Įkraunama...
Įkraunama...

Gyvas maistas / Žaliavalgystė / Raw Food

Žalias, gyvas maistas (ang. raw food, living food) – tai termiškai neapdorotas maistas. Toks maistas gaminamas naudojant ne aukštesnę nei 42 C temperatūrą (jei išvis ji yra naudojama). Tokiu būdu maiste išsaugomos veiklios maistinės medžiagos, nesunaikinami enzimai bei fermentai, vitaminai ir kitos naudingos medžiagos, esančios maisto produktuose. Taip pat nesukuriami toksiški ar sunkiai pasisavinami junginiai, kurie atsiranda maisto produktus veikiant aukštesne temperatūra. Šios mitybos racioną sudaro vaisiai, daržovės, daiginti ankštiniai, grūdai, sėklos, mirkyti arba sausi riešutai. Ne veganai valgo žalius, nepasterizuotus gyvulinės kilmės produktus, tokius kaip: pienas, sviestas, kiaušiniai, vytinta mėsa. Visi šie produktai valgomi atskirai arba juos kombinuojant, taip pat jie gali būti apdorojami smulkinant – malant, džiovinant (iki 42 C), fermentuojant – rauginant, spaudžiant sultis. Šios mitybos virtuvė niekuo nenusileidžia daugumai įprastos virtuvės gaminių įvairumu. Gaminami įvairiausi "žalieji" tortai, pyragai, kokteiliai, duonelės, sausainiai, picos, makaronai ir t.t. (gaminti žalią maistą galite išmokti pas mus kursuose). Tik šie gaminiai yra gyvi, termiškai neapdoroti, lengviau pasisavinami, maistingesni. Žaliojoje mityboje didžiają dalį sudaro kultūriniai (salotos, špinatai, morkų stiebai, mongoldai, prieskoninės žolelės ir kt.), laukiniai (pienės, garšvos, dilgėlės, liepų lapai ir kt.) žalumynai. Iš jų gaminamos salotos, spaudžiamos sultys arba gaminami žalieji kokteiliai.
Žaliasis kokteilis (angl. green smoothie) – tai itin maistingas gėrimas, turtingas chlorofilo, turintis daug skaidulų ir lengvai virškinamas. Žaliųjų kokteilių pagrindą sudaro įvairūs vaisiai, vanduo ir žalumynai. Pasaldinti galima natūraliais saldikliais (medumi, agavos nektaru, stevija). Rekomenduojama kokteilio sudėtis - 60 proc. prinokusių vaisių ir 40 proc. žalumynų. Šie komponentai gerai sutrinami trintuvu (ang. blender), taip gaunamas žaliasis kokteilis. Kokteiliai padeda įprasti reguliariai valgyti žalumynus.


user posted image

user posted image
Atsakyti
QUOTE(Besishypsanti @ 2013 07 10, 22:36)
Ačiū MoulinRouge už naujus namus  4u.gif  atėjau statyt trobelės, o žiūriu jau yra  bigsmile.gif


drinks_cheers.gif

Surenciau 'ant greicio'. Parvaziavau i LT, puolu skaityti kas naujo/gero, o cia ziuriu, be namu sedim smile.gif

Kretoj pabuvau savaite - AVOKADAI AVOKAAADAI o ir APELSINAAAI (toks neisdildomas ispudis apie avokadus 'arklio'dydzio idealaus sunokimo, beigi nenusakomo skonio apelsinus (bei sultis) kurias kasdien po kokius 3 litrus isgerdavom) wub.gif
Atsakyti
o as sia vasara atradau melionus...ypac tuos maziukus saldzius oranzinius...siaip gyenime manes melionai netraukdavo ypatingai.... o dabar kazkaip patrauke mat.

