciu, visokiu cipsu, saldainiu ir t.t. Yra ir kurie i kavines neina, nes nenori, nes nepatinka. Atmetus visas nereikalingas islaidas tikrai galima nedaug isleist ir normaliai valgyt. Ir tikrai sveikiau nei tos, kurios puola irodinet, kad tik daug isleidziant galima sveikai ir skaniai maitintis.
Alkoholį deja perkam, bet tik alų, vyras labai mėgsta


Labai gerai nevalgom. Dažniausiai bulviniai patiekalai, miltiniai, bet vartojam ir nemažai pieno produktų, daržovių (juos visus perkam parduotuvėj) Vaikui skiriam geresnį maistą. Mėsą valgom 1 - 2 kart. savaitėj. Vyras niekada nevalgo pusryčių, apskritai mažai valgo (pietums nešasi ką nors iš namų, dažniausiai) , vaikas taip pat mažai valgo (pradėjo lankyti darželį, tai ko gero daugiau valgys ten nei namie) Darbo dienom vyras namie valgo vieną kartą ir tikrai mažai. Tokios išlaidos yra ne todėl, kad labai taupom, o todėl, kad kitaip kolkas nelabai galim.
QUOTE(dominica @ 2012 11 2 19:54)
as tai nematau nieko normalaus prasimaitint uz 200lt per menesi, kai zmogui per menesi gaunasi vos 100lt. nebera Lietuvoj tokiu kainu, kad butu galima uz 25lt savaitei visiskai gera, kokybiska, subalansuota maista valgyti. nebent perka tik duona piena, o mesa, darzoves, kiausiniai ir tt- mamos is kaimo. kitu atveju tai cia bado dieta, o ne sveika mityba..
Daržoves paminėjau kokias auginam, jų užteks dar keliems mėnesiams, po to reiks pirkti. Kiaušinių gaunam kas 2-3 mėn. po 10, retais atvejais 20 vnt. tai tikrai nėra taip, kad nereikia pirkti, o perkam juos labai dažnai, nes visa šeima mėgstam


QUOTE(Pireja @ 2012 11 20, 23:05)
Siaip tai net darzeliuose vienam vaikui maistas kainuoja daugiau nei 100lt.
Be to, juk rase, kad neperka darzoviu, kiausiniu, padeda tevai ir uosviai. Tia gal ta pagalba tokia, kad belieka tik cukraus ir arbatos nusipirkt.

Be to, juk rase, kad neperka darzoviu, kiausiniu, padeda tevai ir uosviai. Tia gal ta pagalba tokia, kad belieka tik cukraus ir arbatos nusipirkt.
Kartais ir perku. Tik nuo rugsėjo iki sausio kažkur nereikia pirkt bulviu, kopūstų, o kitas daržoves reikia. Kiaušinius perkam. Tėvų pagalba tokia, kad kovą pirko kiaulę ir maždaug trečdalį davė mums, tai iki dabar valgom, jau tuoj pabaigsim

QUOTE(sena pažįstama @ 2012 11 21, 09:35)
Mes neperkam to, ko nereikia: jokiu pusfabrikaciu, jokiu cipsu, jokio alkoholio(vyras negeriantis, o man sveikata neleidzia), jokiu toru, jokiu gazuotu gerimu. Neinam i kavines, nes gaila pinigu, patys skaniau pasigaminam
Dauguma darzoviu is tevu, mesos gaminius patys rukom, duona/pyragus patys kepam. Vienok, 1 zmogui 300lt i menesi-suprantu pilnai, nes telpam i ta suma, tuo tarpu kaip reiktu tilpti 3 zmonems i 300-nesuprantu visiskai, nors uzmuskit.


Pusfabrikačių, čipsų, gasuotų gerimų, sulčių mes perkam 1-2 kart per metus. Patikėkit kai pradėjom skaičiuot išlaidas aš pati buvau labai nustebus, kad maistui tik tiek išleidžiam. Baigiantis resursams ir pagalbai išlaidos tikrai bus didesnės. P.S dabar prisiminiau, kad aš dar perku maistą iš savo smulkaus verslo pajamų

QUOTE(Alexandra.R. @ 2012 11 21, 10:50)
Kodel nenormalu? Gi rase, kad darzoves ir kiausiniai is kaimo. Nespreskit pagal save, jus gal daug pvz. mesai isleidziat, o yra zmoniu, kurie net ne kasdien mesa valgo (mano drauge pvz.). Va ir gaunasi, kad normaliai prasimaitina.
[/color]
[/color]
Ir mes ne kasdien mėsą valgom, nors aš mėgstu

