Įkraunama...
Įkraunama...

Saugus vaikų naršymas internete

As siai dienai tai neplanuoju kompu i vaiku kambarius visai. Nezinau ar isdegs, bet pabandysim smile.gif Yra darbo kambarys, jame gales ir sedeti. Ir as matysiu daugiau.. netgi tv neplanuoju vaiku kambariuose.. Nezinau kaip seksis mano planus igyvendinti, kai vaikai paaugs.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2014 04 08, 19:45)

Motka kazkokia psichavota, tai ir dukrele ne proto bokstas
Atsakyti
QUOTE(Tapyras @ 2014 04 09, 15:02)
Motka kazkokia psichavota, tai ir dukrele ne proto bokstas

Lengva smerkt nepabuvus jos kailyje...
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2014 04 08, 20:35)
As siai dienai tai neplanuoju kompu i vaiku kambarius visai. Nezinau ar isdegs, bet pabandysim smile.gif Yra darbo kambarys, jame gales ir sedeti. Ir as matysiu daugiau.. netgi tv neplanuoju vaiku kambariuose.. Nezinau kaip seksis mano planus igyvendinti, kai vaikai paaugs.

maza tikimybe, kad vaikai patys nusipirks kompiuterius ir televizorius i savo kambarius, taigi, tai tik nuo jusu priklauso, pirksit jiems ar ne, o ne "nezinau ar isdegs".
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2014 04 09, 21:28)
maza tikimybe, kad vaikai patys nusipirks kompiuterius ir televizorius i savo kambarius, taigi, tai tik nuo jusu priklauso, pirksit jiems ar ne, o ne "nezinau ar isdegs".

Na matyt viskas priklauso nuo situacijos. Neisivaizduoju siai dienai kiek vaikams reikalingas kompas pvz mokslams. Beje namie dar ir vyras yra su savo nuomone biggrin.gif Ir vaikai aisku smile.gif Tai kol kas mano planai tokie. Bet kaip sakoma zmogus planuoja, o D juokiasi..
Taip pat sakiau kad vaikai mano iki mokyklos tikrai telefonu netures. O turi abu jau senokai. Aisku nei zaidzia su jais nei ka, bet faktas kad turi. Dukrai tai reikia, kai viena namie buna, paskambina. Sunui dar nereikalingas. O kazkada sventai buvau isitikinusi kad mano vaikai ju netures iki mokyklos tikrai..
Niekada nesakyk niekada smile.gif

Sakot maza tikimybe kad vaikai nusipirks kompiuterius ir televizorius patys? Pas mus tai didele tikimybe, turim seneli, mociute, prosenele, kurie mielai nupirks viska ko vaikai paprasys. Prosenele ir telefona dukrai padovanojo, nors pasakiau kad nepirktu ir kad nereikalingas. Ar paklause..? Zmogui virs 70 metu nepasigincysi doh.gif Visai neseniai mano mama pareiske kad reikia vaikams plansetes, tai pasakiau kad nebandytu pirkti. Tai dar klauso kol kas. Bet nezinai kas kam susisvies ir per koki gimtadieni atitems. Todel taip sakant vaikai tikrai gali isigyt ka nori, tiesiai per aplinkui smile.gif O mano vyrui irgi normalu ir kompas kad pas vaikus bus ir televizorius tuo labiau. Pats mann zyzia kas dien kad reikia tv miegamajam, o as neleidziu. Ir nezadu leisti. Tikiuos pavyks susitarti ir del vaiku kompu bei tv smile.gif
Oi tiesa gi vaikai ir savo pinigu turi, jau dabar drasiai nusipirktu televizoriu is savo pinigu, tai kas bus po keliu metu kai i mokykla eis?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 10 balandžio 2014 - 07:14
Mokykloje kompiuteris tikrai reikalingas pasidaro maždaug nuo penktos klasės. Užduoda ir su įairiom programom dirbti, ir googlėje informaciją susirinkti, ir kt. Iki to laiko galima pilnai išsiversti be nuosavo kompo.
Dukra darželinukė (septynerių), tai jai kompiuteris - absoliučiai nereikalingas daiktas. Neturi dar noro ir poreikio.
Atsakyti
Sakiau, kad pasidalinsiu info, ir išmečiau temą iš favoritų doh.gif Atsiprašau 4u.gif

Iš esmės, tai RASMA viską aprašė labai teisingai. Gali pridaryti kiek nori užraktų, tačiau visų pirma ką reikia ugdyti tai paties vaiko sąmoningumą nekišti nosies ten, kur negalima. Ir, visada visada be išimties, jei sukelia kažkas įtarimą pasisakyti suaugusiems. Kaip, pas mus sako: jei yra nors mažiausia nuojauta, kad čia kažkas ne taip, vadinasi čia ir yra kažkas ne taip unsure.gif

Dar pastebėjau skirtumą, kad labiau akcentuojama paties kompiuterio saugumas ir pan. Pas mus gi labiau akcentuojama, kad kompiuterinis gyvenimas nepersikeltų į realybę. Kad vaikai neitų susitikti, o jei ir eina, tai vestųsi saugusį žmogų.

