Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 9 tema

QUOTE(BangaS @ 2013 12 17, 19:11)
Reikia nepamiršti, kad šiltas vanduo yra dviejų rūšių: 26-30C grindiniam šildymui (didesnė dalis) ir 45-55C karštam vandeniui ruošti (mažesnė dalis).
Grindų šildymui gaminti +50C šilumos vandenį yra neracionalu, nes stipriai pablogėja COP.
Daug efektyviau būtų su ŠS karštą vandenį ruošti atskirai nuo grindinio šildymo diferencijuojant temperatūras.

Ar tikrai židiniui reikia akumuliacinės? Atšalusioms grindims įšildyti tikrai daug malkų reikėtų jau nekabant apie akumuliacinės užkaitinimą. Nebent tai pagrindinis šildymosi būdas.

Ar saulės kolektoriams reikia akumuliacinės? Kiek kv. m. kolektorių turėsite?



OI kiek klausimu. nemanau kad geo cop smarkiai krenta kai jis ruosia 45 laipsniu vandeni. Akumuliacinej vanduo sluoksniuojasi ir apatinej daly esant 30 virsuj galim turet jau ir 40 sildysiu su geo apatine talpos dali kuri pirmiausiai ir atves nes per ja tekes salciausias vanduo bei is apatines dalies bus paimamas vanduo grindiniam sildymui. Jei grindiniam per daug silumos bus idesim pamaisymo mazga ir grindinis gaus tokia temperatura kokia reikia. Saules kolektoriam bet kuriuo atveju reikia kur nukrauti siluma. o zidinys nebus pagrindinis sildymo saltinis o bus karts nuo karto kurenamas ir kad neleist silumos per kamina ji bus nukraunama i akumuliacine. Siaip tokiu sistemu nesu uztikes niekur cia tik mano sumanyta. kaip ji bus igyvendinta realiai pamatysim kitam sildymo sezonui
Atsakyti
QUOTE(mantesas @ 2013 12 17, 22:02)
. nemanau kad geo cop smarkiai krenta kai jis ruosia 45 laipsniu vandeni.

Grubiai jei ruoset vanseni iki 45 lC kop-as 3,5 tai iki 30 ---5 . prie lauko konturo silumnesio temperaturos 6lc
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo korida: 17 gruodžio 2013 - 20:46
QUOTE(Loreciukaz @ 2013 12 17, 19:45)
nuo kada 8 cm yra "minimalus"?  blink.gif  minimalus yra 6-7 cm

na gerai,ne astuoni o 6-7,bet nuo to akumuliatorius tik sumazeja..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo biesas66: 17 gruodžio 2013 - 20:40
QUOTE(korida @ 2013 12 17, 21:38)
Grubiai jei ruoset vanseni iki 45 lC kop-as 3, tai  iki 30 ---4 .


per daug grubiai nurodei...
sildant karsta vandens iki +50C COP daugiau 3.9 pas mane nebuvo pakiles.
sildant iki +30 pas mane tikrai bus virs 5 COP smile.gif
Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2013 12 17, 22:48)
per daug grubiai nurodei...
sildant karsta vandens iki +50C COP daugiau 3.9 pas mane nebuvo pakiles.
sildant iki +30 pas mane tikrai bus virs 5 COP smile.gif

Pataisiau anksciau negu parasiai ,ne i ta grafiko dali paziurejau nes pas mane inverterinis ir yra dazniai tai ir susiplioncinau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(honda15i @ 2013 12 17, 20:48)
per daug grubiai nurodei...
sildant karsta vandens iki +50C COP daugiau 3.9 pas mane nebuvo pakiles.
sildant iki +30 pas mane tikrai bus virs 5 COP smile.gif


aha pasinagrinejau cop pokycius. dar bandysiu pasiskaiciuot gal ir teks perprojektuot situacija. Na matysim kas gausis pavasari. Siaip honda tavo cop labai geri ir sistema neblogai dirba geras pavyzdys.
Atsakyti
QUOTE(korida @ 2013 12 17, 19:37)
O tu pakalausiai kodel jie taip rekia ? As tai atsakyma zinau biggrin.gif .Nes jie neturi praktikos su mazo en. poreikio  namais smile.gif

