Įkraunama...
Įkraunama...

Geoterminis šildymas - 10 tema

QUOTE(saaba @ 2014 10 16, 18:38)
vaikis_, pagal tave šals šiauriniai kambariai. Pas mane komplektuoti termostatai ant kiekvieno žiedo (net jei patalpoje du žiedai). Bus dedami ant sienos (ne grindų betone).
Sorry už OT, bet grindiniam šildymui man išėjo 22'382,5Lt (turiu labai smulkią detalizaciją).


cia nebent kiauram ir B klases namui tas galioja, Cibuliui tas tikrai negresia.
Atsakyti
Cibili.
1. Visi tie ES - made in cn. biggrin.gif galiu gamintoja nurodyt, ir kainos kitos. svedukai tik lipdukus uzklijuoja... biggrin.gif
komplektuojancios pas juos normalios
2. imesciau viena kambario trmostata, kad perkaitus jam (kt kambariai - kaip susisiekiantys indai) - isjungtu visai SS.
2. 105m2 sildomu - bus 6,2t, su betonu, kolektoriais ir t.t.



QUOTE(cibulis @ 2014 10 16, 16:26)
1. Tokios mažos galios gali būti tik inverteriniai. Jie labai brangūs, be to nežinau ar turi pasyvią vėsinimo funkciją. Gal ir turi, o gal ir neturi. Tas kinas ES man kažkaip kelia įtarimą. Visų gamintojų kainuoja virš 17 000 Lt paprasti arba apie 28 000 Lt inverteriniai, o vienas sugeba padaryti už 7200 Lt inverterinį. Kalbėjau su keliais ES pardavėjais. Sakė principas toks: iš kinų prisiveža visokių No name detalių ir Švedijoje surinkinėja. Susisiekiau su pačiais švedais. Klausiau kodėl nėra informacijos apie vanduo-vanduo siurblius jų psl. Sakė, kad nauja informacija. Kažkaip keista. Be to, anglų kalba informacija neveikia. Vienas iš žemaitijos nusipirkęs ES orinuką sakė, kad turėjo bėdų, gedimų. O jei viskas įvyksta per pačius šalčius, be to, nežinau ar šitas kinas-švedas turi pasyvią vėsinimo funkciją. ES turi tik gerą kainą.

2. Taip, termostatai šiltame mūriniame name mažai turės naudos, bet bent jau padės kovoti su perkaitimu. Tarkime giedra vasario diena. Lauke spigina saulė, o name nėra termostatų. ŠS reaguoja į lauko temperatūros daviklį, kuris rodo, kad lauke -20 laipsnių. Ką daro siurblys - kaitina patalpas. Tuo metu saulutė per langus sukelia namo viduje temperatūrą iki +28. O siurblys sau toliau šildo ir vakarop turime virš +30. Ar gi čia komfortas? Sutaupyti šildymui gal ir nepavyks, bet name turi būti komfortas. Aš tikiuosi, kad termostatai atliks būtent šią funkciją. Ne prošal ir kelis sutaupyti litai/eurai šildymui.

3. Iš kur tokias kainas trauki? Man už šildomų grindų įrengimą, vidaus santechnikos ir vandens išvedžioja atsiėjo 4500 Lt. Grindų išvedžiojimas turėjo kainuoti apie 1000 Lt mažiausiai. Be to, į grindis jau yra palaidota šildymo sistema, kurios kaina apie 10 000 Lt su termostatais. Jų jau neišlupsi. O mano požiūrį į elektrą žinai: nėra ji pigiausia. Tik iš pradžių atrodo pigu, bet per keletą dešimtmečių pasigailėsi, kad turi tik elektrą. O be to su elektra namas tebus B ar net žemesnės klasės. Jei jau už šildymą elektra priimta mokėti 200-300 Lt per mėnesį, tai statai B klasės namuką, įsimeti granulinį pečių su židiniu ir turi tuos pačius 200-300 Lt. O kadangi namas degina atsinaujinančią energiją, tai gaus A+ klasę.

