Įkraunama...
Įkraunama...

Skiepai nuo erkinio encefalito

QUOTE(muminukas @ 2015 04 28, 21:32)
o jei metai?  ax.gif neįsivaizduoju, kaip pamiršau, bet kažkaip pamiršau. ir ne trečią skiepą, o tą palaikomąjį - tai realiai gautųsi 4 metai tarpas tarp skiepų  g.gif
Papildyta:



Palaikomasis gali buti 3-5 metu begyje. Vakar ramiai paskiepinom vyra po 4m.
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 04 28, 20:07)
Ramiai pasiskiepyti trečiąkart smile.gif

Aš į dvi poliklinikas skambinau, klausiau, ką daryti, jei du kartus paskiepijau, o trečio ne, man pasakė, kad reikia iš naujo visus tris kartus pasiskiepyti. Bet gal dėl to, kad po antro skiepo daug ilgesnis laiko tarpas praėjo, kokie 5-6 metai? g.gif
Atsakyti
Kas 3 m rekomenduojama skiepytis kam virš 60 m.
Jeigu padarytumėt antikūnių titrą EE, tai matytumėt, jog 5 m imunitetas tikrai išlieka (o būna ir ilgiau cool.gif ), tai kam perkrauti org-mą?
Aš pati skiepiju kas 5 m.

Teisybės dėlei, būna, kad net po 3 skiepų nesusidaro imunitetas ir jau po 2 m antikūnių titras labai žemas ir nepakankamas apsaugai nuo EE, bet tai pavieniai atvejai.
Teko skaityti mokslinę studiją, kur 8 m tyrė skiepytuosius ir žiūrėjo ilgalaikio imuniteto rezultatus. Po 6 m, absoliučiai pakankamą imunitetą turėjo virš 90 proc. (~93 proc) skiepytųjų. Labai tiksliai išvadų neprisimenu, bet esmė buvo ta, kad kiekvienais metais prarandama ~1 proc. (nuo skiepytųjų skaičiaus) "apsaugos".

QUOTE(Fabiana @ 2015)
man pasakė, kad reikia iš naujo visus tris kartus pasiskiepyti. Bet gal dėl to, kad po antro skiepo daug ilgesnis laiko tarpas praėjo, kokie 5-6 metai?   g.gif

Tokiu atveju taip, geriau skiepytis iš naujo. Nes 2 dozių nepakanka 'pilnam' imunitetui, nepatvarus..
Bet absoliučiai saugus tarpas tarp 2 ir 3 dozės yra 18 mėn. Ir dėl +/- mėn. panikuot nereikia 4u.gif
Vakcinų gamintojų inf-ja visuomet bus 'nuosaikesnė' ir tikslesnė (nes jie vykdo serokonversijos tyrimus) už skiepų kabinetų, kurie suinteresuoti pelnu.
Atsakyti
Aišku, kiekvienas sprendžia pats 4u.gif
Specialiai skiepų vilkinti nereikia, bet aš jau senai pastebėjau tendenciją 'nugąsdinti' labiau nei yra iš tiesų, kas liečia mokamus skiepus.
Pvz. jei vakcinos gamintojas leis 18 mėn.tarpą tarp skiepų, kaip normalų, tai skiepų kabinetai nurodo 5-12 mėn. Gal tiesiog kasdien susiduria su tokia tendencija, kad žmonės neįvertina tinkamai to laiko, atsainiai žiūri g.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasma @ 2015 04 29, 09:07)
Aišku, kiekvienas sprendžia pats 4u.gif
Specialiai skiepų vilkinti nereikia, bet aš jau senai pastebėjau tendenciją 'nugąsdinti' labiau nei yra iš tiesų, kas liečia mokamus skiepus.
Pvz. jei vakcinos gamintojas leis 18 mėn.tarpą tarp skiepų, kaip normalų, tai skiepų kabinetai nurodo 5-12 mėn. Gal tiesiog kasdien susiduria su tokia tendencija, kad žmonės neįvertina tinkamai to laiko, atsainiai žiūri g.gif



Vakar paskiepino mane, sake kad tipo is naujo reikes kartoti, bet susvyravau, todel bandau ieskotis info. Suprantu, kad skiepu pardavejai suinteresuoti. Aisku pati kalta, kad praleidau, bet bandysiu rasti nesuinteresuota nuomone apie tai.

