QUOTE(Karamelisa @ 2014 05 09, 08:51)
Suko ir man pirstus, bet tiesa pasakius cia loterija. Pageres arba ne, arba labai pabloges. Labai daug atveju, kam pablogejo ir yra kam pagerejo. Pati turiu drauges mergaite kuriai is karto pagerejo ir nepasikartojo tokia sunkia forma. Kartais pasirodo serpetojanti labai sausa oda, luobas ant galvos, kartais paberia daugiau kazko rugstaus uzvalgius. O ligoninej sutikau vieno berniuko mama, kuri sako, kad is karto jiems pagerejo nutraukus MP, bet pagerejo tam kartui, veliau vel liga atsinaujino.
As pati bijau bandyti misinuka, tureti sunkia reakcija, kuria reiktu gydyti ilga laika. Gal taip ir nenutiktu, bet dar tikiu, kad uz mamos piena, tiek kiek jam jo reikia, vaikas nieko geriau negaus, plius MP prisideda prie kudikio zarnyno brandos.
Mes jau 8 men taip. Siulau visiskai nesusisiaurinti savo meniu iki kol neissitirsit, nes isseksit, nebus energijos, nuotaikos, o per piena ir tai perduodate mazyliui, kas irgi gali bloginti AD.
Cia pastebejimai is mano pacios patirties. Rinktis jums paciai, pagal jusu nuojauta.
Papildyta:
Mamytes, pasidalinkite kaip pakeliat hemoglobina maziukams?
Mes jau kuris laikas einam link mazakraujystes. HB-106. Nepakelia net pati kokybiskiausia mesa. Geriat gelezies preparatus?
Mano atveju pieno nebuvo pakankamai, tai kelis mėnesius mergaitę maitinau ir mp ir mišinuku, bet ,kaip minėjau, pradėjo oda blogėti, neatrinkau maisto ir nutraukiau visai mp.
Šiaip, skaičiau daug medicininių straipsnių ta tema ir kalbėjau su daktarais. Nuomonės gan prieštaringos, sena nuomonė,kad mp padeda apsaugoti nuo alergijų vis dar nėra pilnai nuneigta. Bet atsiranda naujų tyrimų, kad vėliau gali netgi didinti astmos atsiradimo tiikimybę .Kiti teigia, kad, kad mp nelabai turi įtakos, nes alergija yra paveldėta, tai ar su maitinimu,ar be maitinimo,jei yra preidispozicija ji ir pasireikš.
Dar viena teorija, kadangi motinos pienas apsaugo nuo infekcijų, tai alergijos atveju gali būti netgi priešingas efektas- pabloginti situaciją, nes jei vaiko organizmas pradžioj gyvenimo nesusidurs su infekcija, jis nukreips savo imunitetą į alergenus. Nes kaip žinom,alergija yra švaros liga.
Tai ir nežinau. Mūsų atveju, abu su vyru(ir dar abiejų šeimos nariai) esam labai alergiški, tai buvo naivu tikėtis, kad ir mūsų mergaitė tokia nebus, ar žindysiu ,ar nežindysiu.
Aišku, norėjau maitinti, bet tas maisto ribojimas kažkaip man neatrodo gerai, nes ir vaikui kažin ar didelė nauda iš tokio pieno ir man jau negerai buvo Be to, dabar pats šienligės sezonas, tai,manau, ir mano antikūnai prieš alergiją jai persidavė, užtai gal taip ir bėrė nuo žiedadulkių, nes ir aš labai čiaudėjau. O dabar svoris auga puikiai, gerai miega, tik tas bėrimas ir sausumas nepatinka.
Tai, aš už maitinimą,jei išeina, pirmais mėnesiais, o vėliau tik jei reikia atsisakyti keletos produktų pvz. pieno, šokolado, riešutų. Bet jei jau labai daug iš raciono reikia išbraukti mamai jau suabejočiau didele nauda.