Neee, galima staigiai bačką už štuką-dvi parduoti smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Brella @ 2013 12 17, 20:05)
Idomu,kai tektu jaustis name,kur nuo saules pro langus karsta ir dar grindys syla? smile.gif

Nusiraminkite, jei tai ne balandžio-spalio mėn tokia situacija neįmanoma. Namas ne plieninis, pakelti apčiuopiamai temperatura vienos dienos tikrai neužteks.
Papildyta:
QUOTE(korida @ 2013 12 17, 20:18)

Zidiniui su vandens konturu reikia akumuliacines vandens talpos .

Akumuliacine puikiai gali būti grindys smile.gif cirkuliacinis tiesiai i grindis.
Geoterminis ir židinys su kontūru viename name??? Nesąmonė.
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 12 17, 22:45)
Neee, galima staigiai bačką už štuką-dvi parduoti smile.gif
Papildyta:

Nusiraminkite, jei tai ne balandžio-spalio mėn tokia situacija neįmanoma. Namas ne plieninis, pakelti apčiuopiamai temperatura vienos dienos tikrai neužteks.
Papildyta:

Akumuliacine puikiai gali būti grindys smile.gif  cirkuliacinis tiesiai i grindis.
Geoterminis ir židinys su kontūru viename name??? Nesąmonė.



nu jo,zidinys su konturu prie geo isvis butu sviestas sviestuotas..
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 12 17, 21:58)
nu jo,zidinys su konturu prie geo isvis butu sviestas sviestuotas..


kodel sviestas sviestuotas? jei as esu nusprendes pasistatyt geo ir zidini cia kaip sakant konstanta. tai kodel negalima ta zidini panaudot ir vandens sildymui. Zidinio kapsules su ir be vandens konturo kaina nelabai skiriasi o jei as rudens vakarais uzsikuriu zidini tai kodel jis negali man ir namu sildyt. kam man pro kamina didziaja dali silumos isleist
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2013 12 17, 22:58)
nu jo,zidinys su konturu prie geo isvis butu sviestas sviestuotas..

Kodėl gi? Dar dujas galima įsivesti, ar kokį skysto kuro degiklį... na kad tikrai nesušaltume su geoterminiu!
Atsakyti
QUOTE(Vilienė @ 2013 12 17, 23:05)
Kodėl gi? Dar dujas galima įsivesti, ar kokį skysto kuro degiklį... na kad tikrai nesušaltume su geoterminiu!


netik dujas,bet ir kolektorius susideti,juk nepamaisys,o geoterminiui kad elektra pigesne butu maluniuka nusipirkti.. lotuliukas.gif


Papildyta:
QUOTE(Vilienė @ 2013 12 17, 23:05)
Kodėl gi? Dar dujas galima įsivesti, ar kokį skysto kuro degiklį... na kad tikrai nesušaltume su geoterminiu!

thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(mantesas @ 2013 12 17, 23:04)
1.tai kodel negalima ta zidini panaudot ir vandens sildymui.

2.Zidinio kapsules su ir be vandens konturo kaina nelabai skiriasi o jei as rudens vakarais uzsikuriu zidini tai kodel jis negali man ir namu sildyt.

3.kam man pro kamina didziaja dali silumos isleist

1. Galima, tik kam tūkstančius į geo investavote? Gal vietoj židinio visavertį KKK - ne tik vanduo šils?

2. O dar + aprišimas? Ir kokia iš to nauda, jei kursite tik tada, kai užsimanysite liepsnos vaizdų?

3. Gaila šilumos per kaminą? Nekūrenkite! Ir jušką nepamirškite užstumt - kad šiltas oras savaime namų nepaliktų. Jūsų geo pilnai pasirūpins: a. namų šiluma; b. karštu vandeniu; c. nuliniais ne tik šilumos per kaminą nuostoliais, bet ir nuline CO2 emisija (jei kam aktualu).

Aišku galima naują MB ar BMW nusipirkt, bet pasilikti žiguliuką - kartais taip malonu praeitį prisimint smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Vilienė: 17 gruodžio 2013 - 22:12