Įkraunama...
Įkraunama...

Įvairios uogienės ir džemai

Šian tokią viriau uogienę:
vyšnios, cukrus, malti migdolai ir juodas šokoladas.
Vyšnių kauliukus išlupinėjau su ta mašinėle. Užpyliau cukrum. Pastovėjo-sirupą susidariusį beveik visą nupyliau. dar užpyliau cukraus ir to gel fix ar kaip jis ten vadinasi. Supyliau su mėsmale sumaltus migdolus. Paviriau kiek ir įmaišiau juodą šokoladą smulkiai sulaužytą. Uogų turėjau kibirą, cukraus 1,5 kg, migdolų 0,5 kg ir 3 pakelius gel fix 2:1.
Gavosi tiršta, žvėriškai skani uogienė. O jau kvepianti. Ir to sirupo bevik pusantro litro.
Receptą mačiau pas rusaites kažkokiam forume. Tik ten naudojama želatina buvo. Na kaip tirštiklis.
Atsakyti
QUOTE(cezi @ 2011 07 19, 22:17)
uogienė - kai cielos uogos plaukioja sirupe

košė - vientisa masė

džemas - ta pati košė, tik iš jos išgarintas skystis (ilgai ilgai verdama) ir taip gaunama tiršta, beveik kieta masė.

tyrė - pertrinta per sietelį

mirksiukas.gif

dėkoju už paaiškinimąsmile.gif
vakar pasigaminau juoduosius serbentus su bananais bigsmile.gif
Atsakyti
siemet tikriausia pirmas ir paskutinis kartas kada as uzsiemiau virti uogienes,dzemus ar drebucius doh.gif jus cia taip paprastai viska nupasakojat,kad ir galvojau viskas turi gautis,o nieko panasaus schmoll.gif tik sugadintas,laikas,nervai,cukrus ir dujos biggrin.gif

o jei rimtai,tai gal galit parasyt rimta recepta kaip pagaminti raudonuju serbentu drebucius?bet ne toki kaip cia buvau radus,kad uzpili belekiek vandens,iberi belekiek cukraus ir belekiek paverdi.kai taip dariau tai ir kavosi belekas doh.gif kazkaip tokiuoe procesuose noretusi konkretumo,jei vandens tai kiek litru kokiam svoriui uogu,jei cukraus tai irgi kilogramais,o ne daug mazai ar truputi,nes man daug gali pasirodyti ir kilogramas,o pasirodo tas kilogramas tai cia mazai g.gif

busiu labai dekinga 4u.gif
Atsakyti
Agrastų džemas
Šiandien padariau 1.5 litro, šeimyna išsireikalavo pagaminti jo daug daugiau,kad žiemą nereikėtų taupyti, nes jis to-bu-las !!!
Ačiū Neringai už My Webpage

user posted image


1.4 kg. agrastų
800 gr. cukraus
5 šaukštai vandens


Agrastus apkarpyti iš abiejų pusių, nuplauti ir sudėti į puodą. Užpilti cukrumi ir vandeniu. Mediniu šaukštu patrinti agrastus, kad atsirastų sulčių. Užkaisti puodą ir ant nedidelės ugnies virti apie 1 val. karts nuo karto pamaišant.Stiklainius gerai išplaukite, iškaitinkite orkaitėje. Supilstyti karštą džemą, užsukti dangteliais, apversti ir palikti, kad atvėstu.
Skanaus!!!

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Ulė @ 2011 07 20, 19:12)
Agrastų džemas
Šiandien padariau 1.5 litro, šeimyna išsireikalavo pagaminti jo daug daugiau,kad žiemą nereikėtų taupyti, nes jis to-bu-las !!!
Ačiū Neringai už My Webpage

user posted image
1.4 kg. agrastų
800 gr. cukraus
5 šaukštai vandens
Agrastus apkarpyti iš abiejų pusių, nuplauti ir sudėti į puodą. Užpilti cukrumi ir vandeniu. Mediniu šaukštu patrinti agrastus, kad atsirastų sulčių. Užkaisti puodą ir ant nedidelės ugnies virti apie 1 val. karts nuo karto pamaišant.Stiklainius gerai išplaukite, iškaitinkite orkaitėje. Supilstyti karštą džemą, užsukti dangteliais, apversti ir palikti, kad atvėstu.
Skanaus!!!

