Įkraunama...
Įkraunama...

Duonelės kepėjos renkasi čia

Mano duona vis gaunasi viduj "slapia". Sian bandziau kvietine duona, ir vistiek viduj, kaip kokia rugine slapia duona. Ka daryt?smile.gif As minkau ir maisau rankomis, kombaino neturiu, kildimo krepselio irgi. Kepu orkaitei
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Knowing: 04 rugsėjo 2013 - 08:03
Sveikos, as ir vel su savo problema del raugo, bandziau deti maziau vandenuko primaitnau dar kelias dienas bet jis neberode jokiu gyvybes zenklu. Dabar ir vel uzsiraugiau nauja,dvi dienas viskas labai gerai, po dvieju dienu maitinimo ir vel sustojo jis ruges nebeliko jokio rugimo proces. Padekit net neisivaizduoju ka darau negerai. o taip noretusi rugines duonos verysad.gif
Atsakyti
Kadangi gavosi pagaliau uzauginti rauga, tai galiu pasakyti kaip jis augo.
Po paros jis pakilo dvigubai, tada pamaitinau. vel po paros priaugo visas indelis. Tada puse ismeciau ir vel idejau sviezio maisto. Po triju paru beveik nepaaugo, bet matesi burbuliukai. Vel puse ismeciau ir pamaitinau. Ketvirta para vis dar nedaug paauges, bet vel puse ismetu ir pamaitinu. O tada jau uz 12 val buvo gerokai ugtelejes. Cia jau buvo 5-a para. tai ta 5-a para dali emiau ir maisiau jau duonai kepti, o i likuti idejau maisto ir tada maitinau jau kas 12 val labai jis auga pas mane (nu man jo daug ir reikia). temperatura 25-26.
Atsakyti
Aš rauga dariausi pagal šį receptą iš Paul Hollywood. Man jis paaugo gal antrą dieną, o paskui subliuško. BUrbuliuoja, kvapas geras, bet dydžiu neauga, toks skystokas g.gif Netgi pasisluoksniuoja kartais (skystis ant paviršiaus laikosi), tada maitinu su daugiau miltų ir mažiau vandens. Geriausia, kad net neaugdamas jis man padeda išsikepti puikią duonytę thumbup.gif Tik aišku įdedu medaus ir pieno, kad geriau kiltų ax.gif Dar tik bandau atitaikyti skonį, nes dabar toks švelnus, o norėtųsi stipresnio g.gif Reik peržiūrėt receptus plikytai duonai, gal kas pavyks. Ir dar reiks išsiaiškinti kaip pritaikyti recepta iš mielių į raugą (jei įmanoma).

Dar norėjau pasitikslinti, ar visada išmetate pusę raugo maitinant? Gal galima tik primaitinti į bendrą masę? 4u.gif
Atsakyti
as tik ismetu puse kol uzsiauginau 5 dienu rauga, paskui jau nebeismetu
Atsakyti
Galima ir neišmetinėt, o pvzd. blynus išsikept, nes jiems tinka ir jaunas raugas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(nataliuncik @ 2013 09 06, 17:10)
Galima ir neišmetinėt, o pvzd. blynus išsikept, nes jiems tinka ir jaunas raugas  mirksiukas.gif

O blynai pagal standartini recepta su mielem, tik vietoj mieliu - raugas? Kokiom proporcijom naudot? 4u.gif Ech, uzsimaisysiu teslos blynams rytojuj, tegul kyla kokiam saldytuve pernakt biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos kėpėjėlės,
prašausi į Jūsų būrį
nusipirkau duonkepę (kepaliukai 500 arba 750 g dydžio)
peržiūrėjau aibę receptų, išbandžiau kelis, bet ... schmoll.gif viskas kažko trūksta, tai sukrito, tai nedakepė vidus, tai limpanti kažkokia.
Labai prašau pasidalinti IŠBANDYTU baltos duonos ( be raugo) receptu. Reikia elementaraus, be visokių įmantrybių.
Būčiau labai dėkinga 4u.gif , nes jau atsibodo produktus gadint ... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Garmina @ 2013 09 10, 09:54)
Sveikos kėpėjėlės,
prašausi į Jūsų  būrį
nusipirkau duonkepę (kepaliukai 500 arba 750 g dydžio)
peržiūrėjau aibę receptų, išbandžiau kelis, bet ...  schmoll.gif viskas kažko trūksta, tai sukrito, tai nedakepė vidus, tai limpanti kažkokia.
Labai prašau pasidalinti IŠBANDYTU baltos duonos ( be raugo) receptu. Reikia elementaraus, be visokių įmantrybių.
Būčiau labai dėkinga  4u.gif , nes jau atsibodo produktus gadint ... verysad.gif

Sveikute,
patys paprasčiausi ir patikrinti yra receptuose, kurie pridėti prie duonkepės. Pabandykit!
Atsakyti
QUOTE(Terra2 @ 2013 09 10, 13:00)
Sveikute,
patys paprasčiausi ir patikrinti yra receptuose, kurie pridėti prie duonkepės. Pabandykit!

prie mano naujos duonkepės nėra nė vieno recepto, tik taisyklės kaip naudotis
prie senosios buvo - bet kažkokie nevykę, buvau radusi gerą receptą SM, tačiau kažkur dingo
ar tikrai nieks neturit mėgstamo receptuko be raugo?
Atsakyti
QUOTE(Garmina @ 2013 09 10, 13:04)
prie mano naujos duonkepės nėra nė vieno recepto, tik taisyklės kaip naudotis
prie senosios buvo - bet kažkokie nevykę, buvau radusi gerą receptą SM, tačiau kažkur dingo
ar tikrai nieks neturit mėgstamo receptuko be raugo?

Aš visada kepu pagal šį:
60 g margarino ar minkšto sviesto
310 ml pieno
7 g sausų arba 15- 20 g šlapių (čia priklauso nuo to, kiek labai jos šviežios)
nuo 420 iki 520 g miltų (jau geriau įpilt mažiau, o paskui vis pridėt, kol tešla susisuks į kamuoliuką)
2,5 šaukšto cukraus
2 a. š. druskos
kokių tik noriu ar turiu sėklų, o jei neturiu- tai ir be jų
Atsakyti
QUOTE(Grucė @ 2013 09 10, 15:18)
Aš visada kepu pagal šį:

ačiū 4u.gif išbandysiu
Atsakyti