Įkraunama...
Įkraunama...

Ankstyva menopauzė ir klimaksas

QUOTE(daiva_z @ 2017 12 28, 21:43)
<p>Labas,o ar nebuvo kam sirdies virpejimu 🤔</p>

Sveikos,
Aš irgi į kompaniją pas jus...
Man pripažino skydliaukės bėdas, prirašė vartoti hormoną, tai nebesuprantu, sutriko kas, ar prasidėjo menopauzė. Streso turiu per akis jau porą metų, širdį duria, naktimis nepamiegu, nuotaika tokia, kad užmuščiau kas antrą, mm dienos jau kokius metus keistos: tepa pora- trejetą dienų rudai, po to prasideda mm. Ar ir pas jus tas pats?
Atsakyti
Pasidariau as kraujo tyrimus privacioje laboratorijoje. Pasirodo hormonas, rodantis menopauze dar visai rodo, kad ner tos menopauzes. Bet uztat vieno is skydliaukes hormonu gamyba sutrikusi. Butent tas hormonas itakoja emocine busena, menesines, letina medziagu apykaita...ir juk as jau ketvirtus metus del skydliaukes lankausi pas endokrinologe, sakau, kad nerima kelia didejantis svoris ir sutrikusios menesines, tai ne kad istirt pilnai, padaro tik TTH, kuris pas mane normos ribose ir sako, kad reikia kreiptis i ginekologe.. doh.gif
Gal ta ankstyva menopauze tikrai daznai painiojama su skydliaukes problemomis? Ar daretes issamu is visu skydliaukes hormonu krauja tyrima? Jei ne, tai Synlab LT dabar akcija. Kiek zinau, ju laboratorijos ne tik Vilniuje. Man skydliaukes ir lytinio hormonu tyrimas kainavo apie 36 eur. Tik reikia sakyt, kad pagal beta.lt akcija atejote.
Atsakyti

Na ir as prisijungsiu...:)

Man tuoj 39 metal, bet kai zvelgiu atgal, tai viskas po truputi prasidejo nuo 33 metu.

Karta per metus dingdavo menesines. taigi budavo 11 ciklu per metus. Veliau 10 ciklu per metus. O dabar jau 6-7 ciklai per metus.

Priaugau per tuos metus 10 kg, ben ne is karto, po truputi, nors maitinuosi sveikai.

Isretejo plaukai, nors jie man neslenka, tiesiog ju zymiai maziau nei seniau ir jie sipnesni. Atsiranda vis daugiau zilu plauku.

Daznai raudonuoju, musa karscio bangos, kaista ausys, nors prakaituoju nelabai daug, bet man visada karsta !

Nuotaiku kaita nereali, pasidariau ziauriai jautri, verkiu del menkniekiu, paskui juokiuosi. Atsirado baimes, nesaugumo jausmas, kartai buna panikos priepuoliai.

Tempia krutine, pilo apacia, danzai jauciuosi patinusi ( kaip per nestuma ). Pykina kartais ryte, dirgina visokie kvapai.

Ai dar: labai padidejo pulsas, jis visada aukstas pakankamai, kartais sirdis "vartosi ", buna lengvi permusimai, kai hormonai svyruoja.

O siaip gerai, kad zinau, jog tai klimakterinis laikotarpis, todel zinau, kad reikia pakenteti ir pasibaigs gi kazkada :)

Tyrimai kraujo geri, skydliaukes geri, ginekologiniai geri,spaudimas geras.

Geriu naturalias tabletes su jonazolemis, valerjonais ir pasiflora. Nerealiai gerai padeda. Jos mazomis dozemis geriamos ilga laikotarpi. Subalansuoja siek tiek viska, jokiu salutiniu poveikiu, tai esu patenkinta. Nera taip, kad simptomai isnyko, bet pagerejo 50% tai tikrai. Jokiu stipresniu priemoniu nenusiteikusi vartoti.

Atsakyti
Kokie skydliaukes hormonai Jums istirti?
Daznai gydytojai tik TTH ir viskas, jau daro isvadas, bet yra ir kitu hormonu, kurie daro itaka. Tegul istiria FT3 ir FT4. Jei nedaro to poliklinikoje, nueikite privaciai. As iki siol sokiruota del pavirsutinisko poziurio gydytoju i pacientu nusiskundimus.
Atsakyti

Buna ir danza, tai normalu klimaksiniu laikotarpiu. Del hormonu svyravimu.

