Įkraunama...
Įkraunama...

Šuo ir dviratis

Neradau tokios temos. O pavasaris kada nors vistiek ateis, nors ir neskuba šiais metais. Internete lietuvių kalba nedaug yra konkrečios literatūros apie tai, kaip išmokyti šunį bėgti prie dviračio, koks turi būti fizinis krūvis, o ir visa tai- tik teorija. O kaip yra praktiškai? Su kokiomis problemomis susidūrėt, kas yra gerai, ko geriau nedaryti? Galų gale- koks geriau būtų dviratis, kokią įrangą naudojat ( ar nenaudojat)? Kiek su kokiu šuniu važinėjat- dideliam vienoks krūvis, mažiems- kitoks? Ar šuo jus tempia, ar risnoja šalia? Galų gale- kaip tai daryti, kad būtų saugu ir šuniui, ir šeimininkui?
Visai mažus šunelius, arba važiuojant dideliais atstumais galima vežioti specialiuose krepšeliuose, ar priekabėlėse. Ar bandėt? Ar saugu, ar patogu?


user posted image

nuotrauka iš čia:
http://www.15min.lt/...atis-515-274806
Atsakyti
Labai smagu važiuoti dviračiu su šunimi! thumbup.gif Mano šuo (bokseris) iš pradžių dviratį tempia bėgdamas šuoliu, po to jau tenka minti, o šuo bėga šalia. Tai - tikras malonumas mums abiems. Pasivažinėjimų - pasibėgiojimų metu neskubame, vasarą maudomės pakeliui pasitaikiusiose upėse, tyrinėjame aplinką, poilsiaujame patikusiose vietelėse. Važiuoju tiesiog pririšusi ilgą pavadį dviračiui prie ragų. Šuo bėga gražiai, klauso komandų, todėl su juo jaučiuosi saugiai net važiuodama judriu keliu. Aišku, visada stebiu situaciją ir saugau mus abu.
Atsakyti
Aš esu važiavusi dviračiu su vokiete. Ji irgi bėgo gražiai, nesitampydama, viskas buvo ok. Bet netikėtai kitoje pusėje pamatė šunį- ir tiesiai man po priekiniu ratu...Gerai, kad greitis buvo nedidelis, dar kažkiek spėjau sureaguoti ir stabdžius paspausi. Bet vistiek griuvau. Išsisukau be lūžių, tik nubrozdinta koja, ranka ir išnarintu didžiuoju pirštu. Nuo to karto kažkai nedrąsu su šuniu važiuoti, nors labai noriu. Todėl ir tokią temą sukūriau. Gal pasiklausiusi patarimų ir gerųjų patirčių vėl rįšiuosi tuo užsiimti, nes turiu ne vieną keturkojį, kuriam tokia mankšta labai patiktų ir būtų į naudą. ax.gif
P.S o ir man būtų į sveikatą... biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mike-pukuotukas: 28 kovo 2013 - 16:16
Vazineju su springeriu, kuris amortizuoja suns tampymus. Maniske ne visada prognozuojama pamaciusi pvz. katina. Todel labai dziaugiuosi siuo irengimu. Tik su pavadziu ji mane tikrai galetu nusimesti.
Atsakyti
oi, kaip aktualu-kai turejau dalmatina, tai su juo galima buvo vaziuoti tik neprisirisus ir aerodrome ar siaip. kur nera pasaliniu dirgikliu, nes vos pajutes koki kvapa, galejo truktelt ir lekt i bet kuria puse, o sveikatos turejo kaip arklys, tad pora kartu verciausi su dviraciu vos ne per galva. O be to, paristas prie dviracio kad ir per 2 metrus, vistiek baidydavosi ir tampydavo i visas pusias. Nuo tada leke salia dviracio, bet reikejo vis "ganyti" , kad nenuklystu i sona.Jei niekas nenukreipdavo demesio, tada begdavo graziai, bet siais laikais tokiu vietu, kur nesutiktum zmoniu, masinu ar kitu sunu praktiskai nera.
Atsakyti
QUOTE(ptashka @ 2013 03 28, 17:25)
Vazineju su springeriu, kuris amortizuoja suns tampymus. Maniske ne visada prognozuojama pamaciusi pvz. katina. Todel labai dziaugiuosi siuo irengimu. Tik su pavadziu ji mane tikrai galetu nusimesti.


Vat įdomu labai dėl to įrengimo. Jei šuo netikėtai ir stipriai rauna į šoną- ar tikrai įmanoma išsilaikyti nenugriuvus? Negi jis taip stipriai amortizuoja smūgį? O jeigu šuo vien truktelėjimu neapsiriboja- o puola bėgti paskui katę pvz? Jei šuo mažesnis, turbūt gal ir galima išsilaikyt, o jei didelis? turbūt nutemps kartu su visu dviračiu ( dviratis, ir šeimininkas, aišku, ant žemės... biggrin.gif )

Dar prie to pačio- apsaugas ir šalmą dedatės?
Atsakyti
Imanoma tikrai, pas mane virs 30 kg telycaite. Jei staigiai raunasi, tai vienintelis nepatogumas, kuris atsitinka nuo staigaus stabdymo ir suns rovimosi, tai kad springeris persikreipia, reikia sustoti ir pataisyti. Velgi, gal ju ivairiu modeliu buna, gal yra tobulesniu, negu maniskis.
Pats principas yra ilgas strypas ant spyruokles, kuri pasiduoda suns tempimui, o visas likes korpusas - ne. Jei stabdysi, suo bus priverstas sustoti.

user posted image

Zinau, kad negerai darau, bet salmo nesidedu, nes paprasciausiai jo neturiu. Beje, vazinejame ir miskais, ir prie judriu gatviu gyvenamajame kvartale, kur kiekviename kieme aploja po suni.
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2013 03 28, 17:16)
Aš esu važiavusi dviračiu su vokiete. Ji irgi bėgo gražiai, nesitampydama, viskas buvo ok. Bet netikėtai kitoje pusėje pamatė šunį- ir tiesiai man po priekiniu ratu...

