Įkraunama...
Įkraunama...

Išlaidos maistui. Realios.

man atrodo ten žurnalistai smarkiai pripainiojo doh.gif nes tikrai, 12 Lt žmogui dienai yra netgi labai gerai bigsmile.gif (mūsų 2+2 šeimai dienai išeina 30-40 Lt - netaupom, o dar mudu su vyru pietus darbe valgyklose valgom).
bet iš straipsnio pradžios matosi, kad 12 Lt žmogui dienai lieka viskam (rūbams, buities priemonėms etc., o ne tik maistui) atskaičius mokesčius (galima įtarti komunalinius).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo san: 27 lapkričio 2012 - 11:38
aš supratau, kad į tą sumą įeina viskas - chemija, drabužiai, pramogos. tiesiog tiek lieka vienam žmogui po mokesčių.
Atsakyti
QUOTE(dominica @ 2012 11 27, 11:24)
as irgi ta straipsni paskaiciau ir nesupratau, ko tie tevai su 7 vaikais verkia. pagal juos 12 lt per diena vienam zmogui neuztenka pavalgyt  blink.gif nu nezinau, man atrodo cia visiskai normali suma, uz kuria gali ne tik sveikai maitintis, bet ir cipsus kimst. taigi daugiau nei 300lt per menesi zmogui gaunasi  blink.gif


Nesu tikra kam jiem lieka tas 12 Lt, nes straipsnio pradzioje rasoma" TV3 laidoje „Savaitės komentarai“ kalbinta tvarkinga 7 vaikus auginanti šeima prisipažino, kad maistui per dieną jie gali skirti vos 12 Lt asmeniui." Paskui jau raso lyg po mokesciu tiek lieka (kas reikstu kad viskam: buiciai, rubams/avalynei, pramogoms, sveikatai ir maistui - tada jau mazoka)). Bet dar reiktu atkreipti demesi, kad rasoma, jog jie turi uki, vadinasi turi ir savo darzoviu, galbut pieno produktu ar net mesos. Mums vidutiniskai gaunasi apie 11 Lt/d zmogui (iskaitant kad MB pietus darbe kainuoja apie 10 LT galima butu pigiau prasimaitint) ir mes beveik kasdien valgome mesa (kartais zuvi), perkame ir egzotisku vaisiu, ir saldumynams nemazai isleidziam, ir nueit kazkur papietaut sau leidiam uz ta pacia suma. Ir as esu tikra kad dar galetume sutaupyti reikalui esant, nes tikrai nemazai yra niekuciu.
Atsakyti
Tas "turi ūkį" juk nereiškia, kad jie ūkio gėrybes veltui gauna. Tiek ūkis, tiek sodas, tiek daržas reikalauja investicijų, tai reikėtų gerai paskaičiuoti, prieš teigiant, jog taip gyventi yra pigiau nei pirkti daržoves.
Atsakyti
QUOTE(KibirVibir @ 2012 11 26, 19:33)
tai atlyginimas vienas ar du visgi?  bigsmile.gif Ir ka jus SAU leidziat, ne vaikui, ne vyrui, kai sumoketa paskola, nupirkti vaistai ir maistas? Siaip smalsu.

Viena atlyginimas, tik aš KARTAIS uždirbu litą kitą pardavinėdama vaiko išaugtus rūbus ir žaislus. ( max. 100lt per mėn, bet ne kiekvieną.)

Aš sau leidžiu nusipirkti saldumynų, kosmetikos, rūbų, vaikui žaislų (mb praktiškai tyčia neperka, nes pagal jį jų jau per daug ir vistiek dukra nežaidžia. ) Dažniausiai vistik perku ką nors skanaus biggrin.gif blush2.gif
QUOTE(Realesne @ 2012 11 26, 22:13)

bigsmile.gif  as 12 lt vienam asmeniui per diena neisleidziu  blush2.gif


Aš paskaičiavau, kad pas mus visai šeimai per dieną 10 -12 Lt. O 12Lt žmogui, jei vien maistui tai čia labai labai neblogai.
Atsakyti
QUOTE(mergaiciukas1 @ 2012 11 27, 13:11)
Bet dar reiktu atkreipti demesi, kad rasoma, jog jie turi uki, vadinasi turi ir savo darzoviu, galbut pieno produktu ar net mesos.


kaip jau ir pastebėjo, reiktų nepamiršti, kad nei mėsa, nei daržovės savo ūkyje iš oro ir švęsto vandens neužauga...

(truputį į šoną, bet, kai aš perku siūlus mezgimui, tai vis dvejoju: išlaidas prirašyti prie malonumų ar prie aprangos doh.gif lotuliukas.gif )
Atsakyti
QUOTE(san @ 2012 11 27, 13:51)
(truputį į šoną, bet, kai aš perku siūlus mezgimui, tai vis dvejoju: išlaidas prirašyti prie malonumų ar prie aprangos doh.gif  lotuliukas.gif )

O rimtai, prie ko fiksuojate su apranga susijusias paslaugas: batų/rūbų taisymą, valymą? Aš tai prie rūbų ir rašau, nes vis tiek investuojama į drabužį. Lygiai taip pat rašyčiau siūlus, medžiagas į rūbų skiltį.
Atsakyti
QUOTE(Amarcord @ 2012 11 27, 13:14)
Tas "turi ūkį" juk nereiškia, kad jie ūkio gėrybes veltui gauna. Tiek ūkis, tiek sodas, tiek daržas reikalauja investicijų, tai reikėtų gerai paskaičiuoti, prieš teigiant, jog taip gyventi yra pigiau nei pirkti daržoves.



