Įkraunama...
Įkraunama...

Valgiaraštis- giriam ir kritikuojam

serialas "Valgiaraštis" tęsiasi! pagrindinius vaidmenis atlieka visos iki vienos čia dalyvaujančios merginos, taigi tik nuo kiekvienos iš mūsų priklauso, ar serialas baigsis hepiendu smile.gif

o kad pirmąkart užklydusioms būtų aiškiau, tai šioje temelėje rašome savo valgiaraščius. tai mums padeda nepersivalgyti ir sužinoti sveikų ir skanių idėjų, naujų receptų.
dauguma mūsų stengiamės maitintis sveikiau, todėl dalinamės informacija ir diskutuojame apie sveikesnius produktus, patiekalus.
vienos mūsų jau patenkintos savo svoriu, kitos dar lieknėjame. lieknėti stengiamės sveikai, be badmiriavimo ir alinančių mažo kaloringumo ar vienprodukčių dietų. geriau lėčiau, bet visam laikui norime atsikratyti nereikalingo viršsvorio.

stengiamės viena kitą palaikyti ir padrąsinti smile.gif


merginos, radau straipsnelį daug puikių patarimų, tai aš jums vis po gabaliuką pamėtysiu

user posted image


100 PATARIMŲ NORINČIOMS SULIEKNĖTI

Dabar galiu pakeisti tik vieną valgymo įprotį. Ką turėčiau daryti?
1. Palaipsniui prie savo raciono pridėkite 1 porciją* vaisių ar daržovių. Kai prie jos priprasite, pridėkite dar vieną ir taip toliau, kol pasieksite 8 - 10 porcijų.

2. Kiekvienąkart, kai valgote, suvalgykite bent 2 vaisių ar daržovių porcijas

3. Jei nenorite XXL dydžio drabužių, nuspręskite nebevalgyti XXL dydžio porcijų smile.gif

4. Tegul valgymas tampa sąmoningu veiksmu. Kiekvienąkart kai valgote, įsidėkite maistą į lėkštę, atsisėskite ir mėgaukitės kiekvienu kąsneliu.

5. Pradėkite daugiau valgyti per pusryčius. Tai jums padės per visą dieną sunaudoti mažiau kalorijų.

6. Tegul per pietus ir vakarienę pusę jūsų lėkštėje esančio maisto sudaro daržovės ir/arba vaisiai.
___________

* 1 porcija vaisių arba daržovių - tai maždaug 1 vidutinio dydžio vaisius, 100 g šviežių ar virtų daržovių, 1 stiklinė vaisių ar daržovių sulčių, 100 g uogų
Atsakyti
vaj..vaj..ole grizo jau pasiilgom:)
Man siandien iskrova:
470ml- fiji gerimas - 126.9 kcal
kefiro 0.5l - 280 kcal
2 pakeliai po 1l pomidoru sulciu - 180+160 = 340 kcal
bendrai: 746.9 kcal
Atsakyti
Sveika, Ole bigsmile.gif

Pusryčiai: riekė "ajerų" duonos, 50g kalakutienos "zuikio" (300 kcal)
Pietūs: 400g vištų kaklelių mėsos (500 kcal)
Pavakariai: pomidorų/cukinijos salotos su citrininiu padažu (100 kcal)
Vakarienė: užpiltinė avižinių dr. košė (su cinamonais ir dž.obuoliais), 200 ml pieno (250 kcal)
Atsakyti

Pusryčiai---užpiltinė avižinių dr. košė (su cinamonais ir dž.obuoliais) užpilta vandeniu +žalioji arbata 136kcal
užkanda ----sūrelis varškės + kava (juoda, be cukraus) 150kcal
Pietūs ---krabų lazdelės 250g + pomidoras dideli+agurkas +žalioji arbata 400kcal
Vakarienė --- prancūziška bandelė su grūdais g.gif nežinau bet galvoju kad gal kokia + kava (juoda be cukraus) 150 kcal
na ir per diena kokia 0,5l vandens išgerta
na ir dar arbūzo žadu užvalgyti ax.gif
Atsakyti
Sveikos smile.gif

PUSRYCIAI:kava su pienuku, activia jogurtas bliudukas juoduju serbentu, dziuveselis
PIETUS:didziulis gabalas brokoliu apkepo ir penki krispai bei 8 g juodo juodo sokolado{lauktuves}
PAVAKARIAI:sauja irisiuku
VAKARIENE:nezinoma ir nutylima biggrin.gif penktadienis...


