Įkraunama...
Įkraunama...

Nėštumo ir gimdymo atostogos,

QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 07 18, 16:45)
As gi jums sakiau,ziurekit ar ieina bent viena diena is ankstesniu VPA,ims 2013.06.01-2014.05.31 laikotarpi,ieina pirmo vaiko VPA laikotarpis,tad skaiciuos is to DU kaip ir pirmam vaikui.

na atsiprasau bet va to as ir neikertu ims 2013-2014metu laikotarpi bet as busiu vpa iki 3 metu o kaip zinia 3-ius metus nk negauni tai kokias des pajamas?nes db dar gaunu 40proc o paskui nulines pajamos iki kol vaikui sueina 3 metai g.gif
tai kaip skaiciuos is darbo uzmokescio jeigu skaiciuoja ta laikotarpi kai as vpa ar ims tuos menesius bet skaiciuos ir darbo uzmokescio o ne is vpa?
Atsakyti
QUOTE(MeGusta @ 2013 07 18, 16:51)
na atsiprasau bet va to as ir neikertu ims 2013-2014metu laikotarpi bet as busiu vpa iki 3 metu o kaip zinia 3-ius metus nk negauni tai kokias des pajamas?nes db dar gaunu 40proc o paskui nulines pajamos iki kol vaikui sueina 3 metai g.gif
tai kaip skaiciuos is darbo uzmokescio jeigu skaiciuoja ta laikotarpi kai as vpa ar ims tuos  menesius bet skaiciuos ir darbo uzmokescio o ne is vpa?

Skaiciuos is to pacio laikotarpio ir is to pacio darbo uzmokescio kaip ir pirmam vaikui i si laikotarpi ziurima ar patenka bent kazkiek laiko is ankstesniu atostogu,kad butu galima skaiciuoti is to DU kaip ir pirmam smile.gif
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 07 18, 17:38)
Skaiciuos is to pacio laikotarpio ir is to pacio darbo uzmokescio kaip ir pirmam vaikui i si laikotarpi ziurima ar patenka bent kazkiek laiko is ankstesniu atostogu,kad butu galima skaiciuoti is to DU kaip ir pirmam smile.gif

aj tai aisku jeigu antro vaiko tai nga ar vpa turi ieit i pirmojo vpa?
nes pasimeciau rasot ims 2013 metu tai ir galvoju kaip ims tada is DU jeigu as vpa na dabar dasilo tk va turi ieit i pirmo vaiko vpa antro NGA ar VPA?
Atsakyti
QUOTE(MeGusta @ 2013 07 18, 18:46)
aj tai aisku jeigu antro vaiko tai nga ar vpa turi ieit i pirmojo vpa?
nes pasimeciau rasot ims 2013 metu tai ir galvoju kaip ims tada is DU jeigu as vpa na dabar dasilo tk va turi ieit i pirmo vaiko vpa antro NGA ar VPA?

Jeigu ieis VPA,tai NGA tuo labiau ieis,tad geriau,kad ieitu VPA.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 07 18, 18:50)
Jeigu ieis VPA,tai NGA tuo labiau ieis,tad geriau,kad ieitu VPA.

O koks cia skirtumas?ar NGA ar VPA? Aj tarkim kai jau vaikui sueina 3 metai geriau kad jau as buciau VPA?
Atsakyti
QUOTE(MeGusta @ 2013 07 18, 18:54)
O koks cia skirtumas?ar NGA ar VPA? Aj tarkim kai jau vaikui sueina 3 metai geriau kad jau as buciau VPA?

Ne,tiesiog,jeigu i VPA laikotarpi is kurio skaiciuos neieis nei diena is pirmo vaiko VPA,tada VPA ismoka skaiciuos is paskutiniu 12 men. pajamu,o ne is pirmo vaiko DU.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 07 18, 19:05)
Ne,tiesiog,jeigu i VPA laikotarpi is kurio skaiciuos neieis nei diena is pirmo vaiko VPA,tada VPA ismoka skaiciuos is paskutiniu 12 men. pajamu,o ne is pirmo vaiko DU.