QUOTE(san @ 2012 11 27, 13:51)
kaip jau ir pastebėjo, reiktų nepamiršti, kad nei mėsa, nei daržovės savo ūkyje iš oro ir švęsto vandens neužauga...

(truputį į šoną, bet, kai aš perku siūlus mezgimui, tai vis dvejoju: išlaidas prirašyti prie malonumų ar prie aprangos doh.gif  lotuliukas.gif )


As esu kilusi is kaimo ir puikiai zinau is kur atsiranda mesa, pienas, darzoves ar vaisiai 4u.gif Ir kiek tai kainuoja. Sutinku, kad pieno produktai (ukyje tik savo reikmems) yra visiskai nuostolingas dalykas. Mesa, ziurint kokia. Bet darzoves tikrai pacia uzauginti nera brangiau nei pirkti. Juolab kad toje seimoje dar ir darbo ranku kiek smile.gif

jei mezgat rubus, tai as traukciau prie aprangos. Bet jei kokias serveteles, interjero puosybos elementus, tai gal labiau prie laisvalaikio raukciau 4u.gif

QUOTE(Amarcord @ 2012 11 27, 13:57)
O rimtai, prie ko fiksuojate su apranga susijusias paslaugas: batų/rūbų taisymą, valymą? Aš tai prie rūbų ir rašau, nes vis tiek investuojama į drabužį. Lygiai taip pat rašyčiau siūlus, medžiagas į rūbų skiltį.


As prie aprangos islaidu itraukiu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(mergaiciukas1 @ 2012 11 27, 14:04)
Bet darzoves tikrai pacia uzauginti nera brangiau nei pirkti.

Labai pritariu. Neisivaizduoju, i ka ten tiek reiketu investuoti, kad pirkti darzoves apsimoketu labiau, nei jas auginti paciam. Nebent tas darzas uz 100km nuo namu.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 11 27, 15:05)
Labai pritariu. Neisivaizduoju, i ka ten tiek reiketu investuoti, kad pirkti darzoves apsimoketu labiau, nei jas auginti paciam. Nebent tas darzas uz 100km nuo namu.

Aš daržo neturiu, tai nieko negaliu teigti, bet suabejoti juk galima, ar ne? Elementarios sėklos yra nepigus malonumas. Pvz., pomidorų sėklų pakelis kainuoja gal 12 lt, jame būna iki 10 sėklų. Ne visos ir sudygsta. Auginant daug daržovių ir sėklų reikia nemažai. Kai kurias galima gauti iš praeitų metų derliaus, bet kai ką tenka ir pirkti. Ir sėklos - tai ne vienintelis dalykas, kuris kainuoja turint daržą.

Galų gale reikia investuoti daug laiko, kas irgi yra pinigai (nebent darže kapstytis yra hobis ir malonumas). Man būtų per brangu.
Atsakyti
QUOTE(Pireja @ 2012 11 27, 15:05)
Labai pritariu. Neisivaizduoju, i ka ten tiek reiketu investuoti, kad pirkti darzoves apsimoketu labiau, nei jas auginti paciam. Nebent tas darzas uz 100km nuo namu.

Na su tam tikromis išimtimis tikrai išauga daržovių kaina, nebūtinai daržas turi būti už 100 km g.gif Kolegė turi sodą, maždaug 5 km nuo namų, miesto pakraštyje, tai kasmet keikiasi, kad labai brangsta žemės išdirbimas, padaugėjo vagysčių, o privažinėti dažnai yra problematiška smile.gif Bet niekas nepaneigs fakto, kad savo užsiaugintas yra skaniau, nors pvz jei nėra galimybių tinkamai sandėliuoti daržovių ir dalis jų nė sausio mėn. nesulaukia, tokiu atveju manau, kad auginimas nejučia padidina išlaidas, nes vis tiek tenka pirkti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Amarcord @ 2012 11 27, 15:29)

Galų gale reikia investuoti daug laiko, kas irgi yra pinigai (nebent darže kapstytis yra hobis ir malonumas). Man būtų per brangu.


Kalba ejo apie konkretu atveji, kur buvo parasyta kad dirba tik vienas seimos narys. Tai kitas, manau turi laiko tam, jeigu jau ukiskai gyvena. O tokie kurie ukiskai gyvena, paprastai turi kur sandeliuoti, ir kaimiskose vietovese tu vagysciu ir darzu kazkaip maziau tenka girdet (savo kaine net neteko), nei priemiesciuose.

Ir kodel Jus galvojate, kad pakelyje yra tik 10 seklu? g.gif Siaip Kriksto mama grynai del ivairoves seja 3 pakelius (3 rusis), daigais apdalina dar ir giminaicius, veliau siltnamio gerybes valgo, konservuoja ir dar lieka g.gif O siltnamyje juk jokio ypatingo apdirbimo nera, sakemis zeme "varpo", o atnaujina dirvozemi kompostuodami ir tas nieko nekainuoja. Tai cia 36 Lt (jei pakelis seklu 12 Lt), gal dar vanduo laistymui kainuoja, jei nera sulinio, o visa kita laikas. Tas pats su kitom darzovem.
Atsakyti