Įkraunama...
Įkraunama...

Paleo mityba

QUOTE(jautiena @ 2013 05 06, 16:03)
as geriu paprasta juoda arbata, silpna pasidarau ir liurlinu. anksciau gerdavau su pienu, dabar jau kuri laika be nieko, o vakar specialiai isipyliau grietineles, kad ala "prisimint gerus laikus" ir nebuvo skaniau, o is tiesu, gal net neskaniau. pripratimo reikalas is tiesu, nors kavos mazytis puodziukas ryte su grietinele labai skanu...


O aš geriu raudoną arbatą. Ir Tulsi arbatą. Kartais žolelių arbatas. Bet labiau žiemą, kai šalta, o vasarą tai vandenį pagrinde. Vandenį su ledukais ir citrina smile.gif
Papildyta:
QUOTE(" voresta " @ 2013 05 06, 16:14)
tik tobulo pasaulio vaizdas pas mane šiek tiek kitoks: jokių fermų .Mes gyvename kaip kažkada gyveno  indėnai: darnoje su gamta ir patys būdami tos gamtos dalimi. Mane ir mano vyrą suartino pomėgis skaityti knygas apie indėnus. Ištraukiau jį iš savadarbės kanojos Kapstato ezere  biggrin.gif  ir parsitempiau prie jūros.


Klausimas ne apie paleo, bet kokias knygas apie indėnus skaitote? smile.gif nes man jie irgi patinka, tik va knygų nebelabai liko, kurių dar neskaičiau biggrin.gif
Atsakyti
Sveiki,
siandienos pietus: sudyti lasiniai, su avokadu ir romaine salotu lapais.
Vakarienei marmalinsiu ka nors is versienos kepenu.

Maciau kalbejot apie cholesteroli ir cikla, tai mano asmeniniai pastebejimai: pailgejo ciklo trukme, labai sumazejo skausmai ir nebera tokio tvano kaip anksciau budavo smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 05 06, 16:23)

Klausimas ne apie paleo, bet kokias knygas apie indėnus skaitote? smile.gif nes man jie irgi patinka, tik va knygų nebelabai liko, kurių dar neskaičiau biggrin.gif

jaunystėj skaičiau, dabar išaugau iš to amžiaus. labiausia įstrigusi
http://knygos.webgoo...ios-lokes-sunus
kai per metus buvo išleidžiama tik viena knyga ir kai jau pasirodydavo, bibliotekininkė net nesuregistravus duodavo man (aš buvau jos pagalbininkė bibliotekoje, "knygų žiurkė". )ir vel metus tekdavo laukt tęsinio bigsmile.gif . Panašiai kaip dabartinei kartai "Poteriada" irgi skaičiau, su savo vaikais
Vyro biblija lotuliukas.gif
user posted image
Atsakyti
QUOTE(pumpica @ 2013 05 06, 14:03)
...juk ir pacios ne nuo gimimo su Paleo draugaujat.. ax.gif


Ir man del to labai gaila blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2013 05 06, 16:32)
Sveiki,
siandienos pietus: sudyti lasiniai, su avokadu ir romaine salotu lapais.
Vakarienei marmalinsiu ka nors is versienos kepenu.

Maciau kalbejot apie cholesteroli ir cikla, tai mano asmeniniai pastebejimai: pailgejo ciklo trukme, labai sumazejo skausmai ir nebera tokio tvano kaip anksciau budavo  smile.gif


Ooo... kaip džiugu girdėt smile.gif nes mane kamuoja siaubingi mm skausmai. Ir jie, kai maitinuosi paleo, tik stipresni. Kai nevalgydavau mėsos, tai jie silpnesni būdavo, o dabar jaučiuosi šventąja kankine. Bet gal čia neturi ryšio su tuo, gal taip kas.
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2013 05 06, 16:32)


Maciau kalbejot apie cholesteroli ir cikla, tai mano asmeniniai pastebejimai: pailgejo ciklo trukme, labai sumazejo skausmai ir nebera tokio tvano kaip anksciau budavo  smile.gif

tvarkosi hormonai, sotieji riebalai ir kokybiškas baltymas slopina PRR žalą

QUOTE
* PG2 sulaiko organizme skysčius, sukelia pieno liaukų jautrumą ir didelius nuotaikos svyravimus – gerai visiems žinomi PMS simptomai. Slėgio gimdoje didėjimas sukelia stiprius menstruacinius skausmus.

(HS)

gaila, kad visiškai susitvarkyti gali trukdyti vis dar vartojami vaistai. Neaišku, kaip jie kišasi į metabolizmą.
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 05 06, 16:33)
jaunystėj skaičiau, dabar išaugau iš to amžiaus. labiausia įstrigusi
http://knygos.webgoo...ios-lokes-sunus
kai per metus buvo išleidžiama tik viena knyga ir kai jau pasirodydavo, bibliotekininkė net nesuregistravus duodavo man (aš buvau jos pagalbininkė bibliotekoje, "knygų žiurkė". )ir vel metus tekdavo laukt tęsinio  bigsmile.gif . Panašiai kaip dabartinei kartai "Poteriada" irgi skaičiau, su savo vaikais
Vyro biblija  lotuliukas.gif


