Įkraunama...
Įkraunama...

Kardeliai VI tema

Ruduo..... Gaila, kad baigiasi kardelių žydėjimo laikas, bet.....netruks prabėgti žiema ir vėl galvosime apie kardelių sodinimą, auginimą ir žydėjimą 4u.gif

ANKSTESNĖ TEMA

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jediara: 19 rugsėjo 2013 - 16:03
Tikrai taip, ruduo... Ačiū už naują temutę 4u.gif


Mano kardeliai dar žali, tai nekasiau vakar, ar jau reikia skubėti g.gif
Atsakyti
QUOTE(Juračiuks @ 2013 09 22, 09:41)
Tikrai taip, ruduo... Ačiū už naują temutę  4u.gif 
Mano kardeliai dar žali, tai nekasiau vakar, ar jau reikia skubėti  g.gif


anos temos pabaigoj Jediara nuramino, kad dar nereikia. Šiaip kasami po 3-4 savaičių nuo žiedo nupjovimo. Per tą laiką svogūnėliai tvirtėja, kaupia maisto medžiagas. Per anksti iškasti irgi negerai.
Atsakyti
QUOTE(sivita @ 2013 09 07, 18:16)
O kodėl žiedkotis sudžiūvęs?
Kardeliai tokiu metu dar žali.
Jei sudžiūvo, vadinasi pakenktas ligų. Baigiant žydėti (kai žiedas jau negažus), aš nulaužiu patį žiedyną, o lapai lieka brandinti gumbelio. Iškasant palieku apie 5-7 cm ilgio kotelį. Kai visiškai išdžiūna, atskiriu seną gumbelį su šaknimis, vaikučius ir kotelį - turi lengvai atsidalinti, tada skaitosi gerai išdžiūvę.

Ne, žiedkotis nesudžiūvęs, tiesiog nužydėjęs ir nenulaužtas. Augalas žalias. Maniau, kad reikia laukt kol sudžius ir tada pjaut ir kast, dėl to taip paklausiau blush2.gif
Labai jums ačiū už išsamų atsakymą 4u.gif
Atsakyti
iškasiau savo kardelius. sodinau tikrai po vieną svogūnėlį, prie kai kurių dabar po vieną mažesnį prilipę, prie kai kurių po 2-3. Su tais lyg ir aišku - išdžiovinti, teisingai laikyti, pavasarį sodinti kitoj vietoj. O ką daryti su žirniuko dydžio vaikiukais? pavasarį kažkur atskirai sodinti ir auginti?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Paladė: 09 spalio 2013 - 13:22
QUOTE(Paladė @ 2013 10 09, 15:21)
iškasiau savo kardelius. sodinau tikrai po vieną svogūnėlį, prie kai kurių dabar po vieną mažesnį prilipę, prie kai kurių po 2-3. Su tais lyg ir aišku - išdžiovinti, teisingai laikyti, pavasarį sodinti kitoj vietoj. O ką daryti su žirniuko dydžio vaikiukais? pavasarį kažkur atskirai sodinti ir auginti?

Taip auginti atskirai, arba.....išmesti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2013 10 09, 15:55)
Taip auginti atskirai, arba.....išmesti  blush2.gif


o per kiek metų iš tų žirniukų užauga žydintis svogūnėlis?
Atsakyti
Jediara, o jūs auginat tuos mažus žirnelius, ar išmetat? Jūsų tokie gražūs kardeliai, tikriausiai daug turit, tai ar verta tuos mažuliukus auginti?
Atsakyti
QUOTE(Modeen @ 2013 10 10, 17:05)
Jediara, o jūs auginat tuos mažus žirnelius, ar išmetat? Jūsų tokie gražūs kardeliai, tikriausiai daug turit, tai ar verta tuos mažuliukus auginti?

Aš išmetu blush2.gif ir kardelių kiekį jau sumažinau, nes neturiu laiko kasti juos rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Paladė @ 2013 10 09, 14:59)
o per kiek metų iš tų žirniukų užauga žydintis svogūnėlis?



Jeigu žirniuikai labai maži, tai gali tekt ir porą metų paaugint, o kiek didesni užauga per pirmus metus ir sekančiais metais jau žydi. Aš kiekvienais metais pasisėju. Iš jų išauga gražūs, sveiki svogūniukai ir taip atsinaujina veislė. Jau pradėjau kast, bet dar ne visus nukasiau, yra ir žydinčių, ir dar leidžiančių žiedynus. Jei šalnų nebus, tai dar pažydės.
Atsakyti
Savaitgalį ir aš jau savuosius kasiu rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2013 10 15, 21:07)
Savaitgalį ir aš jau savuosius kasiu  rolleyes.gif

daugelis maniškių jau džiovina šonus šiltnamyje biggrin.gif
bet yra ir tokių, kurių eilė dar neatėjo - per mažai valandų paroje biggrin.gif
Atsakyti