
Na, kaip žadėjau, parašysiu palyginimą septintos ir aštuntos klasės Roomba siurblių.
Visų pirma- atnaujintas dizainas. Pagamintas iš aukštos kokybės plastiko, daug patvaresnis. Nežinau, gal skonio reikalas, bet Roomba 780 man nepatiko liečiamas ekranas, t.y. kad mygtukai įmontuoti korpuse, kur kas patogiau buvo Roomba 770, kur yra aiškūs atskiri mygtukai, tad, aštuntos klasės Roomba vėl grįžo į doros kelią ir vėl turi mygtukus. Man asmeniškai 770 modelio mygtukai gražesni, bet čia gal skonio reikalas ☺ Užtat 870 gražesnis paleidimo mygtukas.

Trumpai tariant, išvaizda, apart to, kad naudojamos naujos kartos kokybiškos medžiagos, labai stipriai ir nepakito.
Tačiau viduj pokyčių jau yra nemažai ir, sakyčiau, ganėtinai svarbių.
Pradėkime nuo to, kad aštuntos klasės robotas veikia gerookai tyliau. Aišku, jei turi su kuo lyginti.. Aš kai vienu metu turėjau ir 7 ir 8 klasės siurblius, tai skirtumas akivaizdus.
Aštuntoje klasėje įmontuota naujos kartos Aerofoce sistema, kuri net penkis kartus (!!!) galingesnė už buvusias Roombos ankstesniuose modeliuose.
Dulkių konteineris atsidaro nebe į šoną, bet iš viršaus. Man asmeniškai, nešvarumų iškratymas buvo patogesnis senesniame modelyje, tačiau šis atnaujinimas sukurtas labiau ne dėl dizaino, bet dėl sandarumo. Dulkių indo ertmė, per kurią patenka nešvarumai, yra riboto dydžio, ne taip kaip ankstesniame Roomba modelyje, kai purtant dulkes atsidarydavo viskas, taip pat ji apgaubta papildoma guma, kas nepalieka jokių galimybių atsirasti įsiurbimo jėgos nuostoliams.

Naujojoje klasėje- atnaujinta Hepa filtrų sistema. Dabar visas filtras yra vientisas, susidedantis iš trijų dalių. Anksčiau gi, buvo du atskirai montuojami filtriukai.

Dar vienas, mano nuomone, labai svarbus atnaujinimas- kad nors ir ne itin stipriai robotai išpučia iš savęs oro srovę dirbdami, tačiau visgi, yra galimybė už savęs esančias dulkes pakelt į viršų. Naujame modelyje gi- oro išpūtimo grotelės sumontuotos taip, kad oras pučiamas į viršų, ne į apačią ir net ne tiesiai, vadinasi, dabar visos dulkės atsiranda arba Roombos konteineryje arba konteineryje


Atnaujintos kartos modelyje, akumuliatorius tarnaus gerokai ilgiau.. Jei namus tvarkysite kas antrą dieną, akumuliatoriaus pakaks apie penkerius metus ar ilgiau, o tai, mano akimis, itin reikšmingas patobulinimas, mat kai akumuliatorius susidėvi, roboto valymo laikas trumpėja, nukenčia ir roboto darbo kokybė, ko pasekoje, suprastėja tvarka namuose. Šiuo atveju, robotas gerokai ilgiau tarnaus pilnu pajėgumu.
Nors pati roboto šepečių niekad nevalydavau,- suteikdavau garbę savo vyrui, jis nuolat burbuliuodavo, kai reikėdavo išrankiot įsivėlusius plaukus iš šepečių

iRobot kompanija pagalvojo apie mano vyrą- sumontavo naujus, minkštos gumos nešvarumų surinkėjus, kurie besisukdami veikia pinceto principu. Taip pat guma geriau pritraukia visokias mikro daleles- dėl atsirandančio elektros krūvio- visokie mažyčiai dalykėliai prisielektrina prie gumos ir tuomet jau įsiurbiami į konteinerį. Tiesa, ilgesnio plauko kilimus senojo modelio šepečiai labiau pašukuodavo, tačiau mintis, kad nebereikia rankioti įsivėlusių plaukų bei tų šepečių papildomai valyti- didžiulis ir neginčijamas privalumas.

Man asmeniškai nelabai svarbus atnaujinimas, tačiau anksčiau pakrovėjas turėjo tokį adapterį per laido vidurį, dabar to adapterio nebeliko. Eina laidas su dviem galais- vienas į roboto namelį, kitas- į rozetę.
O apibendrinant, skaičiuojant pinigus ir įvertinant skirtumus, aš pasisakau vienareikšmiškai už naujausią modelį. Kainų skirtumas nėra toks ženklus, tačiau atnaujinimai padaryti labai esminiai- akumuliatoriaus tarnavimas, nauja įsiurbimo technologija, sandarus konteineris, trigubas Hepa filtras, nevalomi guminiai šepečiai... Kažkada juokavau, kad jei mes neitume koja kojon su inovacijom, po šiai dienai dantis mums taisytų grąžtais, kurie sukasi lygiai penkis kart per minutę..

O va, per gerą dešimtmetį, technologijos tiek patobulėjo, kad kai kurie praeities dalykai atrodo sunkiai įtikimi.
Tad va, tokia ta mano apžvalga