DABAR AISKU
tai man ir reikia tada iki 3 metuku iseiti i VPA nes kitap finansine prasme prastai skaiciuos tik 40proc pajamas ir paskui jau nulines kazkiek eitu unsure.gif
tai jeigu maniskei sueina 3metai rugseji jau man rugpjuti reiketu buti VPA g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo MeGusta: 18 liepos 2013 - 18:13
QUOTE(MeGusta @ 2013 07 18, 19:12)
DABAR AISKU
tai man ir reikia tada iki 3 metuku iseiti i VPA nes kitap finansine prasme prastai skaiciuos tik 40proc pajamas ir paskui jau nulines kazkiek eitu  unsure.gif
tai jeigu maniskei sueina 3metai rugseji jau man rugpjuti reiketu buti VPA g.gif

Galit ir po 3-ju metu iseiti,as isejau su antraja,kai pirmajai buvo 3 metai 3 men. atrodo.
Atsakyti
QUOTE(JOLANCIUK @ 2013 07 18, 19:18)
Galit ir po 3-ju metu iseiti,as isejau su antraja,kai pirmajai buvo 3 metai 3 men. atrodo.

bet tai tada skaiciuoja jau paskutiniu 12menesiu pajamas tai kas ten belieka mano atveju tai jau nulines bus nuo 2metuku nk nebegaunu unsure.gif tai tada ir tegauciau 460lt is sodros g.gif
Atsakyti
Sveiki, dabar diskutuojate man labai aktualiu klausimu, bet vistiek nu kazko nesuprantu ir prasau atsakyti ir nepykti kad kartojuosi jau. Situacija tokia: dukrytei 2013-06-27 suejo 2 m. VPA turiu iki 2013-09-15. Neseniai suzinojau kad laukiuosi ir gimdyti 2014-03 men. Taigi NGA iseiciau 2014-01 men mazdaug. Klausimas mano butu toks. Ka patartumet? Grizti i darba 4 men (nuo rugsejo iki sausio) ar prasitesti VPA kurios priklauso su 1 vaiku (3 metai VPA priklauso iki 2014-06-27)?
Kaip suprantu jei grisciau i darba tai skaiciuojant 2 vaikui VPA imtu ir DU tuos kelis men ir 2,5 men 3 m VPA nulines pajamas, bei 2 m VPA pajamas?
Jei teisingai sakau ar imanoma tokia situacija, kad padirbciau iki 2 vaikiuko NGA ir tada vel iseiciau i 1 vaikiuko VPA? Ir tada is 1 vaikiuko VPA iseiciau i 2 vaikiuko NGA ir VPA?
Taip pat dar 1 klausimas jei negrisciau i darba tai 2 vaikiukui is ko skaiciuotu NGA? Is DU kuri skaiciavo 1 vaikiukui?
Atsakyti
QUOTE(MeGusta @ 2013 07 18, 19:22)
bet tai tada skaiciuoja jau paskutiniu 12menesiu pajamas tai kas ten belieka mano atveju tai jau nulines bus nuo 2metuku nk nebegaunu  unsure.gif tai tada ir tegauciau 460lt is sodros g.gif