Atsakyti
QUOTE(arkava @ 2014 10 16, 18:53)
1. Visi tie ES - made in cn.  biggrin.gif  galiu gamintoja nurodyt, ir kainos kitos. svedukai tik lipdukus uzklijuoja... biggrin.gif
komplektuojancios pas juos normalios

Visai neblogai būtų.
Atsakyti
cibulis, viskas gerai su termostatais. O pas mane irgi abiejuose aukštuose signalizacijos valdymo pultai thumbup.gif Pas mane 202m2 šildomo ploto plius rūsys ir garažas (na ir palėpė).
vaikis_, teisingai, juk ir rekupas padeda suvienodint temperatūrą blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 10 16, 18:26)
1. Tokios mažos galios gali būti tik inverteriniai. Jie labai brangūs, be to nežinau ar turi pasyvią vėsinimo funkciją. Gal ir turi, o gal ir neturi. Tas kinas ES man kažkaip kelia įtarimą. Visų gamintojų kainuoja virš 17 000 Lt paprasti arba apie 28 000 Lt inverteriniai, o vienas sugeba padaryti už 7200 Lt inverterinį. Kalbėjau su keliais ES pardavėjais. Sakė principas toks: iš kinų prisiveža visokių No name detalių ir Švedijoje surinkinėja. Susisiekiau su pačiais švedais. Klausiau kodėl nėra informacijos apie vanduo-vanduo siurblius jų psl. Sakė, kad nauja informacija. Kažkaip keista. Be to, anglų kalba informacija neveikia. Vienas iš žemaitijos nusipirkęs ES orinuką sakė, kad turėjo bėdų, gedimų. O jei viskas įvyksta per pačius šalčius, be to, nežinau ar šitas kinas-švedas turi pasyvią vėsinimo funkciją. ES turi tik gerą kainą.


Ne visai teisingai pasakei. Brangūs, virš 20kLt ŠS tik "brendiniai", kur ~13000Lt moki tik už vardą, ir tuos pačius 7000Lt už įrangą. Kienietiškų siurblių atveju, mokėti už vardą nereikia, tad ir kaina tokia. Beje, čie ne vieno kiniečio tokia kaina. Visi bevardžiai gamintojai už tokią kainą ŠS pardavinėja. Tiksliau jie pardavinėja dvigubai ar dar daugiau pigiau, kitą pusę kainos užsidirba lietuvaičiai "už darbo organizavimo, transportavimo, pardavimo" "savikainą", ai dar ir "pora" procentų pelno smile.gif.


QUOTE
2. Taip, termostatai šiltame mūriniame name mažai turės naudos, bet bent jau padės kovoti su perkaitimu. Tarkime giedra vasario diena. Lauke spigina saulė, o name nėra termostatų. ŠS reaguoja į lauko temperatūros daviklį, kuris rodo, kad lauke -20 laipsnių. Ką daro siurblys - kaitina patalpas. Tuo metu saulutė per langus sukelia namo viduje temperatūrą iki +28. O siurblys sau toliau šildo ir vakarop turime virš +30. Ar gi čia komfortas? Sutaupyti šildymui gal ir nepavyks, bet name turi būti komfortas. Aš tikiuosi, kad termostatai atliks būtent šią funkciją. Ne prošal ir kelis sutaupyti litai/eurai šildymui.


Nesigilinai matau į šildymo sistemą visai.
Grindinio termostatai koreguos tiktai kilpos temperatūrą, tad jie skirti tik prisukinėti grindinio šildymo kilpas ir sumažinti šilumos srautą į vieną iš kambarių. Kai užkils temperatūra name nuo saulės, ji užkils visame name, bent jau mano name šiuo metu (be durų) kaip tik taip vyksta.

Bendrą temperatūrą name vis tiek, visais atvejais (tiek "protingo" tiek besmegenio grindinio šildymo atvejais) reguliuos bendras ŠS termodaviklis.

