QUOTE(milabra @ 2013 05 02, 10:21)
Ajste,
visi laikosi įstatymo, nes bijo pasekmių
Niekas nesilaiko įstatymo todėl, kad jis labai jam pritaria, jį myli ir apskritai savo gyvenimą sieja su įstatymų laikymusi. O įstatymo laikymosi sėkmė priklauso nuo kontrolės mechanizmo. Įstatymai, kurių niekas nekontroliuoja, yra ignoruojami (pvz. šunų kakių rinkimas).
nereikia neteisingų išvadų daryti, remiantis vien savo aplinka
Mano aplinkos atstovai laikosi įstatymų ne todėl, kad bijotų bausmės. Net jeigu niekas nematytų- neviršyja greičio, prisega vaiką autokėdutėje, nemėto per langą šiukšlių, nevagia parduotuvėje, neperka kontrabandinių prekių, neperka diplominio darbo. Net ir šunų kakius dalis visuomenės renka

, nors nėr jokių bausmių. Manau, net neverta diskutuoti, kuri visuomenės dalis sąmoningai laikosi taisyklių, o kuri tik dėl to, kad bijo būti pagauta.
QUOTE(ewacka @ 2013 05 02, 16:31)
tai nera ko ir stebetis, kad prie tokios supuvusios sistemos svietimo vyksta tokie dalykai kaip mokslo darbu pirkimas ir pardavimas.
kaip kažkas jau pastebėjo - tai ir nepūdykite tos sistemos. Visuomenė nenukrito iš dangaus, ją sudaro individai, kiekvienas svarbsu ir reikšmingas. Nesvarbu, suprantate ar nesuprantate, kad darote blogai- jūsų verslas juodas, nesąžiningas ir nešvarus
QUOTE(Agrefa @ 2013 05 03, 10:13)
Panašu, kad tos,kurios labai skausmingai reaguoja į baigiamųjų darbų pirkimą, taip skausmingai reaguoja ne todėl, kad sąžinės balsas šaukia, nors garsiai rėkia, kad tik dėl sąžinės, bet todėl, kad joms skaudu dėl jų nežmoniško vargo rašant darbą, kai kažkas kitas be vargo, tik su piniginiu minusu, turėjo baigiamąjį darbą ir, kaip ir jos, sėkmingai gavo diplomą.
kam tos asmeninės patirtys????
Nėra tas diplominio darbo rašymas kažkoks antgamtinis dalykas, reikalaujantis nežmoniškų pastangų. Jei galvoje ne košė, o tai kas ir priklauso galvoje būti ir noro yra - parašo tuos darbus.
QUOTE(milabra @ 2013 05 03, 10:18)
Bet žinokite mielosios, gyvenime tas darbo rašymas ar pirkimas neturės jums jokios įtakos. Darbdaviai nesidomi jūsų pažymiais ar vidurkiais. Ir jiems neįdomu, kiek gavote. Retas paklaus baigiamojo darbo temos, o jau pažymio niekas neklaus, nes jei yra diplomas, reiškia apgynei.
ar mes kalbame apie tai, ką mano/manys darbdaviai ? Tema ne apie tai....
QUOTE(milabra @ 2013 05 03, 10:58)
Kiek tau metų, sovietinio palikimo žinove?
Visi dabartiniai studentai gimę nepriklausomybės metais, jie tarybinių laikų net neuostė. Jaučiu kad tu taip pat. Tai nustok kalbėti apie tai, ko nesusigaudai.
išmokai iš televizijos skambią frazę, ir varai...
Įsiskaityk, kas rašoma, o tada bliuznyk apie nusirašomus kontrolinius. Va tokio darbuotojo kaip tamsta, nesamdyčiau net ir su penkiolika asmeninių baigiamųjų darbų, nes esi neįžvalgi, neanalizuojanti, ir nesugebanti žvelgti į padėtį iš visų pusių. Gėda universitetui, kuris tave ruošė.
kiek nereikalingų asmeniškumų

Nemalonu skaityti ir diskutuoti.
Kaip sakoma, kad pirmoji karta nuo žagrės kilminga nebus. Tam, kad žmogus įgautų tam tikras manieras, suvokimą kaip kada elgtis ir t.t. - reikalingos net penkios kartos. Juk nepamokys mama vaiko taisyklingos kalbos, jei jos pačios mama žargonu visą laiką kalbėjo ir su pirštais iš bendro dubens valgė. Taip ir sovietmetis nepasibaigė paskelbus nepriklausomybę. Jaunimas negyveno duotuoju metu, bet jų seneliai, tėvai, mokytojai - visi atsinešę sunkią kuprą, kurios nenusimes per 20 metų, jei ji buvo auginta 50 metų - visą tą palikimą krovė savo vaikams. Užtai ir yra likęs mąstymas apie sukčiavimą kaip teigiamą dalyką tik posovietinėse šalyse, bei šalyse, kurios kenčia priespaudą. Tikros demokratijos šalyse tai nesvarstytina.
Nuokrypis literatūrinis

Švedų rašytojos knygoje, viename pasakojime buvo svarstoma, kas galėtų būti vagis." .... Vieną atmetė, ne ne , toks sąžiningas, kitą atmetė- na niekaip negalėtų vogti, liko trečias, gimęs Rusijoje. O štai šis galėjo pavogti, juk Rusijoje vagystė nelaikoma nuodėme..." .