Įkraunama...
Įkraunama...

Liepimas supirkti daiktus darželiui

QUOTE(Grietinėlė* @ 2014 09 09, 17:10)
Sveiki, ar Jūs darželiams perkate tualetinį popierių, flomasterius ir pan.? Ar darželiai neturi suteikti šias priemones?


Niekada nepirkom. Per susirinkima pasake, kad darzelis visko turi. Darzelis Vilniuje.
Atsakyti
QUOTE(cia_as_vel @ 2014 09 14, 20:07)
Ne viskas priklauso nuo darželio valdžios deja... Krepšelį skiria, tačiau didžioji jo dalis skiriama darbuotojų algoms, kita dalis lieka kitoms reikmėms- kvalifikacijai, IKT, ugdymo priemonėms, pazintinei veiklai. Bet tų pinigų toli gražu nepakanka. Dar savivaldybė skiria lėšų, bet visuomet absoliučiai nepakankamai net darbuotojų atlyginimams. Lieka tėvų mokescio lėšos:) būtų neblogai jei tomis lėšomis darželis galėtų disponuoti ten kur norisi, tačiau ir šitas lėšas savivaldybė gudriai sutvarko- tenka iš jų remontuoti patalpas, mokėti už šiukšles, ir dengti algų minusą, kurio nedaduoda savivaldybe. pvz., dbr papakels minimumą, o pinigų tikrai neskirs, ir vėl iš tėvų mokescio... O visokių paslaugų kainos uzkeltos abile kiek ir ne bet ką gali rinktis. Todėl ir tenka aukletojoms vėl tiesti ranką išmaldos iš tėvų...


Galetu didinti mokescius uz darzelius. Nes 200 tikrai simboline suma. Bet kai apie tai uzsimenama, is karto atsiranda reksniu, nesutinkanciu moketi daugiau net lt per diena...

O del to kad ne viskas priklauso nuo valdzios - bet gi yra sutvarkytu ispuoseletu valstybiniu darzeliu, o yra ir labai varganu. Kodel toks skirtumas?

As tai nesu pries rinkliavas, jei jos skirtos vaiku gerovei.
Atsakyti
Prieš porą metų lankant "Viltenę" Vilniuje, tikrai reikėjo daug visko nešti. Vienas maišas higienos/ūkio prekių,( skalbikliai, valikliai, kempinės, šluostės, pirštinės, tualet. Popierius, popieriniai rankšluosčiai ir kt.) kitas maišas- lavinimo priemonės ( akvarelė, guašas, flomasteriai, pieštukai, teptukai, kartonas, spalvotas popierius, piešimo sąsiuviniai, akvarelinis popierius, indukai vandeniui ir kt.)
Auklėtojos buvo labai supratingos, leisdavo šiek tiek vėliau nupirkt viską, taip labai sutaupydavom-pvz. Kai priemones perki ne rugsėjo pradžioj, o gale, sutaupai labai daug-pasibaigus mokyklinio apsipirkimo bumui guašas ir akvarelė kainuoja ne po 10 lt, o po litą ar du. Taip nupirkdavau dvigubai daugiau visų priemonių ir neskaudėdavo širdies. Puikiai suprantu, kad retas kuris darželis pinigus su šakėm varto, ir labai nesinori statyti auklėtojų į elgetos poziciją, ne jos kaltos, kad daržas neturi pinigų, vaikams piešti ir sėdimąsias valyti reikia dabar.
Kita pusė-tėvai, nejaučiantys saiko rinkliavoms. Taip, interjeras mūsų darželiuose "padėk tu dieve', bet argi reikia per metus viską viską mums suremontuoti? Ir tapetus keist, ir baldus keist, ir vonioj plyteles perdėt, naujint žaislų asortimentą, vėliau remontuot lauko aikšteles... Na, reikia, bet gal ne viskas iš karto? Vieniems mestis po 100 lt. Kas porą mėnesių visai nieko, kitiems-tragedija. Mano gyvenimo situacija tada buvo tokia, kad labai skaudėjo dėl kiekvieno lito. Šiandien aš gal mielai ir po tūkstantį susimesčiau, bet vis prisimenu save tada, ir galvoju, kad aplink irgi turbūt yra ne taip gerai gyvenančių, ir reikėtų apie tai pagalvoti.
Atsakyti
QUOTE(Dziaugiuosi @ 2014 09 14, 22:04)
Galetu didinti mokescius uz darzelius. Nes 200 tikrai simboline suma. Bet kai apie tai uzsimenama, is karto atsiranda reksniu, nesutinkanciu moketi daugiau net lt per diena...

O del to kad ne viskas priklauso nuo valdzios - bet gi yra sutvarkytu ispuoseletu valstybiniu darzeliu, o yra ir labai varganu. Kodel toks skirtumas?

