Įkraunama...
Įkraunama...

Medaus tortas

QUOTE(Gioia @ 2013 12 23, 17:00)
Sveiki, noreciau paklausti. Siuo metu orkaiteje kepa Kirbes medutis. Kadangi gyvenu salyje kurioje beveik neimanoma rasti grietines, arba ji tokia kaip jogurtas, kazkin ar nieko bloga jei isplaksiu standziai grietinele ir imaisysiu maskarpones surio? Ar bus skanu? g.gif  Cia mano pirmas medutis, tai nenoriu jo sugadniti. blush2.gif
Ir dar kaip man tuos trupinius pagaminti, ar reikia torta apipjaustyti ir juos sumalti ar kaip?  blush2.gif

Galie šiek tiek įdėti maskarpones, bet pagrinde naudokite tada grietinėle...manau bus skanu tikrai, citrinos sulčių nepagailekite gaivumui....
Jei pvz. Virsus biskvito bus su kepurele, tai ji nupjaukite ir su burokine tarka sutarkuokite ir ranka po to dar patrupinsite ir bus trupiniu...
Atsakyti
QUOTE(Liusii @ 2013 12 23, 17:45)
tai dekit tik grietineles , i ja cukraus ir citrinos sulciu pagal skoni, maskarpones galima tik ji kremo skoni jau pakeis  smile.gif as trupiniu nedarau, torta aptepu grietinele , bet jei reiktu daryt tai gal mesmale sumalciau ta biskvita  g.gif jei jus iskepsit ji formoj torto tai jums nebus ka ten apipjaustyti, teks supjauscius i lakstus vien ju paaukoti trupiniams  smile.gif

Jau sutepiau tik grietineles kremu. Dar vienas tortukas turi atvesti. O iskilusias virsunes sutarkuosiu. Aciu uz patarimus.
Atsakyti
sveikos, kepiau meduti pagal Kirbes recepta,
gal kokiai naujai kepejelei pravers mano pastebejimai,
200 gr eve margarino
4 valg saukstai dirbtinio medaus
4 valg saukstai cukraus,
3 kiausiniai
3 arb sauksteliai sodos, gesinau 1,5 sauksto acto
na cinamono, gvazdikeliu, kardamono, pagal skoni
vienas pastebejimas-nesuputojo soda, kai pyliau i praausiusia mase, bet iskilo normaliai, miltu dejau iki tirstos grietines tirstumo,
pertepiau kita diena,
kremas-indelis kondensuoto pieno, dvaro grietines didelis indelis ir 1 citrinos sultys,
grietine dejau palengva, plakesi puikiai , kremas buvo tirstokas, galvojau, kad neisigers, bet po paros, gavosi minkstas ir sunkus, ko nesitikejau biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos :-) norėjau paklausti jūsų, neseniai valgiau meduti, kurio keliiuose sluoksniuose buvo kivių. Noriu kepti Naujiesiems medutį. Kaip ir darius anksčiau, bet klausimas ar nepasileis kremas nuo kivių? Gal želatina juos apipilti prieš dedant?
Atsakyti
QUOTE(maskatukas @ 2013 12 26, 20:06)
sveikos, kepiau meduti pagal Kirbes recepta,
gal kokiai naujai kepejelei pravers mano pastebejimai,
200 gr eve margarino
4 valg saukstai dirbtinio medaus
4 valg saukstai cukraus,
3 kiausiniai
3 arb sauksteliai sodos, gesinau 1,5 sauksto acto
na cinamono, gvazdikeliu, kardamono, pagal skoni
vienas pastebejimas-nesuputojo soda, kai pyliau i praausiusia mase, bet iskilo normaliai, miltu dejau iki tirstos grietines tirstumo,
pertepiau kita diena,
kremas-indelis kondensuoto pieno, dvaro grietines didelis indelis ir 1 citrinos sultys,
grietine dejau palengva, plakesi puikiai , kremas buvo tirstokas, galvojau, kad neisigers, bet po paros, gavosi minkstas ir sunkus, ko nesitikejau biggrin.gif

3 arb sauksteliai sodos????? Ar isprotejot? 1 saukstelio pilnai uztenka

QUOTE(eglute1990 @ 2013 12 28, 22:20)
Sveikos :-) norėjau paklausti jūsų, neseniai valgiau meduti, kurio keliiuose sluoksniuose buvo kivių. Noriu kepti Naujiesiems medutį. Kaip ir darius anksčiau, bet klausimas ar nepasileis kremas nuo kivių? Gal želatina juos apipilti prieš dedant?

