Įkraunama...
Įkraunama...

Birštonas

QUOTE(Linezijus @ 2016 12 30, 15:45)
Jei kam bus įdomu, galėsiu pasidalinti ir kitomis įžvalgomis iš šios įsimintinos viešnagės.

idomu, pasidalinkit
Atsakyti
Taigi dar šiek tiek pastebėjimų iš "Eglės", stengsiuosi būti objektyvus. Maloniai nuteikė neblogai sureguliuoti lankytojų srautai - registratūrose aparate atsispausdini numeriuką ir lauki, kol tave pakvies. Pas gydytoją taip pat nėra gyvos eilės, esi pakviečiamas tiksliai paskirtu laiku. Netgi valgykloje, nepaisant labai didelio valgytojų skaičiaus, vietų pakanka visiems. Galima pagirti ir nepriekaištingą švarą visose bendro naudojimo patalpose bei svečių kambariuose.
Trumpai apie procedūras. Patogu, kad su savimi nereikia nešiotis rankšluosčių, jais aprūpinama procedūrų vietoje. Perlinė vonia be priekaištų. Tiesa, programoje parašyta, kad perlinė vonia ir masažas skiriami kas antrą dieną, tačiau pirmą dieną gavus vonią, antrą ir trečią dieną buvo paskirti masažai. Formaliai pagal kainininką masažas yra kaip ir brangesnė procedūra, tačiau masažą galima pasidaryti kiekviename didesniame miestelyje, todėl būtų buvę maloniau gauti pagal programą priklausančias dvi vonias ir vieną masažą. Masažo kokybę nulemia išimtinai subjektyvusis veiksnys: pirmasis masažas buvo klasikinė "paplekšnojimo - paterliojimo" chaltūra, antrasis - normalus sąžiningas nugaros masažas (masažavo skirtingos masažistės). Vaikas gavo tris masažus, dviem liko labai patenkintas (nuoširdi pagyvenusi masažuotoja, atkreipusi dėmesį į kai kurias vaiko nugaros problemas, ir man paliko gerą įspūdį), tuo tarpu trečiasis vaiko masažas, kaip supratau, buvo panašus į mano pirmąjį. Sanatorijos tinklalapyje parašyta, kad vaikus iki 12 metų į procedūras turi lydėti suaugęs. Vienok prieš paskutinį masažą masažuotoja pareiškė, kad aš privalau dalyvauti ir paties masažo metu. Paaiškinau, kad tuo pat metu gretimame kabinete paskirtas masažas ir man pačiam. Kilus ginčui, man buvo pasiūlyta eiti į registratūrą, ką daryti atsisakiau, kadangi procedūrų laiką pasiskyriau ne pats, o tai padarė registratūra, nors ir žinojo, kad atvykome dviese su vaiku. Galiausiai pavyko įtikinti masažuotoją, ir abu buvome išmasažuoti. Kineziterapija grupėje vandenyje ir sausumoje - lyginant su kitomis sanatorijomis, kur teko dalyvauti tokiose procedūrose 10-15 žmonių ar net mažesnėse grupėse, "Eglėje" šios grupės perpildytos, atokiau būnant, netgi sunku įžiūrėti vedančiąją, taigi atitinkama ir kokybė. Elementarus palyginimas - paprastai kineziterapijos salėje metu, taisyklingai darydamas siūlomus pratimus suprakaituoju, o šiuo atveju, kol pavykdavo įžiūrėti pratimų judesius ir keletą kartų pabandyti juo imituoti, pasidarė vėsoka. Druskų kambariai normalūs, gal šiek tiek erzino per ryški šviesa procedūros metu ir didžiulis televizorius, tačiau čia jau skonio reikalas. Na, bet užteks varginti skaitytojus, tuo šį kartą ir baigiu. Atskira ir pakankamai plati tema būtų įspūdžiai iš valgyklos ir baseino, jei dar bus besidominčių, galėsiu papasakoti.
Atsakyti
QUOTE(Linezijus @ 2017 01 02, 10:40)
Atskira ir pakankamai plati tema būtų įspūdžiai iš valgyklos ir baseino, jei dar bus besidominčių, galėsiu papasakoti.