Ne,gi ieina pirmo vaiko VPA smile.gif
Papildyta:
QUOTE(justina_84 @ 2013 07 18, 19:34)
Sveiki, dabar diskutuojate man labai aktualiu klausimu, bet vistiek nu kazko nesuprantu ir prasau atsakyti ir nepykti kad kartojuosi jau. Situacija tokia: dukrytei 2013-06-27 suejo 2 m. VPA turiu iki 2013-09-15. Neseniai suzinojau kad laukiuosi ir gimdyti 2014-03 men. Taigi NGA iseiciau 2014-01 men mazdaug. Klausimas mano butu toks. Ka patartumet? Grizti i darba 4 men (nuo rugsejo iki sausio) ar prasitesti VPA kurios priklauso su 1 vaiku (3 metai VPA priklauso iki 2014-06-27)?
Kaip suprantu jei grisciau i darba tai skaiciuojant 2 vaikui VPA imtu ir DU tuos kelis men ir 2,5 men 3 m VPA nulines pajamas, bei 2 m VPA pajamas?
Jei teisingai sakau ar imanoma tokia situacija, kad padirbciau iki 2 vaikiuko NGA ir tada vel iseiciau i 1 vaikiuko VPA? Ir tada is 1 vaikiuko VPA iseiciau i 2 vaikiuko NGA ir VPA?
Taip pat dar 1 klausimas jei negrisciau i darba tai 2 vaikiukui is ko skaiciuotu NGA? Is DU kuri skaiciavo 1 vaikiukui?

Galit eiti dirbti,paskui paimtumete VPA ir is ju eitumete i NGA (skaiciuotu is to DU kaip ir pirmam vaikui),galit pratesti VPA iki 3-ju metu ir is ju eiti i NGA (skaiciuotu is to DU kaip ir pirmam vaikui),galit dirbti tuos visus menesius ir is darbo eiti i NGA.( tada ziures koks variantas jums palankesnis ar skaiciuoti is to DU kaip pirmam ar skaiciuoti is to DU kai dirbot ir is mot(tev) pasalpos).
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo JOLANCIUK: 18 liepos 2013 - 18:58
mamytes, kurios suprantat istatymu kalba, gal dar galetumet pakomentuoti sias citata is istatymo pakeitimo:

3. Pakeisti 19 straipsnio 6 dalį ir ją išdėstyti taip:
„6. Vienam iš tėvų (įtėvių) ar globėjui, įstatymų nustatyta tvarka išleistam vaiko priežiūros atostogų ir gaunančiam motinystės (tėvystės) pašalpą, atleistam iš darbo dėl įmonės, įstaigos, organizacijos likvidavimo ar bankroto, taip pat dėl to, kad pasibaigė darbo sutartis arba Valstybės tarnybos įstatyme, Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme ir Teisėjų atlyginimų įstatyme nurodytų asmenų paskyrimo į pareigas terminas ar įgaliojimų laikas, motinystės (tėvystės) pašalpa mokama šio įstatymo 20 ir 21 straipsniuose nustatyta tvarka. Ši nuostata taip pat taikoma skiriant motinystės (tėvystės) pašalpą, jeigu teisė ją gauti atsirado prieš tai gimusio vaiko auginimo iki 3 metų laikotarpiu.“

arba

4. Pakeisti 19 straipsnio 7 dalį ir ją išdėstyti taip:
„7. Vienam iš tėvų (įtėvių) ar globėjui, turinčiam šio straipsnio 1 dalyje nurodytą ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą arba atitinkančiam šio straipsnio 2 ar 3 dalyje nustatytus reikalavimus, atleistam iš darbo dėl įmonės, įstaigos, organizacijos likvidavimo ar bankroto, taip pat dėl to, kad pasibaigė darbo sutartis arba Valstybės tarnybos įstatyme, Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatyme ir Teisėjų atlyginimų įstatyme nurodytų asmenų paskyrimo į pareigas terminas ar įgaliojimų laikas, ir dėl to negavusiam vaiko priežiūros atostogų, motinystės (tėvystės) pašalpa mokama šio įstatymo 20 ir 21 straipsniuose nustatyta tvarka. Ši nuostata taip pat taikoma skiriant motinystės (tėvystės) pašalpą, jeigu teisė ją gauti atsirado prieš tai gimusio vaiko auginimo iki 3 metų laikotarpiu.“

kokia tvarka galiojo anksciau ir kas buvo pakeista siuose punktuose?


man jau kazkokia paranoja prasideda.... doh.gif blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Juoda-lape: 18 liepos 2013 - 19:10