Jooo, man irgi kai kurios knygos taip užkabina, kad negaliu padėti. Aš vaikystėj visas Vinetu perskaičiau knygas, kiek buvo išleista. O kai baigiau lietuviškai, pasiėmiau rusiškai. Ir supratau, kad ko ko, bet iš manęs rusų kalba skaitytojos nebus biggrin.gif
Ir Poteriados superinės knygos, aš po to jau nebeišlaukdavau kol į lietuvių kalbą išvers, skaitydavau angliškai. Ir po to dar kartą lietuviškai, kai išleisdavo biggrin.gif Ir dar The Hunger Games/Bado Žaidynės trilogijos pirmos dvi knygos užkabino tiek, kad per naktis skaičiau biggrin.gif
Bet kaip fainai, kad Jūsų vyras taip indėnus mėgsta. Kur man tokį vyrą radus biggrin.gif (<--klausimas hipotetinis biggrin.gif)
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 05 06, 15:39)
tvarkosi hormonai, sotieji riebalai ir kokybiškas baltymas slopina PRR žalą
(HS)

gaila,  kad visiškai susitvarkyti gali trukdyti  vis dar vartojami vaistai. Neaišku, kaip jie kišasi į metabolizmą.


As irgi tikiuosi, kad tvarkosi.
Voresta, labai bijau juos mesti. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Elata @ 2013 05 06, 16:35)
Bet gal čia neturi ryšio su tuo, gal taip kas.

turi turi, netinkamas omegų santykis

QUOTE
Prostglandinai skirstomi į tuos, kurie:

                        1.Slopina uždegimus (PG1).

                        2.Skatina uždegimus (PG2).

                        3.Blokuoja PG2. (PG3).


Normaliai funkcionuojančiame organizme prostaglandinų santykis turi būti toks:

PG1/(PG2+PG3) = 1/1

Tai vėlgi akivaizdžiai pasireiškianti priešybių vienybė. Pažeidus šį santykį į vieną ar kitą pusę turėsime fizinius skausmus.


Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 05 06, 16:39)
tvarkosi hormonai, sotieji riebalai ir kokybiškas baltymas slopina PRR žalą
(HS)

gaila,  kad visiškai susitvarkyti gali trukdyti  vis dar vartojami vaistai. Neaišku, kaip jie kišasi į metabolizmą.


uhm... aš visai jokių vaistų nevartoju. Na, nuo temperatūros paracetamolį kartais biggrin.gif bet ta temperatūra nebūna dažna. Man nuo pat pirmų dienų tie skausmai būdavo ir panašu, kad jie tik didėja su laiku. Endometriozė kokia ar kažkas tokio gal man čia. Bet nematau reikalo eiti su tokia problema pas ginekologę, nes žinau, kad arba sakys "gimdyk - susitvarkys" arba kontr. tabletyčių išrašys (ačiū, ne).
Atsakyti
QUOTE(LumiLumi @ 2013 05 06, 16:42)
As irgi tikiuosi, kad tvarkosi.
Voresta, labai bijau juos mesti.  verysad.gif

suprantu, kad baisu, ypač kai tokie brangūs vaistai. Ar jie visiem skiriami? Ar tik išimties tvarka? koks jų poveikis? Kiek ilgai dar juos reiks vartoti?
Aš nė nedrįsčiau siūlyti mesti. Tik pamąsčiau, kad kaip biologė, galit pasidomėti, kaip jie įtakoja metabolizmą.
Ar jų nėra čia paminėtų?


Papildyta:
QUOTE(Elata @ 2013 05 06, 16:45)
Endometriozė kokia ar kažkas tokio gal man čia.

tikrai ne ji, ją turėjau, tai jokių skausmų. tik tepliojimas ne laiku....
Atsakyti
QUOTE(" voresta " @ 2013 05 06, 16:14)


o tu imk kokį tinklaraštį rašyti, ir savo  rezultatus, bei sužinotą informaciją sudėk, pasakok. Tai būtų tinkamas pavyzdys. mirksiukas.gif
Atkinsas -baltyminė, o paleo- daugiau riebalinė, mano nuomone. Ir jei imame ikižemdirbystinį periodą (be kultūrinių vaisių, bulvių ir grūdų) tai savaime išeina ir angliavandenių mažas kiekis.

kol kas straipsnius siuntinėju į el.pšt. biggrin.gif
Atkinsas irgi neriboja riebalų .Na,nežinau,arba aš kažką ne taip suprantu ir vėl blogai darau-tai ,mano supratimu, Paleo pagrindą ir sudaro baltymai(nes ką gi daugiau valgyti,kad būtų sotu -mėsa,žuvis,kiaušiniai +daržovės,na, vienas kitas vaisius ,aišku plius sotieji riebalai.Juk ir Paleo piramidė panašiai sudaryta.
Aš kiekvieno valgymo(jų būna 3,retai 2)metu ,žinoma,naudoju daržoves,bet baltyminis maistas tai kiekvieno valgymo metu,na,tarkim, kiaušinienė pusryčiams+šviežios daržovės su grietine,pietums kažkas mėsiško troškinto ar orkaitėjė kepto ir vėl daržovės ar patroškintos ar dažniau šviežios,vakarienei dažniausiai mažesnė porcija to,kas buvo pietums,bet joje vėl mėsa ,dažniausiai kiauliena,vištiena g.gif
Atsakyti