Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjų priežiūros tema

QUOTE(vilma099 @ 2014 10 11, 17:02)
Noriu paklausti kas nutinka orchedėjai, kas nepatiko, kad sustojo augti žiedkotis, taip mano dviem orchidėjom nutiko, kaip stojo augti taip stojo, ar dar viltis kad augs, ar reikia kirpti. Na kol nenudžius tai gal nekirpsiu, bet gal dar galima ką padaryti....
ačiū


gali būti, kad pritrūko jėgų, reikėjo tręšti, arba padarė įtaką trumpėjanti diena, vis mažiau šviesos, todėl nustojo augti.

QUOTE(saidutea @ 2014 10 13, 16:14)
Kaip kovoti su skydamariu? Gal galiu kokia degtine pavalyt biggrin.gif


pavalei? biggrin.gif apie miltuotąjį kalba? aš tiesiog surenku, o lapų pažąstėles, kur jei dažniausiai deda kiaušinėlius, gerai pravalau gerai pamuiluotu ūkišku muilu vatos pagaliuku. nuplauti nereikia, nekenkia, kiek pastebėjau.

QUOTE(*Liwita** @ 2014 10 15, 13:02)
Laba,sakykit kodėl mano fenelopsis  užauginęs žiedkotį maždaug per vidury jis ima šlapiuoti lipniu skysčiu ir pradeda pūti,ir taip jau antras žiedkotis nupuvo,kas čia jai galėtu būti  unsure.gif ?


net nežinau, gal nuotrauka padėtų mastau.gif

QUOTE(Laimė @ 2014 10 19, 18:03)
Laba diena,

mano orhidejų kimonai vietomis pažaliavę. Viso vazono sienelės nėra žalios. Persodinti ar tik pakeisti kiminus? ką blogai darau, kad pažaliavo? g.gif


šiluma, drėgmė ir dienos šviesa geras sąlygos samanoti vazono sienelėms. persodinkite, jei jums tinka kiminai - į kiminus, ir plastikinį permatomą vazonėlį įstatykite į nepermatomą dekoratyvinį, daugiau nebežaliuos.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 19 spalio 2014 - 22:18
Miltuotajį skydamarį naikinau actaros likučiais, kai tie pasibaigė, o skydamaris tebebujojo - iškrapščiau phalenopsius, ištrenkiau seną substratą, nuploviau augalus indų kempinele su Fairy po tekančio gerai šilto vandens srove, vazonėlius nuplikinau verdančiu vandeniu, viską apdžiovinau ir pasodinau į naują substratą. Jei dvi savaitės yra pakankamas laiko tarpas monitoravimui ir galutinėms išvadoms > kenkėjiškų zarazų nebesimato, tpfu tpfu tpfu.....
Atsakyti
Aha zuzla pavaliau, nurinkau, bet dar randu, meginsiu su muilu tepliot, aciu

O mano kad zydet visos sugalvojo smile.gif
Atsakyti
Sveikos orchideju myletojos 4u.gif

prasau jusu pagalbos..atsiprasau,jeigu pasikartosiu..

po mano phaleonopsio vidine lapu puse yra skaidrus lasiukai ,lipnus..kas cia per biesas puola mano gelyte? verysad.gif maciau cia tarp ligu ideta aprasymas apie tai,bet su rusu kalba man sunkiai unsure.gif gal galite pasakyti kuo man jai padeti? siuo metu gelyte augina pora nauju ziedkociu..nenoreciau persodineti siuo periodu..ar yra kitu budu?

lb lb aciu uz bet kokia pagalba mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2014 10 19, 22:17)
šiluma, drėgmė ir dienos šviesa geras sąlygos samanoti vazono sienelėms. persodinkite, jei jums tinka kiminai - į kiminus, ir plastikinį permatomą vazonėlį įstatykite į nepermatomą dekoratyvinį, daugiau nebežaliuos.


Bet kiminais pas mane tik vazonėlio viršus apdėliotas. Tai pakeisti tik viršų ar visą substratą? nes vazone žalių sienelių nematau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Laimė: 20 spalio 2014 - 15:24
QUOTE(ssandraM @ 2014 10 20, 14:39)
po mano phaleonopsio  vidine lapu puse yra skaidrus lasiukai ,lipnus..kas cia per biesas puola mano gelyte?  verysad.gif  maciau cia tarp ligu ideta aprasymas apie tai,bet su rusu kalba man sunkiai  unsure.gif  gal galite pasakyti kuo man jai padeti? siuo metu gelyte augina pora nauju ziedkociu..nenoreciau persodineti siuo periodu..ar yra kitu budu?


lašeliai arba nieko tokio, arba bando pulti voratinklinės erkutės. apžiūrėkite lapų vidinę pusę, ar nėra mažų rudų taškelių.