user posted image

dievinu agrastus, bet kai juos reikia apkarpyt doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Vikte;) @ 2011 07 20, 09:37)
siemet tikriausia pirmas ir paskutinis kartas kada as uzsiemiau virti uogienes,dzemus ar drebucius  doh.gif  jus cia taip paprastai viska nupasakojat,kad ir galvojau viskas turi gautis,o nieko panasaus  schmoll.gif  tik sugadintas,laikas,nervai,cukrus ir dujos  biggrin.gif

o jei rimtai,tai gal galit parasyt rimta recepta kaip pagaminti raudonuju serbentu drebucius?bet ne toki kaip cia buvau radus,kad uzpili belekiek vandens,iberi belekiek cukraus ir belekiek paverdi.kai taip dariau tai ir kavosi belekas  doh.gif  kazkaip tokiuoe procesuose noretusi konkretumo,jei vandens tai kiek litru kokiam svoriui uogu,jei cukraus tai irgi kilogramais,o ne daug mazai ar truputi,nes man daug gali pasirodyti ir kilogramas,o pasirodo tas kilogramas tai cia mazai  g.gif

busiu labai dekinga  4u.gif

Nu blyn... raudonieji serbentai aplamai ne uoga. Nu mūsų namuose. Ir tie drebučiai vartojami tik vandeniui dažyt vasarą ar kisieliui virt kas mėgsta. Išspaudžiam juos per tokią mėsmalę kur atskiria odeles ir kauliukus. Užkaitinam ir viskas, supilstom į stiklainius. Jie tokie rūgštūs, kad puikiausiai užsikonservuoja patys. O jei neturi tos mašinkos-uogas užpili trupučiu vandens ir pakaitini kol jie apšunta, kad galėtum pertrint per sietą ar išsunkt per marlę. Toliau viskas tas pats. Tik mano nuomone, raudonieji serbentai neverti tokio vargo. Tarp kitko skanūs jie šaldyti. Esu šaldžius cielom kekėm apvoliojus cukrum. Skanūs labai gaunasi ir dekoratyvūs.
Atsakyti
QUOTE(902 @ 2011 07 20, 21:45)
Nu blyn... raudonieji serbentai aplamai ne uoga. Nu mūsų namuose. Ir tie drebučiai vartojami tik vandeniui dažyt vasarą ar kisieliui virt kas mėgsta. Išspaudžiam juos per tokią mėsmalę kur atskiria odeles ir kauliukus. Užkaitinam ir viskas, supilstom į stiklainius. Jie tokie rūgštūs, kad puikiausiai užsikonservuoja patys. O jei neturi tos mašinkos-uogas užpili trupučiu vandens ir pakaitini kol jie apšunta, kad galėtum pertrint  per sietą ar išsunkt per marlę. Toliau viskas tas pats. Tik mano nuomone, raudonieji serbentai neverti tokio vargo. Tarp kitko skanūs jie šaldyti. Esu šaldžius cielom kekėm apvoliojus cukrum. Skanūs labai gaunasi ir dekoratyvūs.


esu saldziusi ir as,dabar vyras uzsimane drebuciu,tai ir meginau daryt.va lygiai kaip jus papasakojot.neturiu as to stebuklingo puodo,tai suberiau i paprasta uzpyliau vandeniu,kad neapsemtu ir uzkaitinau kol uogos susproginejo,tada per marle isspaudziau,priberiau kalna cukraus ir vel kaitinau,vis nugraibydama putas.recepte,kuri buvau radus rase virti kol ant lekstutes uzlasinus lasas nevarves,viriau valanda bet pas mane kaip buvo skystas taip ir liko ir supilscius i tara gavosi raudonuju serbentu kompotas lotuliukas.gif
tai ka as kitaip dariau,kad niekas nesigavo?gal vandens per daug?gal cukraus per mazai ar per daug,o gal viriau per ilgai?na bet zinot,jei su tokiom "ne uogom" kaip jus sakot nesusitvarkau,tai tada jau man sarmata blush2.gif
Atsakyti
nežinau kodėl tau nestingo... Gal dėl cukraus... O šiaip uogienių virimas tikrai paprastas dalykas. Nusipirk Maximoj to gel fix... tikrai stings. Man šian špokų desantas per penkias min visas vyšnias nulesė
Atsakyti
Sveikos,

nenorėčiau sutikti su čia išsakyta nuomone,kad raudonieji serbentai yra blogos uogos.