QUOTE(Leksa @ 2014 04 08, 18:53)
o kodel manot, kad kai bus 9 metai, tai jau bus "reikalas" asmeninis kompiuteris  g.gif


Kiek to reikalingumo bus, tiksliai nežinau. Bet, kadangi pažįstu savo vaiką, žinau mūsų planus, tai taip daugmaž ir planuojamės.
Atsakyti
QUOTE(Raganaa999 @ 2014 04 10, 07:02)
* Neisivaizduoju siai dienai kiek vaikams reikalingas kompas pvz mokslams.


** Pas mus tai didele tikimybe, turim seneli, mociute, prosenele, kurie mielai nupirks viska ko vaikai paprasys. Prosenele ir telefona dukrai padovanojo, nors pasakiau kad nepirktu ir kad nereikalingas. Ar paklause..? Zmogui virs 70 metu nepasigincysi  doh.gif

*o ko cia neissivaizduot? Jei kompiuteris bendram kambaryje, tai negi sunku atkreipt demesi, kiek vaikas juo dirba mokslo tikslais? Galu gale pasidometi ka mokykloj uzdave padaryt kompiuteriu, kaip sekasi ir pan.

** kiek kitiems leisit itakot jusu seimos gyvenima, tiek ir itakos.
O as sugebeciau pasigincyti, trumpai, bet grieztai ir kategoriskai. Po vieno pasigincijimo daugiau tokiu cirku nebutu. Ismoktu atsiklaust ar galima ka dovanot ar ne. O uzdraustas dovanas gautu atgal ir galetu det kur nori. Tevai atsako uz vaikus ir tai jie turi nuspresti tokius dalykus, o ne ups, mes uz nieka neatsakom, kiti sprendzia kaip ir ka vaikams pirkt, ka leist, kas jiems galima, mes gi cia ne prie ko, gi ne mes......
Atsakyti
QUOTE(Leksa @ 2014 04 12, 13:57)
*o ko cia neissivaizduot? Jei kompiuteris bendram kambaryje, tai negi sunku atkreipt demesi, kiek vaikas juo dirba mokslo tikslais? Galu gale pasidometi ka mokykloj uzdave padaryt kompiuteriu, kaip sekasi ir pan.

Neisivaizduoju, nes mano vaikai dar darzelinukai. Todel ir neisivaizduoju kiek bus kompiuteris reikalingas po keletos metu.
Atsakyti
tai tada ir pasidomesit. Bet tikrai nemanau, kad ir mokyklinio amziaus vaikas pamokas prie kompo turi ruost kad ir kokias 3 val schmoll.gif Musiskui net ir reciau nei karta per sav. reikia prisest ir tai per koki pusvalandi viskas surasta ir isspausdinta jau buna. O visai jau kitas dalykas kiek laiko norisi sedet prie kompiuterio. O norisi tai jau daug biggrin.gif va tik jei kompas bendroj erdvej, ne savo kambaryje pries nosi, tai tas ir norimas laikas sutrumpeja.
Atsakyti
mano 7metė pažaidžia žaidimus, žiūri filmukus youtube, kartais worde parašinėja kažką. dar nelabai žino, kaip kur ir ko ieškoti "blogo", tad kolkas nesijaudinu. unsure.gif juolab, kad kažkur viena užsidarius kambary ir nesėdi prie kompo.
Atsakyti
Naujos temos kurti nenoriu, pabandysiu prikelti šitą, nes tema beveik ta pati - saugumas ir kt. dalykai

Noriu pakviesti taikiai padiskutuoti mamas, kurios pačios ir kurių vaikai neturi ir nesiruošia turėti reikalų su feisbukais, twitteriais, instagramais ir pan. dalykais.


Kartais gali susidaryti įspūdis (ypač vaikams, paaugliams), kad kiekvienas turi susikūręs feisbuką, tad kaip atsilaikote? Ar vaikams draudžiate, ar jie patys sekdami jūsų pavyzdžiu nutaria nesiregistruoti visur kur tik manoma, net jei bus tokie vieninteliai klasėje? Kokios nuomonės jūsų šeimose?

Jei galiu prašyti, tai labai norėčiau, kad čia kalbėtųsi tikrai atsparūs (o ne pusiau atsparūs) soc. tinklams žmonės 4u.gif Žinau, kad tokių yra nemažai, norėtųsi atrasti daugiau, pabendrauti. mirksiukas.gif



Atsakyti