Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

Vaismedžiai, vaiskrūmiai, asortimentas, priežiūra, ligos, kenkejai...
user posted image
Atsakyti
Ačiū už temą 4u.gif

Norėčiau sužinoti ar verta sode vietelę skirti varpinei medlievai? Ką darote iš uogyčių? Ar jos uogos mėgstamos vaikų?
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2014 04 16, 11:16)
Ačiū už temą  4u.gif

Norėčiau sužinoti ar verta sode vietelę skirti varpinei medlievai? Ką darote iš uogyčių? Ar jos uogos mėgstamos vaikų?

Verta. Uogos labai skanios, saldžios. Mano mažyliui vasarą pagrindinis traukos objektas medlieva buvo biggrin.gif Kadangi krūmelis dar mažas, jis puikiai pats pasiekdavo nusiraškyt uogyčių. Šiemet jau ugtelėjęs krumelis, dar daugiau žiedinių pumpurų, bus dar daugiau uogų thumbup.gif
O pasisodinti medlievą mane pastūmėjo sentimentai iš vaikystės šiom uogom, labai jas mėgau, ir iki šiolei mėgstu. Nesigailiu, kad pasodinau. Kolkas nedaug buvo uogų, tai tik šviežiam vartojimui naudojom - nuo krūmo tiesiai į burną biggrin.gif
Atsakyti
Sakykit, ar verta kokį vaismedį- vaiskrūmį sodinti ten, kur didžiąją dienos dalį pavėsis? Saulės gauna ~3valandas ryte ir panašiai tiek vakare.. Turbūt vaisiai bus priverstinai nunokę ir nesaldūs..
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2014 04 16, 12:16)
Norėčiau sužinoti ar verta sode vietelę skirti varpinei medlievai? Ką darote iš uogyčių? Ar jos uogos mėgstamos vaikų?


vaikams patiks, nes uogytės saldžios. Bet man tai jos nelabai. Saldu ir tiek, jokio skonio ir aromato. Jei nekontroliuoji, auga aukštos, ilgainiui mažėja uogytės. Jos turi daug pektinų, galima maišyt su kitom uogom, o taip tai nesuper jos. Manau, yra vertingesnių kultūrų, bet jei sodas didelis, pabandykit. Labai gražiai jas išformuot galima, pinti ir t.t. Tik bėda, kad šlykščiai dauginasi šaknimis...
Atsakyti
Dėl tos medlievos, tai skonio reikalas, man jos nepatinka, bet mano mamai jos irgi traukos objektas lotuliukas.gif


Ačiū už naują temą 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Para: 16 balandžio 2014 - 13:05
QUOTE(Para @ 2014 04 16, 14:04)
Dėl tos medlievos, tai skonio reikalas, man jos nepatinka, bet mano mamai jos irgi traukos objektas  lotuliukas.gif


mes jas razinkomis vadiname. Net kai sudžiūna mama vis nusibraukia praeidama, jei paukščiai nenulesa pirmi.
Atsakyti
Ačiū už atsakymus 4u.gif

Aš gundausi medlievą sodinti dėl mažosios, nes ji mūsų sodo špokas wub.gif O ir norisi sode uogų įvairovės, kažko įdomesnio ax.gif Bet vietos tai jau nekažkiek sode. Reikia gerokai galvą pasukti kur čia ką sukišus doh.gif
Atsakyti
pas mane medlevu labai daug, bet labai aukstos doh.gif tai net nezinau ar pjauti senas ir naujas pailkti, ar nupjovus virsune ves uogas unsure.gif irgi visa mano vaikyste jos ten auga, isilipdavau skinti, dabar pauksciams labiau pasiekiamos doh.gif bet sunus isikabaroja
Atsakyti
QUOTE(jolituxxx @ 2014 04 16, 14:18)
medlievą sodinti dėl mažosios, nes ji mūsų sodo špokas  wub.gif O ir norisi sode uogų įvairovės, kažko įdomesnio ax.gif Bet vietos tai jau nekažkiek sode. Reikia gerokai galvą pasukti kur čia ką sukišus  doh.gif


