Įkraunama...
Įkraunama...

Laidotuves

QUOTE(nioninka @ 2013 03 13, 23:17)
kokia aktuali temele...deja...
informacijos daug, aciu lb  4u.gif
gal kas zinote, tarkim sergantis zmogus, 55metu mirtu namuose, ar jam darys skrodima? nes nesanai buvo atvejis, tai dare, nes neaisku buvo nuo ko mire,nesirges zmogus buvo, o kaip dabar? taip nenoreciau

Tėčiui ir tėčio broliui nedarė, nes abu mirė nuo ligų , nors ir namuose.
Atsakyti
QUOTE(Ajste @ 2013 03 14, 15:23)
Man butu labiau prie dusios paprastai ir siuolaikiskai, pvz ne kalnai vainiku, o po viena gelyte ir jei nori daugiau pinigu isleist lai velionio vardu labdarai aukoja blush-anim-cl.gif: tik nezinau kaip vyresne karta reaguotu unsure.gif


tai manau, daugumai velioniu artimuju butu reikalingesne materialine parama, o ne kalnai geliu bei vainiku, kurie paskui puva ir ismetami. Bet va tradicijos yra labai gajos dar....visu pirma visi kas ateina atsisveikint - lekia vainiko ar krepsiuko... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(janet @ 2013 03 14, 12:03)
gal ,,Vila allicante"?  kazkodel maniau, kad ten labai brangu....bet aisku vaziuojant is Karveliskiu, jei ten laidoji,  patogu, nereikia i miesta sukinet...

O kaip su vieta kapinese ? vis dar nesupratau kazkaip. ar kapines priskirtos pagal gyvenama vieta?....su kuo reikia susisiekt, kad pirktis ten vieta, is kur samdyt pvz duobkasius?....

Ne, Delano, ten, kur Iki parduotuvė. Prieš pora metų mokėjau po 23 Lt žmogui. Maistas tikrai buvo labai skanus. Kaip ten dabar - nežinau, vasarą važiuodama prošal tik kavą gėriau.
Karveliškėse yra mokamų ir nemokamų, aš ėmiau mokamą, mokėjau 1700 Lt. Nemokamos labai toli. Karveliškėse viskuo pasirūpina biuras priešais pagrindinius vartus. Dar galėčiau sužinoti apie Kairėnų, kitų kapinių tvarka man nežinoma.
Mano draugių tarpe baigiam pereiti prie dviejų žiedų ir vokelio arba aukojimo labdarai. Ir savo tėviškėj, mažam miestely, taip darau. Laiko keistuole, bet tik ne tie, kurie laidoja ir kiekvieną litą skaičiuoja.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nutė: 14 kovo 2013 - 16:53
QUOTE(janet @ 2013 03 14, 15:50)
tai manau, daugumai velioniu artimuju butu reikalingesne materialine parama, o ne kalnai geliu bei vainiku, kurie paskui puva ir ismetami. Bet va tradicijos yra labai gajos dar....visu pirma visi kas ateina atsisveikint - lekia vainiko ar krepsiuko... unsure.gif

kai tevas mire, dauguma sveciu taip ir dare: 2 gelytes+vokelis, kuriame, pagal isgales, nors ir 20 lt. labai padejo, nes ziauriai ilindom i skolas unsure.gif
Atsakyti
Sveikos...Ir pas mane liūdesys beldžiasi...gal žinot kaip tokiu atveju su teise gauti mirties liudijimą, žmogų išregistruoti ir gauti laidojimo pašalpą, jei mes su vyru nebuvom oficialios santuokos užregistravę? Ar į pašalpą turi teisę tik giminės?
Atsakyti
QUOTE(pelėdžiukas @ 2015 05 30, 02:53)
Sveikos...Ir pas mane liūdesys beldžiasi...gal žinot kaip tokiu atveju su teise gauti mirties liudijimą, žmogų išregistruoti ir gauti laidojimo pašalpą, jei mes su vyru nebuvom oficialios santuokos užregistravę? Ar į pašalpą turi teisę tik giminės?

Sveika. Pabandyk parasyti i sita tema. Ten bendrauja merginos su tokia pacia liudna patirtim, kaip ir tavo. 4u.gif My Webpage
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo virga: 30 gegužės 2015 - 09:00
QUOTE(pelėdžiukas @ 2015 05 30, 01:53)
Sveikos...Ir pas mane liūdesys beldžiasi...gal žinot kaip tokiu atveju su teise gauti mirties liudijimą, žmogų išregistruoti ir gauti laidojimo pašalpą, jei mes su vyru nebuvom oficialios santuokos užregistravę? Ar į pašalpą turi teisę tik giminės?

Turite teisę, kaip laidojantis asmuo, bet gal jau ir išsiaiškinot.

