Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo dieta

Oi labai daug informacijos pateiket mergaites! 4u.gif Organizmo isvalymui, geresnei savijautai ir svorio numetimui blush2.gif labai noreciau pabandyti, nes dabar jauciuosi apsunkusi, be energijos. Vakar valgiau kaip ir tinkama maista, tik kava su trupuciuku cukraus ne i tema (nesilaikau dar, bet del svorio stengiuosi sumazinti bulves, miltus, saldumynus...). Pienas pas mus kaimiskas, anyta karvutes augina.
Tik manau sunkoka butu laikytis, gyvenu su vyro tevais, kasdien gaminu paprastai, kepu pyragus, savaitgaliais visada buna daug zmoniu, sveciu, tai dar daugiau visokiausiu patiekalu. As ipratusi ragauti kai gaminu, del prieskoniu, druskos, saldumo (nemoku nustatyti kaip kiti is kvapo blink.gif ), tai nezinau kaip cia man gautusi.
Atsakyti
Aurosoma, viskas gausis mirksiukas.gif maatai, ragavimas, tai ne valgymas - juk ragauji lašelį, o ne didelį kąsnį mirksiukas.gif

man pavyko suderinti įprastinio maisto gaminimą su figūros dailinimu, ir tau pavyks thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2013 03 15, 10:16)
Aurosoma, viskas gausis  mirksiukas.gif  maatai, ragavimas, tai ne valgymas - juk ragauji lašelį, o ne didelį kąsnį  mirksiukas.gif

man pavyko suderinti įprastinio maisto gaminimą su figūros dailinimu, ir tau pavyks  thumbup.gif


Aciu uz palaikyma, gal reikes pabandyti ax.gif

Jusu patiekalai is viso nuostabus, ne tik skanus, bet dazniausiai atrodo ir labai sveiki. Talentas!
Papildyta:
Tiesa turiu pora klausimeliu del kavos, ar galima? Cukraus negalima, tai gal tiktu fruktoze?
Atsakyti
QUOTE(Aurosoma @ 2013 03 15, 11:05)
Aciu uz palaikyma, gal reikes pabandyti  ax.gif

Jusu patiekalai is viso nuostabus, ne tik skanus, bet dazniausiai atrodo ir labai sveiki. Talentas!
Papildyta:
Tiesa turiu pora klausimeliu del kavos, ar galima? Cukraus negalima, tai gal tiktu fruktoze?


Dėl kavos tai kyla visokių klausimų, bet šiaip ji nėra nei draudžiama, nei leidžiama. Jei norisi, gerkite smile.gif Bet būtų geriau riboti iki dviejų puodelių per dieną, paskutinįjį geriant ne vėliau kaip 12-13h, kad nemaišytų ramiam miegui naktį. Na, nors aišku, bet koks stimuliantas nėra labai rekomenduotinas, bet aš pati negaliu atsikratyti priklausomybės kavai biggrin.gif Man skanu ir viskas. Ir tradicija rytais gerti kavą smile.gif
Cukraus negalima, saldiklių negalima. Gryna fruktozė yra blogiausias įmanomas visų cukrų variantas, kadangi ji nekelia cukraus kiekio kraujyje (todėl organizmas negali jos panaudoti energijai... kam iš esmės ir valgom), o keliauja tiesiai į kepenis, kurios fruktozę paverčia riebaliukais. Aš kavą, arbatą pripratau gerti be cukraus, o desertus saldinti medumi ar datulėmis (nors šie produktai irgi turi fruktozės, bet kartu ir naudingų medžiagų, mikroelementų ir pan., todėl bent tokia jų nauda, kai išgryninta fruktozė yra tik fruktozė ir tiek).
Dėl ragavimų, tai suprantu. Jei tik dėl figūros laikytis tokio mitybos režimo, tuomet taip, nepakenks tas mažytis kąsnelis paragavimui, bet jei dėl sveikatos, energijos, odos būklės, ligų ar pan., tuomet geriausia vengti net ragauti. Slippery slope taip sakant smile.gif Aš kartais paragauju ir po to išspjaunu, arba ragauti duodu šeimos nariams. O geriausia, darau su leidžiamais ingredientais ir niekas nesupranta, kad vafliai buvo be miltų ir be cukraus ir be sviesto biggrin.gif
Atsakyti
Elata, dėl ragavimo drįsčiau nesutikti biggrin.gif ( čia turiu omenyje bendrai mitybą, o ne valymosi laikotarpį) tikrai nieko blogo nenutiks, jei lašeliuką ( nago dydžio gabalėlį) paragauji - ir ragaudavau ir pan. ir viskas ok su oda buvo ir sveikata ir energija nepalyginamai kitokia , nei normaliai valgant įprastinį maistą. Na bet gal čia nuo kiekvieno organizmo individualiai priklauso mirksiukas.gif Manau, kad bet koks itin staigus pokytis gali iššaukti nepageidaujamas reakcijas ir stresą organizmui. ax.gif