Pora metų šildžiausi butą dujiniu katilu, tai viso buto temperatūra buvo reguliuojama vienu katilo valdymo davikliu sumontuotu ant svetainės sienos. Šis daviklis priklauso katilo valdymui, o ne grindinio šildymo ir dažnai būna komplektuojamas su katilu, o ŠS atveju, mano supratimu komplektuojamas visuomet. Komfortas buvo pilnai pakankamas, jokio perkaitimo nebuvo, nors buto siena į pietų pusę buvo vien vitrinos. Užšildavo kambariai nuo saulės, patalpose buvo aukštesnė temperatūra nei nustatyta katilo įsijungimui ir katilas nedirbdavo.
QUOTE
3. Iš kur tokias kainas trauki? Man už šildomų grindų įrengimą, vidaus santechnikos ir vandens išvedžioja atsiėjo 4500 Lt. Grindų išvedžiojimas turėjo kainuoti apie 1000 Lt mažiausiai. Be to, į grindis jau yra palaidota šildymo sistema, kurios kaina apie 10 000 Lt su termostatais. Jų jau neišlupsi. O mano požiūrį į elektrą žinai: nėra ji pigiausia. Tik iš pradžių atrodo pigu, bet per keletą dešimtmečių pasigailėsi, kad turi tik elektrą. O be to su elektra namas tebus B ar net žemesnės klasės. Jei jau už šildymą elektra priimta mokėti 200-300 Lt per mėnesį, tai statai B klasės namuką, įsimeti granulinį pečių su židiniu ir turi tuos pačius 200-300 Lt. O kadangi namas degina atsinaujinančią energiją, tai gaus A+ klasę.


B klasės namas bus tol, kol elektrą imsi iš Lesto, kai savo reikmėms pasistatysi saulės baterijas ant stogo, visa šildymui ir buitinėms reikmėms sunaudota elektros energija bus iš atsinaujinančių šaltinių, už šildymą nemokėsi nė cento (viskas jau bus suinvestuota), o namas ir A++ sertifikatą galės pasiekti pagal šį reikalavimą, o jei ir kiti parametrai atitiks reikalajamus, tai ir pasieks. Bet čia ne apie tai kalba.

Minėjai, kad grindinis turėtų atsieiti apie 10000 su termostatais mažiausiai, bet tai su darbu, pats minėjai, kad beveik 5000 Lt išėjo už darbą, man už darbą mokėti nereikėjo, kame problemos su kainomis? Beje, už medžiagas aš mokėjau ne senukų kainomis, o su maksimaliomis nuolaidomis, kokias gauna santechnikai. Dar atmeskim termostatus, štai net ir mažesnė kaina gaunasi, nei aš parašiau, kad man gavosi.

Jei termostatai jau sustatyti, tai jo, jų jau neišlupsi, nors į parduotuvę labai panorėjus galima būtų pabandyti gražinti wink.gif. Kai rašei, supratau, kad tik laidus pravedžiojai, kad termostatai dar nebuvo pastatyti.

Papildyta:
QUOTE(cibulis @ 2014 10 16, 19:29)
1. Taigi kinas ...  su didesne tikimybe gedimų. Kaip jau sakiau, įrodyta žmonių patirtimi.


Cibuli, nenusikalbėk. Nieko čia niekas neįrodė. Jei girdėjai vieną atvejį apie šio kiniečio gedimą, kuris man rodos kelių dienų bėgyje buvo pašalintas šių siurblių tiekėjų, tai čia tik vienetinis atvejis, o ne įrodymas apie prastą kiniečių patikimumą. Apie vienus geriausių ir populeriausių ŠS aš esu girdėjęs keleriopai daugiau nusiskundimų, kai siurbliui sugedus, autorizuoti atstovai po kelių savaičių sugeba tik atvažiuoti į objektą ir "konstatuoti faktą", kad gedimas ne garantinis. Pagooglink, pats surasi. Taip kad prisiskaitęs tokių atsiliepimų apie "brendus" aš atvirkščiai, juos laikau net mažiau patikimais, nes jiems sugedus greito serviso negausi, o už remontą bašliuosi viršaus.