Esu toki "bajeriu" apturejus su tecio laika ir VA mixu, sverianciu 25kg. Nebandziau jokiu spec.irangu, bet labiausiai pasiteisino suns laikymas uz aukstai pakeltos "smaugimo kilpos" (vienas pavadzio galas kaip priklauso prie antkaklio, o is kito padaryta ta kilpa..tada suns galva valdoma kaip pazaboto arklio) Aisku, suo turi begt daugmaz ristele, ta prasme be tempimo, bet sitaip gana patogiai susitvarkau su pusiau paklusniais dickiais. Jei suo megina tasytis, dusintis, tiesiog sustojam, pasitaisom ir toliau...gana greit jiem "dasyla", kad geriau begt graziai bigsmile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cile: 28 kovo 2013 - 18:21
Sveiki smile.gif
Jau tris vasaras vazinejames su dviraciu ir kartu vezames savo keturkoji drauga smile.gif Dabar turim antra suniuka, bet ji kazkaip labiau bijo vaziuoti g.gif Dar tik viena vasara veziojomes maziuke. O vyresnysis tik pamato kad imu dvirati, iskart prisistato kad kelciau ji i krepsi. Jo krepsys pintas, gana erdvus, mazajai nupirkome ta paprasta - metalini, bet man jis nelabai patinka, beto jau ir svoris virsijo krepsio ribas, reikes keisti sia vasara smile.gif As vezioju vyresneli ant dviracio galo. O MB prisitvirtines veziojo ant dviracio vairo - sake labai nepatogu vaira sukti schmoll.gif schmoll.gif Bandem ir paleist, kad begtu salia, bet lekia prie dviracio ir sokineja, kad paimciau i krepsi rolleyes.gif
user posted image
user posted image
Atsakyti
QUOTE(*sim* @ 2013 03 29, 02:04)


Šauniai. thumbup.gif
O nesugalvoja jie iš to krepšio iššokt, pamatę katę ar kitą šunį? Ar juos dar ir pririšat dėl saugumo?
Atsakyti
QUOTE(mike-pukuotukas @ 2013 03 28, 17:44)
Vat įdomu labai dėl to įrengimo. Jei šuo netikėtai ir stipriai rauna į šoną- ar tikrai įmanoma išsilaikyti nenugriuvus? Negi jis taip stipriai amortizuoja smūgį? O jeigu šuo vien truktelėjimu neapsiriboja- o puola bėgti paskui katę pvz? Jei šuo mažesnis, turbūt gal ir galima išsilaikyt, o jei didelis? turbūt nutemps kartu su visu dviračiu ( dviratis, ir šeimininkas, aišku, ant žemės... biggrin.gif )

Dar prie to pačio- apsaugas ir šalmą dedatės?

as naudoju springeri 6 metus maziausiai ( vis dar ta pati) begioju daznai su dviem sunimis is karto ty apie 70 kg ju mases, kai trukteli nevirsti smile.gif nes jie amortizuojasi, aisku proto irgi reikia tureti, jei matau kazka labai idomu jiem valdau zodine komanda papildomai arba pristabdau kad patys nusiramintu ir tada begam toliau, taip begiodami matem sunu kaciu, karviu stirnu, pauksciu ir kitokiu gyviu- kol kas nesu griuvus smile.gif
Papildyta:
QUOTE(ptashka @ 2013 03 28, 17:59)
Imanoma tikrai, pas mane virs 30 kg telycaite. Jei staigiai raunasi, tai vienintelis nepatogumas, kuris atsitinka nuo staigaus stabdymo ir suns rovimosi, tai kad springeris persikreipia, reikia sustoti ir pataisyti. Velgi, gal ju ivairiu modeliu buna, gal yra tobulesniu, negu maniskis.
Pats principas yra ilgas strypas ant spyruokles, kuri pasiduoda suns tempimui, o visas likes korpusas - ne. Jei stabdysi, suo bus priverstas sustoti.



khmmm su laiku ismoksti vaziuodamas ji pataisyt smile.gif)) profesionalumo reikalas drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(wolfin @ 2013 03 29, 13:26)
as naudoju springeri 6 metus maziausiai ( vis dar ta pati) begioju daznai su dviem sunimis is karto ty apie 70 kg ju mases, kai trukteli nevirsti smile.gif nes jie


Naudoju springeri, esu labai patenkinta. Mano patinas vizlas, kol springerio neturejome, vaziuodavo tik su MB, ir tai sis buvo ne karta krites nuo dviracio. Isitaisius springeri, pati galiu su savo "gyvuliu" vaziuoti. Tik klausimas pasistojo,- kaip jus kabinate du sunis, ziauriai noreciau, bet neisivaizduoju kaip tai atrodo? gal galima butu imesti nuotrauka. Didelis dekui
Atsakyti