Įkraunama...
Įkraunama...

Doktorantūra

QUOTE(Bruno_girl @ 2016 02 08, 16:39)
o jus nebijot, kad nors ir idomu, bet galit nepraeiti atestacijos, nesugebet parasyt straipsnio moksliniam zurnalui su indeksu (cia privaloma musu doktoranturoj, tai turbut ir kitose doktoranturu srityse privaloma?)? smile.gif

atestacijas visas praeinu, ISI straipsnis isleistas jau I kurse smile.gif (aisku rasytas pries istojant dar) dar vienas jau beveik parasytas. sunkiiausiai sekasi su literaturos analizais, nekenciu sito daryti, o visa kita man patinka.
Atsakyti
Sveikos smile.gif Planuoju šiemet stoti į doktorantūrą VDU (Soc. mokslai). Baisiai jaudinuosi, kad nepavyks... Turiu du straipsnius, tikriausia bus ir trečias, bet magistro pažymių vidurkis toks šiaip sau... unsure.gif Gal galite pasidalinti savo patirtimi kaip ten būna? Man pvz. vadovė sakė, kad pernai priėmė visus norinčius, o man kažkaip nesinori tikėti, kad viskas taip paprasta smile.gif
Dar sakykit, ar dalyvavimas konferencijose ir pranešimų skaitymas turi bent kokį pliusą stojimui? Nes pranešimų esu skaičiusi žymiai daugiau, nei parašiusi straipsnių blush2.gif Ir dabar galvoju ar verta dar vasarą dalyvauti visokiose konferencijose, kažką skaityti, jeigu tai nepavirs į straipsnį? Nes straipsniams jau esu išsisėmusi, neturiu ką publikuoti doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nicoletta @ 2016 05 18, 23:10)
Sveikos smile.gif Planuoju šiemet stoti į doktorantūrą VDU (Soc. mokslai). Baisiai jaudinuosi, kad nepavyks... Turiu du straipsnius, tikriausia bus ir trečias, bet magistro pažymių vidurkis toks šiaip sau...  unsure.gif Gal galite pasidalinti savo patirtimi kaip ten būna? Man pvz. vadovė sakė, kad pernai priėmė visus norinčius, o man kažkaip nesinori tikėti, kad viskas taip paprasta smile.gif
Dar sakykit, ar dalyvavimas konferencijose ir pranešimų skaitymas turi bent kokį pliusą stojimui? Nes pranešimų esu skaičiusi žymiai daugiau, nei parašiusi straipsnių  blush2.gif  Ir dabar galvoju ar verta dar vasarą dalyvauti visokiose konferencijose, kažką skaityti, jeigu tai nepavirs į straipsnį? Nes straipsniams jau esu išsisėmusi, neturiu ką publikuoti  doh.gif

manau straipsniai svarbu visur, gerai, kad ju turite, nes ne kiekvienas magistrantas turi.
konferencijs vasara, nebent del saves, nes greiciausiai jau busit istojusi arba ne, o doktrantura dar neprasidejusi , gali jums jokios naudos ir neatnesti jos. kad nebutu kaip man 1 kurse pretenduojant i LMT stipendija - komentaras vertintojo, kad straipsni, isleista 1 kurso pradzioj,rasiau ne doktoranturos metu ir tyrimai ne jos metu - reiskia, nesiskaito doh.gif biggrin.gif
Atsakyti
Grįžtu padėkoti atsiliepusioms į mano postą prieš stojant. Labai džiaugiuosi, kad įstoti pavyko, labai ačiū už patarimus. Taip pat noriu pasidalinti savo šviežia patirtimi - gal kažkam ateityje bus naudinga.

Pasiruošiamųjų darbų stojimui chronologija smile.gif :


1. Su būsimu moksliniu vadovu tikrai, kaip Zomša man ir patarė, reikia susitikti prieš gerą pusmetį iki stojimo, aptarti būsimos disertacjos temą - kokios temos, sritys šiuo metu yra aktualios universitetui ir koks stojančiojo indėlis būtų vertinamas. Pagal tai galima laisvalaikiu pamedituoti apie būsimos disertacijos tematiką, jei dar nesate tvirtai apsisprendęs ir neturite kažkokio konkretaus siūlymo.

2. Panašiu laiku (prieš pusmetį) susitikti su savo magistrinio vadovu, paklausti, ar jis nenorėtų būti straipsnio bendraautoriumi. Jei sutinka - valio! Traukiate iš stalčiaus savo magistrinį ir žiūrite, ką iš jo galima padaryti. Apsitariate ir pradedate dirbti. Taip pat aptariate į kokį leidinį tą straipsnį siųsite.

3. Susisiekti su numatyto leidinio redakcija ir paklausti, ar juos domintų straipsnis rašoma tema. Paklausti, kokios eilės, kokie terminai, kokie reikalavimai, kokios procedūros. Kitaip tariant, reikia išsiaiškinti, kokios galimybės, kad jūsų paruoštą straipsnį spausdins.

