QUOTE
Anksčiau buvo modifikuota, kurią skirdavo įstaiga, ir adaptuota, kurią skirdavo PPT. Dabar yra pritaikyta (rekomenduoja įstaigos VGK) ir individualizuota (rekomenduoja PPT).
Programą pritaikyti rekomenduoja tik PPT. VGK gali skirti švietimo pagalbą (be jokio programos keitimo). Jeigu VGK specialistai mano, kad vaikui reikia pritaikyti programą, siunčia į PPT kompleksiniam įvertinimui. Po jo PPT sprendžia, reikia pritaikyti ar ne. Esminis skirtumas tarp pritaikytos ir individualizuotos programos tas, kad programa individualizuojama vaikams, turintiems intelekto sutrikimą, t. y. vaikui, kuriam nėra nustatytas intelekto sutrikimas, programos individualizuoti negalima. Mokinys, mokęsis pagal individualizuotą programą, gauna pasiekimų pažymėjimą, bet negauna išsilavinimo. Mokinys, kuris mokosi pagal pritaikytą programą, turėtų pasiekti programos minimumą (kas, deja, ne visada įmanoma, net suteikus maksimalią pagalbą) ir gauti išsilavinimą.
VRC jau dirba su Tomatis metodika, tik nenaudoja modifikuoto motinos balso, nes labai brangi įranga ir reikalingi papildomi mokymai. Patekti nėra lengva, nes labai daug norinčių. Pirmenybė teikiama ikimokyklinio amžiaus vaikams, gulėjusiems VRC. Reikia kreiptis į gydytoją L. Mikulėnaitę.