Labas rytas
QUOTE(šamane @ 2014 02 21, 00:55)
Ritutia, argumentuokite, kodėl vaisiai yra gerai?
Šiandien žmonės krūti, nes apsiginklavę įvairiomis viryklėmis, šaldytuvais, įvairiais prieskoniais, skonio stiprikliais, konservantais, pagardais ir pan. faktiškai jie valgo viską. Tačiau jei atsidurtume gamtoje be įrankių, taros, pakavimo galimybių ir skonį stiprinančių medžiagų, mes greitai suprastume, kad minkštas, saldus vaisius kiekvieną dieną atrodytų vis patrauklesnis ir patrauklesnis. Mes sutverti valgyti vaisius! Kaip ir daugelis gyvūnų mes galime išgyventi (nors ne taip sveikai) maitindamiesi įvairiu maistu, tačiau vis dėlto mūsų organizmas yra sukurtas maitintis pirmiausia vaisiais. Žmonėms rekomenduojama valgyti vaisius ir papildyti savo maisto racioną tamsiai žaliomis lapinėmis daržovėmis. Maistingumo požiūriu vaisiai tenkina visas mūsų reikmes (įskaitant malonaus skonio poreikį) geriau nei bet koks kitas maistas. Vaisiuose yra daug maistinių medžiagų, kurių reikia mūsų organizmui ir tokiomis proporcijomis, kokios mums yra naudingiausios. Žinoma, kai kurios daržovės ir kiti maisto produktai tam tikrų maistinių medžiagų turi daugiau, tačiau vaisiuose yra tokie maistinių medžiagų kiekiai ir deriniai, kurie mums yra optimalūs, o daugiau nereiškia, kad geriau. Kaip rūšis žmonės atsirado šiltame klimate, šiltoje zonoje, kuri plyti virš ir žemiau pusiaujo, o šioje aplinkoje vaisiai dera labai gausiai. Jūs teisi, kad jei nebūtų maximų ir namų gyventume arčiau maisto, bet tai, kad nutolome nereiškia, kad turime pamiršti mūsų prigimčiai artimiausią maistą. Juk jei turite šunį, katę ar keičiate jų pašarą kaskart kai keliaujate? Ar gyvūnai, kurie yra laikomi zoologijos soduose skirtingose pasaulio kraštuose, šeriami tik toms platumoms būdingu pašaru? Atsakę sau į šiuos klausimus ir suprantame, kad turime gerbti unikalias kiekvienos rūšies mitybos reikmes, kurios pagrįstos tai rūšiai būdinga virškinimo sistema. Žmonės savo anatomija ir fiziologija yra prisitaikę prie tropinės kilmės maisto, pirmiausia vaisių, kaip ir beveik visi tropinių kraštų gyvūnai. Visiškai nėra jokio loginio ar mokslinio pagrindo daryti išvadą, jog vien dėl to, kad nutolome nuo tropikų, mes turėtume atsisakyti to, kas buvo mūsų natūralus maistas iš esmės visą mūsų gyvenimą Žemėje laiką. Nesvarbu kurioje žemės vietoje gyventume, tropiniai vaisiai yra mūsų natūralus maistas, prie kurio mes esame tobulai prisitaikę. Gyventi ne tropikuose mums leidžia išmintingas šiluminės energijos naudojimas, drabužiai, patalynė, bet visi šitie dalykai tik padeda susikurti mums natūralią tropikų šilumą.
Išties šia tema galima rašyti ir rašyti ir teigti labai daug argumentų visose susijusiose srityse.
Pavyzdžiui, žmonėms pagal prigimtį nėra numatyta gerti vandenį, nes jo jau yra mūsų natūraliuose maisto produktuose (vaisiuose). Poreikis gerti vandenį atsiranda, jei vartojame termiškai apdorotą maistą (po terminio apdorojimo vandens produktuose lieka labai mažai, išimtis ryžiai, lęšiai), druską, alkoholį. Druska ir alkoholis išvis yra mirtini nuodai. Juk visi žino, kad jei pvz., gertų jūros vandenį mirs dėl dehidratacijos. Terminis apdorojimas ne tik pašalina vandenį iš maisto produktų, bet ir padidina jų toksiškumą, o tai savo ruoštu didina vandens poreikį. Tačiau gerti vandenį mums nėra lemta evoliuciškai. Daugelis gyvūnų įvairiu paros metu eina prie "šaltinio" atsigerti, ganomi gyvuliai išgeria didžiulius kiekius vandens, tačiau žmoginės bezdžionės (mes joms artimiausi biologiškai) retai pastebimos geriančios vandenį, nors esant būtinybei tą daryti sugeba. Jų liežuviai nėra pritaikyti lakti vandenį, todėl tenka vandenį siurbti. Kitiems gyvūnams užtenka tik nuleisti galvą, o kokioje padėtyje atsidurtų jos norėdamos atsigerti? Pažeidžiamos: nuleistų galvą, pečius ir atkištų kitas kūno vietas, taip tapdamos lengvu grobiu priešams. Tad nors žmoginės bezdžionės gyvena atogražuose, kur karšta, dienos metu jos būna pavėsyje taip išsaugodamos kūno vandenį, minta šviežiais produktais ir neturi poreikio gerti. Stiprumu jos 5 kartus stipresnės už žmones, turi daug energijos ir karstosi. Tad ir žmonės gerti nesutverti, bet jie patys sau sukelia troškulį.
Tikrai nesakau tapti vegetarais, veganais ar gyvo maisto valgytojais, bet vaisiai yra vienintelis mums natūraliai tinkantis dalykas, tad nieku gyvu jų neatsisakykite.
Jei nepatinka - nevalgykite, jei patinka - gardžiuokitės!