Įkraunama...
Įkraunama...

Priešmokyklinės grupės iškeliamos į mokyklas

QUOTE(svetakuzm @ 2014 03 24, 13:17)
Jūsų vaiko darželyje vasara irgi niekas nepaliks. Vaikas būs iki gegužės pabaigos ir viskas, darželis neturi teisės ilgiau jo laikyti. Rašau iš savo patirties.


Pas mus paliktu ir per vasara ax.gif

Man tai labai nepatinka, kad iskelia ne ten, kur vaikas eis i 1 klase.
Atsakyti
Laba diena, esu Lietuvos mokslų universiteto magistrantė ir rašau baigiamąjį darbą tema “Sveikų ir turinčių autizmo spektro sutrikimą vaikų ir jų šeimų gyvenimo kokybės vertinimas”. Mamytės, kuriuos augina neįgalius vaikučius užpildė anketėlę, bet kad galėčiau duomenis palyginti reikalinga KONTROLINĖ grupė. Jeigu turite laiko, LABAI PRAŠAU, užpildykite anketą. IŠ ANKSTO DĖKOJU. wub.gif
My Webpage
Atsakyti
Ikeliu smile.gif siaip tarp kitko, gal kas negirdejo dar sios laidos per LRT radijo irasa
http://www.lrt.lt/me...014-03-21_11_03
Atsakyti
Buvau Virsuliskiu mokykloje, kurioje siuo metu veikia dvi darzelio grupes. Nuo rugsejo ten bus ir paruosiamuku klase. Salygos pavydetinos. Mes tokiu darzelyje neturejome:)
Atsakyti
Mes irgi buvom mokykloje (Naujininku), i kuria nori iskelti musu vaikus. Bet, deja, ten situacija visiskai kitokia. Mokykla isvis net higienos paso neturi, dauguma privalomu higienos reikalavimu netenkinama. Teritorija neaptverta, nera nei zaidimu aiksteles, nei pavesiniu, nieko. Vaikai butu 3 aukste, laiptine baisi, nesaugi, tarpas tarp tureklu laiptu aiksteleje tarp 2 ir 3 aukstu - 22 cm, 3 auksto laiptu aiksteleje grotos iki lubu, tarpai tarp ju irgi dideli, vaikas gali nesunkiai pralisti ir nukristi. Is krano teka verdantis vanduo, tualetuose kvapelis nosi rieciantis. Klasese stovi mokykliniai stalai, niekas neparuosta, nei baldeliu nera, nieko visiskai, nuline stadija.

Savivaldybe turejo metus laiko mokykloms paruosti, bet per visa ta laika ne pirsto nepajudino, tai kodel turetume tiketi ju pazadais, kad per likusius kelis menesius viskas staiga ims ir pasikeis, bus isblizginta, supirkti visi baldai, lovytes, patalyne, zaislai, kitos priemones, aptverta teritorija, irengtos zaidimu aiksteles ir pan.? Irengti viska taip, kaip zadama, kainuotu didziulius pinigus, plius viskam reikalingi viesieji pirkimai, o tai uzima begale laiko. Reiktu ir tualetus perdaryti, praustuviu nepakanka, nera pusvones ir pan. Bus taip, kad kosmetiskai padazys (pries pat ikeliant vaikus ir toj smarvej jie tures buti), pames ciuzinukus, valgyt vaikai eis i bendra valgykla, bus triuksme (tam paciam koridoriuj yra 2 kabinetai, kuriuos naudos mokyklinukai, atitverti galimybes nera).

Jei mokyklos butu pirma paruostos vaikams priimti ir tik po to savivaldybe priiminetu tokius sprendimus, tada tokio tevu nepasitenkinimo, koks yra dabar, nebutu. Musu vaiku saskaita savivaldybe bando gelbeti mokyklas, kurios yra finansiskai skurdesnes ir kurioms sunkiai sekasi rinkti pradinukus. Todel tos mokyklos turi laisvu patalpu, o tai yra savivaldybes motyvas, kodel vaikus kelia i tas mokyklas, o ne kitas. Nors rajone, kuriame yra musu darzelis, vietu trukumo nera - pati savivaldybe tai ne karta rase savo spaudos pranesimuose. Musu vaikus norima iskelti ne del vietu trukumo, o del to, kad pagerintu mokyklos finansine situacija, i ja perkeliant priesmokyklinuku krepselius (kurie, beje, dvigubai didesni uz darzelinuku krepselius). Tas pats yra ir su kitom mokyklom, pvz., Mindaugo, Taikos ir pan. I geras ir populiarias mokyklas vaiku kazkodel nekelia. Kaip manot, kodel? cool.gif

Papildyta:
QUOTE(svetakuzm @ 2014 03 24, 14:17)
Jūsų vaiko darželyje vasara irgi niekas nepaliks. Vaikas būs iki gegužės pabaigos ir viskas, darželis neturi teisės ilgiau jo laikyti. Rašau iš savo patirties.


