QUOTE(madwifi @ 2014 01 12, 15:41)
tai pasako daugka - visu pirma, kad namo sildymo energijos liuto dalis nueina prarastos dregmes atstatymui.
Na, čia būtų tik idealiu atveju. Realybėje šildymo sąnaudas galima sumažinti, nors ir - savo sveikatos bei savijautos sąskaita.
Dauguma žmonių ne miršta nuo per sauso oro. Kiek nukenčia sveikata, bet išgyventi galima. Tad, niekas neatstatinėja drėgnumo iki 60%. Juolab, kad sumažėjimas iki 40% (~8g/m3) skaitosi - normos ribose.
Be to, galima palengvinti situacija per pus sumažinus oro apykaitą. Aišku, tuomet ir oro kokybė bus per pus prastesnė, bet jos plika akimi ne pamatysi, tad skaitosi kad kad šis būdas yra visai priimtinas.
Tokiu būdu, sumažinus apykaitą iki 100m3/h bei pasitenkinus 40% drėgnumu, drėgmės deficitas sudarys tik 12 kg. Jei name 4 žmonės būna po 14 val., tai jie sugebės prikvėpuoti beveik pusę reikiamo kiekio. Tad, realiai galima praradimus dėl drėgmės sumažinti dešimt kartų - iki ~4 kWt*h per parą.
Aiškų, tai liečia daugiau tos, kurie naudojasi natūralia vėdinimo sistema. Tiems, kas pasirenka rekuperacinę sistemą, yra daug paprasčiau - rotorinis rekuperatorius grąžina iki 93% išmetamo oro drėgmės ir ten per sauso oro problema ne egzistuoja.