QUOTE(*Liepa18* @ 2013 01 28, 21:11)
Tiesiog, pasiskaitymui...
Kokios nėštumo nutraukimo pasekmės?
Nėštumo nutraukimas psichologiškai neigiamai paveikia moterį, jos vyrą, vaikus ir net pačius medikus, sukelia potrauminį streso sutrikimą, kuris yra įtrauktas į psichikos ir elgesio sutrikimus Tarptautinėje statistinėje ligų ir susijusių sveikatos sutrikimų klasifikacijoje. Turbūt dažnas pagalvojame, kodėl Lietuvoje tiek daug žmonių serga depresija, alkoholizmu, narkomanija, nevaisingumu, kodėl turime tiek daug moterų, gimdančių prieš laiką, negalinčių išnešioti, kodėl tiek daug skyrybų, kodėl mes turime tiek daug savižudžių, kodėl tiek daug visuomenėje negatyvizmo ir agresijos. Lietuvos demografai mus vis perspėja apie blogėjančią situaciją šalyje.
Informacija ir statistika paremti faktai
Poabortinį sindromą, kaip potrauminio streso sutrikimo atmainą, 1981 m. aprašė amerikiečių psichologas Vincentas Rue.
Vokietijoje atliktas tyrimas: 80 proc. moterų kenčia nuo vėlyvųjų aborto pasekmių.
Abortas padidina savižudybės riziką. Lyginant pagimdžiusias ir abortą patyrusias moteris pastarųjų nusižudė šešis kartus daugiau.
Apklausus 1000 vyrų, nustatyta, kad ¾ jų pergyveno sunkų su abortu susijusį laikotarpį.
Iš daugiau nei 400 abortus atlikusių porų 70 proc. išsiskyrė per mėnesį po aborto. Kito tyrimo duomenimis, tik 2 iš 11 nevedusių moterų po aborto tęsė santykius su sugyventiniu.
99 proc. abortų daroma dėl socialinių ir ekonominių priežasčių ir tik 1 proc. dėl išprievartavimo, kraujomaišos, silpnos sveikatos, didelio luošumo ir pan.
Iš JAV atliktų tyrimų matyti, kad pusę apsisprendimų atlikti abortą paskatino vyrai; Kanadoje 8 iš 10 moterų teigia, jog būtų gimdžiusios, jei jas būtų palaikę aplinkiniai.
Moterys, dariusios abortus, pagimdo dvigubai daugiau negyvų kūdikių. Gerokai padidėja kūdikių mirtingumas.
Savaiminiai persileidimai moterims, dariusioms abortus, yra 30 40 proc. dažnesni nei nedariusioms.
25 proc. (kai kurių tyrimų duomenimis dvigubai daugiau) moterų, nutraukusių pirmąjį nėštumą, visam gyvenimui lieka nevaisingos.
Autorė: Gydytoja psichiatrė psichoterapeutė Zita Alseikienė
Puiku, kad turite savo nuomonę

Čia vyksta diskusija ir mes visos reiškiam nuomones bai stengiamės dalintis faktais bei platesniu požiūriu į temą, o ne dogmatiškumais, kad pasakiau ir viskas, nenuginčijama ir nenoriu girdėt jokių argumentų

Jei nenorite praplėsti savo požiūrio, išgirsti kitokią nuomonę, tai reik suprast ateinat čia pamokslų skelbt ar kaip?
Kaip jau sakiau žmogiška prigimtis įtakoja tą bandymą praslysti. pNežinau, gal Jūs koks retas egzempliorius ir niekada niekur nebandė praslys, nei šuo namų darbus suėdė, nei greitį viršijot ar pan. Eilinis statistinis pilietis ir lyšną gurkšnį vyno susipila prieš sėsdamas užvairo ir pedalą paspaudžia daugiau nei galima ir visiems gerai, kol pakliųna į avariją ir tada visi rėkia kaip blogai, kad viršijo greitį, kad gėrė, kad tą darė, aną

Čia tik vienas pavyzdys, jų daug galima pritaikyti.
Gerai kai mes čia visos suaugusios susirinkę žinom ir apie kontracepcijas ir dar daug ką, o kai buvo po 16 tiek pat žinojom? Dabar tenka girdėt, kad nekaltybę išlaikiusi 16metė tai jau senmergė, nesveika kažkokia

Gerai jei normali aplinka ir bent minimalias žiinias turi, o kiek vaikų (merginų ir vaikinų) prisigaudę visokių pasakų kaip negalima pastot per pirmą kartą, stovint, duše, per pilnatį, per delčią......

Vėlgi tik pavyzdys.
Pseudo-statistiką patsitavote ir nepatikrinote. Aš pora puslapių atgal rašiau apie 3-5 proc nevaisingumą

Neteigiu, kad mano duomenys geresni nei Jūsų, bet 25-50 proc tai jau laaabai neįtikėtinai skamba. Tuo pačiu žmogus (kurį cituojate) pateikdamas tokius nerealius duomenis iškart atrodo nepatikimas visame kitame ką sako.
Savižudybių lyginimas gimdžiusių ir abortavusių tarpe turi būti atitinkamai "sukontroliuotas" pvz socialinės padėties prasme ir t.t.
Skyrybų statistika ir be abortų sukasi apie 50 proc, 20 proc daugiau iš 400 žmonių statistiškai nelabai ką reiškia. Ir vėl reiktų atsižvelgti į poros santykius iki pastojimo.
Daug apsigimimų, negimdinių nėštumų ir t.t. galima nurašyti ir tarkim užterštumui, organizmo nuodijimui vaistais (reik-nereik), kontraceptikų naudojimu, gerokai didesniu streso lygiu ir pan dalykais, kurie vakarietiškuose kraštuose pasikeitė per pastaruosius keletą dešimtmečių, abortai gali turėti įtakos, bet tai nėra viso ko priežastis. Jau vien tai, kad vyrai skatina apsisprendimą darytis abortą, tai tik parodo, kad abortas yra pasekmė, o ne priežastis. Ir pasekmė ne neapgalvoto pagulėjimo, o visuomenės, kur moteris priklausoma nuo vyro, kur vaiko auginimo atostogos neretai prilygsta profesinei savižudybei, kur vaiko auginimas trukdo kilti karjeros laiptais (juk būtent moteris turi imti biletenį jei vaikas serga), kur viena negali finansiškai aprūpinti dvieų žmonių ir turi gyventi iš pašalpų, nes sąlygų grįžti į darbą nebūtinai yra....Na manau supratot. Ar nesutiksit, kad reikia ne abortų politiką keisti, o visuomenę, viso to šaknis ir pasekoje pasikeis ne tik abortų statistika, bet ir smurto šeimoje, pagarbos žmogui, nuosavybei, apskritai gyvybei........ Ar norite kalbėti tik apie abortą kaip absoliutų blogį, kurį pašalinus būtų rojus žemėje
Kalbant apie apsigimimus, tai ne visi apsigimimai baigiasi gimdymu, tai reik suprast Jūs siūlote laukti kol vaisius pats numirs ir pradės pūti? Ar tokie rimti apsigimimai kai vaikas išgyvena valandą po gimimo? Kuo ta moteris nusikalto, kad turi 9 mėnesius po širdim nešioti vaiką tam, kad jis po gimdymo mirtų? Nu visgi abortas

Geriau lai išmoksta kažkokią mistišką pamoką...
Laimės niekam nėra pažadėta. Gyvenimas kiekvienam skiria laiko ir erdvės. Pats žmogus turi pasirūpinti kuo juos užpildyti.