rytoj atkeliauja pas mane Vitamix - och, zveris.... biggrin.gif wub.gif tikiuos jis nebus blogas ir pridarys visokiu skaniu stebuklu....
Atsakyti
Och, kaip aš jums pavydžiu tų Vitamix'ų... smile.gif Pas mane virtuvinis kombainas, tai kai viskas krūvoje, nelabai galingi gal. Sulčiaspaudė išvis bevertė - mažytė anga, išspaudos šlapios, blenderis dar visai nieko, bet smoothie darant reikia kelis kartus išjungt ir pakratyt jį - nes peiliukai nepasiekia lotuliukas.gif
Nusižiūrėjau iš Raw Inn vieną idėją - padažiukus, dip'us. wub.gif Visai buvau užmiršus apie jų egzistavimą. Avokadas, agurkas, citrinos sulčių truputį, česnakas, druska. Nu fantastiškas skonis! wub.gif Kiek liko ryte, padėjau į šaldytuvą, tai vakare šaltas net skanesnis buvo.
O kad dar Lasivės al. yra žaliavalgiams kampelis, tai išvis nuostabios žinios. thumbup.gif Reikės būtinai apsilankyti.

Atsakyti
Given, sveikinu drinks_cheers.gif lauksim receptų dabar...
Pradedant savo trečiuosius žaliavalgystės metus, pastebėjau, kad man priklausomai nuo tam tikro laiko norisi skirtingų dalykų. Va, visą žiemą niekaip negalėjau valgyti chia sėklų, atėjo vasara - pas mane jos visur... Anksčiau nenorėjau jokių dipų, padažų - dabar jau lyg ir norėtųsi pabandyti... smile.gif Dabar šovė į galvą iki vasaros galo kasdien pabandyti po naują receptą...
O čia visoms anytoms lotuliukas.gif
Atsakyti
Sveikos 4u.gif

Tautosaka, čia ne tik anytoms atviptų žandikaulis, bet ir man. lotuliukas.gif Super senukas. Ir tokio šviesaus proto... Apžavėjo. smile.gif
Buvau šiandien Pupa Raw Laisvės al. Tai čia ne nauja, o persikėlusi iš senamiesčio. smile.gif Nemažai ten visko turi, labai apsidžiaugiau galėjusi nusipirkti jos pačios vietoje džiovinamų duoniukų. thumbup.gif
Na, given444, ar jau gavai Vitamix? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(MoulinRouge @ 2013 07 11, 00:43)
Kretoj pabuvau savaite - AVOKADAI AVOKAAADAI o ir APELSINAAAI (toks neisdildomas ispudis apie avokadus 'arklio'dydzio idealaus sunokimo, beigi nenusakomo skonio apelsinus (bei sultis) kurias kasdien po kokius 3 litrus isgerdavom)  wub.gif

Jau numiriau iš pavydo biggrin.gif net įsivaizduoju tų tobul sulčių skonį rolleyes.gif Lietuvoje šiuo metu dar nėr iš ko spaust savų sulčių, reik truputuką dar luktelt ax.gif

QUOTE(@Andrea @ 2013 07 11, 23:39)
  Nusižiūrėjau iš Raw Inn vieną idėją - padažiukus, dip'us.  wub.gif  Visai buvau užmiršus apie jų egzistavimą. Avokadas, agurkas, citrinos sulčių truputį, česnakas, druska. Nu fantastiškas skonis!  wub.gif Kiek liko ryte, padėjau į šaldytuvą, tai vakare šaltas net skanesnis buvo.
  O kad dar Lasivės al. yra žaliavalgiams kampelis, tai išvis nuostabios žinios.  thumbup.gif  Reikės būtinai apsilankyti.

Tie padažiukai tokiu pavadinimu net negirdėti g.gif bet šiandien per pietus ir išbandysiu, kažkaip traukia tokie padažiniai užpilai ant salotų, kad būtų "riebesnės" smile.gif
O kas dėl Laisvės al. tai taip, ten ta pati Jurga iš senamiesčio persikėlus, bet kiek supratau, tai ta Raw Pupa yra žymiai erdvesnė nei buvo senamiesty... na reiks susiruošt ir pačiai nukulniuot apsižiūrėt ir paragaut ko nors smile.gif