o šiaip tai gaminti maistą galima išmokti ir visai neragaujant biggrin.gif


Aurosoma, stengiuosi gaminti iš ties įvairų maistą, nėra taip kad šeimoje fanatiškai laikomės kažkokių griežtų mitybos taisyklių. taip, buvo metas, kada tai vyravo, bet grynai dėl sveikatos atstatymo, išsivalymo , viršsvorio suvaldymo/atsikratymo. Daugiaugiai taip: sveiki ar sveikesni patiekalai, lengvai suvirškinami "eina" į trasą kasdien, o gerokai rečiau (pva. 1 ar 2 k. per mėn. ar dar rečiau) ir įprastiniais pasilepinam, bet didelio poreikio pvz. makaronams, bulvėms, miltiniams, visokiems kiaulienos riebios šmotams - nebelikę jau senokai. Vis tik mitybos įpročiai pasikeitę iš pagrindų thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2013 03 15, 11:59)
Elata, dėl ragavimo drįsčiau nesutikti  biggrin.gif ( čia turiu omenyje bendrai mitybą, o ne valymosi laikotarpį) tikrai nieko blogo nenutiks, jei lašeliuką ( nago dydžio gabalėlį) paragauji - ir ragaudavau ir pan. ir viskas ok su oda buvo ir sveikata ir energija nepalyginamai kitokia , nei normaliai valgant įprastinį maistą. Na bet gal čia nuo kiekvieno organizmo individualiai priklauso  mirksiukas.gif  Manau, kad bet koks itin staigus pokytis gali iššaukti nepageidaujamas reakcijas ir stresą organizmui.  ax.gif


Ne, ne, blogo tikrai nieko nenutiks. Kiek žmonių kasdien valgo tokį maistą ir gyvena. Bet dėl dviejų dalykų sakau: 1) paragauji šiek tiek ir jokio blogo poveikio nejauti. Tada pagalvoji, ai, gal dar šiek tiek, nieko gi man. Tada dar. Ir tada galiausiai grįžti prie tradicinės mitybos. 2) Įsivaizduokim, kad organizmas yra benzinu varomas automobilis. Įpylus benzino jis kuo puikiausiai važiuoja, tačiau kartu su benzinu įpyli lašelį dyzelino, automobilio variklio veikimas sutrinka, nepaisant to, kad abi rūšys yra degalai ir dyzelino buvo tik lašelis. Iš tikrųjų, visų organizmas skirtingi, tad fainai, kad neturėjai problemų su oda ar kt. ligų. Mane pvz. net ir nuo mažo gabalėlio pieno produktų išberia. Jei valgau per mažai daržovių - oda pilkėja, jei valgau grūdų miltus, ima skaudėti galvą, išpučia. Žodžiu, vienos problemos biggrin.gif
Tačiau, sutinku, gyvenant tokiu režimu ir mityba, neįmanoma 100 proc. maitintis vien tik taip. Na, nes juk ir mieste kur išeinam papietauti, kartais ir pas draugus negali atsisakyti, nes juk "draugė tris dienas kepė virė". Todėl be abejo, geriausia klausyti organizmo ir pačiam nuspręsti, kokiu santykiu maitintis (kiek to maisto bus gero, ir kiek - nelabai). Bet jei jau whole30 imtis, tai reiktų imtis nuoširdžiai.
Paskaičiau, ką rašau, tai atrodo aš čia bandau atbaidyti žmones nuo tokios mitybos biggrin.gif Bet tikrai ne biggrin.gif Bet koks mitybos įpročio pakeitimas geresniu (net ir ne 100 proc. paleo) daug kažkokios naudos, o tai jau yra gerai smile.gif
Atsakyti
na, čia jau valios stoka, jei toks a lia ragavimas hihihi.gif virsta į gerą pavalgymą mirksiukas.gif aš jei ragauju, tai miniatiūrinį kąsnelį /lašelį, yapč jei tuo metu laikausi pvz. becukrės savaitės ir pan. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(irmulia @ 2013 03 15, 20:03)
na, čia jau valios stoka, jei toks a lia ragavimas hihihi.gif virsta į gerą pavalgymą  mirksiukas.gif  aš jei ragauju, tai miniatiūrinį kąsnelį /lašelį, yapč jei tuo metu laikausi pvz. becukrės savaitės ir pan.  mirksiukas.gif