jei nera labai daug vietos, manau, tikrai skanesnių uogyčių pasisodint galima. Juk įvairių ankstyvumų, spalvos, saldumo auksuotųjų serbentų, joštų, sedulų, sausmedžių, šilauogių, saldžiųjų šermukšnių, galiausiai yra ir desertinio tipo rojaus obelaitė su fantastinio skonio obuoliukais. Mano špokam patinka braškės avietės hibridas, duočiau, jei į Vilnių kada užsuktumėt. Kažkaip nu ne prie širdies medlieva man 6 arų sklype...
Atsakyti
QUOTE(Mičiko @ 2014 04 16, 14:42)
jei nera labai daug vietos, manau, tikrai skanesnių uogyčių pasisodint galima. Juk įvairių ankstyvumų, spalvos, saldumo auksuotųjų serbentų, joštų, sedulų, sausmedžių, šilauogių, saldžiųjų šermukšnių, galiausiai yra ir desertinio tipo rojaus obelaitė su fantastinio skonio obuoliukais. Mano špokam patinka braškės avietės hibridas, duočiau, jei į Vilnių kada užsuktumėt. Kažkaip nu ne prie širdies medlieva man 6 arų sklype...


Joštą pasodinau šiemet, bet ant koto tai reikės gal ir paprastą dar pasodinti, kad pasiektų g.gif Nors manąjai gal ne problema bus ir ant koto- turi ji kėdutę tai ko nepasiekia ten prisineša kėdutę. Serbentų ir agrastų yra senovinių likę, aišku gal ir skanesnių veislių yra, nu bet gaila tų senųjų, nes reiktų kažką išrauti. Derlingi tie senukai tik kad rūgštūs. Dar labai noriu kelių pūkuotųjų vyšnių- vaikystėje buvo mano traukos objektas būtent pūkuotukė, o ir kai žydi ji graži- visa apsipila žiedeliais wub.gif O va sausmedžių gal ir reiktų, bet kad jie dera kaip supratau geriau po kelis, o man labiau prie širdies tie, kurių užtenka po vieną pasodinti blush2.gif Pas mus 13 arų sklypelis kažkur, nu bet norisi ir erdvės, nesinori visur visko prikišti. Žemuoginę avietę turite galvoje? Ta tai iš kaimynų pas mus persikraustė, patvoryje auga. Man ji irgi patinka wub.gif Šilauoges kelias turime, bet matyt vieta joms nepatinka, dar gal per mažai durpių pylėme sodindami g.gif Nemažai jau ir turime, bet vis dar kažko norisi blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Mičiko @ 2014 04 16, 14:42)
Mano špokam patinka braškės avietės hibridas, duočiau, jei į Vilnių kada užsuktumėt.

Ujuj, jei čia šis augalas - http://www.sodospalv...kams_gurmanams_ , tai niekam nerekomenduočiau. Ragavau, skonio - nulis, plinta kaip velnias, stiebai draskosi. Anyta turėjo, tai keikė kaip kokią piktžolę, už poros metų po pasodinimo rovė lauk.
Šiaip kaip augalas labai gražus: žemutis, uogos dekoratyviai atrodo.
Ištrauka iš įdėto straipsnio: "Kai kurie augintojai juokauja, kad žemuoginės avietės daug džiaugsmo suteikė du kartus: pirmąjį – kai jų įsigijo, pasodino ir nuskynė pirmą uogų derlių, o antrąją – kai jas, netikėtai atsiradusias kitame sodo gale, pavyko išnaikinti, nes darbas nebuvo lengvas."
Kad neišplistų, reik pusmetrio gyliu įkasti kokį linoleumą ir pan.
Nu bet čia mano nuomonė, gal kam jos ir skanios... ax.gif
Atsakyti