QUOTE(mariuzs @ 2014 10 23, 16:41)
o kaip rekupas su entalpiniu šilumokaičiu lyginant su rotorinių mūsų klimato sąlygoms, jei jau įprasti priešpriešinių srautų netinka?
įtariu žymiai brangesnis gaunasi
Terminas entalpinis šilumokaitis, išvertus į lietuvių kalbą reiškia - šiluminis šilumokaitis.
O man patinka vardinti daiktus tikrais vardais. Tad, plokštelinį šilumokaitį, kuriame dėl difuzijos per sieneles drėgmė perduodama į tiekiamą orą, aš vadinu difuziniu.
Aš ne visai supratau: ar jus domina tik kaina, ar visgi - techninės savybės? Teoriškai, pačio difuzinio šilumokaičio savikaina yra kur kas mažesnė, nei rotorinio. O praktiškai kiekvienas gamintojas nustato savo įrenginių kainą vadovaujantis marketingo sumetimais. Tie patys, priešpriešinio srauto Pauliai (atvirai pasakius - niekam tikę), kainoja ~15 tūkst. ne todėl, kad jų tokia savikaina, ir ne dėl tuo, kad jie geresni už kitus, o tiesiog dėl tuo kad sugalvojo pasiskelbti save pačių geriausiu ir pačių brangiausiu brendu pasaulyje. Visada atsiras žmonių, kurie aklai tiki, kad brangiausia - reikškia geriausia.
Difuziniai šilumokaičiai sugeba grąžinti drėgmę, tad jos, taip pat kaip ir rotorinius, galima naudoti gyvenamųjų patalpų vėdinimui. Tačiau, Lietuvos klimatui jie ne labai tinka, kadangi skirti dirbti prie teigiamų temperatūrų.
Be to, standartinio dydžio difuzinis šilumokaitis turi kur kas mažesnį efektyvumo koeficientą nei rotorinis - tik ~70%. Tačiau, niekas nedraudžia didinti tą šilumokaičio plotą, daryti jį ilgesni ir gauti tą, kuri vadina priešpriešinio srauto šilumokaičių. (Tiesa, tuomet padidėja įrenginio gabaritai). Dabar gamintojai eksperimentuoja, ieškant aukso viduriuko.
Dar vienas kelias - nuosėkiai sujungti kelis šilumokaičius. Teigiama kad tai sumažina užšalimo pavojų. Atseit, visa drėgmė iškrenta pirmame šilumokaityje, į kurį lauko oras atkeliauja jau pašildytas iki teigiamos temperatūros. O į antrą, kur būna žemiau nulio, ištraukiamas oras atkeliauja jau nusausintas. ...Tačiau, niekas ne sugeba paaiškinti: jei šilumos perdavimas apskaičiuotas tokiu būdu, kad antrame šilumokaityje lauko oras sušiltų nuo -10С iki, tarkim +1C (ir tuomet pirmame šilumokaityje kondensuojasi visa perteklinė drėgmė, kuri ne gali išsilaikyti ore, kai jis atšąla iki +1C, paliekant 4g/m3), kas bus jei lauke yra tik -5C ir pirmas šilumokaitis atvės tik iki +4С? Ar tai ne reiškia, kad po pirmo šilumokaičio išmetame ore liks 5g/m3 drėgmės ir dar po 1g iš kiekvieno pralesto kubo oro iškris antrame šilumokaityje, kur temperatūra yra - 1C?
Ar kas nors žiūrėjo kas darosi tuose įrenginiuose, kai keičiasi darbo sąlygos?
Vienu žodžiu, su difuziniais šilumokaičiais kol kas yra daugiau klausimų, nei atsakimų.