Aš jau kelintą kartą klausiu, ir nepamenu, sakei ar ne, bet ar tu skaitai anglų kalba? Nes nu tikrai norėčiau tau It Starts With Food duoti paskaityti. Ten labai gerai apie visas priklausomybes paaiškina. Ypač man patiko paaiškinimas, kad tas potraukis cukrui ar kitam prastam maistui dažnai yra ne valios trūkumas, bet sutrikę hormonai, ir todėl juos reikia reguliuoti. Nes nu tikrai valios pas mane pakankamai, bet kartais nu mirsiu, bet būtinai turiu suvalgyti pvz., bananą. Nu negaliu. Noriu banano biggrin.gif Arba keksiuko. Žinau, kad yra vienas keksiukas spintelėje. Ir atrodo jis mane šaukia jį suvalgyti biggrin.gif Tai čia labiau yra principas "cukrus šaukia cukrų". Ir tas toks nusiragavimas man virsta į "omg, ten yra keksiukas" biggrin.gif
Aš, deja, nemoku taip gražiai išsireikšti, kaip autoriai tos knygutės, nu bet ten taip viskas to the point aiškiai parašyta smile.gif
Atsakyti
Labas vakaras,

Džiugu, kad atsirado šita tema thumbup.gif Su Paleo mityba susipažinau prieš 8 metus, kuomet man diagnozavo autoimuninį susirgimą. Perskaičiau tonas literatūros ir vienas iš siūlymų/gydymų buvo būtent Paleo mityba, kurios iš karto ir ėmiausi. Išsilaikiau apie 7 mėnesius, bet kadangi didelių sveikatos pagerėjimų ar pablogėjimų nebuvo, po truputį grįžau prie "visavalgystės". Tiesa, mano atveju Paleo meniu buvo siauresnis, nes negalima buvo jautienos (sena mėsa, kelia uždegimines reakcijas), jokios kiaulienos, višta naminė, naminis triušis ar avytė, žuvis vietinė, laukinė, kiaušiniai naminiai ir t.t. ir pan. Kai susimąstau, ką valgydavau, tai net nepamenu unsure.gif Na kažką, bet griežtai pagal sąrašą, be jokių nukrypimų ar ragavimų (dėl sveikatos visgi).

Prieš gerą mėnesį užėjau Voriuko blogą, o ten tiek seilėtekį sukeliančių grožių!!! Ir dar Paleo!!!

Manau, pasiskaitinėsiu visą naują info (prieš 8 metus tikrai nebuvo tiek info apie Paleo schmoll.gif ) ir bandysiu pradėti su Whole30 ax.gif
Atsakyti
QUOTE(gummy bear @ 2013 03 15, 20:40)
Tiesa, mano atveju Paleo meniu buvo siauresnis, nes negalima buvo jautienos (sena mėsa, kelia uždegimines reakcijas), jokios kiaulienos, višta naminė, naminis triušis ar avytė, žuvis vietinė, laukinė, kiaušiniai naminiai ir t.t. ir pan. Kai susimąstau, ką valgydavau, tai net nepamenu unsure.gif Na kažką, bet griežtai pagal sąrašą, be jokių nukrypimų ar ragavimų (dėl sveikatos visgi).


Db biškutį ne į temą, bet gydytoja mano mamai dėl jos autoimuninės ligos kažkada buvo "išrašiusi" antihistamininę dietą, kurios esmė valgyti tik šviežią maistą, šviežiai paruoštą, jokių leftovers. Be to, negalima kiaušinių, pomidorų, žuvies... žodžiu, negalima laaaabai daug ko. Mama ištvėrė savaitę, nusispjovė ir grįžo prie senų įpročių. Jūsų 7 mėnesiai palyginti su jos savaite, tai ohoho, koks pasiekimas smile.gif aš griežtai be jokių posūkių į šalį daugiausiai esu keturius mėnesius paleo maitinusis. Po to atėjo vestuvių sezonas ir kas savaitgalį tiesiog "būtina gerti" būdavo, tai nutrūko tas terminas biggrin.gif

Bet kuriuo atveju labai džiugu, kad yra žmonių, žinančių apie paleo smile.gif Jei domėsitės toliau, tai rekomenduoju pasiskaityti Robb Wolf, Chris Kresser, Mark's Daily Apple, The Paleo Mom tinklalapius, ten nemažai informacijos apie paleo (ar primal) dietą ir mitybą, žmogaus organizmą, kaip jį veikia tam tikros produktų rūšys ir pan.

Hihi, ir dėkui už pagyrimus blogui biggrin.gif

Atsakyti
Jeee mūsų daugėja, t.y. daugėja šviestis norinčių žmonių smile.gif
Tiesa, kad dauguma Paleo atranda, kai susiduria su autoimuninėm ligom, uždegiminėm ligom, bet dauguma susimąsto tiesiog, ką valgo, kaip nori jaustis (nes tiesiog kai domisi tuo, supranta, kad kai kurie dalykai, kas jiems natūralu, nėra natūralu - pvz po pietų norėti kažko saldaus, jaustis apsnūdusiam.. )

Elata, labai gerai ir DAUG visko išdėstė, nėra ką pridurti. ISWF kad rekomenduoja, tai tiesiog labai labai rekomenduotina knyga, paprasta, linksma, ir tiesiog priverčianti perkratyti savo žinias, dažniausiai susirinktas iš popsinių tv, žurnalų, laikraščių naujienų.

Aš iš tiesų nežinodama labai apie paleo daug, buvau labiau primal (kokybiški, full fat produktai kai naudojami), miltų atsisakius esu daugiau nei 5 metai, ir nedaug su jais nuklydus buvau- avižos grikiai kartais juoda duona..vsio.. kai svečiuose makaronus reikėjo valgyt, galvojau apsiverksiu.... na man tai ne maistas.. ne principai, ne kažką, bet tiesiog man tai ne maistas...tešla... Įpratimas, ir tiesiog kai to įpratimo visiems nepasakoji, neaiškini, nekiši, tada kartais tenka nukentėti nuo visuomeniškumo... brrr...

Dabar esu iš tiesų paleo-primal (na, ką tik nusižengiau NE pieno produktams.. tepamas sūris - šaldytuvas mirtinai tuščias, tik spalvoti jogurtai, kurie ne mano...). Ankštinių, grūdinių nėra racione, pieno produktų ir ne, saldėsių ir beveik ne (medus kartelį į mėnesį, nes nebegaliu jo net laižyt- žiauriai per salduuu; iš tiesų net kokosas per saldus daros).

Iš tiesų Paleo patinka tuo, kad tai tiesiog TIKRO maistao valgymas. Na logiškai reikia tiesiog tai suvokti, kad mes juk ir turime valgyti tikrą gamtos sukurtą maistą, o ne kažkieno ir dar supakuotą ir etiketėm apklijuotą, kurio sudėtį dar reikia SKAITYTI... kur logika... ir šiaip vadinti tai dieta yra netinkamas žodis... nes mūsų pasąmonėj ir sąmonėj dieta tai jau iš karto... o Dieta, kcal skaičiavimas, nežmoniškas ribojimas.... Daug ką, sutinku, duoda pripratimas, man daug kas natūralu yra, seilės nesukyla ant kažko, junk foodo gyvenime nesu valgius, kaip įprasto maisto, o tik būdavo kažkokia fun proga...

Šiaip PCOS bandau tvarkytis su paleo, nagai neatsimenu, kada buvo tokie NESILUPANTYS, plaukus nežinau kaip nešiot, nes illlgiii, energijos niekada netrūksta, ir tikrai jau trys mėn (tik dabar suvokiu) kad atsikeliu geriau pailsėjus, nors ir sapnuoju daug (kas vargina), visa kita dar prieš akis (p.s. svorio nemetu nes nereikia)... Hehe kikenau, kai užsieniečiai paleoliečiai kaifavo, kad ūgis padidėjo biggrin.gif sako ar maistas geras, ar įsitikinimas, ar sportas padėjo (na laikysenos pratimai, nugaros stiprinimas, tikrai padeda išsitiesti smile.gif)

Labanaktis!
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sedindriuke: 16 kovo 2013 - 00:39
Elata, tikiu pilnai, kad viskas labai susiję mirksiukas.gif na būna, kad nori ir negali, bet vis tiek nori, kartais susilaikai, kartais paragauji biggrin.gif

bet pritariu 4u.gif , kad jei imtis organizmo valymo , tai vis tik griežtai drinks_cheers.gif

nors aš prie sveiko maisto perėjau tikrai palengva, iš pradžių įvedusi mitybos režimą , įjungusi pusryčius, vandens ir skysčių gėrimą, galiausiai, atsisakant šlamštmaisčio, na ir sportas bei mitybos koregavimas pagal tai mirksiukas.gif
Atsakyti