Musu darzelyje vaikai gali buti visa vasara. Tik siemet liepos menesi darzelis uzsidarys, nes bus keiciama darzelio tvora. Tuo tarpu savivaldybe be sazines grauzaties vaikus iskeldineja i mokykla, kurios teritorija nera aptverta, kai darzelis ta menesi, kai bus keiciama tvora, uzsidarys. Darzeliui vaiku saugumas labiau rupi nei Vilniaus m. savivaldybes administracijai ir tarybai.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Skia: 03 balandžio 2014 - 18:06
kai Vilniuje toks vietu trukumas darzeliuose, tai manau tikrai geras sprendimas 6-mecius kelti i mokyklas thumbup.gif
mano vaikai nuo rugsejo irgi jau eis i perkelta priesmokykline grupe mokykloje ir nematau cia jokios problemos. Jiems JAU 6 metai smile.gif ir kaip jie dziaugiasi, kad jie jau dideli ir eis i mokykla biggrin.gif
del pietu miego, tai jau tikrai ne visi vaikai tokio amziaus miega, kitiems jau leidzia ir nebegulet tas 3 val. Kiek zinau, tai maista vaikai valgo grupese, o ne su visais valgykloje.
uzleiskim mazesniems vietas darzeliuose 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Spanguole: 04 balandžio 2014 - 13:08
QUOTE(Spanguole @ 2014 04 04, 14:05)
kai Vilniuje toks vietu trukumas darzeliuose, tai manau tikrai geras sprendimas 6-mecius kelti i mokyklas  thumbup.gif
mano vaikai nuo rugsejo irgi jau eis i perkelta priesmokykline grupe mokykloje ir nematau cia jokios problemos. Jiems JAU 6 metai smile.gif ir kaip jie dziaugiasi, kad jie jau dideli ir eis i mokykla  biggrin.gif
del pietu miego, tai jau tikrai ne visi vaikai tokio amziaus miega, kitiems jau leidzia ir nebegulet tas 3 val. Kiek zinau, tai maista vaikai valgo grupese, o ne su visais valgykloje.
uzleiskim mazesniems vietas darzeliuose  4u.gif


Mano vaikui 5 metai ir rugseji dar irgi bus 5.

I mokykla vaikai dar spes prisivaikscioti, visi 12 metu pries akis 4u.gif

Dukra namuose seniai nebemiega pietu, bet darzely - visada, ir miega ilgiausiai is visu vaiku. O jei kiti ir nemiega, tai kodel mano vaikui turi buti atimta galimybe pamiegot, kai keliasi 6 val. ryto?

Jei jus tarkim gyventumete Pilaiteje, Seskineje, Zirmunuose ir pan. rajonuose ir jums savivaldybe pasiulytu vieta darzelyje Naujininkuose, ar pasinaudotumete tokiu pasiulymu? Pasak direktores, yra buve keletas atveju, kai tevai pasinaudojo tokiu siulymu, bet teistempe gal koki menesi ir mete darzeli. Atlaisvinti vietu darzelyje, kur trukumo nera, mano nuomone, nera problemos sprendimas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(12 Saule @ 2014 03 08, 08:59)
Gerbiami teveliai, o gal taip geriau, juk vaikai jau 6-metuku, gal jau nebereikia siltnamio salygu darzeluose,lai pratinasi prie mokyklos palaipsniuj.Dabar visa diena aukletojos prieziuroje,o mokykloje budami ipras prie kito ritmo, na gal ir mes tevai daugiau demesio skirsime vaikams, juk dabar atvedei priesmokylinuka ryte ir paemei vakare,jokio rupescio.O isejus i mokykla imames uz  galvu,kas juos po pietu ziures,tai va pratinkimes is anksto. Ir maziems vaikams padauges vietu darzelyje. smile.gif

jūs ir pratinkit.
Papildyta:
QUOTE(burku @ 2014 04 03, 14:12)
Buvau Virsuliskiu mokykloje, kurioje siuo metu veikia dvi darzelio grupes. Nuo rugsejo ten bus ir paruosiamuku klase. Salygos pavydetinos. Mes tokiu darzelyje neturejome:)

