Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčių stalas

QUOTE(Lyžuka @ 2015 12 23, 09:57)
pirmą kartą girdimi valgiai per kūčias  rolleyes.gif

tai gal naujove? Negi, grieztai negalima jokiu nauju patiekalu per Kucias valgyt? Anksciau juk nebuvo bananu, kalafioru, cukiniju ir pan. Dabar yra, tai ko nepagaminus kazko is ju? Tradicijos kinta. Ir ne tik per Kucias.
Atsakyti
Jau nebesuprantu ar tema kas ka valgo per kûčias ar kokie receptai, koks gi skyrtumas pas ka kas ant stalo, kiekvieno asmeninis reikalas. Čia užèjus noris minčiu pasisemt, o ne pliotku kas galima ko ne, negi sunku apeit nepaburbuliavus 4u.gif gražiu švenčiu!
Atsakyti
QUOTE(EB @ 2015 12 23, 13:31)
Jau nebesuprantu ar tema kas ka valgo per kûčias ar kokie receptai, koks gi skyrtumas pas ka kas ant stalo, kiekvieno asmeninis reikalas. Čia užèjus noris minčiu pasisemt, o ne pliotku kas galima ko ne, negi sunku apeit nepaburbuliavus  4u.gif  gražiu švenčiu!

čia tik vyksta diskusijos smile.gif bet visada prašom ir laukiam naujų receptų, rašykite bigsmile.gif
Atsakyti
Sveikos šeimininkės,užeinu ir aš idėjų pasisemti 4u.gif
QUOTE(ptashka @ 2015 12 23, 08:26)

Žuvies spurgos alaus tešloje


Gal būtų galima truputį plačiau apie jas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(sena pažįstama @ 2015 12 23, 09:33)
Nezinau, kokie ten kunigai taip snekejo, bet jei jau laikome, kad Kucios-tai religine svente, o ne maximine apsipirkimo, tai ir reiketu laikytis reginei sventei budingu paprociu.  drinks_cheers.gif
Lietuvoje tera trys dienos, kai reikia laikytis pasninko.

Jūsų įkeltas lefebristų (kitaip vad. Pijaus X-ojo brolijos) puslapis (t.y. dėl atsisakymo priimti Vatikano II susirinkimo nuostatas atskilusi nuo Katalikų Bažnyčios dalis, šiuo metu nesanti vienybėje su ja). Suprantama, kad čia gali būti ir jai priklausančių narių sm, tačiau tai nėra tie katalikai, kuriems save priskiria didžioji dalis LT gyventojų.
Beje, mūsuose yra labai painiojamos sąvokos. Išties katalikai turi dvi sąvokas: Pasninkas (kuris reiškia štai ką: kartą pavalgai sočiai ir dukart užkandi). Taip toks įpareigojimas yra nedažnas (dvi dienos, Kūčios į tai neįeina). Tačiau yra dar viena sąvoka - abstinencija (susilaikymas) nuo mėsos. Ir štai čia jau... visi metų penktadieniai, Pelenų trečiadienis ir Kūčios. smile.gif
Mūsuose tos abi sąvokos suplakamos ir vadinamos vienu, pasninko vardu, todėl kartais sudėtinga susikalbėti. Bet pas katalikus nei vienam, nei kitam kiaušiniai ar pieno produktai nekliūva. Tai nėra tikėjimo įpareigojimas. Bet sutinku, kad žmonėms tai gali būti graži ir svarbi tradicija. Ypač jei atsinešta iš kartos į kartą.

"Apie tą patį vaizdžiai. Parengta gavėniai, bet tinka ne tik jai".


Lekciją baigiu. biggrin.gif Gražių švenčių. Yra tokia maldelė prieš valgį, kuri skamba taip: "Laimink, Dieve, skanų maistą šitą, kad valgytume jį, o ne vienas kitą". Skalsos ir darnos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo hi (:: 23 gruodžio 2015 - 21:31
QUOTE(Lyžuka @ 2015 12 23, 10:56)
SP iš kokio krašto tavo močiutė? Įdomu kuriam krašte blynus kepa?  mirksiukas.gif

pvz mano tėviškej suvalkijoj būdavo atskiri valgiai kučių diena: pupos ir avižu kisielius o kiti jau valgiai vakare ir tu dienos valgiu jau ant stalo vakare nebudavo, o pas MB čia jaulink dzukijos, diena virdavo barčius su grybais ir auselėmis, bet irgi tik dieną o ne vakarui

nu aš nuo Dzūkijos krašto, Simno. Pas mus barščiai būdavo tik labai senai, dar prosenelių laikais, o pas senelius auseles virdavo vakarienei, su aguonom ir grybais. O kiti seneliai buvo nuo Trakų, tai ten visada mieliniai blynai būdavo su silke kepami. Na, pas mane būna ir to, ir to ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Lyžuka @ 2015 12 23, 11:11)
dar vienas niuansas irgi iš Suvalkijos, kepdavo ne kleckus (kučiukus) o tokias siauras pailgas bandeles panašias į dabartinius prancūziškus batonus ir jas laužydavo ir merkdavo į aguonu pieną, kai kasnet vadindavo "laužiukais"

