Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 26 tema

QUOTE(Vilienė @ 2014 05 29, 19:45)
Durys sveria pvz 200kg, o kronšteinai laiko iki 400kg - va ir dviguba atsarga 4u.gif


o dručkio ant sleksčio nereiktų įvertinti g.gif
Atsakyti
Pastudijavau šildomų grindų projektą realybėje ir praktikoje. Labai didelių skirtumų nėra, bet kelias vietas radau.

Vonioje ir viename kambaryje išėjo mažesnis vamzdelio juostų/eilių skaičius. Vonioje turėjo būti 14 eilučių, realiai išėjo - 12. Štai vonios patalpos nuotrauka. Viename vaiko kambaryje vietoje 18 vamzdžio eilių, įrengta tik 16 eilių.

Trijose vietose liečiasi grįžtamo ir paduodamo vandens vamzdeliai. Šiame kambaryje tai vyksta beveik kilpos pabaigoje, todėl kaip ir nėra labai baisu. O štai į vonios patalpą einantys paduodamo ir grįžtančio vandens vamzdžiai pradeda liestis beveik prie pat kolektoriaus dėžės. Susilietimo ilgis nėra didelis - apie 1,2. O drabužinėje tarp dviejų paduodamų guli vienas grįžtamas. Labai jau jie suspausti.

O didžiausia bėda ta, kad iš 20 kampų net 17 užsirietę. Būtent vamzdžių kampai. Pakilimas, užsirietimas gana skirtingas: nuo 4 iki 13 cm. Štai čia kampuose sužymėjau, kiek kuris kampas yra pakilęs nuo šilumą atspindinčios plėvelės.

Taigi reikės išskirti grįžtamus ir paduodamo vandens vamzdžius ir kažkaip pabandyti nužeminti, paguldyti kampus.

Štai šitie du vamzdžiai (vienas paduodamo, kitas grįžtamo) visai neseniai lietėsi. Pasakiau santechnikui, iš karto pataisė. Galima iš karto apie tokias smulkmenas pagalvoti. Ar aš labiau kabinėjuosi nei reikėtų?
Papildyta:
QUOTE(D'Arbuzas @ 2014 05 29, 21:45)
o dručkio ant sleksčio nereiktų įvertinti  g.gif

Aš neturiu nei vieno pažįstamo, kuris svertų 200 kg. Net ir virš 120 kg sunku būtų rasti. Bet aišku galima ir reikia vertinti ir dručkius.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cibulis: 29 gegužės 2014 - 22:02
Gal man verta visą armatūros vielą nuo apačios pakelti kokius 2 cm? Tuomet gal ir patys kampai labiau nusvirs arba juos bus galima nutempti, išlyginti žemyn. Tik ar verta kelti su specialiomis tabletėmis, grindininkai tai padarys pakeldami savo kabeliais. Kiek toks pakėlimas patikimas? Gal visgi verta pakišti pakėlimus.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 05 29, 20:52)
Šiandieną šitą bėdą jau išsprendėme: metalinius Vytauto Didžiojo kardus jau pakeitėme į stiklo pluoštą.

Dabar jau padaryta gerai ir atrodo žmoniškai. Turėtų būti šilti langai.
Dėl grindinio vamzdukų tai per daug sureikšminate. Nebus jokio skirtumo ar ten kažkas liečiasi, ar nesiliečia.
Atsakyti
QUOTE(BangaS @ 2014 05 29, 22:19)
Dėl grindinio vamzdukų tai per daug sureikšminate. Nebus jokio skirtumo ar ten kažkas liečiasi, ar nesiliečia.

O gal verta vamzdelius šiek tiek į viršų pakelti, t.y. pasodinti ant tablečių? Ar pakaks mechaninio pakėlimo betonuojant? Beje, kaip realiai dažniausiai daroma praktikoje?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 05 29, 21:56)
Ar aš labiau kabinėjuosi nei reikėtų?


Jei kabinėsiesi be reikalo, santechnikas tai tau turėtų sugebėti paaiškinti. Šalia kolektoriaus beveik neįmanoma vamzdelių atskirti, todėl aš tose vietose vamzdžius izoliavau termoapvalkalais.
Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 05 29, 22:31)
O gal verta vamzdelius šiek tiek į viršų pakelti, t.y. pasodinti ant tablečių? Ar pakaks mechaninio pakėlimo betonuojant? Beje, kaip realiai dažniausiai daroma praktikoje?


Tikėjausi kad kai betonuos, tai sukilnos, bet kai betonavo liko gulėti betono dugne. Kaip man paaiškino, kad jei pradės kelti, tai tos užsirietusios kilpos atsidurs virš betono.

Pasiskaitinėjus blogus tai daugumai betonuojant nekilnoja. Pabandyk pakelti pats, pamatysi, kad tai nelengva užduotis dėl konstrukcijos svorio.
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 05 29, 23:31)
O gal verta vamzdelius šiek tiek į viršų pakelti, t.y. pasodinti ant tablečių? Ar pakaks mechaninio pakėlimo betonuojant? Beje, kaip realiai dažniausiai daroma praktikoje?



Susikelk is karto tinkla.
Atsakyti
QUOTE(biesas66 @ 2014 05 30, 07:37)
Susikelk is karto tinkla.

ir geriausia pats. pakelimo kaladuku kaina - ~1.1 lt / kv.m. juokas
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti