QUOTE(busycat @ 2013 01 22, 12:45)
Šiaip įdomumo dėlei... tarkim pirkėjas nepatiko, nes iš žinučių, skambučių, pokalbių ir aplamai konteksto aišku, kad jis perka katiną namams, dūšiai t.y. pigiau nei veisimui. Bet duoda suprasti, kad po to kai užmokės (duos avansą ir atsiskaitys galutinai) už katiną, katinas taps jo nuosavybe ir jis darys ką nori - daugins, perpardavinės tretiesiems asmenims jei to reikės, nunagins ir t.t. Nors sutartis, tai griežtai draudžia.
Tyčiotis iš gyvūnų ir juos kankinti draudžia ne sutartis, o dar aukštesnio lygio "dokumentai". Tai Jei man pirkėjas pirkdamas sakytų, kad jis nusipirks ir kankins - aš irgi neparduočiau. Ir jei ką - turėčiau argumentų teisme.
Bet jei mano argumentai būtų tokie subjektyvus: iš konteksto supratau, kad tai blogas žmogus - tai čia labai tokie minkšti argumentai :-)
QUOTE(busycat @ 2013 01 22, 12:45)
Aš (tarkim) atsisakau rezervuoti/parduoti katiną. Arba užkeliu kainą, tokią, kad jam praeis noras pirkti. Norit pasakyti, kad padavęs mane į teismą toks pirkėjas turi šansų laimėti?
Na žiūrėkite. Viena yra galiojantis įstatymas, ir visai kas kita - teisminė praktika. Pas mus dar nebrandi rinka. Tarkime vakaruose yra normalu piknaudžiauti pardavėjo pasitikėjimu. Nueini, nusiperki filmavimo kamerą, pafilmuoji krikštynas, pirmadienį gražini, sakau kad nepatogi rankena. Pardavėjas gražina pinigus. Žinoma, patiria jis nuostolius: parduoda jau kaip padėvėtą, nes ir pakuotė praplėšta ir t.t. Bet trumpalaikis nuostolis yra mažesnė blogybė nei kova su savo klientu. Kartu - pas juos ir vartotojus ginančios organizacijos turi didesnius raumenis, nei kad pas mus.
Yra šalių, kur galima gražinti net prabangius rūbus. Net gal ne įstatymo pagrindu, bet rinkos įpročiu. Pas mus to nėra, ir dar sunku tikėtis, kad kada nors bus....
Dabar pagal jūsų komentarą.
Atsisakau parduoti . Atsisakote kada? Kai jau pardavėte? Kai jau pasakėte, ok, rezervuotas, avansą reikia sumoketi per savaitę. Ar atsisakote parduoti tik pačių derybų metu? Čia niuansai, bet jie žiauriai svarbūs.
Noriu pasikartoti, kad antspaudo arba parašo ant popierinės sutarties nebuvimas - ta dar nefaktas, kad sandėris neįvyko. Yra ir tokia savoka
žodinė sutartis . Tai jei derybų pradžioje nebuvo kalbos, kad sandėris laikomas tik pasirašius popierinę sutartį, jei klientui raštu ar žodžiu jau patvrtinote, kad sandėris įvyko, kačiukas jūsų - tada viena. O jei paėmėte avansą - tai viskas, jau pardavėte. Avansas - geležinis to įrodymas.
Jei po sandėrio atlikimo nusprendžiate sutartį anuliuoti - o paėmus avansą ir persigalvojus - tai ir yra vienašališkas sutarties nutraukimas- jums gresia netesybos, bauda ir t.t.
Jūsų sutartyse (jūsų plačiaja prasme, kelių LT veisėjų) mačiau punktą, kur numatytos baudos pirkėjui, jei jis nutraukia sutarti. Tai yra - jei jis, sumokėjes avansa persigalvoją, kaip baudą jus nusirašote jo avansą. Tai esu tikras kad teismas tokiu atveju - pripažintų teisinga atitinkama bauda ir jums. Jei jus paėmete avansą, pasinaudojote jo pinigais bet po visko nusprendėte jam neparduoti - tai pirma turėtumetė grazinti jam avansą, tada už tą periodą naudotus jo pinigus sumokėti delspinigius (bet čia gautusi kapeikos), ir kartu avanso dydžio baudą sumokėtumėte. Ir tai būtų sažininga. Kuo rizikuoja viena puse, tuo turi rizikuoti ir kita.
Papildomai, jei normalus advokatas - pirkėjas gali prisiteisti ir kitas savo, dokumentais pagrystas islaidas. Tarkime - per sandėrio galiojimo laiką jis susipirko kraitelę, dar kazkokių išlaidų patyrė būtent susijusiu su tuo katinu. Va ir šitas sumas gali priteisiti atlyginti jums.
Bet vel pasikartosiu - viskas priklauso nuo advokato ir dar daugiau nuo teisėjo kompetencijos. Seno sukirpimo teisėjas turi geležines savo pozicijas, ir visos "naujovės" ji pasiekia sudėtingai :-).
Teko domėtis vienos skundu portalo teismine praktika. Tai net pateikus precedentų sarašą - dalis teisėjų jais nesivadovauja, o masto "tarybiškai". Na bet čia ne apie tai.
QUOTE(busycat @ 2013 01 22, 12:45)
Bendrauju viename užsienio meino meškėnų forume. Ten jie labai praktikuoja tokį punktą savo sutartyse. Ir niekas dar to neužginčijo, arba bent jau nebandė:
Nepažodžiui - Pardavėjas turi teisę, neparduoti kačiuko, neįvardinant nepardavimo priežasties. Ir toliau seka rezervo grąžinimas
Na čia vėl. Jei aš būčiau veisėjas - aš mėginčiau save saugoti kitaip. Jei PET kastrato kaina būtų 1000, tai sutartyje aš pateikčiau ir nekastrato kainą. Ir ji būtų labai labai didelė. Tarkime 20.000. SUtartyje būtų pirkėjo isipareigojimas iki xx termino kastruoti. Nekastravus arba nepateikus kastravimo akto (ar kokio kito vet. dokumento), būtų laikoma kad katinas naudojamas kaip nekastratas, todėl klientui atsirastų prievole sumokėti kainos skirtumą.
Na o įvykus sandėriui, paėmus avansą, ir pries kačiuko atidavimą tiesiog persigalvoti - tai taip negalima. Ir sutartyje tokios salygos būti negalėtų. Tiksliau būti galėtų, tačiau teismė ji lengvai griūtų. Tai kaip gerai būtų tokiomis sutartimis prekiauti.
Pardavinėju sau auksinius kačiukus, kurių net neturiu. Susirenku milijonus avansų, ir kai reikia duoti kaciuką - tai tik pinigus atgal ant akių numetu - viso gero, turiu teisę nekomentuoti. O tuos pinigus tik kitame versle suku, paskolas dalinu ir t.t.
Uz tai turėtų gresti tokia pat sankcija kaip ir kitai pusei ž avanso dydzio bauda. Plius - delspinigiai/procentai uz pinigų naudojimo perioda.