As tai nesu pries rinkliavas, jei jos skirtos vaiku gerovei.


tas skirtumas yra toks todėl, kad: visų pirma yra darželių, kurie gauna projektines lėšas pateikę įvairias paraiškas. Suprantama, kad visi darželiai tokių lėšų niekaip negaus. Antras dalykas, absoliučiai egsiztuoja "gerų" ir "nelabai" darželių savivaldybei faktorius. Aišku, kad visi "geri" savivaldybei irgi negali būti biggrin.gif Štai jums ir skirtumas biggrin.gif Žinoma tas puoselėjimas kažkiek priklauso nuo darželio valdžios, bet tikrai nelabai daug, o dabar vis mažiau, nes savivaldybei vis sunkiau išlaikyti senstančius darželius, ką jau kalbėti apie jų atnaujinimą
Atsakyti
sveikos, mamytes 4u.gif

ziuriu situacija ivairi darzeliuose...

Pabuvau praeita sav. susirinkime, tai apstulbau doh.gif

Du sarasai pirkiniu: ukiniu ir kanceliariniu... sluostes, kempineles, fairy ir t.t. sasiuviniai, piestukai, vandeniniai dazai, teptukai ir t.t +100 lt dar ant grupes reikalu (pirko dulkiu siurbli, nors yra darzelio, bet labai "sunku" pasidalint visoms. visus indus pakeite ir irankius, nes sesele senus ismete). Ir dar direktore pasake, kad grupe, kurioj dabar mano vaikas, yra prasciausia ir reikia sutvarkyt ja mums visiems per 3 metus cool.gif

paaiskinkit jus man, ar cia tevu beda, kad reikia remonto? savivaldybej irgi valdzia metasi ant remonto? nu man tai cia kazkas absurdisko ir nesuvokiamo...

Darzelis Kaune rolleyes.gif

Atsakyti
Odeciausia, kosmosas pas jus su rinkliavom blink.gif

Mano vakai i darzeli jau 4 metai keliauja. Kol Siauliuose nebuvo ivestas abonentinis mokestis, tai pora metu nesem kanceliarines ir ukines prekes. Bet pvz tikrai nenesem visi fairy, paskirstydavo kam ka atnesti ir tiek. Gi nereikia 20 buteliu indu ploviklio grupei..
Niekada nesam rinke nieko remontams. Tik pirmus pora metu rinkom po 50 lt grupes zaislu atnaujinimui.
Po to ivede abonentini mokesti 25 lt. Tai ukiniu niekada nebereikalauja. Zaislams irgi neteko dar nesti. Pas dukra pirkom kanceliarinias tik flomasteriai ir piestukai bei savo penalas. Kad kiekvienas savo turetu. Daugiau nieko nereikejo lygtai.

Kaip ir viskas proto ribose pas mus thumbup.gif
Grupes remontuojamos kasmet, viena met vienos, kitamet kitos, visur jau lygtai najos spinteles pakeistos koridoriuose, perdazyta ir t.t. Sudetingiau su san. mazgais. Kiek zinau siemet remontavo visus, bet neteko dar apziureti, ar ten vamzdynus keite ar ka.. dar keliose grupese nepakeistos lovos, nori irgi atnaujinti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Raganaa999: 25 rugsėjo 2014 - 20:37
QUOTE(Odeciausia @ 2014 09 23, 17:52)
sveikos, mamytes  4u.gif

ziuriu situacija ivairi darzeliuose...

Pabuvau praeita sav. susirinkime, tai apstulbau  doh.gif

Du sarasai pirkiniu: ukiniu ir kanceliariniu... sluostes, kempineles, fairy ir t.t. sasiuviniai, piestukai, vandeniniai dazai, teptukai ir t.t +100 lt dar ant grupes reikalu (pirko dulkiu siurbli, nors yra darzelio, bet labai "sunku" pasidalint visoms. visus indus pakeite ir irankius, nes sesele senus ismete). Ir dar direktore pasake, kad grupe, kurioj dabar mano vaikas, yra prasciausia ir reikia sutvarkyt ja mums visiems per 3 metus  cool.gif

paaiskinkit jus man, ar cia tevu beda, kad reikia remonto? savivaldybej irgi valdzia metasi ant remonto? nu man tai cia kazkas absurdisko ir nesuvokiamo...

Darzelis Kaune  rolleyes.gif


Absurdas - Jūsų vietoj rašyčiau į Švietimo skyrių ir klausčiau, ar tai teisėta. Nes iš šalies kaip atrodo - Jums, ups, nepasisekė, kad Jūsų vaikas pateko į prasčiausią grupę ir už tai Jums reikės susimokėti. O kuo Jūs prastesni už kitus tėvus, kurie "geresnėse" grupėse, kur remonto nereikia?

