Įkraunama...
Įkraunama...

Blokeliai 3

QUOTE(santropez @ 2013 04 24, 06:57)
o jei gruntas normalus, konstukrtorius siule grezti 2.5 gylio, mes sakom uzteks ir 2m, bet ar galima daryti polius kas du metrus?


Nesiūlau eksperimentuoti, nes paskui labai jau neramiai miegosit.

Kai man konstruktorius pamatų projektą padarė, klausiau jo, kodėl pagrinde skaičiuojami poliai 3 metrų gylio ir gilesni, jis man atsakė, kad visos lentelės prasideda nuo 3 metrų gylio ir jei vadovautis tik lentelėmis, tai mažiau 3m nesigaus. Tai kad polių gylis apskaičiuotas mažesnis nei 3 metrai ir yra 2,5m gylio, jau rodo, kad konstruktorius nesivadovavo lentelėmis, o pats įvertino grunto savybes ir pasiūlė optimaliausią poliaus gylį, tikrai nesiūlau pasirinkti poliaus gylį "iš akies". Konstruktorius ne veltui kelis metus aukštojoje mokykloje užpakalį trynė, kad ne tik akimi galėtų pasitikėti.

Papildyta:
QUOTE(Oksana79 @ 2013 04 24, 08:56)
Na tai jei konstruktorius siūlo taip-tai kodėl abejojate jo pasiūlymu?  Jei nesuklysiu,tai polių laikomoji galia-ne tik poliaus dugnas,bet ir šonai. O kkas kiek polius daryti ir koks bus poliaus diametras-skaičiuoja konstruktorius-taip pasakyti-laikys/nelaikys sudėtinga.
2,5m gylį grežia bobcatas(nereikia stambesnės technikos)


Norėčiau papildyti. Dar skaičiuojant polių gylį atkreipiamas dėmesys į grunto sluoksnių savybes. Labai svarbu, kad poliaus apačia nesibaigtų "minkštame" grunte, būtinai jis turi pasiekti tvirtesnį sluoksnį. kai tvirti sluoksniai labai giliai, tada daromi atrodo plaukiojantys poliai, bet tai ne Lietuvai.

Nežaiskit su polių aukščiais. Jei gausis taip, kad apačia remsis į minkštąjį sluoksnį, neužteks polių šonų laikančiūjų savybių, kai polių laikančiosioms savybėms apskaičiuota ir atrama iš apačios. Smuks gilyn visas pamatas tolka pesnia.

Atsakyti
QUOTE(santropez @ 2013 04 24, 06:57)
o jei gruntas normalus, konstukrtorius siule grezti 2.5 gylio, mes sakom uzteks ir 2m, bet ar galima daryti polius kas du metrus?


"normalus" pagrindas (gruntas) - uola, vienoda sudetis, nesideformuoja, nekeicia savybiu del dregmes ir isalo. visi kiti pagrindai (gruntai) - nenormalus.
Atsakyti
QUOTE(Oksana79 @ 2013 04 24, 09:56)
Na tai jei konstruktorius siūlo taip-tai kodėl abejojate jo pasiūlymu?  Jei nesuklysiu,tai polių laikomoji galia-ne tik poliaus dugnas,bet ir šonai. O kkas kiek polius daryti ir koks bus poliaus diametras-skaičiuoja konstruktorius-taip pasakyti-laikys/nelaikys sudėtinga.
2,5m gylį grežia bobcatas(nereikia stambesnės technikos)

jei daryti kaip konstruktorius paskaiciavo tai kazin ar uzteks pamatams 30 000, nes jei jis sako kad reikes 3tonu armaturos tai nezinau, man tokie paskaiciavimai visiska nesamone, turbut copy paste padaro ir visas skaiciavimas, man isvis keista jei butu dvieju aukstu namas, tai ka jis tada paskaiciuotu, tai jo brolis ir atsiunte jo paskaiciuotus pamatus uz 58 000 doh.gif tai ka sbutu jei statytume tarkim is silikato, tai svoris dar didesnis butu, visi kairiai stovi ant 1.2 pamatu ir kiek metu stovi ar kas atsitiko, kaip maciau nieko, visi kaimynai jau juokiasi is musu, ka dmes cia taip spangstam
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2013 04 24, 10:13)
Nesiūlau eksperimentuoti, nes paskui labai jau neramiai miegosit.

Kai man konstruktorius pamatų projektą padarė, klausiau jo, kodėl pagrinde skaičiuojami poliai 3 metrų gylio ir gilesni, jis man atsakė, kad visos lentelės prasideda nuo 3 metrų gylio ir jei vadovautis tik lentelėmis, tai mažiau 3m nesigaus. Tai kad polių gylis apskaičiuotas mažesnis nei 3 metrai ir yra 2,5m gylio, jau rodo, kad konstruktorius nesivadovavo lentelėmis, o pats įvertino grunto savybes ir pasiūlė optimaliausią poliaus gylį, tikrai nesiūlau pasirinkti poliaus gylį "iš akies". Konstruktorius ne veltui kelis metus aukštojoje mokykloje užpakalį trynė, kad ne tik akimi galėtų pasitikėti.

Papildyta:
Norėčiau papildyti. Dar skaičiuojant polių gylį atkreipiamas dėmesys į grunto sluoksnių savybes. Labai svarbu, kad poliaus apačia nesibaigtų "minkštame" grunte, būtinai jis turi pasiekti tvirtesnį sluoksnį. kai tvirti sluoksniai labai giliai, tada daromi atrodo plaukiojantys poliai, bet tai ne Lietuvai.

