QUOTE(san @ 2013 11 26, 16:17)
man toks dabar klausimas iškilo:
bulvių blogumas yra kame - krakmole tik? Ar dar kur nors?
miltų (iš grūdų) blogumas yra ne tik krakmole, bet ir visokiose
antimaistinėse medžiagose.
Jei bulvių tik krakmole, ir jei man su svoriu nėr problemų, tai gal galima jų vartoti saikingai?
KOdėl dabar aš jas noriu vartoti. Na man vistiek reikia kepti pyragus

Paleo receptynuose yra visokių receptų, kur įeina keli šaukštai "miltų". dažniausiai tai būna kokosų, ar tapijokos, ar kitų riešutų. Visi variantai gana brangūs. O ir, pvz., riešutų irgi nerekomenduojama daug vartoti, tapijokos nelabai įžiūrėjau, kuom geriau, pvz., už bulves... tai va jei tam pyrago sutvirtinimui kelis šaukštus krakmolo įdėti?
Manęs dažnai klausia, kuo saldžiosios bulvės geresnės nuo paprastų bulvių, kodėl vienas galima, kitų - ne. Angliavandenius derinant su kitomis medžiagomis, riebalais, baltymais, taip pat tam tikrais mikroelementais, jie įsisavinami lėčiau, todėl lėčiau kyla cukraus kiekis kraujyje, lėčiau išsiskiria insulinas ir dėl šios priežasties glikemijos indeksas yra mažesnis. Taigi saldžiosios bulvės turi daugiau mikroelementų, lėčiau įsisavinamos, o paprastos bulvės gana greitai sukelia cukrų ir insuliną. Tačiau vartojant tiek tuos, tiek kitus angliavandenius, reikia atsižvelgti į tai, kaip organizmas sugeba dorotis su insulinu. Jeigu nėra antsvorio, dar nereiškia, kad viskas idealu, tačiau jei nėra jokių sveikatos problemų, jei sportuojate, tuomet ir ta bulvė nepakenks.
Beje, tapijokos krakmolas/miltai labiau suriša, suteikia purumo (pakelia kepinį) nei kad bulvių krakmolas, tapijokos miltai neturi glikoalkaloidų (bulvėse nuo šviesos po odele gaminasi nuodingi junginiai), ir turėkit omeny, kad kokoso miltų į tapijokos ar bulvių krakmolą santykiu 1:1 nepakeisit.
Papildyta:
QUOTE(nefifi @ 2013 11 26, 17:41)
o aš manau, kad normalu kasdien tuštintis. Nes kad žmogaus organizmas yra belekiek užterštas kad ir kaip žmogus maitintųsi-neturiu abejonių
o... na, nepasakyčiau, kad labai jau tas organizmas užterštas, o lankymosi wc dažnumas neturi nieko bendro su užteršimu.