BROKOLIU APKEPAS:skarda istepiau sviestuku, pabarsciau gausiais dziuvesiais, sudejau pavirtus brokolius{brokoliai sviezi}. Tada atskirai suplakaiu kiausinius,piena ,truputeli miltu{nors kita kart ju nedesiu} ir sia mase uzpyliau brokolius ir virsu apklojau surio riekelemis ir ikisua i orkaite.Skanumelis tongue.gif
Atsakyti
chocollate, dėkui už rūpestį aciuks.gif Pasistengsiu pasitaisyti, nes be galo noriu išsikapstyti iš tos ligos verysad.gif

Va ir šiandieninis meniu..

Pusrytukai: skiltelėm pjaustytas apelsinas, užpiltas jogurtu
Priešpiečiai: 0,5l baltymų kokteilio
Pietūs: 2 laaabai dydeli gab. mikrobangėje kepto karšio, 1,5 rauginto ir 1 šv. agurkas
Vakarienė(iš esmės tai turėjo būt pavakariai, bet laiko pritrūko doh.gif : gab. "Draugystės" pyrago (~70gr.), Jacobs 2in1
Povakariai: nektarinas, porcija vanilinių ledų

Ole, tave čia vadina dvasiniu guru ir minėjo, kad iš tavęs galiu laukti patarimų, pagalbos, todėl nors mes ir visiškai nepažįstamos, džiaugiuosi, kad pasirodei clap.gif Ir jei sąžiningai atliksi sau paskirtus namų darbus - perskaitysi viską - tuomet rasi ir mano istoriją.. Galbūt, tikiuosi, tada pažersi ir man keletą patarimų, kaip čia taisyklingai maitinantis, galutinai pasakyti bye1.gif savo prakeiktai ligai frusty.gif
Atsakyti
laba!
Ole, sveika sugrizusi!
taigi, atraportuoju :
ryte :
jogurtas
keli saukstai makaronu vakaryksciu
---
priespieciai
kava su pienu
mazulytis kruasanas
---
pietai
keturi úlker sausainiai (pietus velavo biggrin.gif)
gabaliukas bagetes
kola light
siltas maistas!
(bendradarbes vyras atvilko mums pietus : orkaiteje kepta zuvis su svogunais, cesnakais, citrinom, obuoliais ir bulvemis. gardu neispasakytai, sukapojau viena didesne uz delna zuvyte, viena obuoli ir nemazai bulviu, jauciausi nerealiai soti ir nenorejau valgyti iki pat vakaro, net ledu atsisakiau (zygdarbis!:D)
---
vakariene
arbata
bananas


einu salsos sokt, tai turbut dar siandien koks mojito ar siaip kokteiliukas nusimato blush2.gif gero vakaro, mergeliukes!

p.s. sian pamaciau 68 ryte. bet po tu geruju dideliu petu kazin ar pagausiu ta skaiciuka, nebent issisoksiu sianakt smile.gif
Atsakyti
Labvakar!
Tuoj viena pradesiu valgiarashti rasyti smile.gif
pusryciai begant:
bananas
---
priespieciai:
kava su pienu ir sauksteliu cukraus, naminio pyrago gabalelis (ne as kepiau, nieko apie ji nezinau, bet is skonio jautesi, kad riebus)
---
pietus:
arbuzo 1.5 kg
kava su pienu, be cukraus
apelsinu sulciu 200 ml
---
pavakariai:
antras pyrago gabalas
mc sundae ledai su karamele ir riesutais
---

vietoj vakarienes:
didelis obuolys
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo po_stalu: 05 rugpjūčio 2006 - 23:16
sveikos smile.gif
aš jūsų irgi pasiilgau. didžiuosius darbus baigiau, bet dar turėjau truputį rūpestėlių, bet dabar jau viskas ok, tai pagaliau prisėdau ir perskaičiau visas neskaitytas žinutes. beje, mūsų smike siunčia visoms daug šiltų linkėjimų, ji dabar truputį atostogauja.