Nežaiskit su polių aukščiais. Jei gausis taip, kad apačia remsis į minkštąjį sluoksnį, neužteks polių šonų laikančiūjų savybių, kai polių laikančiosioms savybėms apskaičiuota ir atrama iš apačios. Smuks gilyn visas pamatas tolka pesnia.

puskietis prasideda nuo 2.2 iki pat 3.9m o jei jis sake 2.5 tai vadinasis migti neturetu
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo santropez: 24 balandžio 2013 - 10:11
QUOTE(santropez @ 2013 04 24, 11:08)
jei daryti kaip konstruktorius paskaiciavo tai kazin ar uzteks pamatams 30 000, nes jei jis sako kad reikes 3tonu armaturos tai nezinau, man tokie paskaiciavimai visiska nesamone, turbut copy paste padaro ir visas skaiciavimas, man isvis keista jei butu dvieju aukstu namas, tai ka jis tada paskaiciuotu, tai jo brolis ir atsiunte jo paskaiciuotus pamatus uz 58 000 doh.gif tai ka sbutu jei statytume tarkim is silikato, tai svoris dar didesnis butu, visi kairiai stovi ant 1.2 pamatu ir kiek metu stovi ar kas atsitiko, kaip maciau nieko, visi kaimynai jau juokiasi is musu, ka dmes cia taip spangstam
Papildyta:

puskietis prasideda nuo 2.2 iki pat 3.9m o jei jis sake 2.5 tai vadinasis migti neturetu

Gal į pamatų temą kraustomės g.gif ax.gif 4u.gif
Atsakyti
pora klausimeliu jau murijusiems smile.gif

1. ka klojot tarp blokeliu ir pamato? mida plaustet, ar ka kitka? kazkaip nepigi ta mida....
2. kur pirkot armavimo tinkleli blokeliams? MB susigalvojo idee fixe ir bandys tartis su statybininkais kad jie armuotu 4-6 mm armaturos strypais. Blokeliai 175mm tai sako 2 vnt uztenka... stangos po 6 m.... man kazkaip tinklelis geriau atrodytu.. g.gif
Atsakyti
QUOTE(Loreciukaz @ 2013 04 27, 16:48)
pora klausimeliu jau murijusiems smile.gif

1. ka klojot tarp blokeliu ir pamato? mida plaustet, ar ka kitka? kazkaip nepigi ta mida....

Na kas papasakos-kas ką naudojo/klojo?
Atsakyti
Mes galvojame seną gerą ruberoidą dvigubai perlenkus naudoti, nors dar reikės su statybininkais pasitarti.
Atsakyti
QUOTE(Loreciukaz @ 2013 04 27, 16:48)
pora klausimeliu jau murijusiems smile.gif

1. ka klojot tarp blokeliu ir pamato? mida plaustet, ar ka kitka? kazkaip nepigi ta mida....
2. kur pirkot armavimo tinkleli blokeliams? MB susigalvojo idee fixe ir bandys tartis su statybininkais kad jie armuotu 4-6 mm armaturos strypais. Blokeliai 175mm tai sako 2 vnt uztenka... stangos po 6 m.... man kazkaip tinklelis geriau atrodytu..  g.gif

1. ruberoidas
2. 8mm armatura. kuo tau tinklelis geriau atrodytu? tik jei blokeliai kieti (t.y. ne akytbetonis), tai bus ka veikt darant duobes aramtutai thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mfsouth @ 2013 04 29, 18:57)
1. ruberoidas2. 8mm armatura. kuo tau tinklelis geriau atrodytu? tik jei blokeliai kieti (t.y. ne akytbetonis), tai bus ka veikt darant duobes aramtutai  thumbup.gif

O aš "girdėjau",kad ruberoidas nėra gerai (kiek iš to "girdėjau" - teisybės-tai g.gif ) . O kas klojot/lydėt midą-koki - viršutinį ar apatinį sluoksnį dėjot?
Dar pamatams "užkloti" matėm tokią kažikokią "pamatinę juostą". Kažint kas ten per stebuklas?
Nu,tai kas dar parašys-kas ką dėjo/klijavo?
Atsakyti
Yra spec pamatu hidroizoliacine juosta (atitinkamo plocio). Dar tinka ruberoidas ar betkokia medziaga, nepraleidzianti dregmes.
Del armaturos - kietiem blokeliam, ypac klijuojamiems nelabai kas yra rinktis.
Akytbetoniui paprasciau.
Arba murijant - tinklas 2-3mm.

Nors as visai skeptiskai nusiteikes tor armaturos nauda, ypac 1-auksciams
Atsakyti
QUOTE(Oksana79 @ 2013 04 29, 19:13)
O aš "girdėjau",kad ruberoidas nėra gerai (kiek iš to "girdėjau" - teisybės-tai  g.gif  ) . O kas klojot/lydėt midą-koki - viršutinį ar apatinį sluoksnį dėjot?
Dar pamatams "užkloti" matėm tokią kažikokią "pamatinę juostą". Kažint kas ten per stebuklas? 
Nu,tai kas dar parašys-kas ką dėjo/klijavo?

Ta pamatinė juosta tai šū...s prilydoma danga mes prilydėme.
Geriausiai dėti prilydomos dangos viršutinis sluoksnis.
Atsakyti
QUOTE(Robertinas 125 @ 2013 04 29, 21:39)
Ta pamatinė juosta tai šū...s  prilydoma danga mes prilydėme.
Geriausiai dėti prilydomos dangos viršutinis sluoksnis.

Ką tai panašaus ir mes girdėjome.
Tiesa,ar duotu kokios realios naudos,jei prieš prilydant midą-pamato paviršiu dar nuteptumėm bituku?(pamato šonai jau padengti- turime likuti,tai ir galvojam kur sunaudot rolleyes.gif ) smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Oksana79: 29 balandžio 2013 - 20:56