Įkraunama...
Įkraunama...

Ispaniukių namučiai

Sveikos mergicos, kažkaip iš senbuvių tik mudvi su Esposa belikome g.gif

QUOTE(linaluk @ 2014 06 23, 00:19)
kaip ir pries tai klause .ateinu su savo isorija smile.gif
as norejau ispanijoje tureti savo turta jau pries kokius 5 metus, tai uztruko labai ilgai, is pradziu norejau apacioje prie alicante, tarovieja-atsiprasau jei nereisingai prasiau, bet kaz kodel man ten nepatiko,manau reikia pagyventi bet puse metu ,kad suprastum ar patinka ar ne, nes as galvojau lad jau ten man labai patiks, bet pagyvenus pora men man netiko, o dabar pasirinkus prie barselonos- as i si miesteli kur nusipirkau busta vaziavau kokia 10-20 kartu ,ir tai buvo mano miestelis smile.gif ir labai kolkas patenkinta, dar liko pora klausimu ir viskas -gyventi galima thumbup.gif 
gal truputi neaiskiai rasau ,bet siandie  vyko susipazinimas su kaimynais tai truputi buvo linksmybiu thumbup.gif  o siaip viskas gerai thumbup.gif
vienas klausimas del to draudimo g.gif  nes as i lietuva griztu uz men, nes vaikinui -sunui mano reikia dar vienus metus atsimokinti, tai kolkas mes cia kaip turistai ax.gif  tai jei turi lietuviska draudima men tai ten parasyta kad suteikia pagalba, jei kas atsitiks ax.gif


Svarbiausia, kad atradote savo vietą čia smile.gif . Aišku, regionai labai skirtingi, jei lyginti Alicantes ir Barselonos zonas. Vien žaluma visai kita. Kitas klimatas. Žmonės irgi kitokie. Ir kalba kita - Barselonos kraštuose kalbama kataloniškai, Alicantes krašte - castellano, t.y. ispaniškai.

Nežinau apie kokį lietuvišką draudimą kalbate. Turite omeny privatų lietuvišką draudimą ar Europinę sveikatos kortelę?


Papildyta:
QUOTE(~tika~ @ 2014 06 23, 07:34)
Amica, ačiū už išsamų atsakymą. Iš tiesų, tai ką parašei, tai net labai stipri ta ispaniška mokykla. Tiesa, kad vaikai ateina jau skaitydami ir rašydami, tai ne kas, nes mes namie tik bandom skaityti, dėl rašymo tai visai ne kas, o jei visa tai svetima kalba, tai... Na, bet tai tik vienas argumentas. Beje, ar brangu vaikus išleisti į mokyklą? Tikriausiai yra uniformos? Reikia pirkti knygas? Kiek maždaug tai kainuoja? Labai grubiai, nesismulkinant.

Dėl Benidormo suprantu, ką turi omeny. Kolkas tik teoriškai galiu įsivaizduoti kas ten darosi sezono metu, kai turistų tikrai daug. Gaila kad praėjusį kartą nepavyko nuvažiuoti į Torrievieją. Planavom, bet nepavyko. Kitą kartą būtinai smile.gif

Dėl neplanuotų išlaidų, tai taip. Viskas paprasta tik kol nepradedi daryti smile.gif

linaluk, jei turi draudimą, tai Jums suteiks pagalbą jei kas. Su medicinine lietuviška kortele irgi, jei kažkas skubaus. Manau, kol negyvenat pastoviai, tai to turėtų užtekti?  g.gif Smagu, kad susipažįstate su kaimynais  thumbup.gif