QUOTE(MrrMiau @ 2012 11 19, 18:55)
Mūsų 3 asmenų išlaidos maistui per mėnesį dažniausiai būna 200 - 300 Lt . (2 suaugę ir 1 vaikas ). Gal kada būna virš 300, bet labai retai. Kodėl tiek mažai? Daržoves (bulves, morkas, kopūstus, burokėlius, moliūgus užsiauginam patys). Gera tetulė kartais duoda kiaušinių, kažkiek padeda tėvai ir uošviai. Į kavines apskritai nevaikštom. Pusfabrikačių neperkam. Viska gaminam patys namie. Vyras valgo mažai, dukra valgo mažai, aš daugiausiai




nu stebuklas kazkoks, isduokit ka valgot, ka perkat. prasau truputi smulkiau. Kokius produktus perkat uz tuos 200 lt. Nes mes 4 asmenu seima i 1000 netelpam ir nepasakyciau, kad sikarniai valgom. Mes ir darzoves auginam

Mudu su vyru dviese išleidžiam daug... apie 800,- tikrai. Ir tai, iš mamos gaunam pigesnės mėsos, o rudenį - daržovių. Taupyt gal ir norėtųs, bet mėgstam skaniai valgyt, ypač daug išeina mano mėgstamoms bandelėms, sūreliams ar kitiems saldamakams, o vyrui alus ir pomidorų sultys išvis gyvenimo džiaugsmai... Ir, deja, tam, ką labiausiai mėgstam, nebūna akcijų. Na, neperku sūrelių už 59ct, nes pagal skonį anie ne iš varškės... Pusryčiams - jogurtai. Į kavines einam ~1-2k. per mėn. O ir valgom tik šviežią, max 2 dienų pastovėjimo, maistą (išlepimas, ne kitaip).
Beabejo, sutaupyti įmanoma, kaip kad dauguma jūsų čia sugeba prasisukt. Bet vistiek tuomet reikėtų atsisakyti to, kas labiausiai patinka (kalbu apie skanumynus). O man valgymas - vienas didžiausių malonumų...deja
Beabejo, sutaupyti įmanoma, kaip kad dauguma jūsų čia sugeba prasisukt. Bet vistiek tuomet reikėtų atsisakyti to, kas labiausiai patinka (kalbu apie skanumynus). O man valgymas - vienas didžiausių malonumų...deja

QUOTE(justejan @ 2012 11 22, 09:13)
nu stebuklas kazkoks, isduokit ka valgot, ka perkat. prasau truputi smulkiau. Kokius produktus perkat uz tuos 200 lt. Nes mes 4 asmenu seima i 1000 netelpam ir nepasakyciau, kad sikarniai valgom. Mes ir darzoves auginam
.

As tai manau, kad ir suvalgomo maisto kiekis dar labai svarbu.


Mano pussesere tokia taupuole: atsipjauna surio gabaliuka ir suvalgo pusryciams su arbata. Ir ji stebisi, kad sugeba pavalgyti uz labai maza suma.


QUOTE(sena pažįstama @ 2012 11 22, 11:29)
Mano pussesere tokia taupuole: atsipjauna surio gabaliuka ir suvalgo pusryciams su arbata. Ir ji stebisi, kad sugeba pavalgyti uz labai maza suma.
Nu mano seimynai reikia minimum kalno sumustiniu, kad visu pilvus uzkimstu 


tai visada priklauso nuo valgančiųjų kiekio ir pobūdžio - pasiūlyk trims sportuojantiems paaugliams po jogurto indelį, nepriims net kaip juodo jumoro.
QUOTE(justejan @ 2012 11 22, 08:13)
nu stebuklas kazkoks, isduokit ka valgot, ka perkat. prasau truputi smulkiau. Kokius produktus perkat uz tuos 200 lt. Nes mes 4 asmenu seima i 1000 netelpam ir nepasakyciau, kad sikarniai valgom. Mes ir darzoves auginam
.

Kasdien šaldytuve būna pieno, kefyro, kiaušinių. Duonos produktus taip pat vos ne kasdien perkam. Perkam vos ne pigiausius produktus sau( vaikui stengemės duot kokybiškesnį maistą )Pati darau valgyt. Valgiai dažniausiai iš bulvių. nu nejau pavardint? ( Blynai, kugelis, virtos, keptos, blyneliai, žemaičiai, visokie kukuliai, blyneliai ir t.t, makaronai su įvairiais padažais, sriuba kasdien, Iš miltų blynai, virtiniai, lietiniai, kurių įdaras dažniausiai būna varškė, peivagrybiai, vištiena. Sriuba verdu iš vištos kauliukų, vadinasi "rinkinys sriubai" , nuverdu būna sriuba, kas lieka įdarau lietinius, arba padažą prie bulvių, ryžių, makaronų. Labai visa šeima mėgstam grikių košę. Dažnai padažus darau prie bulvių, kruopų, taip sočiau. Kepu blynelius su majonezu iš vištienos, faršo, jei labai sotus. Visokių dalykų darau. Ir čeburėkus kepu. Ir vištą kepam kartais. Savaitgaliais 1-2 valgymus valgom pas uošvius, tai irgi kažkiek susitaupo