Žinoma,kad įdomu.Lauksiu tęsinio.
Atsakyti
tai pasakokit viska, ka cia beklausineti
Atsakyti
Taigi, "Eglės" baseinas. Klasikai buvo teisūs, jog skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas. Nors procedūras skiriančiai gydytojai išsamiai paaiškinome, jog mūsų netradicinėje smile.gif šeimoje vaikas puikiai plaukia visais stiliais ir nardo, o plaukti nemoka tėtis, tačiau įrašas sanatorinėje knygelėje "nemoka plaukti" su trimis šauktukais subjaurojo vaiko biografiją, o mano knygelė liko švari. Jaunėlis dėl to pyko visas tris dienas ir vis kėsinosi įrašą išbraukti. Atėjus į pirmą rytinį pasiplaukiojimą svarstėme, ar neštis su savimi knygeles, galiausiai nusprendėme nesinešti ir neapsirikome. Baseinų patalpose jokio kontrolieriaus nebuvo, todėl savo nuožiūra išbandėme baseinus, didžiojo vanduo buvo vėsokas. Kitą rytą baseine jau radome stropų darbuotoją, kuris nusiuntė atgal atsinešti knygelių, po to liepė man pasirašyti žurnale, kad vaikas "netriukšmaus ir nešokinės į baseiną". Pasirašyti dėl to, kas rūpinsis, jog "nemokantis plaukti" vaikas nenuskęs ar nelips į giliavandenius baseinus, nereikėjo nei man, nei baseino darbuotojui. Paklaustas darbuotojas paaiškino, jog vakar pasirašinėti nereikėjo todėl, kad "gal buvo daug žmonių". Antrą dieną vanduo buvo gerokai šiltesnis. Tą patį vakarą nusipirkome bilietą į baseino ir pirčių kompleksą, šį kartą irgi pasirašiau "už vaiką". Vanduo didžiajame baseine buvo kaip reikiant šaltas, tai aptarinėjo ir baseino lankytojai, kurių buvo pernelyg gausu komfortiškam laiko leidimui. Beje, kai kurios srovės didžiajame baseine tokios stiprios, kad ir suaugusiajam sunku išsilaikyti. Galiausiai aptikome vieną giliavandenį baseiną su labai šiltu vandeniu, kur ir baigėme leisti laiką, nes jau buvome gerokai sušalę. Beje, SISTEMA sugalvojo labai išradingą patekimo į baseiną procedūrą - registratūroje gautą kasos aparato kvitą reikia atiduoti šalia baseino esančiam darbuotojui, pas kurį patenkame jau tik su maudymosi kostiumais, visus daiktus palikę rūbinėje. Taigi niekam nekyla net mintis paprašyti grąžinti kvitą kaip apsilankymo baseine įrodymą, nes paprasčiausiai to kvito fiziškai nebūtų kur pasidėti. Matyt, ir lankytojams, ir SISTEMAI taip patogiau. Kad nebūtų nuobodu, baseino rūbinėje lankytojams paruoštas uždavinys intelekto išbandymui. Rūbinės spintelę galima užrakinti, tik įdėjus iš vidaus 1 euro monetą, kurią reikia atsinešti su savimi. Spintelę atrakinus, monetą galima vėl pasiimti. Niekaip nepajėgiau suvokti šio išradimo prasmės, mačiau, kad galvas suko ir kiti lankytojai, kurdami pačias neįtikinamiausias teorijas. Viso baseinų patalpoje yra berods 7 baseinai, įskaitant sūkurines vonias. Rytais ten būna ramiau ir laisviau, bet neveika jokios atrakcijos (išskyrus spintelę su 1 euru smile.gif ). Nemokantiems plaukti belieka pasirūpinti nenuskęsti, o visiems kitiems - nesušalti, nes vandens temperatūra nėra pastovi. Kitą kartą dar trumpai apžvelgsiu valgyklos ypatumus
Atsakyti
QUOTE(Linezijus @ 2017 01 02, 16:25)
Kitą kartą dar trumpai apžvelgsiu valgyklos ypatumus



