QUOTE(Tajka @ 2016 01 18, 13:54)
Na kad gal nelabai taip. Kai yra ilgalaikis turtas tada jau atsiranda
prievolė tvarkyt dvejybiniu. Bet jei nori savanoriškai, nieks nedraudžia. Tik.... Atminkit, nuo piniginio principo į dvejybinę buhalteriją galima pereit bet kada. A vot iš dvejybinės į supaprastintą jau nebe.
Todėl ir sakau, kad nereik dar veisėjams kol kas brautis prie tos sudėtingos buhalterijos. Nes tada dar buhalterį reiks samdytis.

Na apie papildomus mokesčius už IV naudojamą turtą tai ko gero nesiplėsiu.
Lina, kiek realiai veislynų pas mus dirba pelningai? T.y. tokie, kur veisėjas leidžia sau nedirbti ir išgyvena tik iš veisimo?
O kodėl būtinai dvejybiniu? Pildai tą patį žurnalą tik pajamas rašai tada kai išrašai sąskaitą ne tada kai gauni pinigus. VMI aišku nedraudžia IV apskaitai naudoti dvejybinio įrašo, nei naudojant pinigų principą nei kaupimo.
Pinigų apskaitos principą taikantis gyventojas daro atskirą įrašą Žurnalo pajamų skiltyje, kai faktiškai gauna pajamų iš IV.
Kaupimo apskaitos principą taikantis gyventojas daro atskirą įrašą Žurnalo pajamų skiltyje, kai uždirba pajamų, neatsižvelgdamas į pinigų gavimą.
Išlaidos Žurnale registruojamos, kai jos patiriamos, neatsižvelgiant į taikomą apskaitos principą ir į tai, ar jos apmokėtos.
Nepriklausomai nuo IV taikomo pajamų apskaitos principo, norint nustatyti neparduotų prekių, gaminių, nesunaudotų medžiagų, žaliavų, detalių likutį, mokestinio laikotarpio pabaigoje atliekama inventorizacija (įforminama laisvos formos dokumentu, kuriame nurodomas neparduotų prekių, gaminių, nesunaudotų gamybai medžiagų, detalių kiekis, įsigijimo kaina, suma).
Jeigu pagal pinigų apskaitos principą pajamas apskaitantis gyventojas pardavė prekių, savos gamybos produkcijos (gaminių), o pirkėjai iki mokestinių metų pabaigos neatsiskaitė, surašoma pažyma (joje nurodant tokių parduotų prekių įsigijimo išlaidas, gaminių savikainą).
Pažymos ir (arba) inventorizacijos duomenys įrašomi į Žurnalo 6 skiltį (suma su minuso ženklu). Kito mokestinio laikotarpio pradžioje Žurnale daromas toks pat įrašas su pliuso ženklu.
Nesuprantu kodėl tą kaupimo principą tokiu baubu pateiki.
Taip iš veisimo išgyvenančių tikrai nepažįstu kuriems dirbti nereikėtų, bet nereikia ir sakyti, kad negali būti pliuso. Pas mane šiais metais būtų buvę šiek tiek pliuso jeigu nebūtų praitų metų nuostolis atkeltas. O kas savo katiną turi arba kur brangesnės veislės manau ir pelno ten gali būti. Na ne tiek, kad iš to pragyventi, bet kad mokesčių reikėtų mokėti tai tikrai.
QUOTE(esarmy @ 2016 01 18, 14:14)
Svarstau dabar, ar verta pereiti į apskaitą kaupiamuoju principu Bet kadangi pati blondinė , teks kažką samdyti.

Ką manote ar verta? Nes aktyviai naudojamas auto ir gali labai svyruoti galutinis balansas, nuo didelio minuso vienais metais (pvz. perkant (ar kergiant užsienyje) 2-3 gyvūnus ir augintinių reikmenis) balanse iki pliuso sekančiais, kai bus rezultatas praeitųjų metų ir niekas nebus perkama.
Bent man per metus kurui išeina apie 350 eurų. Taigi sakyčiau gan ženkli išlaidų suma. Kad pirmais veiklos metais minusas, o vėliau gali būti pliuso yra normalus dalykas bet kokioj veikloj.
QUOTE(Tajka @ 2016 01 18, 15:11)
Juk žinot, kiek kačių gimdys, kiek bus kačiukų, kiek jų parduosit vietoj, kiek veisimui. Taip gaunat preliminarias pajamas. Tada bent pagal 2015 m. paskaičiuokit kiek bus veislyno tokių pastovių išlaidų (maistas, kraikas, vetai, parodos ir t.t.). Ar tikrai jau toks tas didelis skirtumas susidarys?
Na aš jau tai tikrai niekada nežinau kiek kačiukų per metus turėsiu. Vienoj vadoj gali būti 1-2, kitoj 6. Taip, kad skaičiai gali būti visiškai neprognozuojami. Tuo labiau negali išanksto žinoti kiek kačiukų parduosi veisimui. Niekada negali žinoti ar katė sėkmingai pati gimdys ar neprireiks cezario ar kokio gydymo, nuo to išlaidos irgi gali skirtis. Sakyčiau į priekį suprognozuoti gana sunku.