QUOTE
2. Laidai jau išvedžioti ir užtinkuoti. Vėlu. Be to, mano namas labai gerai orientuotas į pietų pusę, todėl į pietus išeina: trys kambariai antrame aukšte ir du pirmame. Vadinasi bent jau 5 termostatų tikrai reikėjo. Du papildomi: vienas vonioje, kitas tambūre. Taip kad nematau didelės problemos. Vieno termostato kaina - 157 Lt. Dar pajungimas kokie 50 Lt. Taip kad kalba sukasi apie 400-500 Lt.


Pala, pala, termostatai su laidais, o tai kodėl valdiklio, ar jei kolektoriai du, dviejų valdiklių kainos neįtrauki?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 16 spalio 2014 - 19:24
QUOTE(mintas @ 2014 10 16, 20:21)
Pala, pala, termostatai su laidais, o tai kodėl valdiklio, ar jei kolektoriai du, dviejų valdiklių kainos neįtrauki?


Ir, sorry jei pražiūrėjau, ant kolektoriaus dar termogalvos (uždarančios/atidarančios kontūrus) buvo įskaičiuotos?
Atsakyti
QUOTE(saaba @ 2014 10 16, 19:38)

Sorry už OT, bet grindiniam šildymui man išėjo 22'382,5Lt (turiu labai smulkią detalizaciją).


doh.gif

Plius dar "brendinė" ŠS šildymo sistema doh.gif

Klausykit, įrodykit man, kad elektrinis šildymas ne geriau konkrečiu atveju.

Na sutikčiau su teiginiu, kad kartais gali būti ir geriau, bet tas kartais, tai reikia labai kombinuoti ir standartiškai statančiam žmogui, nenorinčiam per daug gilintis į šiuos niuansus, elektra garantuotai bus pigiau.

Tiesa, konkretus atvejis kalba apie B klasės namą, kuris yra labiau atlaidus išleidžiamos sumos už šildymo sistemą dydžiui, bet kai išleidžiamos sumos pasiekia tokius dydžius, bei tas namas bus aprūpintas rekuperacine vėdinimo sistema ir šildymo poreikis bus labai artimas A ar net A+ klasės namui, aš tikrai įsitikinęs, kad net šį B klasės namą ekonomiškiau būtų šildyti vien elektra.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2014 10 16, 19:21)
1. Ne visai teisingai pasakei. Brangūs, virš 20kLt ŠS tik "brendiniai", kur ~13000Lt moki tik už vardą, ir tuos pačius 7000Lt už įrangą. Kienietiškų siurblių atveju, mokėti už vardą nereikia, tad ir kaina tokia. Beje, čie ne vieno kiniečio tokia kaina. Visi bevardžiai gamintojai už tokią kainą ŠS pardavinėja. Tiksliau jie pardavinėja dvigubai ar dar daugiau pigiau, kitą pusę kainos užsidirba lietuvaičiai "už darbo organizavimo, transportavimo, pardavimo" "savikainą", ai dar ir "pora" procentų pelno smile.gif.

2. B klasės namas bus tol, kol elektrą imsi iš Lesto, kai savo reikmėms pasistatysi saulės baterijas ant stogo, visa šildymui ir buitinėms reikmėms sunaudota elektros energija bus iš atsinaujinančių šaltinių, už šildymą nemokėsi nė cento (viskas jau bus suinvestuota), o namas ir A++ sertifikatą galės pasiekti pagal šį reikalavimą, o jei ir kiti parametrai atitiks reikalajamus, tai ir pasieks. Bet čia ne apie tai kalba.

3. Minėjai, kad grindinis turėtų atsieiti apie 10000 su termostatais mažiausiai, bet tai su darbu, pats minėjai, kad beveik 5000 Lt išėjo už darbą, man už darbą mokėti nereikėjo, kame problemos su kainomis? Beje, už medžiagas aš mokėjau ne senukų kainomis, o su maksimaliomis nuolaidomis, kokias gauna santechnikai. Dar atmeskim termostatus, štai net ir mažesnė kaina gaunasi, nei aš parašiau, kad man gavosi.

