Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

QUOTE(lara86 @ 2013 01 01, 15:43)
sveiki man ir labai idomu del antru metu vpa pinigeliu perleidimo teciui.kiek skaiciau ir supratau tai reikia imrti du metus mamai vienus metus mama gauna pinigelius.o antrus metus galima perleisti teciui,bet mama vistiek lieka su vaikuciu namuose?

QUOTE(Jelenux:) @ 2013 01 01, 18:46)
Taip,mes jau vakar viska susitvarkem  4u.gif

Kaip įdomiai.. Ir mama toliau sau būna su vaiku, o tėtis dirba? Tik išmoka mokama mamai jau nuo tėčio skaičiuotų pajamų?
Atsakyti
QUOTE(Ragany @ 2013 01 01, 21:43)
Kaip įdomiai.. Ir mama toliau sau būna su vaiku, o tėtis dirba? Tik išmoka mokama mamai jau nuo tėčio skaičiuotų pajamų?



mama nieko negauna, tiesiog yra vpa ir augina vaika. o ismoka gauna tetis, kaip ir alga gauna tetis.
Atsakyti
QUOTE(Murčikas @ 2013 01 01, 22:25)
mama nieko negauna, tiesiog yra vpa ir augina vaika. o ismoka gauna tetis, kaip ir alga gauna tetis.

A. Bet tėtis gaus ir išmoką, ir algą tuomet, taip?
Atsakyti
QUOTE(Ragany @ 2013 01 02, 08:28)
A. Bet tėtis gaus ir išmoką, ir algą tuomet, taip?


TAIP.

As taip pat turiu klausima, busiu lb dekinga, jei padesit susigaudyti 4u.gif mirksiukas.gif Esu VPA su pirmu vaiku nuo pirmo vaiko gimimo dienos 2011.06.11 (isejau pagal senaja tvarka). Dabar nuo 2012.12.06 isejau i NGA su antru vaiku. Prasyme pasirinkau, kad NGA pasalpa ismoketu dviem dalim, pagal palankesni DU (ta pati, kaip ir su pirmaja). 2012.12.17 gavau pirmaja NGA ismokos dali (uz gruodi) ir akivaizdziai matosi, kad ji keliais simtais litu mazesne, nei 100% DU (elementariai pasiskaiciavau, kiek butu 100% uz 15 gruodzio dienu pagal tai, kiek gaudavau 90% uz pilna men.). Del ko taip gali buti? Isivele klaida ir ismoka paskaiciuota pagal paskutinius metus ar cia del nepritaikyto NPD? Is anksto laaaabai aciu blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rayondes: 02 sausio 2013 - 07:59
Noriu pasitikslinti, jei būnant VPA ir gaunant išmoką už vieną vaiką, antrais metais pagimdyčiau kitą vaiką, ar teisingai suprantu, kad mokėtų pirmo vaiko VPA pinigus (gaunu 40 proc. nuo "lubu") + NGA išmoką, o jau išėjus į antro vaiko VPA išmokų už abu vaikus nemokėtų, tik už antrąjį?
Atsakyti
QUOTE(kismet @ 2013 01 02, 10:32)
Noriu pasitikslinti, jei būnant VPA ir gaunant išmoką už vieną vaiką, antrais metais pagimdyčiau kitą vaiką, ar teisingai suprantu, kad mokėtų pirmo vaiko VPA pinigus (gaunu 40 proc. nuo "lubu") + NGA išmoką, o jau išėjus į antro vaiko VPA išmokų už abu vaikus nemokėtų, tik už antrąjį?

Jei gerai supratau konsultantes aiskinima, kadangi isejai pagal naujaja tvarka, isigaliojusia nuo 2011.07.01 (70% ir 40%), ismokas gausi uz abu vaikus, bet ne daugiau 100% kompensuojamojo DU arba lubu Tavo atveju:-) Isejusioms i VPA iki 2011.07.01 to 100% ribojimo nera.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo rayondes: 02 sausio 2013 - 09:39
QUOTE(rayondes @ 2013 01 02, 10:37)
Jei gerai supratau konsultantes aiskinima, kadangi isejai pagal naujaja tvarka, isigaliojusia nuo 2011.07.01 (70% ir 40%), ismokas gausi uz abu vaikus, bet ne daugiau 100% kompensuojamojo DU arba lubu Tavo atveju:-) Isejusioms i VPA iki 2011.07.01 to 100% ribojimo nera.


Hm, o idomu, kaip su ismoka uz NGA, ar tikrai taikomos lubos, jei igyji teise gauti ismoka uz NGA tuo metu, kai dar gauni ankstesnio vaiko VPA... Kazkur buvau girdejusi, kad NGA bet kokiu atveju mokama papildomai, netaikant lubu. Ko gero, reikia paciai rasyti i Sodra smile.gif
Atsakyti
laba.man su pirmu vpa baigiasi kovo 20 (sueis 2metukai)laukiuosi antro terminas liepos pradzioje.idomu kaip man paskaiciuos pinigelius koki laika ims.nes i dekreta isieisiu kokia geguze.o balandi imsiu nepanaudotas atostogas
Atsakyti
Sveiki,
Gal galit padėti susigaudyt: laukiuosi antro, NGA turėtų prasidėti 2013-03-25 kažkur, bet darbovietėj pradėjau lankyt kalbos mokymus, kurie baigsis 2013 balandžio vidury. Kažin ar galėčiau jau būdama NGA eiti į tuos mokymus (nes šiaip jie vyksta ne darbovietėj, darbo funkcijų tada nevykdau), ar vis tik reiktų dirbti iki kol jie baigsis?
Jei antras variantas, ką prarasiu? Kaip suprantu, vis tiek man išmokės už 126 k.d., bet tada galiu negauti pinigėlių už porą sav. VPA, kurios būtų prasidėjusios anksčiau jei ne tie mokymai?

Atsakyti
Mamytės su nesena patirtim,atsakykit prašau,ar baigiantis vaiko priežiūros atostogoms ir išeinant laiku į darbą reikia rašyti kokį raštą Sodrai ir darbovietei?Ar viskas automatiškai baigiasi,o aš pradedu dirbti?Ačiū. 4u.gif
Atsakyti
noriu pasitikslinti, jei mano NGA baigiasi 2013-01-07, tai VPA skaiciuos uz laikotarpi 2012.01.01-2012.12.31???

Papildyta:
QUOTE(swarcas @ 2013 01 02, 15:48)
Mamytės su nesena patirtim,atsakykit prašau,ar baigiantis vaiko priežiūros atostogoms ir išeinant laiku į darbą reikia rašyti kokį raštą Sodrai ir darbovietei?Ar viskas automatiškai baigiasi,o aš pradedu dirbti?Ačiū. 4u.gif

nereikia niekam nieko rasyti wink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zz_aiza: 02 sausio 2013 - 14:57
Merginos, skaitau skaitau ir truputi nesuprantu g.gif Sodros tinklapyje rašoma, kad motinystės pašalpa mokama už darbo dienas, kuri išmokama iš karto už visą nėštumo ir gimdymo atostogų laikotarpį. Tai reiškia, kad išėjusi NGA pinigėlius gausiu tik vieną kartą ir tik po gimdymo? g.gif ar aš kažko nesuprantu? doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo katanelis: 02 sausio 2013 - 16:36