Vokietijoje irgi tokie kūčiukai, ale mini bandelės ir sluoksniuoja juos su tokiu tirštu aguonpieniu, padaro ryte, tai vakare su šaukštu, kaip kokį tortą šlapią valgai, prideda į aguonpienį džiovintų vaisių, riešutų, nu man patiko, toks prabangus dalykas bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(bjaurybe @ 2015 12 23, 23:07)
nu aš nuo Dzūkijos krašto, Simno. Pas mus barščiai būdavo tik labai senai, dar prosenelių laikais, o pas senelius auseles virdavo vakarienei, su aguonom ir grybais. O kiti seneliai buvo nuo Trakų, tai ten visada mieliniai blynai būdavo su silke kepami. Na, pas mane būna ir to, ir to  ax.gif
Papildyta:

Vokietijoje irgi tokie kūčiukai, ale mini bandelės ir sluoksniuoja juos su tokiu tirštu aguonpieniu, padaro ryte, tai vakare su šaukštu, kaip kokį tortą šlapią valgai, prideda į aguonpienį džiovintų vaisių, riešutų, nu man patiko, toks prabangus dalykas bigsmile.gif

matai kaip vos ne žemietės man iki Simno apie 18 km bigsmile.gif būdavo

MB link Traku, tai jam ne kučios, jei tu blynu su silke nera mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Lyžuka @ 2015 12 23, 22:18)
matai kaip vos ne žemietės man iki Simno apie 18 km  bigsmile.gif  būdavo

MB link Traku, tai jam ne kučios, jei tu blynu su silke nera  mirksiukas.gif

mes visi po pasaulį pasibarstę ir jau tradicijos mūsų šeimoje kitokios ax.gif , bet vaikams sakau, jei kada sutaps visiems per Kalėdas Lietuvoje susitikti kartu, tada tikrai švęsim, kaip seniau 4u.gif
Atsakyti
Skaičiau, skaičiau diskusijas, kas galima - negalima. Ir pirmiausia noriu pasakyti, kad Kūčios - pagoniška šventė, tik Katalikybė ją adaptavo sau. Beje, kaip ir Kalėdos, Velykos ir kt. šventės metuose. Lietuviai tuo unikalūs, kad kai kuriuos dalykus dar išsaugojo nuo tų laikų. Net patys nebesuvokdami, susimaišius įvairioms tradicijoms, turim - ką turim.
O kūčių didžioji daugoma pasaulio krikščionių net nežino ir nešvenčia.
O mes turim ir, bent jau aš, tuo didžiuojuos. Ir nematau jokos bėdos tą dieną atsisakyti visų gyvulinių produktų. Nes taip tik dar įdomiau. Visai nenusiminčiau, jei tektų ir visų gyvūninių produktų atsisakyti, tik namie, ko gero, likčiau nesuprasta. Ir tai - tik paskata kūrybai. Ir ką pasakyti negalintiems, nenorintiems atsisakyti kiaušinio, pieno majonezo vienai vienintelei dienai (na gerai, tris kart) per metus? Esat per tingūs susirasti naują receptą? Esat savo skrandžio vergai ir negalit nė dienai "išsimušti" iš pataikavimo jam?
Ką-gi... Kiekvienam - savo. Tik žinokit, kad pasninkas - tai ir atsisakymas kažko, susilaikymas, nedidelė vidinė auka.
Vadovaujantis tuo, aš asmeniškai turėčiau atsisakyt silkės, barštelių su ausytėmis ir dar kai ko, kas man laaabai skanu ir valgyti vėdarą, kurio nemėgstu doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(@asta @ 2015 12 23, 20:27)
Sveikos šeimininkės,užeinu ir aš idėjų pasisemti  4u.gif

Gal būtų galima truputį plačiau apie jas ax.gif


Radau interneto platybėse: tamsus alus, miltai, prieskoniai. Užtaisyti tešlą kaip blynams, sudėti pjaustytą žuvies filė, kepti mažus blynukus aliejuje
Papildyta:
QUOTE(pašnekutė @ 2015 12 23, 23:49)

Ką-gi... Kiekvienam - savo. Tik žinokit, kad pasninkas - tai ir atsisakymas kažko, susilaikymas, nedidelė vidinė auka.
Vadovaujantis tuo, aš asmeniškai turėčiau atsisakyt silkės, barštelių su ausytėmis ir dar kai ko, kas man laaabai skanu ir valgyti vėdarą, kurio nemėgstu  doh.gif  lotuliukas.gif


Labai gerai pasakyta! Todėl niekada neikertu tu pasiūlytų receptu iš krevečių, sušių ir kitu egzotiniu patiekalu. Palaukit diena ir per Kalėdas valgykit ką norit ir kiek norit.
Asmeniskai man sunkiausia atsisakyti mėsos. Bet tada jau ir silkes būti neturėtu, nes be jos man irgi sunku doh.gif užtat atsiperku žuvies gaminimu ir valgymu, nes man tai tikrai kančia.
Atsakyti
QUOTE(ptashka @ 2015 12 24, 00:01)
Radau interneto platybėse: tamsus alus, miltai, prieskoniai. Užtaisyti tešlą kaip blynams, sudėti pjaustytą žuvies filė, kepti mažus blynukus aliejuje


Supratau,ačiū. drinks_cheers.gif Tai kaip ir įprastas patiekalas,tik pavadintas skambiai smile.gif Mano vaizduotėj jau žuvis malėsi ,formavos rutuliukai.... thumbup.gif
Atsakyti
Jaukiu, graziu ir skaniu kuciu visoms 4u.gif
Atsakyti