Man regis,kad kiekviena uoga yra tinkama,tik reikia ją tinkamai apdoroti.


Šiandiena viriau raudonųjų serbentų džemą su persikais.

Viriau pirmą kartą,dar vėsta,bet tikiuosiu kad pavyko.
Atsakyti
Serbentų džemas su brendžiu

http://aguonele.blog...u-brendziu.html

user posted image


1.7 kg. raudonųjų serbentų
1.2 kg.
5 v.š. brendžio
150 ml. šalto vandens


Serbentus gerai nuplauti ir kartu su visais koteliais sudėti į didesnį puodą. Užpylus vandeniu leisti užvirti ir tada prisukti ugnį. Dabar belieka laukti, karts nuo karto pamaišant, kol serbentai išskirs daug sulčių ir patys visiškai išsileis. Tada perkošti per sietelį serbentus gerai išspaudžiant. Gauta skysti pilti į švarų puodą ir leisti atausti.

Į atvėsusią masę, kurios gavosi ~ 1.3 litro, supilti cukrų ir gerai išmaišyti. Puodą statyti ant stiprios ugnies ir leisti užvirti. Maišant virti nuo užvirimo ant šiek tiek silpnesnes ugnies 15 min. Susidariusias putas reikia nugraibyti! Supilti brendį, išmaišyti ir supilstyti į sterilizuotus stiklainiukus.

user posted image
Papildyta:
QUOTE(cezi @ 2011 07 20, 19:19)
dievinu agrastus, bet kai juos reikia apkarpyt doh.gif

vaikai ta daro puikiai biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ulė: 22 liepos 2011 - 18:44
QUOTE(Ulė @ 2011 07 22, 19:39)
vaikai ta daro puikiai biggrin.gif

oi begėdė mama, vaikus išnaudoja lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(cezi @ 2011 07 22, 20:32)
oi begėdė mama, vaikus išnaudoja lotuliukas.gif

jie labai noriai ta daro bigsmile.gif pabandykit biggrin.gif

gal kam bus naudinga 4u.gif

Ką reikia žinoti apie uogienes ?


Jei virsite uogienę, negaminkite valgyti, nes uogienė iškart perims kitus kvapus.
Juodus serbentus iš pradžių pamirkykite verdančiame vandenyje. Tada bus paprasčiau virti uogienę, nes serbentai išskirs daugiau sulčių.
Jei vyšnias valandą palaikysite šaldiklyje, kauliukus išimsite lengviau, o sultys neištekės.
Virdami uogienę įsitikinkite, kad ant indo kraštų neliko cukraus, jei liko uogienė gali susicukruoti.
Jei uogienę pervirėte ir bijote, kad susicukruos, į ją įberkite 1-2 gr. citrinos rugšties.
Jei uogos kyla į paviršių, uogienė dar nebaigta virti.
Verdant uogienės paviršiuje renkasi putos-jas kartais reikia nugrėbti. Grėbti iš pat pradžių nepatartina,nes jų atsiras vėl. Indą su uogienę reikia kars nuo karto pakratyti. Prieš nukeldami puodą nuo ugnies, uogienę stipriai užvirkite, tada leiskite uogoms nusėsti ir nugraibykite putas.
Uogienė išvirusi, jei plėvelė traukiasi į indo vidurį ir neišsidraiko i kraštus.
Uogienės neverta užsukti tol, kol ji neatšalo. Ant dangtelio susirinkę garai gali virsti vandeniu, kuris gali sukelti uogienės rūgimą.
Atsakyti