
*Rudeniniam ir pavasariniam dauginimui tinkami yra sumedėję ar pusiau sumedėję auginiai. Nesumedėję ūgliai tik vasaros dauginimui, geriau šiltnamyje.
*Pavasarį auginukus geriau šaknydinti vandenyje, kiminuose kol pradės leisti šaknis ir tik tada perkelti į substratą. Efektyvu šaknydinti augalus padėjus ant šildomo kilimėlio, geriausia dar užpilto smėlio sluoksniu (tik pasirūpinti, kad neperkaistų!)
*Rudenį! Besiruošiant augalui miegoti, efektyviausia dauginti sumedėjusius ūglius įterpiant į substratą su durpės ir smėlio, perlito ar vermikulito mišinį 1:1 nedideliuose vazonuose ar daigyklose ir laikant vėsiai, 12-15°C temperatūroje, šviesa nebūtina. Būtent nedideliuose induose, nes tuomet mažesnė drėgmės pertekliaus tikimybė, daugiau oro patenka šaknims. Drėkinti saikingai, o į šviesą išnešti tik budinant pavasariui. Rudenį šiuo metodu, ar merkiant auginukus į vandenį ant palangės, kur stipri temperatūrų kaita, prigyja tik mažas procentas ir tik tam tikrų rūšių.
*Autorė skiria augalo kerą į vegetatyvinę ir žydėjimo zonas (žydėjimo zona šakutės virš Y kurios praėjusį sezoną jau yra bent formavusios pumpurus). Dauginant ūgliais iš praeitų metųžydėjimo zonos rudenį ar vėlų pavasarį turėsime augalus, kurie bus linkę žydėti anksčiau. Tačiau pavasarį dauginant iš vegetatyvinės zonos (neturėjusios žiedinių pumpurų stiebo dalys, stiebai žemiau tų metų Y) turėsime stiprų, augų augalą, kurį bus lengva formuoti.
*Pavasarį betikslis dauginimas dar miegančio augalo ūgliais, nes miegančio augalo ūgliuose nebus hormonų, reikalingų uūglio šaknijimuisi ir augimui. Reikia būti kantriem, ir palaukti ko ims aiškiai sprogti nauji lapeliai, kai matysim, kad augalas atnaujina savo šaknis tada galima dauginti.
*Vasariniais ūgliais efektyvu dauginti įsodinant ūglį į substratą (nuskabius didžiumą lapų) ir uždengus plastikiniu maišeliu. Ir padėti į šiltą, bet ne saulėtą vietą. Maišelį nuimti tik kai pastebite aiškų augimą po 3-4 savaičių.
*Dėl šaknų stiprumo vandenyje šaknydintų ūglių šaknys labai trapios, todėl persodinant elgtis atsargiai. Šaknydinant substrate su vermikulitu, perlitu šaknys žymiai stipresnės.
*Teisingi auginukai - ~25 cm ilgio, turintys bent 4 pumpurus. 2 apatinių pumpurų lapai visai nuimami, o viršutinių nuskabomi, paliekant tik kelis mažiausius. Sodinti taip, kad antrasis nuo apačios pumpuras būtų ties žemės paviršiumi.