Be virtuves aptarimo dar kas nors bus idomaus?
Atsakyti
Pabaigai trumpai apie "Eglės" virtuvę. Maisto pasirinkimas yra pakankamai didelis, viskas atrodo gana išvaizdžiai, tačiau pats maistas, kaip čia tiksliau pasakius, yra kažkoks bedvasis. Taip ir neradome nei vieno patiekalo, pagaminto "su meile". Na, o viskas, kas neturi būti valgoma karštame pavidale, yra nepaprastai šalta. Todėl norint nesusirgti, gėrimus tenka skiesti karštu vandeniu, varškę su džemu ar grietine valgyti, užgeriant karštu gėrimu, salotas taip pat valgyti su kokiu nors karštu patiekalu ar užgeriant. Žodžiu, kažkokia aliuzija į Haufo pasaką "Šaltoji širdis". Pavyko rasti porą įdomių karštų garnyrų - tai troškintos griežinėliais pjaustytos morkos su padažu, troškinti stambiai pjaustyti burokėliai su džiovintais vaisiais, kurie buvo tikrai originalūs ir skanūs. Tuo tarpu toks kultinis patiekalas, kaip varškės apkepas, buvo labai nevykęs, jog pavyko nuryti tik du kąsnius. Tą patį galima pasakyti ir apie išvaizdžius, tačiau itin prasto skonio jogurtinius blynelius. Na, bet čia jau Užkalnio reikalas detaliau tyrinėti maistą. Apibendrinant "Eglės" virtuvė Birštono sanatorijų kontekste pasirodė tarsi vidurys tarp "Tulpės" dietinio maitinimo ir beveik naminio "Versmės" maisto. Maisto daug, jis įvairus, tačiau mėgautis skoniu, mano nuomone, galėtų tik transo būsenoje valgantis jogas smile.gif , kuriam nelabai ir svarbu, ką dedasi į burną. Antrą viešnagės vakarienę į akis krito ir itin neprekinės išvaizdos, apvytę ir parudavusiomis žievelėmis skiltelėmis pjaustytos citrinos, kokių save gerbiantis virtuvės šefas tikrai neturėtų patiekti ant stalo. Tuo savo pasakojimus ir baigiu
Atsakyti
Skaitau ir netikiu,kad apie ta pacia Egle raso.Teko buti pries kokius du metus.Ispudziai tikrai liko geri.Tiek kambariu,tiek proceduromis(buvo visos suderintos ,kad kartu su vyru eitume)tiek maitinimu.Ir tikrai esam nemazai mate ir buve.Arba pati sanatorija "uzmigo ant lauru"arba mums pasiseke ax.gif
Atsakyti
Na dėl šaltų gėrimų tai tikra tiesa- buvau rudenį ir iškarto po atidarymo prieš kelis metus. Na nesikeičia tas reikalas su gėrimais, su desertais ne visai šviežių bandeliū-sausainių pavidale niekaip. Kitkam priekaištų neturėčiau. Kažkokių nesusipratimų man nepasitaikė, bet gal dėl to, kad vienas kartas buvo kai važiavom du suaugę, kitąkart išvis vykau viena. Viskas buvo pakankamai aišku, bet man visgi susidarė įspūdis, kad perkant papildomų procedūrų gali būt bėdos, taip pat gana neaišku su papildomų procedūrų apmokėjimais. Tą aš girdėjau iš kitų žmonių. Šiaip man didžiausias jų pliusas- rezervacija internetu ir viskas po vienu stogu, kada nereikai lakstyti lauke pusplikiam. Panašu kai psupratau ir Vytautas Spa, bet ten kainos tikrai sunkiai kandamos ir taiko į kitokius klientus. Asmeniškai man Eglė kol kas tinka kainos/ kokybės santykiu.
Atsakyti
Yra tokių įnoringų klientų, kuriems visada atsiras dėl ko reikšti nepasitenkinimą. O jei pats nenori atsipalaiduoti, tai jokia "Eglė" neprivers to padaryti. Mes ten važiuojam kiekvieną pavasarį po žiemos pasisemti energijos. Jokių nesklandumų niekada nepasitaikė, niekas į kambarius nesiveržė. O dėl mažmožių tragedijos nedarome. Pvz., kartą atvykę savo kambaryje neradome rankšluosčių. Kaip tik eidami pas gydytojus, paklausėme koridoriuje esančios kambarinės, kodėl taip nutiko. Mūsų maloniai atsiprašė, o grįžę į kambarius jau radome visą komplektą padėtą.
O kad baseino rūbinėse reikia euro, yra parašyta. Manęs asmeniškai tai netrikdo. Prekybos centruose saugojimo spintutėse taip pat reikia įmesti monetą.
Dėl maisto atskira diskusija. Sunku iš sanatorijos reikalauti penkių žvaigždučių restorano meniu. Tai yra masinė valgio gamyba (juk žmonių srautas pakankamai didelis), o ne nišiniai gurmaniški valgiai. Tegul žmona su meile namie gamina, aš asmeniškai nevažiuoju į sanatoriją tam, kad itin skaniai ir nepakartojamai pavalgyčiau. Randame tai kas patinka ir suvalgome tiek, kiek reikia, o ne tiek, kiek telpa "nes juk susimokėjom už švedišką stalą, tai ėsim 3 kartus per dieną". Jei patiekia tas bandeles ir sausainius - matyt yra paklausa. O kai mes jų net namie nevalgome, tai nejaudina tas šviežumas ar nešviežumas. Vis dėlto tai yra sanatorija, kaip ir reabilitacijos, gydymo įstaiga. Ir ten važiuojama iš reikalo, ne ieškant prabangos ir išskirtinių skonių pilvui. Man pirmoje vietoje - procedūros, aplinka, pušynas, Nemunas, terasa ant stogo, kur gali relaksuoti saulutėje, baseinas, kuriame pradedam kiekvieną mielą rytą, o vėliau ramiai išgeriame kavą įstiklintame balkone su vaizdu į upę. Man privalumas atokios ramybės oazės koridoriuose kur galima susirangyti minkštasuolyje su knyga ir klausytis vandens čiurlenimo. Ir žinoma, labai patogu, kad į procedūras galima keliauti su chalatu ar sportine apranga, nereikia eiti per lauką.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ramyra: 03 sausio 2017 - 21:44
Linezijau,labai puikiai viską aprašėt.Jums ''pasisekė'' dar labiau nei mums biggrin.gif