jums pasisekė. Taikos progimnazijoje-nepavydėtinos.
Papildyta:
beje, mano artimos draugės vaikas Nykštuko darže, tai jie susiorganizavo ir tiesiog padavė į teismą savivaldybę. Pasisamdė advokatą. Įdomu, kaip ten bus.
Atsakyti
QUOTE(12 Saule @ 2014 03 08, 09:59)
Gerbiami teveliai, o gal taip geriau, juk vaikai jau 6-metuku, gal jau nebereikia siltnamio salygu darzeluose,lai pratinasi prie mokyklos palaipsniuj.Dabar visa diena aukletojos prieziuroje,o mokykloje budami ipras prie kito ritmo, na gal ir mes tevai daugiau demesio skirsime vaikams, juk dabar atvedei priesmokylinuka ryte ir paemei vakare,jokio rupescio.O isejus i mokykla imames uz  galvu,kas juos po pietu ziures,tai va pratinkimes is anksto. Ir maziems vaikams padauges vietu darzelyje. smile.gif

Tai kazkada teks pratintis tai gal jau nuo kokiu 3-4 metu leidziame i mokykla, juk kazkada tai teks pratintis, pradedam jau dabar pratintis ir uzleidziame vietas mazesniems 1-3metu. doh.gif
Atsakyti
aš tai siūlau jau dabar pratinti prie keiksmų, cigarečių, mokykloje gi vis tiek bus biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(M.K. @ 2014 04 05, 20:21)
aš tai siūlau jau dabar pratinti prie keiksmų, cigarečių, mokykloje gi vis tiek bus biggrin.gif

drinks_cheers.gif pilnai pritariu, gal po truputi jau pratinam blink.gif
Atsakyti
QUOTE(Skia @ 2014 04 04, 14:36)
Mano vaikui 5 metai ir rugseji dar irgi bus 5.

I mokykla vaikai dar spes prisivaikscioti, visi 12 metu pries akis 4u.gif

Dukra namuose seniai nebemiega pietu, bet darzely - visada, ir miega ilgiausiai is visu vaiku. O jei kiti ir nemiega, tai kodel mano vaikui turi buti atimta galimybe pamiegot, kai keliasi 6 val. ryto?

Jei jus tarkim gyventumete Pilaiteje, Seskineje, Zirmunuose ir pan. rajonuose ir jums savivaldybe pasiulytu vieta darzelyje Naujininkuose, ar pasinaudotumete tokiu pasiulymu? Pasak direktores, yra buve keletas atveju, kai tevai pasinaudojo tokiu siulymu, bet teistempe gal koki menesi ir mete darzeli. Atlaisvinti vietu darzelyje, kur trukumo nera, mano nuomone, nera problemos sprendimas 4u.gif


Vaikai priesmokyklines grupes pradeda lankyti kai einamais metais sueina seseri. Jusu vaikui tai neaktualu.
Tai gal savivaldybei pasiulykite alternatyva del iskelimo i mokyklas is darzeliu. mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Skia @ 2014 04 03, 19:01)
Savivaldybe turejo metus laiko mokykloms paruosti, bet per visa ta laika ne pirsto nepajudino, tai kodel turetume tiketi ju pazadais, kad per likusius kelis menesius viskas staiga ims ir pasikeis, bus isblizginta, supirkti visi baldai, lovytes, patalyne, zaislai, kitos priemones, aptverta teritorija, irengtos zaidimu aiksteles ir pan.? Irengti viska taip, kaip zadama, kainuotu didziulius pinigus, plius viskam reikalingi viesieji pirkimai, o tai uzima begale laiko. Reiktu ir tualetus perdaryti, praustuviu nepakanka, nera pusvones ir pan. Bus taip, kad kosmetiskai padazys (pries pat ikeliant vaikus ir toj smarvej jie tures buti), pames ciuzinukus, valgyt vaikai eis i bendra valgykla, bus triuksme (tam paciam koridoriuj yra 2 kabinetai, kuriuos naudos mokyklinukai, atitverti galimybes nera).



Pernai per vasara sutvarke mokyklose irenginejamas priesmokyklines grupes. Siemet taip pat jau yra skiriami mokykloms nemazi pinigai. Ar manote,kad protinga tvarkyti tokias klases nesibaigiant mokslo metams? Gal vertetu pasidometi geriau,o ne erzeli kelti ax.gif
Atsakyti