Man tik norėtųs palinkėti sunkią valandą stiprybės Jums ir santarvės su kitais artimaisiais. Jei vis dėlto, dėl kokių nors priežasčių, kažkas užprotestuotų, kad jūs organizuotumėte laidotuves, tvarkytumėte dokumentus, ir pan., juk ne tai svarbiausia artimo mirties akivaizdoje, jei kažkas kitas tai padarys, ar ne?
Atsakyti
QUOTE(Night13 @ 2015 05 31, 21:15)
Turite teisę, kaip laidojantis asmuo, bet gal jau ir išsiaiškinot.

Man tik norėtųs palinkėti sunkią valandą stiprybės Jums ir santarvės su kitais artimaisiais. Jei vis dėlto, dėl kokių nors priežasčių, kažkas užprotestuotų, kad jūs organizuotumėte laidotuves, tvarkytumėte dokumentus, ir pan., juk ne tai svarbiausia artimo mirties akivaizdoje, jei kažkas kitas tai padarys, ar ne?

Ačiū už palinkėjimus. Man yra skirtumas kas ir kaip vyks, o protestų aš ir noriu išvengti, todėl ir bandau klausti galimai susidūrusių kaip tokiu atveju vyksta. Taigi, ar tuo laidojančiu asmeniu gali būti svetimas žmogus, jei tarkim yra giminių ir jie neprotestuoja? Ar reikia giminių raštiško sutikimo institucijoms?
Atsakyti
QUOTE(pelėdžiukas @ 2015 05 31, 22:49)
Ačiū už palinkėjimus. Man yra skirtumas kas ir kaip vyks, o protestų aš ir noriu išvengti, todėl ir bandau klausti galimai susidūrusių kaip tokiu atveju vyksta. Taigi, ar tuo laidojančiu asmeniu gali būti svetimas žmogus, jei tarkim yra giminių ir jie neprotestuoja? Ar reikia giminių raštiško sutikimo institucijoms?

Smulkiai nežinau, tik žinau, kad gali. Čia rašoma, kad net kaimynai gali. Ar raštiško sutikimo reikia, neaišku, bet galima pasiskambinti duotais kontaktais: Mirus artimam. Jei nėra, kad pinigai labai spaudžia, visus dokumentus sutvarko laidojimo firmos. Reikia atiduoti pasą, kitus aktualius asmens dokumentus, jei turi, ir kompensuojamų vaistų pasą. Jie sutvarkys ir dėl laidojimo pašalpos, kurią panaudos padengti savo paslaugoms, po to beliks primokėti, jei reikės, jiems, skirtumą. Atsiskaitant išduos mirties liudijimą. Tikrai nežinau, ar gilinasi kam. Neturiu konkrečiai tokios patirties. Bet, pvz., mirus tėčiui, mirties liudijimą atidavė man, nepaprašę net jokio mano asmens dokumento. Nors buvo kontaktavę tiek su mama (teisėta velionio žmona), tiek su sese. Aišku, gali būti, kad po visos laidotuvių ceremonijos susidarė įspūdį kas ir kaip. Atkreipkit dėmesį, kad mirus žmogui, kūno liesti negalima, kol nekonstatuojama mirtis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Night13: 31 gegužės 2015 - 22:57
Nieko baisaus.. tai natūralus gyvenimo procesas..
kai tai ivyksta,viskas vyksta savaime is vienos istaigos pasako kur kitur lekt
1.mirties pazyma
2.laidojimo firma
3.soc.skyrius(pasalpa)
4.kapu prieziuros istaiga(isipirkt duobe)
5.kapines
6.misios/kunigas
7.del gedulingu pietu
Atsakyti
Na taip, kai zmogus mirsta namie, reikia kviesti greitqaja pagalba, kad konstatuotu mirti, ir dar policija, kad patvirtintu, jog nebuvo smurtine mirtis. Paskui kviestis laidojimo firma, kad velionis butu iki pasarvojimo patalpintas saldytuve, o veliau patys pasiulys ko reikia(karstas, rubai, geles). Dar del laidojimo vietos pasakys kur kreiptis (pagal soc. gyvenma vieta, o jei kazkur yra tevai, seneliai ar kiti giminers ir velionis pageidavo prie ju, tai tureti velioniuon gimimo liudijima ir kreiptis i tas kapines, kur velionis pageidavo gyvam esant(jei nori buti palaidotas prie tevu senose kapinese, o ne naujose, kur savivaldybe vieta skiria. Ir dar i soc. paramos skyriu kreiptis reikia del velionio ismokos.
Atsakyti
praeita menesy buvau keistose laidotuvese cool.gif
mire 80 -etis (tevas) katalikas,prase palaidoti senoviskai/katalikiskai
turi dukra (apie 50 metu) zmona( inykusios i murmonu tikejima,nors mes lyg buvom girdeja ,kad jachova) ir sunu(pijokeli)
tai laidotuves buvo pagal murmonus,labai keistos
dainavo,meldesi,tik nesupratau kam smile.gif
visi kas atejo islydeti,zinojo jo paskutine valia,visi piktinosi
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laumir: 19 spalio 2015 - 22:38