Išmoks, svarbiausia labai nepergyventi. Pirmoje klasėje bus sunkiau, bet antroje jau žymiai geriau. Mano vyresnėlis į čia atvažiavo beveik 13 metų. Visi sakė - oi, bus sunku, pamatysit, tikrai liks antrus metus, nes kalbos nemoka ir t.t. ir pan. Rezultate - mano vaikas baigė mokslo metus geriausiai iš visos klasės (bet ir LT jis su mokslais problemų neturėjo). Tiesa, jam kalbos labai lengvai einasi, pvz vokiškai kalbėti išmoko pats savarankiškai be jokių kursų ir mokytojų, vien žiūrėdamas vokišką tv. Dėl to, kad mokotės po truputį skaityti, tai gerai, bet galiu pasakyti, kad, pramokus ispaniškai, skaityti ispaniškai jam bus lengviau nei lietuviškai. Per vasarą padirbėkite su rašytinėmis raidėmis. Beje, jos kiek kitaip rašomos nei lietuviškos, bet esmė vistiek ta pati, raidės gi tokios pačios. Dėl vaikų išleidimo į mokyklą. Uniformos yra, bet daugumoje mokyklų jos neprivalomos ir labai mažai vaikų jas dėvi, nes su paprastais rūbais vaikui ir patogiau, ir pigiau tokius rūbus nupirkti, ir pakeisti juos gali kasdien, nes mokyklose vaikams leidžiama ir ant žemės sėstis, ir ant grindų pasivolioti, o jei dar futbolą kieme žaidžia, tai ne tik dulkini grįžta, bet ir su praplėštom kelnėm. Žodžiu, laisvė biggrin.gif . Knygas reikia pirkti nuo pirmos klasės, priešmokyklinukams paprastai duoda atšviestus lapus, kad neišlaidauti. Bet čia aš kalbu apie mano vaiko mokyklą, gal kitose ir kitaip. Priešmokyklinukams už mokslo metus mokėdavau 70eur + prašydavo atnešti poką paprastų servetėlių. Daugiau nereikėdavo išleisti nei cento. Tualetinis popierius, muilas - viskas yra mokykloje, gimtadienių šventimai, mokymuisi skirta medžiaga, pasiruošimas karnavalui ir t.t. - viskas iš tų 70eur. Atskirai tik mokėdavau už ekskursijas (15-20eur), kurių paprastai per metus būdavo 2. Pradinukams kiek kitaip - knygas ir visas kitas priemones mokymuisi reikia pirkti. Galima pačiam (gauni sąrašą reikalingų knygų ir priemonių), galima per mokyklą. Paprastai per mokyklą perkant kainuoja pigiau. Anksčiau valstybė visuomet grąžindavo apie 100eur už vadovėlius, bet krizė daro savo, tad šis reikalas jau ima kibti. Vadovėlis kainuoja maždaug apie 20-25eur (bet ne visiems dalykams reikia vadovėlio, kai kurie mokytojai dėsto be vadovėlio, pvz mano vaikui religiją dėstė be vadovėlio), dar ir kelias pratybas reikia priskaičiuoti, jos pigesnės apie 10-15eur. Bet nupirkai mokslo metų pradžioje visa tai ir pamiršai, daugiau niekas per visus mokslo metus nieko papildomai pirkti neprašys. Tiesa, apie būrelius. Nemažai vaikų mokykloje lanko įvairius būrelius, kurie vyksta iš karto po pamokų 1 valandą. Būrelis kainuoja apie 20-25eur mėn, vyksta 2k savaitėje.

Dėl Benidormo - jums reikėtų ten sezono metu pabūti, tada gal būtų lengviau apsispręsti ar jums toks miestas tinka. Aš asmeniškai nenorėčiau gyventi dideliame, triukšmingame mieste. Man labiau prie dūšios mažesnis miestas.

QUOTE(esposa @ 2014 06 23, 13:44)
jo jo anglai Benidorme ciudinasi.buvom cia neseniai tai vienas mergom sikna plika rode ir visi grazumai matesi  doh.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif cia taip mergas kabino.jos balkone buvo o tie gatvem ejo.buvo vaizdas tai oi oi oi  lotuliukas.gif


lotuliukas.gif Nu Benidormas, ko norėti doh.gif
Atsakyti
AMICA aha mes istvermingiausios,visos kazkur issilakste,palauksim kol ruduo ateis,prasysis,kad priimtumem atgal lotuliukas.gif lotuliukas.gif mes tada pagalvosim lotuliukas.gif
kada tavasis i atostogas isvaro.mes jauciu atvarysim dar du reisiukus ir varysim i lt. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(esposa @ 2014 06 23, 16:00)
AMICA aha mes istvermingiausios,visos kazkur issilakste,palauksim kol ruduo ateis,prasysis,kad priimtumem atgal  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif mes tada pagalvosim  lotuliukas.gif
kada tavasis i atostogas isvaro.mes jauciu atvarysim dar du reisiukus ir varysim i lt. ax.gif


Įtariu be atostogų bus arba rudenį tik gaus. O taviškiui 2mėn apmokamų atostogų ar neapmokamų?
Atsakyti
QUOTE(Amica @ 2014 06 23, 18:32)
Įtariu be atostogų bus arba rudenį tik gaus. O taviškiui 2mėn apmokamų atostogų ar neapmokamų?

tai rudeni visi darbai vel prasides.reik atostogaut vasara biggrin.gif
ne neapmokamos. verysad.gif matai pas autónoma yra.tas neapmoka.kai dirbo didesnej firmoj apmokedavo.nu ka padarysi.
o tai SYRI cia......kazko nesirodo. g.gif
Atsakyti
QUOTE(esposa @ 2014 06 23, 17:33)
tai rudeni visi darbai vel prasides.reik atostogaut vasara  biggrin.gif
ne neapmokamos. verysad.gif matai pas autónoma yra.tas neapmoka.kai dirbo didesnej firmoj apmokedavo.nu ka padarysi.
o tai SYRI cia......kazko nesirodo. g.gif


Kad vasarą tų darbų sočiai, nespėja grįžti ir vėl išsiunčia. Taigi dabar vaisiai, daržovės eina. Arbūzai ištisai keliauja į Vokietiją.
Atsakyti
QUOTE(Amica @ 2014 06 23, 19:45)
Kad vasarą tų darbų sočiai, nespėja grįžti ir vėl išsiunčia. Taigi dabar vaisiai, daržovės eina. Arbūzai ištisai keliauja į Vokietiją.