Pas mus darželyje buvo paprašyta tualetinio, piešimo popieriaus ir akvarelių. Pirkau, nes vis viena mano vaikas sunaudos, tai negaila. Aš manau, kad situacija darželiuose yra tokia - ūkiški darželiai su ūkiškom direktorėm susitvarko su lėšom ir neprašo pas tėvus papildomai. O neūkiškuose darželiuose auklėtojoms reikia vis priminti direktorei, kad popierius baigėsi, kad akvarelių nėra ir dar už tai gali gauti moralą, kad netaupiai naudoja. Tai gal auklėtojoms paprasčiau pas tėvus paprašyti nupirkti tų "einamų" dalykų..?
Atsakyti
Pas mus daržyje jau kokie trys metai jokių rinkliavų nėra biggrin.gif Perku tik flomasterių, nes greit išpiešia. Kiekvienas vaikas turi po penalą, kur juos susideda. Dar, kas nori, perka savo vaikui spalvinimui knygeles.
Prieš kokius aštuonis- penkis metus tai tepdavau ko krepšą higienių priemonių ir kanceliarinių priemonių. bet tada nebuvo mokesčio už ugdymosi aplinkos palaikymą.
Atsakyti
Pas mus darzelyje buvo paduotas sarasas su reikiamais daiktais, kuriuos reikia nupirkti:
* tualetinis popierius;
* vienkartines serveteles;
* stalo serveteles;
* vienkatiniai ranksluosciai;
* muilas;
* siuksliu maisai;
* segtuvas vaiko darbeliams.
Atrodo lyg viska surasiau. Darzeli pardejome lankyti nuo rugsejo 1 dienos. Jau per du menesius buvo rinkliavos po 4,50 Lt I koncertus ir spektaklius, kurie atvaziuoja I darzeli (visada duodu, nes manau vaikui pramoga ir naudinga). 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(artitoli @ 2014 10 13, 13:06)
Absurdas - Jūsų vietoj rašyčiau į Švietimo skyrių ir klausčiau, ar tai teisėta. Nes iš šalies kaip atrodo - Jums, ups, nepasisekė, kad Jūsų vaikas pateko į prasčiausią grupę ir už tai Jums reikės susimokėti. O kuo Jūs prastesni už kitus tėvus, kurie "geresnėse" grupėse, kur remonto nereikia?

Pas mus darželyje buvo paprašyta tualetinio, piešimo popieriaus ir akvarelių. Pirkau, nes vis viena mano vaikas sunaudos, tai negaila. Aš manau, kad situacija darželiuose yra tokia - ūkiški darželiai su ūkiškom direktorėm susitvarko su lėšom ir neprašo pas tėvus papildomai. O neūkiškuose darželiuose auklėtojoms reikia vis priminti direktorei, kad popierius baigėsi, kad akvarelių nėra ir dar už tai gali gauti moralą, kad netaupiai naudoja. Tai gal auklėtojoms paprasčiau pas tėvus paprašyti nupirkti tų "einamų" dalykų..?

man tai baisu, kad po to vaiko neismestu is darzo, jei pradesiu tokius reikalus. bet noras yra ir didelis cool.gif

praeitais metais buvom grupej, kur nereikejo beveik remontu, tai mazdaug dabar turesim kur "pasireikst" doh.gif

dar pernai kai gavom sarasa ukiniu prekiu, tai kazkaip ramiai sureagavau,bet dabar kai visas priemones kancialerines reikia supirkt tai jau pikta darosi doh.gif uz ka as moku tuos 40 lt. ugdymui? pasake kad tie pinigai eina ant visokiu spinteliu, lovu ir t.t.
zodziu, plesciausi daugiau, bet labai nervai ima cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Odeciausia @ 2014 11 06, 17:54)
man tai baisu, kad po to vaiko neismestu is darzo, jei pradesiu tokius reikalus. bet noras yra ir didelis  cool.gif

praeitais metais buvom grupej, kur nereikejo beveik remontu, tai mazdaug dabar turesim kur "pasireikst"  doh.gif

dar pernai kai gavom sarasa ukiniu prekiu, tai kazkaip ramiai sureagavau,bet dabar kai visas priemones kancialerines reikia supirkt tai jau pikta darosi  doh.gif uz ka as moku tuos 40 lt. ugdymui? pasake kad tie pinigai eina ant visokiu spinteliu, lovu ir t.t.
zodziu, plesciausi daugiau, bet labai nervai ima  cool.gif



Man labai panašu čia į "Gandriuko" rinkliavas. Kol ten buvom, tai ohoho kiek pinigų sukišom.
Atsakyti
Mes mazame miestelyje einam i darzeli tai reikejo metu pradzioje nesti visokiu spalvotu popieriu, piestuku, flomasteriu, akvarele, plastilina, dregnas serveteles, tualetini popieriu, popierinius ranksluoscius, du gabaliukus muilo, bet jokiu plovikliu ar skalbikliu nereikia, ir uz darzeli gaunasi moketi per men apie 120lt.o mano sesuo veda i lenkiska darzelio grupe tai jai nieko nest nereikia nes juos finansuoja Lenkija. smile.gif
O seip renkam pinigus tik dovanom pries kaledas. Nesenei keite langus bet jokiu pinigu nest nereikejo uz juos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo nijolia881: 28 lapkričio 2014 - 12:02