Atsakyti

Tirti visi trys-viskas normos ribose, tyriuosi kasmet jau 10 metu. Bet siaip kadangi labai daug domiuosi menopauzes tema ir daug skaitau (gyvenu vokiskai kalbancioje aplinkoje , tai ir straipsniai visi is Vokietijos, Austrijos, Sveicarijos )...atrandu vis idomesniu dalyku. Pvz., kad po 30 ties ne skydliaukes sutrikimai lemia ciklo pokycius, o atvirksciai......po truputi prasidejusi menopauze ( ir hormonu svyravimai ) tiesiogiai paveikia skydliaukes hormonus, o veliau, pasibaigus menopauzei, dauguma moteru turi vel idealius skydliaukes tyrimu rezultatus.

Atsakyti
Bet cia velgi tos teorijos...mano mamai, kad ir po klimakso, bet skydliauke neatsistate. Cia matyt, kiekvienam individualiai. Man asmeniskai FT4 pasirodo per mazai gamina, nors del skydliaukes kas met turiu eit pas endokrinologa, dabar del padidejusiu mazgeliu kas 6 menesius, bet tirdavo visada tik TTH..vnzo.. blink.gif
Atsakyti

Pasidariau as kraujo tyrimus privacioje laboratorijoje. Pasirodo hormonas, rodantis menopauze dar visai rodo, kad ner tos menopauzes. Bet uztat vieno is skydliaukes hormonu gamyba sutrikusi. Butent tas hormonas itakoja emocine busena, menesines, letina medziagu apykaita...ir juk as jau ketvirtus metus del skydliaukes lankausi pas endokrinologe, sakau, kad nerima kelia didejantis svoris ir sutrikusios menesines, tai ne kad istirt pilnai, padaro tik TTH, kuris pas mane normos ribose ir sako, kad reikia kreiptis i ginekologe.. doh.gif
Gal ta ankstyva menopauze tikrai daznai painiojama su skydliaukes problemomis? Ar daretes issamu is visu skydliaukes hormonu krauja tyrima? Jei ne, tai Synlab LT dabar akcija. Kiek zinau, ju laboratorijos ne tik Vilniuje. Man skydliaukes ir lytinio hormonu tyrimas kainavo apie 36 eur. Tik reikia sakyt, kad pagal beta.lt akcija atejote.

 


Viskas priklauso nuo amziaus. Jei moteriai siek tiek virs 30, visiskai normalu, jog prasideda menesiniu sutrikimai ir auga svoris greiciau. Tai po truputi prasidejusi menopauze....visas tas organizmo pertvarkimo laikotarpis bendrai paemus ( nuo pirmu nezymiu pakitimu iki visiskos menesiniu pabaigos gali trukti ir 10-12 metu ! ). 

 

Na o jeigu moteriai kokie 26-27 metal, tai tikriausiai skydliaukes ar kiti sutrikimai, bet dar tikrai ne menopauzes pradzia.

Atsakyti

Bet cia velgi tos teorijos...mano mamai, kad ir po klimakso, bet skydliauke neatsistate. Cia matyt, kiekvienam individualiai. Man asmeniskai FT4 pasirodo per mazai gamina, nors del skydliaukes kas met turiu eit pas endokrinologa, dabar del padidejusiu mazgeliu kas 6 menesius, bet tirdavo visada tik TTH..vnzo.. blink.gif

 


O kiek jums metu ? ... Sorry, jei kazkur jau rasete, o as praleidau....

Atsakyti

Bet cia velgi tos teorijos...mano mamai, kad ir po klimakso, bet skydliauke neatsistate. Cia matyt, kiekvienam individualiai. Man asmeniskai FT4 pasirodo per mazai gamina, nors del skydliaukes kas met turiu eit pas endokrinologa, dabar del padidejusiu mazgeliu kas 6 menesius, bet tirdavo visada tik TTH..vnzo.. blink.gif

 


Skydliaukes hormonai kinta daug kartu per diena, jei norite nustatyti ar tikrai yra sutrikimu, reiketu tirtis keliasdesimt kartu visada tuo paciu paros laiku, su keliu dienu tarpais, bet kaip zinome tai praktiskaii padaryti deja neimanoma.

 

Todel tyrimai rodo tik SIO MOMENTO hormonu bukle, po keliu valandu ar dienu ji gali buti visiskai kitokia.

 

Be abejo - kuo dazniau tikrinsite krauja, tuo tiksliau gales jusu gydytojas nustatyti ar pokyciai yra pastovus.

Atsakyti
Nezinau ar kas taip daznai tiria tuos hormonus, ar yra spec aparatai kaip diabetikams, kur namu salygom gali nustatyt ka rodo hormonai?
Vyrai taippat serga skydliaukes ligomis, nors ir reciau. Bet juos gal gydo, o nenuraso visko ant galimai atejusios menopauzes.
Atsakyti
Gal kas galėtų rekomenduoti gerą ginekoloją Vilniuje, kuris specializuojasi menopauzės, pakaitinės hormonų terapijos srityje?
Ačiū 4u.gif
Atsakyti