QUOTE(Wild Flower @ 2006 08 04, 21:42)
Galbūt, tikiuosi, tada pažersi ir man keletą patarimų, kaip čia taisyklingai maitinantis, galutinai pasakyti bye1.gif savo prakeiktai ligai


taigi Stirnaitė pajuokavo apie tą guru, ji šmaikštuolė pas mus smile.gif nei iš tolo aš į jokį guru nepanaši smile.gif
Wild Flower, tavo istoriją perskaičiau ir džiaugiuosi, kad tau pavyko nokautuoti baubą iš A raidės. tikiuosi, kad pavyks tau galutinai grįžti į vėžes. o dėl emocinio valgymo tai ne viena iš mūsų esam su juo susidūrusios ir aš pati anksčiau dažnai bandydavau liūdesį ar stresą suvalgyti ir dabar dažnai susinervinus pirma mintis būna šturmuoti šaldytuvą, bet laimei jau kažkokius stabdžius pavyko išsiugdyti. bandyk stebėti save - ar tie vakariniai persivalgymai tikrai yra be priežasties, ar greičiau liūdesio, nuobodulio pasekmė?
štai ČIA neperseniausiai skaitytas straipsnis apie valgymo sutrikimus, gal rasi naudingų minčių
man tik truputį neramu, ar šis skyrelis tikrai būtent tai, ko tau reikia. turiu omeny tai, bet nemaža dalis mūsų meta svorį, nemažai ir pašnekam apie tai - ar "neužkrėsim" tavęs noru vėl plonėt? labai tikiuosi, kad ne. laikysim kumščius už tave 4u.gif

QUOTE(Wild Flower @ 2006 07 22, 11:34)
Ir dar vienas klausimėlis. Koks maždaug jūsų valgiaraščio grafikas? Na, kokiu maždaug laiku valgote pusryčius, priešpiečius, pietus ir t.t.? Kokie laiko tarpai tarp valgymų? Ir kada apytiksliai valgote vėliausiai?


aš valgau 5 kartus (pusryčiai, priešpiečiai, pietūs, pavakariai, vakarienė), tai išeina maždaug 3 valandų tarpai. vakarieniaujam paprastai 19 val., bet šiaip svarbu pavakarieniaut likus ne mažiau kaip kokioms 3 ( iš bėdos 2) val. iki miego, tai pelėdų vakarienė tikrai gali būt vėlesnė smile.gif

QUOTE(po_stalu @ 2006 07 23, 14:07)
noreciau 3 in  1 : ir maitintis sveikiau ( nes tada ir su oda, ir su sveikata maziau problemu kyla), ir svorio numesti, ir valgymo iprocius pakeisti, nes dabar valgau nereguliariai, prisiryju neprivalgau ir t.t.


po_stalu (beje, labai smagus nick'as smile.gif primena man kaip vaiksytėj per šventes visokius mėgdavau šmurkštelt po stalu ir klausyt ką suaugusieji šneka smile.gif
noriu pagirt, kad tavo valgiaraščiuose jau atsirado suskirstymas - kada pusryčiai, kada pietūs ir pan., nes anksčiau tikrai nebuvo įmanoma susigaudyt. o įpročius bandyk keisti po vieną, nes visus iškart gali sunkiau būt. pvz. man pasirodė, kad dažnokai vakarienei ar pan. vietoj normalesnio maisto valgai desertą. kcal gal ir panašiai išeina, bet juk ne jose esmė. gal geriau pabandyk pradžiai vietoj pusės porcijos deserto suvalgyti ką nors maistingesnio - salotų, košės ar sriubos ar kažko panašaus, o jau tada paskanauk mažesne porcija deserto. aš jokiu būdu nesakau, kad desertų reikia atsisakyt, tikrai nieko blogo jais pasimėgauti retkarčiais ar kasdien (bet tada mažesnėm porcijom), bet gal geriau jais nekeisk normalaus maisto. jei būtent kaž-ko saldaus norisi, pasidaryk vaisių salotų - mėgstami vaisiai, neriebus jogurtas (jei trūksta saldumo, dar koks šaukštelis medaus), cinamonas. taigi vitaminų puokštė išeis smile.gif