pas manaji tai apmazeja ant liepos galo.paskui tik jau rudeniop pradeda.mes dar arbuzu nevezem tik melionus.ir dazniausiai vokieciai ir olandija. smile.gif
Atsakyti
sveikos, uzsirasiau echoskopui treciadieniui. norejo mane liepos menesiui uzrasyti, tai as pasakiau, kad man skubiai reikia, nes cia su tokiu reikalu. tai ant adatu sedziu unsure.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(vikusituka @ 2014 06 23, 18:34)
sveikos, uzsirasiau echoskopui treciadieniui. norejo mane liepos menesiui uzrasyti, tai as pasakiau, kad man skubiai reikia, nes cia su tokiu reikalu. tai ant adatu sedziu  unsure.gif  g.gif

šaunuolė kad užsirašei. Tikiuosi, kad viskas bus gerai 4u.gif
Dėl invalidumo, kodėl galvoji? Jei yra diagnozė, tai reikia ir tvarkytis. Tiesa, popierizmo nemažai ir dėl rezultato gali būti visaip. Tam reikia nusiteikti iš anksto. Bet šiaip, jei pavyktų, tai būtų tikrai gerai, ir dėl vaistų, ir dėl soc. garantijų.
Papildyta:
Amica, dar kartą ačiū už išsamų atsakymą. Tiek naudingos informacijos 4u.gif Šaunuoliai Tavo vaikinai. Su tokiais ir į pasaulio kraštą thumbup.gif Kiek laiko Jūs jau Ispanijoje?

Hm... pasirodo, aš neįsivaizduoju, kas tas Benidormas lotuliukas.gif
Atsakyti
VIKUSITUKA saunuole,kad nesnaudi.kuo greiciau paziures,tuo paciai geriau.ir tikimes viskas bus gerai 4u.gif

TIKA tai ner ko pergyvent jums,juk ne paciam Benidorme busit. mirksiukas.gif lotuliukas.gif man tai jis patinka thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(esposa @ 2014 06 23, 19:54)
TIKA tai ner ko pergyvent jums,juk ne paciam Benidorme busit. mirksiukas.gif  lotuliukas.gif man tai jis patinka  thumbup.gif

Aš va kažkaip ir galvoju, kad anglai bazuojasi daugiau kitoje Benidormo pusėje, mes ten tik kartą pravažiavom, kai į Altea važiavom. Bet iš tiesų tai mistika kaip ten toks kiekis turistų per sezoną praeina ir kur jie visi telpa smile.gif Va kiek rusų matėm, tai man tokie ne rusiški pasirodė. Ta prasme normalūs, ne tie, kurių visi atostogų metu gąsdinasi. Tie matyt labiau Turkiją mėgsta wink.gif
Atsakyti
Sveikutes, mergaites 4u.gif mirksiukas.gif
Esu anksciau cia rasiusi jums mirksiukas.gif kad galvojam apie sia sali ax.gif

Turiu klausimuka rolleyes.gif toms, kas turite vaikucius.
Kaip vyksta priemimas i vidurines mokyklas? koki anglu.k. lygi reikia tureti, ar tikrai jo reikia, kitaip nepriims g.gif Kaip viskas vyksta tik atvykusiems zaliems vaikiukams g.gif unsure.gif maniske rudeni turies eiti i I-ma klase, o dickis i VIII.
Ar juos cia, LT geriau paruosti?
Pasimetimas kazkoks, nezinau kaip elgtis unsure.gif

Atostogavom su vyru Barselonoje pries menesi ir Benidorme buvome, labai patiko apie Barselona cool.gif wub.gif
Dabar dar vienas maniskis vaziuos, ziures, ar rastu darba pagal savo spec., jei viskas gerai, tada musu eile laukia, del to renku visa info mirksiukas.gif

Galvosukis su vaikuciais, ju mokslais!
Papasakokite, kaip jus darete, ar LT ruosete vaikus tam, ar ten samdetes mokytojus, kaip ten viskas susikloste toliau mirksiukas.gif
Atsakyti
Sveikos, draugės

prisiduodu: pabuvau ES ir jau grįžau. Buvau su mama ir jos seserimi, trys motriškos skant biggrin.gif . Oras buvo superinis, kiek išgalėjom, tiek apėjom, apvažiavom, pamatėm, pailsėjom, pasimėgavom iki soties saule.
Amica, ačiū už jazmino priežiūrą - matyt jam mačijo tavo lankymas, įsikabino, manau - gyvens. O nuėjau iki kaimyno augalėlio, tai jis jį visai nulinčiavo, vienus stagarus paliko, suprask - duoda per vasarą ilsėtis, kad neeikvotų energijos. Kai manasis prigis ir užaugs, gal ir aš taip drastiškai pasielgsiu. Mama su seserimi negalėjo žiūrėti, kaip išvažiuodama nurėžiau pelargoniją rolleyes.gif , norėjo per nagus duoti, bet kad aš taip kiekvieną kartą išvažiuodama su ja ir nieko - bujoja kaip reikalas tongue.gif .
Einu skaityti temos, pliotkų pasirinkt biggrin.gif
Atsakyti