Tokio torto valgyt neteko, bet girdejau, kad kiviai su zelatina visiskai nedraugauja. Tai ne kiviai, o zelatina gali viska sugadint.
Atsakyti
QUOTE(Tigris @ 2013 12 28, 23:41)
*3 arb sauksteliai sodos????? Ar isprotejot?  1 saukstelio pilnai uztenka
**Tokio torto valgyt neteko, bet girdejau, kad kiviai su zelatina visiskai nedraugauja. Tai ne kiviai, o zelatina gali viska sugadint.

pagal atsakymus nelabai suprantu kiek jus patyrusi tortu kepime g.gif


*pagal kirbes recepta 2 sauksteliai sodos i norma, tiek pati visad dedu ir puikiai viskas, man taip tikrai geriau iskyla biskvitas gaunasi purus, ir galiu plonyciais ji supjaustyti - juk cia ne tradicinis kociojamas medutis. Tiesa gesinu i 2 saukstus acto, viskas ten suputoja smile.gif ir acte ir puode.
**Kaip zelatina gali sugadinti? juk klausiama ar kivi ja tepti o ne i krema deti smile.gif nors yra juk meduciai kur kremas su zelatina bet tada jie sulaistomi (pvz. arbata).
jei nevalget ir nezinot-nekomentuokit smile.gif man valgyt teko, jie buvo tepti tortengus zele ir taip izoliuoti nuo kremo. Tiesa kad grietinele ir kivi nelabai draugauja nes kivis turi askorbo rugsties tai duoda rugima, gali ir pasileisti ji, bet norint viskas imanoma. Nereik pamirsti kad paprasta zelatina sunkiau stingsta su kivi, bet tortengus taip tik tokiems atvejams skirta. Vistik pati su kivi daryciau tik sau, o ne kitiems ir juos keisciau i bruknes / spanguoles - jei jau ko nors tokio norisi smile.gif Bet cia jau tik mano patarimas o jusu pasirinkimas smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ramune.v: 28 gruodžio 2013 - 23:14
QUOTE(eglute1990 @ 2013 12 28, 22:20)
Sveikos :-) norėjau paklausti jūsų, neseniai valgiau meduti, kurio keliiuose sluoksniuose buvo kivių. Noriu kepti Naujiesiems medutį. Kaip ir darius anksčiau, bet klausimas ar nepasileis kremas nuo kivių? Gal želatina juos apipilti prieš dedant?

Kiviai sąveikoje su pieno produktais duoda kartumą (nevisada, nežinau nuo ko priklauso), siūlyčiau neeksperimentuoti.
Atsakyti
Labai ačiū merginos už atsakymus, kadangi dar tikrai neturiu tiek patirties ir žinių apie kremus ir tortus, tad atsisakysiu kivių smile.gif bandysiu galvoti ką čia rūgštesnio įdėti smile.gif
Atsakyti
Kepėja esu nekokia. Bet noriu dar pabandyti. Man visada tortai gaunasi negražios formos. Kažkoks nuslydęs. Atrod, kad kraštai griūna. Va, pažiūrėjau jūsų kepinius, šonai statųs, gražūs... O man gaunasi nuožulniai. Gal reikia ką įbesti į vidurį, kad forma išsilaikytų? Noriu kepti medutį.
Atsakyti
as vakar pati susitepiau medaus torta,turejau lakstus keptus,dar praejusiais metais,vasara biggrin.gif konkreciau 2013.07.04,pamenu kepiau savo dukrytes krikstynoms,tad jei kurioms kyla klausimu ar gali kept lakstus pries savaite,tai maniskiems jau puse metu biggrin.gif kaip nauji thumbup.gif thumbup.gif
beja..pertepima dariau su aguonomis blush2.gif ziuresiu,kad cia gausis
Atsakyti
O ar laktai iskerti pagal kirbes recepta irgi gali ilgai stoveti?As juos kepu po viena atskirai.Ant kepimo popieriaus paskleidziu pora saukstu teslos,paskleidziu ir kepu.Man taip zymiai greiciau,nei kocioti.Tik idomu su laikymo tepminu kaip?
Atsakyti
As ir kepiau po viena. Tiksliau mano orkaite kai didziule, tai mab tilpdavo po 3-4 lapstus 24 skersmens. Jau nepamenu pagal kuri rpc dariau ar cipciuko ar kirbes. Bet manau abu viebodai ikgai gali stovet, svarbu kad ne biskvitiniai
Atsakyti