QUOTE(Surfis @ 2016 09 05, 21:43)
Perskaičiau viską. Įdomu buvo.
Savo vynuoges auginu antrus metus. Dabar matau, kurios turi šansų augti, kurios ne... Kai kurios šiųmetinės yra kelis kart stipresnės, už pernai sodintas... Bet paklausti noriu ne apie jaunas vynuoges, o apie senas, kurias gavau kartu su sodu, kai jį įsigijome prieš du metus. Tai paprastos mėlynos vynuogės. Jos buvo užleistos gal kokius 10 metų, tai galite įsivaizduoti kaip viskas atrodė... iš penkių krūmų palikome du. Na, du su puse.. Bet jie tokie gajūs, kad praktiškai palikus tik storus kamienus apie apie 1 metro ilgio jie užželia tokiais ūgliais, kad visus kaimynus apraizgytų... Norėčiau pasilikti tik po porą ūglių, ant kurių būtų kitais metais vaisių, bet kiek suprantu, tai nebus gerai, nes krūmas nebus pakankamai apkrautas ir dėl to ūgliai augs, kaip pašėlę. O tai kaip susitvarkyti su tais senais vynuogių kelmais, kad jie neželtų, kaip tos pupos, kur į dangų lipo...? Palieku po keturis vaisinius ūglius su 10-12 pumpurų, bet tai jau per tanku gaunasi. Vasarą būna laikas, apie Liepos antrą pusę, kai išvažiuojam dviem, trim savaitėm iš Lietuvos. Grįžęs neatpažįstu vynuogių - ūgiai ilgiausi, kai kurie posūniai kaip ūgliai stori ir riebūs. Tuos posūnius net su ūgliais supainioti galima. Magistralėm po tris, keturis sugula. Aišku tada labai sutankėja krūmai. Tokią vasarą kaip ši įsimetė netikroji miltligė. Stipriai apgenėjau, apskabiau, bet nepatiko, nes Liepos pradžioje lyg ir sveikos buvo...
Taigi, kaip suvaldyti šiuos monstrus? Gal įskiepyti kokią mažiau augią veislę į vieną šoną? Turiu tokią minti. Tik noriu kad pavyktų sulaukti pirmų naujų vynuogių vaisių, kad galėčiau praktiškiau pasirinkti į ką skiepyti.
Tai tiek tų padrikų minčių šia tema.
Praktikoje neteko su tuo susidurti, tad galiu tik is teorines puses kelis pastebejimus. Pirmais metais po isgenejimo sunku bus "susikalbeti" su be proto auganciais ugliais. Saknys galingos, maistiniu medziagu perteklius, todel jie ir augs kaip isproteja. Labai ir nereikia stenktis, leiskite augti kokiem 10 ugliu, posunius salinkite o ugliu virsunes be gailescio nukirpkite palikdami kokio 2,5 metro ilgio. Rudeni genedami palikite keturis ateinanciu metu derejimui ir tvirtinkite juos horizontaliai. Praradusi didziaja dali zaliosios mases, vynuoge praras ir dali saknu sistemos, tad ateinanciais metais jau bus truputi lengviau su ja susikalbeti. Sekanciais metai leiskite augti kokiems 30 ugliu ir nenormuokite kekem, tegul augina viska ka uzmezge. Zinoma, jokiu laistymu ir tresimu negali buti. O su ligomis teks kovoti, savalaikiai profilaktiniai purskimai, geras vedinimas, dregmes nebuvimas ir visi kiti budai.