QUOTE(Laimė @ 2014 10 20, 16:23)
Bet kiminais pas mane tik vazonėlio viršus apdėliotas. Tai pakeisti tik viršų ar visą substratą? nes vazone žalių sienelių nematau


aa, tai tada nieko tokio, reiškia, palaikote kiminus visada drėgnus, ir jei augalui tai patinka, tegu sau žaliuoja, nebent jums trukdo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 20 spalio 2014 - 17:42
QUOTE(zuzla @ 2014 10 20, 19:42)
lašeliai arba nieko tokio, arba bando pulti voratinklinės erkutės. apžiūrėkite lapų vidinę pusę, ar nėra mažų rudų taškelių.



nea,rudu taskeliu nera,tik tie skaidrus p apatiniais lapais ,aplink visa lapa eina ..ir dar apziurejau,kad is vidines lapo puses atsirado rudas pletmas,toks kaip isdziuvimas.. unsure.gif ir ant kitu keletos lapu yra krastai lyg apsauseje.. verysad.gif saknys grazios,stiebai lenda,isaugino nuostabius naujus lapus..ju db ganetai daug..virsutiniai puikus,o apatinius puola kazkas unsure.gif kaip man db jai padeti? taip noriu,kad prazystu gelye,turiu ja tik vienintele,nenoriu numarinti unsure.gif HELP unsure.gif 4u.gif duokite kokiu patarimu ,lb prasau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ssandraM @ 2014 10 21, 07:54)
nea,rudu taskeliu nera,tik tie skaidrus p apatiniais lapais ,aplink visa lapa eina ..ir dar apziurejau,kad is vidines lapo puses atsirado rudas pletmas,toks kaip isdziuvimas.. unsure.gif  ir ant kitu keletos lapu yra krastai lyg apsauseje.. verysad.gif  saknys grazios,stiebai lenda,isaugino nuostabius naujus lapus..ju db ganetai daug..virsutiniai puikus,o apatinius puola kazkas  unsure.gif  kaip man db jai padeti? taip noriu,kad prazystu gelye,turiu ja tik vienintele,nenoriu numarinti  unsure.gif  HELP  unsure.gif  4u.gif  duokite kokiu patarimu ,lb prasau  4u.gif


dėmes ir išdžiuvimus geriausiai parodyti, kad nereikėtų spėlioti.
Atsakyti
QUOTE(zuzla @ 2014 10 21, 13:22)
dėmes ir išdžiuvimus geriausiai parodyti, kad nereikėtų spėlioti.

stai sioje foto matyti,kaip apdziuve aplinkuj lapa ..ir lasiukai tie is vidines puses.. mirksiukas.gif
user posted image

o sitoje tas didelis pletmas isdziuves.. 4u.gif
user posted image
Atsakyti
Rašiau apie savo pirkinį iš Ermitažo "mirtininkų palatos" - kad netyčia augalo viršutinė dalis nulūžo ir liko mano rankoje verysad.gif Tai štai jau keli mėnesiai turiu tokį vaizdą>

user posted image

user posted image

per tuos kelis mėnesius na visiškai NIEKAS nepasikeitė schmoll.gif
Ar jau nurašyti į nuostolius šį pirkinį?
Ačiū
Atsakyti
QUOTE(ssandraM @ 2014 10 21, 16:01)
stai sioje foto matyti,kaip apdziuve aplinkuj lapa ..ir lasiukai tie is vidines puses.. mirksiukas.gif

o sitoje tas didelis pletmas isdziuves.. 4u.gif


hm, kažkaip net nežinau.. pastebėkit, ar plinta išdžiuvimai ir ta dėmė.. jei skaitote rusiškai, gali padėti www.orchidee.ws tinklapis, užėjusi rasite nuoroda "orchidėjų ligos", toliau "lapų problemos", ten daug paveikslėlių su aprašymais ir gydymo būdais, gal rasite ką nors panašaus į savo orchidėjos problemą.

QUOTE(Apelsina @ 2014 10 22, 12:07)
per tuos kelis mėnesius na visiškai NIEKAS nepasikeitė  schmoll.gif
Ar jau nurašyti į nuostolius šį pirkinį?
Ačiū


aš nenurašyčiau, juk tiek daug sveikų šaknų smile.gif na nebent trukdo.. padėčiau kur toliau nuo akių smile.gif pas mane tas pats su paraphalaenopsis labukensis - išpuvo skrotelė, yra 1,5 lapo, kelios šaknys, kurios auga, gyvena kažkaip, nemetu, nes bjaurybė brangus buvo doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo zuzla: 22 spalio 2014 - 11:16
QUOTE(zuzla @ 2014 10 22, 11:16)
...
aš nenurašyčiau, juk tiek daug sveikų šaknų smile.gif na nebent trukdo.. padėčiau kur toliau nuo akių smile.gif pas mane tas pats su paraphalaenopsis labukensis - išpuvo skrotelė, yra 1,5 lapo, kelios šaknys, kurios auga, gyvena kažkaip, nemetu, nes bjaurybė brangus buvo doh.gif


Dėkoju už vilčių teikiantį atsakymą: patupdžiau šį nelaimėlį ant kito didelio vazono viršaus ir toliau lauksiu stebuklo.... Juk artėja Kalėdos smile.gif
Atsakyti