QUOTE(Miaška @ 2006 08 01, 09:00)
Parekomenduokite ką nors sveikai kaloringo vakarienei smile.gif


na, gal nebūtinai vakarienei, bet labai sveika ir kaloringa - riešutai. sukrimsk kasdien po saujelę vienų arba su jogurtu ar salotom. aš kai numesiu svorį, tai pirmiausiai padidinsiu riešutų kiekį savo racione smile.gif nes dabar tai maždaug tik po 5 kasdien sulesu

QUOTE(meškutė_Nida @ 2006 08 02, 20:01)
Aš esu nepakartojama doh.gif


meškute, be panikos. o kad nepakartojama, tai faktas, ir jumoro jausmą nepakartojamą turi; turbūt visi susipažinę su tavim taip pagalvoja, ir visai ne ta sarkastiška prasme, kurią čia sau taikei mirksiukas.gif

įmetu savo valgiaraštį:
pusryčiai
sėlenų dribsniai su pienu ir pusės banano griežinėliais
priešpiečiai
trešnės, pusė banano
pietūs
karštos vištienos salotos (krūtinėlės gabaliukus pamarinavau su citrinos sultim, tada šast lėkštėn šalia daržovių - salotų lapų, agurkų, pomidorų, porą alyvuogių. valgiau su sveikuolių riekele (1 puse). desertui - 2 datulės, 5 lazdyno riešutai
pavakariai
gabaliokas arbūzo, trešnės
vakarienė
grikių košė, stiklinė pieno

ir dar gabaliukas šauniųjų PATARIMŲ LIEKNĖJANČIOMS:

Kaip galėčiau "sutaupyti" kalorijų?
7. Jei valgote restorane ar kavinėje, užsisakykite pusę porcijos (ypač jei dar žadate paskanauti deserto).

8. Kai opietaujate ar vakarienaujate ne namie, pasidalinkite desertu su draugu smile.gif

9. Naudokite mažesnes lėkštes

10. Turite matyti, ką valgote, todėl nevalgykite iš maišelio ar stiklainio, bet iš lėkštės.

11. Pirmiausia suvalgykite mažiau kcal turinčio maisto. Pradėkite nuop salotų, daržovių, sultinių, tik po to valgykite mėsą ar krakmolingas daržoves - iki to laiko jau būsite sotesni ir pasitenkinsite mažesne kaloringesnio maisto porcija

12. Pakeiskite nenugriebtą pieną 1% pienu. Taip per metus sutaupysite nemažai kcal.

13. Per dieną išgerkite ne daugiau kaip 1 stiklinę sulčių

14. Geriau kalorijas suvalgyti nei išgerti, todėl teikite pirmenybę šviežiems vaisiams, o ne jų sultims.

15. Rašykite mitybos dienoraštį. Jis gali padaryti stebuklus.

16. Vadovaukitės kinų patarle: "Valgykite tol, kol būsite 80% sot8s"

17. Vietoj majonezo naudokite garstyčias.

18. Valgykite daugiau sriubų. Neriebios sriubos puikiai pasotina ir neturi daug kalorijų.

19. Sumažinkite arba nebegerkite kaloringų gėrimų - saldintų arbatų, limonado ir pan. Jei negalite gybenti be kokakolos, gerkite Cola Light
(čia amerikonams skirtas straipsnis, mes gal dar nesam kokakolaholikų tauta biggrin.gif)

