QUOTE(balbiesas @ 2015 02 08, 19:29)
...Salus savo sako kad laidas turi būti 1.2mm2 (utp gysla - 0.25mm2)...
Kadangi, pramušimo įtampa 125V, tai 230V variantą reikia atmesti, nors 0.25mm2 pagal sroves pilnai pakanka (termostatas iki 10W (10/230=0.043A), terminė pavara iki 3W)
Yra Salus, Auraton, Danfoss, Honeywell ir t.t. batareikinių termostatų, yra 24V versijų. Taip, kad su tuo utp galima išsiversti. Arba paskambink elektrikui ir paklausk ką jis tuo metu "rūkė" kai vedžiojo. Gal ten jis pritaikė uponor sistemai?
QUOTE(balbiesas @ 2015 02 08, 19:29)
Dar man įdomu o kaip galima palaikyti skirtingas grindų temperatūras, jei patalpos susijungia: yra virtuvė ir svetainė kurios neatskirtos. Virtuvėje numatomos plytelės, svetainėje parktelentės. Virtuvėje yra atskiras kontūras tai kaip ir norėtusi ten plyteles palaikyti šiltesnes. Bet patalpa ta pati, tai pagal oro temperatūra turbūt nelabai kas gausis? nes plyteles pastoviai kaitins kol privarys iki pasirinktos temperatūros visą patalpą (kartu su svetaine)? Gal tada reikia grindų daviklio virtuvėje ir pagal jį šildyti ?
Beje, kas yra Salus atstovai Vilniuje? Kaune kelis prekiaujančius radau (sildykis.lt, arxtc.lt)
1. Plytelės ir taip bus šiltesnės.
2. Sužaidus su kontūrų balansu (reikalingi debitomačiai ant kolektoriaus atšakų), galima suderinti, kad virtuvės kontūru tekės mažesnis srautas, nei svetainės, automatiškai virtuvės zonos oras šils "lėčiau", todėl plytelės bus šiltesnės.
3. Jeigu virtuvė/svetainė viena patalpa užtenka vieno termostato pritaikyto grindiniam šildymui, kad išvengti grindys šiltos/šaltos efekto.
Kas Salus atstovai nežinau.