4. Rašant publikaciją reikia neužmiršti nuolat "medituoti" apie būsimos disertacijos tematiką, paieškoti literatūros, kas jau nagrinėta, kokiu lygiu nagrinėta, gal yra koks įdomus kampas, apie kurį niekas dar daug nekalbėjo, nevengti apie tai pasikalbėti su moksliniu vadovu (pas kurį ruošiatės rašyti disertaciją sėkmės atveju), apsikeisti idėjomis. Nes stojantysis žino, kas miela jo širdžiai, o vadovas žino, ko reikia universitetui.

5. Parašėte straipsnį, išsiuntėte? Jei jums redaktorius parašys, kad straipsnis priimtas recenzavimui, galite susitvarkyti darbo stalą ir nusinešti nuo jo neplautus indus, nes kai ateis recenzijos, darbo stalas vėl greičiausiai bus vieta, nuo kurios bus sunku atsiplėšti- taisysite, braukysite, burbėsite, tikrinsite ir šlifuosite iki tinkamo formato. Taip gali nutikti keletą kartų. Jei redaktorius parašė, kad straipsnis priimtas spausdinti be pakartotino recenzavimo, galite šokti happy dace. Kokias 5 minutes. Nes:

6. Turite rašyti mokslinį projektą (dar iki happy dance šokio jis jau turėjo būt pradėtas smile.gif), kurio jums reikės stojant, t.y. jums reikia parašyti savo būsimos disertacijos aktualumą, problemą, uždavinius, tikslą, padaryti nedidelę (kokių 15-17 pls.) literatūros analizę, nubraižyti tyrimo modelį, nuspręsti, koks bus tyrimo metodas, pridėti konstruktus, jei tokie yra, aptarti kitus tyrimui reikalingus aspektus.

7. Išsiųsti moksliniam vadovui. Jei reikia taisyti (jei vadovas reiklus, tai n kartų).

8. Atsispausdinkite ir įriškite: a) publikaciją; cool.gif mokslinį projektą c) pasirūpinkite rekomendacijomis

9. Nepražiopsokite a) dokumentų pridavimo datų cool.gif stojamųjų

10. Prieš stojamuosius patikrinkite, kiek turite konkurentų ir kokių (paprastai stojančiųjų sąrašas skelbiamas vardais ir pavardėm), tada turėsite priežastį keletą naktų nemiegoti, nes pagooglinus, visi kandidatai atrodo proto bokštai su įspūdingomis biografijomis.

11. Nepaisant to, jog manote, kad neįstosite dėl konkurentų kiekio ir jų įspūdingų karjierų, pasiruoškite motyvaciniam pokalbiui apie tai, kodėl stojate ir apie ką jūsų projektas.

12. Jei įstojate - džiaukitės. Jei nepavyko, ruoškitės kitų metų stojimui smile.gif

Tokia tad mano patirtis, tačiau tikiu, kad ne visų mokslų srityse ji gali būti tokia pati. Pasirįžusiems eiti šiuo keliu, linkiu didelės sėkmės 4u.gif

O aš, vėl fuksas, irgi turiu klausimą jau esamoms doktorantėms: ar jūs kai stojote ir įstojote, ar anglų kalba jums visoms buvo puikiai? Nes neįsivaizduoju kaip nešnekant laisvai reikia straipsnius parašyt į tarptautinius žurnalus ar sudalyvauti kokiose konferencijose, stažuotėse....? Kaip tvarkėtės su kalbos barjeru?
Papildyta:
Oho, kad aš čia išsiplėčiau biggrin.gif blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Likimų reguliuotoja @ 2016 07 25, 18:04)
O aš, vėl fuksas, irgi turiu klausimą jau esamoms doktorantėms: ar jūs kai stojote ir įstojote, ar anglų kalba jums visoms buvo puikiai?  Nes neįsivaizduoju kaip nešnekant laisvai reikia straipsnius parašyt į tarptautinius žurnalus ar sudalyvauti kokiose konferencijose, stažuotėse....? Kaip tvarkėtės su kalbos barjeru?
Papildyta:
Oho, kad aš čia išsiplėčiau  biggrin.gif  blush2.gif
Nebuvo ir nėra puikiai blush2.gif ilgai medituoju prie straipsniu. aisku pro vadovo akis viskas praeina, bet vistiek. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(mylimuke! @ 2016 07 25, 17:18)
Nebuvo ir nėra puikiai  blush2.gif  ilgai medituoju prie straipsniu. aisku pro vadovo akis viskas praeina, bet vistiek.  blush2.gif



Man tai baisiausia, kad reikės egzus laikyt iš spausdintos angliškos literatūros, o jei aš nesuprasiu visko ... smile.gif O iš jūsų nereikalauja straipsnių angliškai rašyti?
Atsakyti
QUOTE(Likimų reguliuotoja @ 2016 07 25, 19:01)
Man tai baisiausia, kad reikės egzus laikyt iš spausdintos angliškos literatūros, o jei aš nesuprasiu visko ... smile.gif O iš jūsų nereikalauja straipsnių angliškai rašyti?
tai rašau. ir taisau. ir rašau. ir t.t. nu ner taip kad tik pradinis lygis butu gi. smile.gif
bet tai vistiek jeigu skaitai savo srities literatura, tai konteksta supranti bent?
Atsakyti
QUOTE(mylimuke! @ 2016 07 25, 19:26)
tai rašau. ir taisau. ir rašau. ir t.t.  nu ner taip kad tik pradinis lygis butu gi.  smile.gif
bet tai vistiek jeigu skaitai savo srities literatura, tai konteksta supranti bent?