4. Pala, pala, termostatai su laidais, o tai kodėl valdiklio, ar jei kolektoriai du, dviejų valdiklių kainos neįtrauki?

1. Štai tau švediškos gamintojų kainos. Ten nurodyta kronomis. Pasiskaičiuok, kas išeina. 25 761 Lt už 5 kW siurblį. Nežinau ar jis su vėsinimo funkcija ar be, bet Lietuvoje jį man parduotų už 20 000 Lt be vėsinimo ir už 24 700 Lt su vėsinimu. Rask tokį patį pigiau, įskaičiuok atsiuntimus ir pažiūrėsim, kas bus.

2. Ir kiek visa tavo sistema kainuos? Daugiau nei brendinis ŠS.

3. 4500 Lt už darbą - už visą vidaus namo santechniką. Į kainą įėjo: grindinis šildymas, nuotekų vamzdžių po visą namą ir už namo ribos išvedimas, vandens sistemos išvedžiojimas, geotermos vamzdžių už namo ribos paklojimas. Tu kalbi kaip mano kaimynas. Jis vis klausia: kiek? Pasakau kainą tik suraukia nosį ir nueina. Viską daro pats su žmogeliukais iš savo kaimo. Nebrangiai, bet jau 4 metai vargsta. Galutiniame variante jo 310 kv. m namas kainuos panašiai kiek mano 157 kv. namas. Tik jis dirbs pečkuriu, o aš sėdėsiu prie kompo ar TV. Kiekvienas skirtingai suprantame kokybę. Gali atvažiuoti ir pažiūrėti, kokia dabar namo būkle. Galėsi pats gyvai įvertinti, jei tik yra noras.

4. OK, vienas valdiklis - 676 Lt. Jis nurodytas vienas sąmatoje.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2014 10 16, 19:34)
Tiesa, konkretus atvejis kalba apie B klasės namą, kuris yra labiau atlaidus išleidžiamos sumos už šildymo sistemą dydžiui, bet kai išleidžiamos sumos pasiekia tokius dydžius, bei tas namas bus aprūpintas rekuperacine vėdinimo sistema ir šildymo poreikis bus labai artimas A ar net A+ klasės namui, aš tikrai įsitikinęs, kad net šį B klasės namą ekonomiškiau būtų šildyti vien elektra.

O aš manau visiškai priešingai. Net Bango skaičiuoklė parodė, kad visos sistemos galiausiai atsieina labai panašiai per 20-30 metų. Be to vertink ir namo vėsinimą, karšto vandens gamyba. Jokių šansų vien elektrai.
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2014 10 16, 19:21)

Papildyta:
Cibuli, nenusikalbėk. Nieko čia niekas neįrodė. Jei girdėjai vieną atvejį apie šio kiniečio gedimą, kuris man rodos kelių dienų bėgyje buvo pašalintas šių siurblių tiekėjų, tai čia tik vienetinis atvejis, o ne įrodymas apie prastą kiniečių patikimumą. Apie vienus geriausių ir populeriausių ŠS aš esu girdėjęs keleriopai daugiau nusiskundimų, kai siurbliui sugedus, autorizuoti atstovai po kelių savaičių sugeba tik atvažiuoti į objektą ir "konstatuoti faktą", kad gedimas ne garantinis. Pagooglink, pats surasi. Taip kad prisiskaitęs tokių atsiliepimų apie "brendus" aš atvirkščiai, juos laikau net mažiau patikimais, nes jiems sugedus greito serviso negausi, o už remontą bašliuosi viršaus. 
Pala, pala, termostatai su laidais, o tai kodėl valdiklio, ar jei kolektoriai du, dviejų valdiklių kainos neįtrauki?


gi kazkas rase cia jog mitsubishi isviso neturi jokio techninio serviso Lietuvoje smile.gif Va tau ir "brendinis"
http://www.supermama...?...010&st=372#
Atsakyti
Tema uždaryta pasiekus maksimalų leidžiamą puslapių skaičių.
Atsakyti