QUOTE(saaba @ 2013 01 25, 22:49)
tai va, ir as taip galvoju po ilgu samprotavimu,kad pirmas testas pries namo siltinima tikrai yra BUTINAS! Suzinosim visus plysius ir siltinant bus galima viska patvarkyti.
Ne visai taip. Pagal sandarumo testą tik galima spręsti, ar yra daug plyšių, ar - ne labai. Vistiek, po to teks rankomis ieškoti, kur tie plyšiai yra ir užtaisinėti. Viena paguoda, kad specialistams, darantiems sandarumo testus, teko matyti daug įvairių atvejų ir jie gali patarti, kuriose vietose tų plyšių reikia ieškoti.
Termovizija - kitas dalykas. Testas nereikalauja jokių pasiruošimų, atliekamas labai greitai ir iškart nurodo problematiškas vietas.
QUOTE
Kaip nubalsuotumet uz vertikalu ar horizontalu... Paklausiau kodel ji rekomenduoja,atsakymas buvo toks:jei turite daug pinigu,darykit vertikalu. taip iseina biednas zmogelis sumoka 60tuks.lt uz horizontalu, o turtingas 70tuks.lt uz vertikalu.idomu ar ne?

Teisingai, vienintelis horizontalaus kolektoriaus privalumas yra kainoje. Nekomentuosiu čia tų beprotišku kainų, kur paskelbėte. Tačiau, net mokant dvigubai mažiau už šildymo įrengimą, tendencija išlieka tą pati - bendroje sumoje skirtumo nesijaučia, o vertikalus kolektorius yra daug geresnis.
QUOTE
...ir dar prie to pacio.Jeigu jie kasa 80-100cm gylyje(horizont),tai ziema ims siluma is zemes ar salti

jeigu Lietuvoje isalas eina iki 1.20m ir daugiau.
Natūralaus įšalo gylis priklauso nuo grunto savybių, vietovės bei oro. Jei ne klystu, vidutiniškai įšalas siekia vos pusę metro. Maksimalus pasitaiko kartą per 10 metų. Be to, pats įšalo faktas nėra toks svarbus. Dauguma ŠS gali dirbti, kai paimamo iš kolektoriaus skysčio temperatūrą yra -5.5'C. Net prie tokios temperatūros ŠS sugeba siurbti šilumą iš žemės. Tik ŠS našumas bus tuo mažesnis, kuo mažesnė temperatūra bus požeminiame kontūre ir jis "valgis" daugiau elektros.
Tad, horizontalų kolektorių galimą įrengti ir nedideliame gylyje, tačiau jo efektyvumas bus gerokai mažesnis.
Su horizontalių kolektoriumi yra kita problema. Šaltą žiemą, kai siurbsite daug šilumos, šaldant žemė aplink kolektoriaus, ten gali susidaryti įšalas vien nuo kolektoriaus. Jei kolektorius yra negiliai, žemės sluoksnio temperatūra ir taip nėra didelė, tad nesugeba greitai sušildyti žemės aplink kolektoriaus žarną ir įšalo pavojus yra daug didesnis. Jei tame plote kietinate kažką auginti - tai vasara teks gerokai ilgiau laukti kol žemė įšils. O medžiams - tai yra pražūtis.
Be to, tam kad pakloti horizontalų kolektorių teks sudarkyti gan didelį žemės plotą. Po to teks atstatinėti dirvožemio bei augalijos sluoksnį.
QUOTE
Dar informacijos uz grindini sildyma 1 ir 2aukstuose paskaiciavo 20tukst.lt.darbas ir medziagos(labai grubiai 200kv.m).Bet pries tai savo lesomis mes patys turime apsisiltinti ir issibetonuoti
Nesuprantu, ko žmonės taip pasimaišė ant grindinio šildymo, kai yra gerokai patogesnį bei pigesnį variantai???