Ką tik po litro kokteilio esu, bet perskaičius apie duoniukus ir padažiukus ir vėl valgyt noriu biggrin.gif
Atsakyti
Ačiū, Me-Boho 4u.gif
Kaip ir žadėjau pradėjau receptų bandymo maratoną.
Šiai dienai mažai parauginti agurkai su sėmenų, chia ir kmynų sėklų krekeriais:
user posted image
Na, tai mano pirmieji rauginti agurkai doh.gif Šįmet jau turiu juodųjų serbentų krūmą, tad panaudojau kelis lapus, dar dėjau vyšnios lapą, krapus, druską ir česnaką. Kaip pirmas blynas - visai nieko smile.gif
Krekeriai: linų sėmenys išmirkyti (1,5 st mirkyta 4,5 st. vandens), du šaukštai chia sėklų, šaukštas kmynų, ir pusė puodelio maistinių mielių bei druskos. Aš tepu labai plonai ir džiovinau apie 14 valandų - gaunasi labai traškūs.
Atsakyti
Tautosaka, o tie krekeriai gerai 'susiklijuoja' vien nuo to, kad ismirke linu semenys ta savo glimima priduoda? Aciu 4u.gif
Atsakyti
Na taip, MoulinRouge. Aš juos pamerkiu nakčiai, sekančią dieną džiovinu. Iš šito kiekio išeina 8,5 lapų, turiu omeny Excalibur džiovintuvą. Bandžiau vieną kartą daryti storesnius - duonelės tipo. Man nelabai patiko. O kai ištepu plonai, tai galiu triaukšti juos su bet kuo, kokie jie man skanūs. Šiaip pirmą kartą įdėjau kmynų ir chia sėklų. Chia sėklos labai tinka tokiems traškiems krekeriams, o va kmynai skaniau būtų storesniuose krekeriuose.
Žaliavalgystė, bent jau man nėra dieta, tai gyvenimo būdas. Automatiškai pradeda atkristi nereikalingi, chemijos pilni dalykai. Nekalbu vien apie maistą.. Tai ir dantų pasta, ir drabužiai, ir skalbimo priemonės, ir šampūnai... galima būtų vardinti šitą sąrašą ilgai. Labai džiaugiuosi atradusi natūralų valiklį, kuris tikrai gerai valo ir labai nesunku pasigaminti. Nuvaliau sienas - tai kaip naujai išdažytos.
Atsakyti
QUOTE(@Andrea @ 2013 07 11, 23:39)
Visai buvau užmiršus apie jų egzistavimą. Avokadas, agurkas, citrinos sulčių truputį, česnakas, druska.

Vakar pasigaminau, užsidėjau ant salotų, vos liežuvio neprarijau blink.gif bendras skonis geras, bet česnakas!!! aš jį praktiškai buvau pamiršus ir niekur nedėdavau, o po šito padažo paragavimo tik ir laukiu kada galėsiu salotas valgyt, nes norisi česnako rolleyes.gif Kaži čia gerai ar nelabai? Jūs vartojate jį gaminant padažus ar ką kitą? ar vengiat jo? Aš kažkaip druska stengiuosi nepiktnaudžiaut, tai įdomu kaip čia geriau elgtis.
Vakar taip įsisvajojau apie duonelę su moliūgu, linų sėmenim ir trupučiu česnako, o jau pagamintą duonelę mirkyt į ta riebų avokado ir česnako mišinį, lyg kepta duona su sūriu ir česnaku biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(@Andrea @ 2013 07 11, 19:39)

  O kad dar Lasivės al. yra žaliavalgiams kampelis, tai išvis nuostabios žinios.  thumbup.gif  Reikės būtinai apsilankyti.

jis persikele is Vilniaus g i Laisves aleja. puiku, nuostabu. Nuostabi ir ten dirbanti darbuotoja/savininke. turi cia nicka pas mus wub.gif


jo, siandien issipakavau Vitamix. laukiau jo bemaz du metus. wub.gif tarsi dar vienas vyras namie. viska padarys, beveik viska. wub.gif
Atsakyti