Atsakyti
QUOTE(Rase-liukas @ 2015 04 29, 06:19)
Palaikomasis gali buti 3-5 metu begyje. Vakar ramiai paskiepinom vyra po 4m.


Ačiū , Raseliuk ir Rasma smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Extraordinary @ 2015 04 08, 21:01)
Idomu kaip laikosi merginos, kur po skiepo jaute salutini poveiki  g.gif Mes pernai su dukra pasiskiepijom dviem dozem, dabar reikia trecios, bet priskaiciau apie tuos salutinius ir kad vaikai serga lengvai, tai prisibaiminau to skiepo. Nors vaikstom Vingio parke ir bijau erkiu  doh.gif


Man po antro skiepo savijauta buvo dar baisesne:galva kelias dienas plese,kaulus lauze...vaikai niekaip nesureagavo..
Jei du skiepus jau turit,manau,skiepykites.Girdejau,kad jei salutinis poveikis stiprus,tai gali rodyti(nebutinai),kad sunkiai ir liga pernest..
Atsakyti
Šalutinį poveikį dažnai sukelia vakcinos sudedamosios dalys, tokios kaip neomicino, gentamicino, formaldehido pėdsakai. Be to erkinio encefalito virusas augintas būna naudojant viščiuko embriono ląsteles. Kas gali alergizuoti.

Pati esu turėjusi pilną imunizacija (tris dozes) ir dar papildomą ketvirtą, po kurios galutinai nusprendžiau daugiau nesivakcinuoti. Nes po ketvirtos vakcinos atsirado keisti skausmai toje rankos vietoje kur buvo atliktas skiepas, keistas maudimas einantis per alkūnės sanarį ir riešą, visos rankos arba tik pirštų tirpimas. Svarbiausia, kad tie pojūčiai atsirasdavo iš niekur ir po kokios savaitės praeidavo, tada vėl po savaitės užeidavo. Jasdavausi pradžioj tarsi būtų kas tik tik suskiepiję, nes skausmas ir maudimas prasidėdavo dūrio vietoje. Niekiap nesuprantu, kodėl nuo šio viruso nesugeba sukurti ilgalaikio veiksmingumo vakcinos. Jei nuo tymų sugeba sukurt ale "amžinai" veikiančią po diejų dozių, o čia susivarai tris ir vėl šutini kas 5 metus iš naujo. Vat ir kaupiasi tie formaldehidai, bei aliuminio hidroksidai organizme sad.gif Mažos jų dozės tampa nebetokios ir mažos po tokio kiekio vakcinų.
Atsakyti
Man po pirmos vakcinos buvo dideli rankos skausmai, atrodo kaulus laužytų. Bet antrąja skiepino tik kai praėjo skausmai ir su antra doze viskas ok. Dabar laukia trečia g.gif
Atsakyti
Gal kas žinot kuo skiriasi tos vakcinos TicoVac ir Encepur adult. Endemike TicoVac pasibaige, tai ar yra skirtumas, kuria vakcija skiepytis ar tas pats, tik gamintojai skiriasi?
Atsakyti
QUOTE(Blizzge @ 2016 03 31, 14:37)
Gal kas žinot kuo skiriasi tos vakcinos TicoVac ir Encepur adult. Endemike TicoVac pasibaige, tai ar yra skirtumas, kuria vakcija skiepytis ar tas pats, tik gamintojai skiriasi?

Abi vakcinos inaktyvuotos. Skiriasi tik EE viruso padermės vakcinose. Abejos kultyvuotos viščiuko embriono ląstelėse. Pagalbinės medžiagos panašios. Tik yra vienas niuansas - jei vakcinaciją nuo EE pradėjote TicoVac'u, rekomenduojama revakcinacijas atlikti ta pačia vakcina. Ir atsižvelgti į skiepijamojo amžių - TicoVac nuo 16 m., Encepur - nuo 12 m.
Atsakyti
Endemike TicoVac baigėsi, laikinai neturi, o visur kitur kiek žiūrėjau būtent šia vakcina skiepija, tai ir susimasčiau...
Bet kai reikės daryt pakartotina, tai klausimas vėl ką turės.
Noriu ir save ir dukrą 5 m. paskiepyt, dažnai būna pas senelius sodyboje, perdai dvi erkes parsivežė, parsiveš ir šiemet
Atsakyti