QUOTE(Ex @ 2013 12 06, 15:02)
Drįstu manyti, kad tai tiesiog mitybos elementų trūkumas. NPK. Gal pas tave šiltnamyje žemė smėlinga, tai labai greit išsiplauna azotas, jei molinga - irgi negerai, nes esant blogam drenažui geležies perteklius susikaupia, augalas nepasisavina fosforo.
Trūkstant šito NPK lapai smulkėja, prastėja šaknų kokybė, sutrinka augalo žydėjimas ir pan. Priežasčių gali būti daug. Bet pagrindinė esmė tame, kad auginant stambiavaisius pomidorus, reikia jiems ir maisto daugiau duot. Papildomai patręšt. Nehibridų šaknynas ir taip jau prastokas.
Beje, tavo Velmoža su "kepurėm". Aiškus kalio trūkumas.
Kur tos kepurėlės Velmožoje? kurioje jos dalyje? tu juk ant mano foto matai
Žemė pas mane antri metai nauja, labai durpinga. Buvo vežta iš miško, o kasama iš gylio. Tai atrodo kaip pirktinis biohumusas su juodžemiu maišytas. Dėl to beveik ir netręčiu niekuom.
Čia net nelaistyta, o kai palaistau, tai kaip pirktinė atrodo, net rankose maigyti malonu. Bet problema ta, kad ji labai laidi, tai tikriausiai viskas išsiplauna. Jei palieku šlangą laistymo numesta, tai po pusvalandžio atėjusi (pamiršau) net balutės neradau. Šiaip sklype molis pirmauja.
O jei kalio trūkumas, tai kuom tręšti? Čia kaip ir pelenai gerai

.
Nu kaip ir aišku - išsiplauna maistelis, reikia maitinti daugiau.
Bet dėl kepurėlių, tu man atsakyk būtinai
Oj, perskaičiau pataisymą. Tai čia kur žalia prie kotelio? bet tai tik toje rūšyje ir paskui paraudonuoja, aš galvojau, kad čia toks ypatumas