Kontekstą tai taip - suprantu,(o ko nesuprantu, išsiverčiu), tačiau mačiau kaip žmonės magistrinį angliškai gynėsi ir po to jaučiu baisų kompleksą biggrin.gif Kaip taip išmokti? Ir dar greitai...
Atsakyti
QUOTE(Likimų reguliuotoja @ 2016 07 25, 22:17)
Kontekstą tai taip - suprantu,(o ko nesuprantu, išsiverčiu), tačiau mačiau kaip žmonės magistrinį angliškai gynėsi ir po to jaučiu baisų kompleksą biggrin.gif Kaip taip išmokti? Ir dar greitai...

nu tai ir disertacija yra rasanciu angliskai, ar del to reikia plaukus rautis dabar? daug skaityk, bendrauk ir prasilausi kaip nors... (lengva pasakyt biggrin.gif )
Atsakyti
QUOTE(Likimų reguliuotoja @ 2016 07 25, 18:04)
O aš, vėl fuksas, irgi turiu klausimą jau esamoms doktorantėms: ar jūs kai stojote ir įstojote, ar anglų kalba jums visoms buvo puikiai?  Nes neįsivaizduoju kaip nešnekant laisvai reikia straipsnius parašyt į tarptautinius žurnalus ar sudalyvauti kokiose konferencijose, stažuotėse....? Kaip tvarkėtės su kalbos barjeru?
Papildyta:
Oho, kad aš čia išsiplėčiau  biggrin.gif  blush2.gif


aš žinojau anglų kalbą prieš stodama, nes reikėjo darbui. bet teko tobulint nemažai.
disertaciją rašau angliškai, tai dalinai net lengviau - nes rašai skaitai, rašai skaitai rašai skaitai tik angliškai ir taip kalba jau ir tobulėja. vien skaitymo neužtenka - reikia daug rašyti smile.gif nežinau, kaip reiktų laviruoti, jei disertacija lietuviškai ir dar reiktų versti...

dėl anglų kalbos tobulinimo.
1. profesionalus vertėjas (anglakalbis) redagavo mano trumpą rašytinį gabaliuką, paprašiau atsiliepimo ir komentarų dėl klaidų paraštėse. taip supratau savo pagrindines gramatikos ir stiliaus klaidas,
2. tuomet susiradau internete įvairiausių testų ir pamokų būtent toms silpniausioms sritims tobulinti
3. ėmiau rašymo kursą internetu per Edex berods (gėda, nepabaigiau, bet tikrai naudingas dalykas).
4. lankiau gal trijų profesorių, jei ne daugiau, Academic Writing kursus (čia toks dalykas, kur LMT tiki, kad turim mokėti prieš įstoję, todėl tobulėti nėra kur, bet iš tikrųjų, tai vienas iš pagrindinių dalykų visiems doktorantams... )
5. Jei turit galimybę, keliaukit ir vizituokit užsienio universitetus. ilgiau ten pabuvus ir bendraujant tik angliškai su kitais mokslininkais, progresas žymiai greitesnis, nei būnant Lietuvoj.
Atsakyti
QUOTE(Likimų reguliuotoja @ 2016 07 25, 21:17)
Kontekstą tai taip - suprantu,(o ko nesuprantu, išsiverčiu), tačiau mačiau kaip žmonės magistrinį angliškai gynėsi ir po to jaučiu baisų kompleksą biggrin.gif Kaip taip išmokti? Ir dar greitai...


Reikia ne kompleksus jausti, o mokytis kalba, kuri tikrai nera baisiai sudetinga. Susiraskit angliakalbiu draugu, eikit i kursus, skaitykit knygas, straipsnius susijusius su PhD tema. Ir laisvalaikiu galima angliskas knygas skaityti. Jums anglu kalbos reikes konferencijose ar siaip bendraujant su kolegomis is uzsienio, tad sia kalba turite BUTINAI ismokti. Kibkit i darbus ir viskas bus ok. mirksiukas.gif

Pradedama PhD nemokejau gerai nei angliskai, nei salies, kurioje gyvenu kalbos, bet ismokau abi. Dabar galiu trim kalbom prezentacija padaryt. biggrin.gif
Atsakyti
Koleges, pagelbekit - noriu keisti vadova - sutarta su abiem - senasis "paleidzia", naujasis "priima", bet yra durni formalumai, kur reikia rasyti MOTYVUOTA prasyma, komisija turi svarstyti ir bla bla...Gal kas susiduret? Koks "motyvas" cia geriausiai suzaistu?

P.S. Netinka rasyti, kad naujasis vadovas geriau isigilines i mano tyrinejama sriti, nes taip nera biggrin.gif Keiciu vadova grynai del asmeniniu priezasciu...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Levereti: 18 rugsėjo 2016 - 07:41