Įkraunama...
Įkraunama...

Ekstrinė kontracepsija - Postinor

O man nuo Postinor du kartus buvo prasidejes stiprus kraujavimas, praejus kazkur pusantros savaites po isgerimo ...del to labai itartinai ziuriu. Dar kelia nerima - ar tas kraujavimas kartais nera persileidimas?
Is vienu gydytoju (bet ne ginekologu) girdejau, kad taip gali buti. Tuo tarpu ginekologe sake kad Postinor tik trukdo kiausineliui gimdoj implantuotis sutirstindamas gleives ir t.t.
Bet tada nesuprantu is kur tas siaubingas kraujavimas...
Na siaip visi gydytojai labai kategoriskai pasisake pries sita priemone, sake nezaisk bo paskui vaiku neturesi.......
Atsakyti
AMU Na jos sukelia kraujavima..kenksmingos yra,bet ar tai persileidimas nezinau g.gif sako kai buna persileidimas iskrenta kresulys kazkoks blink.gif nu net neisisvaizduoju kaip tai atrodo blink.gif
Atsakyti
Pas mus jos nelegalios, nors abortus legalu darytis ilgiau nei Lietuvoje g.gif
Atsakyti
Smilte, taip, man buvo kresuliu ir ne vienas... brrr sakes kaip baisu pasidare, nors jau labai seniai tiap buvo, bet nelabai gera pagalvojus, kad galejo tas kresulys but mano leliukas...

oj, geriau jau galvot pries darant...
Atsakyti
QUOTE (Žmogė @ 2004 07 31, 11:19)
Na, gal tu netaip isgirdai ar supratai : kaip tik tvarka pasikeite pries kelis menesius- anksciau buvo su receptais, o dabar- be. Nes, kaip teisingai pastebejote, tai extrakontracepcija- as vaistininke.

Kad as seniau ir pirkau, bet buvo be blink.gif
Atsakyti
Esu gėrus ir ne kart tongue.gif , tiesa senokai, prieš 8-10 metų. Tuomet kiti kontraceptikai dar labai dideles dozes estrogenų turėjo, ir šiaip tik pradėjo atsirast Lietuvoj, o ekstrinių atvejų na ne taip dažnai, bet pasitaikydavo. Iš viso esu išgėrus kokias 5 tab. Nieko man nesidarydavo bloga nuo jų, tik jei tas atvejis wink.gif būdavo ciklo vidury, tai mėnesinės prasidėdavo maždaug po 7-9d. po išgėrimo, o jei kiek vėliau- tai laiku ar tik 1-2 d. anksčiau.
Tik va, dabar jau senokai rekomenduoja gerti po 2 tab-vieną iš kart, ir dar vieną- po kažkiek tai val (na, kai nebeaktualu, tai ir nebežinau biggrin.gif ). Tiek aš , tiek draugės tada gerdavom po vieną tab, tai dabar jau beveik 8m. turiu dukrytę po vienos tab. wub.gif laugh.gif (keturis kartus padėjo, o penktas buvo lemiamas, iki šiol tos pakuotės neišmečiau biggrin.gif ).
Atsakyti
Na, "prikalet" mane prie sienos biggrin.gif .Pagaliau priejus prie kompo pabandysiu "atsisaudyt" laugh.gif :
Na, jus visos moteriskes "su patirtim", taigi zinot, kad gyvenimas ir instrukcijos kaip gyventi kartais skiriasi...tai va.:pateiksiu toki pavyzdi: Lietuvoje tik extra kontraceptikai be receptu-t.y.postinor, o visi kiti- su. Ot dabar ir pasakykit man: kuri, pirkdama diane, mercilona, logest ar kt. pateiket recepta ir kiek kartu? A? Taigis...Tas pats anksciau buvo su postinor- pgl isakymus visokius jis buvo receptinis.
Na, cia ne visai i tema, bet pagalvoju kartais: bus kaip su antibiotikais- kai prades grizciau kontrolioti pardavimus, pasidarys grieztai pgl receptus, arba padarys kaip Latvijoj: be recepto jokiu vaistu nenusipirksi, o kiekvienas vizitas pas gyd.- kinuoja...(zinau, nes drauge Latvijoj turiu)
Atsakyti
QUOTE (Žmogė @ 2004 08 09, 06:58)
Na, cia ne visai i tema, bet pagalvoju kartais: bus kaip su antibiotikais- kai prades grizciau kontrolioti pardavimus, pasidarys grieztai pgl receptus, arba padarys kaip Latvijoj: be recepto jokiu vaistu nenusipirksi, o kiekvienas vizitas pas gyd.- kinuoja...(zinau, nes drauge Latvijoj turiu)

Taip taip tuoj ir pas mus pasidarys konrtaceptikai su receptais, kaip tik vakar kalbejau su pazystama,dirba inai JAV tai ten kas puse metu reik eiti pas ginekologa issirasyti kontraceptiku o tas apsilankymas kainuoja 100& blink.gif
O apie Postinora tai kai as buvau jauna ir kvaila nieko nesuprantanti mergiote viena labai "protinga" ginekologe mad.gif man ju israse ne kaip ekstriniu kontraceptiku, o siaip sako cia normali apsisaugojimo priemone mad.gif gerai, kad turejau tiek proto pasiskaityti instrukcija ir dar pas drauges pasiklausineti gossip.gif cool.gif ot buciau prigerus sad.gif ne daktarai, o kazkoki sundaktariai mad.gif mad.gif mad.gif
Atsakyti
Na taip, Pantera, uzjauciu...Kad ir kaip stengiuosi suprasti gyd.- rasliava, biurokratizmas, bet nepateisinu...
Postinor anksciau buvo 4tab.pakuoteje, nes iki 4tab.per men. galima gerti, o dabar po 2.Gal taip stengiamasi apsaugoti mus, bet, deja, ne musu kisenes mad.gif
Atsakyti
ir man jas teko gerti. atrodo viska dariau pagal instrukcija, ale nesuveike, kaip rase- neatsirado mmm, nesuprantu del ko blink.gif bet ir 2.gif nebuvo smartass.gif
Atsakyti
Jeigu galima, geriau jų negerti. Gali išbalansuoti visą hormonų balansą. Man po gėrimo mėnesinės atsistatė tik po pusės metų. Ir šiaip gydytojai įspėja, kad su tokiais vaistais žaisti nereikėtų, sumažėja pastojimo tikimybė, padidėja vėžio tikimybė, gali sutrikdyti ir medžiagų apykaitą.
Atsakyti
QUOTE (Noa @ 2004 07 30, 17:56)
Kaip ekstrinei kontracepcijai naudosi spirale? Tipo, suplyso prezervatyvas, strykt is rogiu, i budincia vaistine ir i ligonine pas budinti chirurga- idekit? biggrin.gif

Spirale sutrikdo implantacija, kuris ivyksta savaite po pastojimo. Tad visiskai tuoj pat lekti pas chirurga nereikia, o per keleta dienu su savo ginekologe alesi susitikti
Atsakyti