QUOTE(Šelma @ 2014 06 13, 13:37)
Ir sutinku, kad ir bio ir ne vaikai turi bėdelių, deja dėti jų į vieną stalčiuką negalim, žiūrėk tu kaip nori į tą vaika, kaip į neturintį skaudžios praeities (užmušk, stengiuosi neišskirti ir praeities neliesti), bet tuos skaudulius reikia išgyventi, nuglostyti, įrodyti, kad esi patikimas, kad myli.
Negalima. O ypač negalima dėti į vieną stalčiuką įtėvių/globėjų ir tėvų, auginančių skaudulių turinčius vaikus. Nes pirmieji yra vaikų gelbėtojai nuo skaudžios praeities, o antrieji monstrai ir degradai, vaikus iki tokios būsenos privedę. Kaip bandžiusi ieškoti pasidalinimo ir pagalbos kituose forumo skyreliuose, suprantu, kodėl su tais skaudžiais atvejais susiduriančios mamos ten nelabai pasisako kokia 20 proc. bus nedrąsių patarimų į temą, kiek įmanoma atsiribojant nuo asmeninės patirties, jeigu jos turima. Ir 80 proc. sėkmės istorijų o man tai... su pabaiga ... pati kalta, kad pas tave taip. Dabar tai jumoras. Tikrai nei įkasti nenoriu, nei pati įsižeidžiau, nes suprantu, kad niekas tikrai manęs užgauti nenorėjo. Ir iš viso nėra ko man čia lįsti

Gal tai ir neįdomu, praignoruokit, bet nesinervinkit. Ta skaudi praeitis atsiranda dėl įvairių priežasčių. Kai ankstyvoje vaikystėje nebuvo aplinkos, ugdančios emocinį intelektą ar buvo patirtys, stabdančios ir iškreipiančios tą augimą. Bet yra ir kitokių priežasčių kaip yra įgimtų fizinių (somatinių) sutrikimų, taip yra ir įgimtų smegenų pakitimų, dėl kurių tas vaikas ką nors sunkiau įsisavina, ką nors per greitai priima. Jeigu dėl somatinio sutrikimo vaikas neįsisavina geležies, jam diagnozuoja mažakraujystę ir ar skiria vaistus, ar taiko dietą. O ką daryti, jei vaikas dėl įgimtos smegenų sandaros neįsisavina jam skiriamo dėmesio. Atrodo ir glaudi, ir nešioji, ir myluoji, o jis nei mylimas, nei saugus nesijaučia. Kai tai supranti, kai prisiverti patikėti, kad tavo vaikui kažkas negerai, aišku, kad ieškai pagalbos. Bet kol supranti, kol ieškai, bandai, nepataikai, taip ir kapsi tos dienos viena po kitos į skaudžią vaiko praeitį nuosavo vaiko, niekur nepalikto, neignoruojamo.
Ir jeigu kam nors tenka atvejis, kai vaikas ir įgimtų problemų turi, ir dar prikapsėjo to laiko, kai aplinka buvo žlugdanti, įsivaizduoju, kaip visgi sunku, juoda ir beviltiška tai gali kartais atrodyti. Jūs jau nepykit, kad neturinti nei globotinių, nei įvaikių, skaitau čia. Ir nereikia išvaikyti tų pasisakančių apie bėdas ir kaip su tuo tvarkosi. Nes kartais reikia ir patirties, ir paprasčiausio savęs palaikymo. Kai žinai, kad žmonės randa kelius ir iš sunkesnių atvejų, vadinasi yra vilties.