ramyra,nežinau, ar Jus čia ''Eglė'' pasamdė,ar ne,ar Jūs patys mokat už buvimą sanatorijoje,ar už TLK lėšas gydotės.Jei būčiau ten buvusi už dyką,tikrai neturėčiau pretenzijų,bet kai sumoki nemažus pinigus,tai ir nori adekvačių paslaugų ir požiūrio.

Dėl gurmaniškų valgių biggrin.gif Už tą pačią kainą mano mėgiamam Vilnius SPA,maistas yra visai ne koks gurmaniškas,o paprastas normalus.Avižinė košė,varškės apkepas,kotletukai,burokėlių salotos-tikrai paprasti,bet su meile pagaminti patiekalai.O EGLĖJ ,kaip pastebėjo, Linezijus, tikrai viskas yra be skonio ir be dvasios.

Manau,kol EGLĖ '' maitinsis'' TLK pinigais,tol ir požiūris bus toks.Juk ligonių buvo ir bus,tai kam stengtis...

Man irgi labai patinka ,kai viskas po vienu stogu,bet ateity,jei norėsim pabūti Birštone,apsigyvensim kur nors privačiam sektoriuje.
Atsakyti
Laba, gal kas patars kokias procedūras rinktis Birštono Royal SPA Residence? Sveikatos problemų neturiu, važiuojam tiesiog praleisti savaitgalį. Nesinori daug ir isšlaidauti, bet kažka išbandyti norėtųsi.
Atsakyti