20. Neškitės į darbą priešpiečius

21. Kai valgote, atsisėskite.

22. Skieskite sultis vandeniu.

23. Tegul didžiąją dalį jūsų priešpiečių sudaro daržovės

24. Valgykite namie

25. Tegul alkoholio vartojimas apsiriboja tik savaitgaliais
Atsakyti
Hola!

aciu, Ole, uz patarimus, pati bandau mazinti bulkutes ir kt nesamones, nes nei man jas valgyti nepatinka, nei joms mano valgomoms smile.gif, tik per pietus del karscio norisi ko nors lengvo, nepirksiu gi is supermarketo riebalais prisisemusiu ryziu ar kt (kavinese meniu irgi panasus, netgi vegeratishkame patiekalai prisiseme riebalu, fu), is namu neshtis irgi nepatogu (nes vakare pasigaminusi rytojui daugiau nei psue cia pat suniamniociau, ryte gaila minuciu, kurios gali buti skirtos miegui), tai lieka arba sumustinukai, arba arbuzelis (kuri mielai kapoju), arba jogurtai ir pan. Sausainiai cia is kai alkis staigiai ir nelaiku uzpuola, bet bandau juos jogurtais ar vaisiais keisti. o vakarienes negaminu, nes vakarais koju nepavelku, ka cia dar apie maista galvoti, per pietus nusiperku turguje vaisiu ir juos kapoju smile.gif (tik kodel, mieloji po_stalu, to valgiarashtyje nesimato? : tongue.gif )

taigi, siandien labai bloga diena, visa persalus, nejauciu skonio ir sotumo jausmo, gerkle skauda, tai toks kreivai valgiarashtis ir gavosi (nu speju, kad kcal padauginau blush2.gif )

pusryciai (12 val)
200 apelsinu sulciu, makaronai su lengvu padazu
---
nuo pietu nesamone prasideda, valgymo intervalai neaiskus smile.gif
sumustinis su suriu (puse bagetes, pomidoru pasta, suris)
snickers (300 kcal)
truputi veliau didelis obuolys
200 ml apelsinu sulciu
veliau 2 indeliai (300 g) ryziu su pienu ir cinamonu
kava su pienu becukre
surio torto gabalelis (ne maskarpones, ten labiau trapios teslos pagrindas ir suslegta varske)su braske ir ananasais
velyvai vakarienei gaminau sriubyte gerklei nuraminti
(sultinio kubeliai, du gabaliukai desrytes, bishkelis saldytu sparag. pupeliu ir brokoliu, sauja ryziu, kubelis saldytu krapu, bazilikas, slakelis baltojo vyno, cesnakas)

turbut dar reikia karstos arbatukes uzgerti.. mirstu, apchi.

p.s. ir kaip as cia pamirshau pamineti, kad pries sriubyte mane sugunde sauja cipsu ir sauglegrazu, kuriu siaip tikrai nemegstu.. g.gif blush2.gif blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo po_stalu: 07 rugpjūčio 2006 - 00:11
labas rytas smile.gif

QUOTE(po_stalu @ 2006 08 07, 01:08)
aciu, Ole, uz patarimus, pati bandau mazinti bulkutes ir kt nesamones, nes nei man jas valgyti nepatinka, nei joms mano valgomoms smile.gif

visa persalus, nejauciu skonio ir sotumo jausmo, gerkle skauda

pries sriubyte mane sugunde sauja cipsu ir sauglegrazu, kuriu siaip tikrai nemegstu.. 


jumoristė tu, po_stalu smile.gif
gal tau bandelių karštinė? (pasakė Karlsonas atimdamas iš Mažylio bandeles. reiks pas tave atsiųsti Karlsoną biggrin.gif)
sveik greičiau, o saulėgrąžų nebijok, jos labai labai sveika (riešutai, sėklos ir grūdai - visokio gėrio šaltinis), tik norint sulieknėt geriau pasitenkint ne sauja, o saujele, ar žiupsneliu.

o aš šiandien džiaugiuosi, kad nuo manęs pabėgo jubiliejinis kilogramas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(olé @ 2006 08 07, 07:37)
o aš šiandien džiaugiuosi, kad nuo manęs pabėgo jubiliejinis kilogramas smile.gif


Ole - šaunuole, sveikinu perkopus 70/60 ribą! biggrin.gif thumbup.gif

O aš mėginu prisiminti sekmadienį.. g.gif

Pusryčiai: "Mūsų" grūdėta varškė su mėlynėmis.
Priešpiečiai: ~30 gr juodo šokolado.
Pietūs: spagečiai su padažu ("Uncle Bens" + pievagrybiai + faršas).
Pavakariai: nepilnas pakelis saulėgrąžų.
Vakarienė: ~2 kg arbūzo.
Atsakyti