Įkraunama...
Įkraunama...

Pasyvus namas - 29 tema

QUOTE(vaikis_ @ 2014 12 30, 12:08)
ten srautu perjungimas ivyksta per maziau nei 1s, kazkaip abejoju jog WC kvapai papuls.


Jei teisingai suprantu to perjungimo principą, tai jo metu visas šilumokaityje esantis iš patalpų traukiamas oras (turbūt apie keliasdešimt litrų oro) tiesiog grąžinamas atgal. Daug tai ar mažai, nežinau. Priklauso dar kaip dažnai tas perjungimas ('atsidusimas') vykdomas. Turbūt, kuo šalčiau, tuo dažniau.
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2014 12 30, 12:31)
Jei teisingai suprantu to perjungimo principą, tai jo metu visas šilumokaityje esantis iš patalpų traukiamas oras (turbūt apie keliasdešimt litrų oro) tiesiog grąžinamas atgal. Daug tai ar mažai, nežinau. Priklauso dar kaip dažnai tas perjungimas ('atsidusimas') vykdomas. Turbūt, kuo šalčiau, tuo dažniau.


nieks jokio oro atgal ten negrazina, skaitom:
http://www.joostdevr...w_recair_nl.pdf
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2014 12 30, 12:41)
nieks jokio oro atgal ten negrazina, skaitom:
http://www.joostdevr...w_recair_nl.pdf


Čia kalbama ne tik apie entalpinį šilumokaitį, bet pagrinde apie srautų apkeitimą su "sliding gates":
user posted image

Kas keliasdešimt minučių apkeičiamos srautų kryptys kairėje ir dešinėje šilumokaičio pusėje. Šalinamo oro kanaluose susidaręs ledas pilnai pašalinamas tuo momentu kai jis atsiduria tiekiamo oro sraute, sukeitus oro kryptis. Tai ir yra šios firmos naujovė.
Atsakyti
O kur dedas filtrai pas sita aparata? Ar cia tos melinos kasetes?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ble: 30 gruodžio 2014 - 15:15
QUOTE(mariuzs @ 2014 12 29, 23:05)

Kiek suprantu pirmu atveju darai horizontalų kolektorių, sudedi papildomus pribumbasus ir turi į rekuperatorių tiekiamo oro pašildytuvą.

O štai antro varianto nesupratau. Kas man išvers į žmonių kalbą?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 12 30, 18:50)
Kiek suprantu pirmu atveju darai horizontalų kolektorių, sudedi papildomus pribumbasus ir turi į rekuperatorių tiekiamo oro pašildytuvą.

O štai antro varianto nesupratau. Kas man išvers į žmonių kalbą?

Kaip ir pirmu atvėju ,tik nuo horizontalaus ar vertikalaus žemės gliukolinio kontūro padarai atšaką ir sudedi tuos pačius ,,pribumbasus'' biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(mintas @ 2014 12 30, 09:36)
1. ne pastoviai minimaliais kiekiais, kaip rotaciniame, bet tik srautų apkeitimo momentu ir ženkliai didesnėmis porcijomis. Tad jei iš WC "geras" kvapelis, kaip tik tuo momentu išmetamas, tai į namą to kvapo papuls ženkliai daugiau, nei per rotorinį.

2. iš principo tai visai vykusi mintis. Aš savo horizontalūjį kolektorių taip žadėjau jungti, bet kai nusipirkau rotorinį rekuperatorių, atpuolė papildomi rūpesčiai. Gręžinį tuomet tik šiek tiek gilesnį/daugiau grežinių reikia daryti kad būtų pakankamai energijos ir ŠS ir ŽŠ.

3. Na ir kiek ten tos drėgmės? Kapeikos.

4. Problemų būtų tik tuo atveju, jei prie apšalusio paviršiaus reikėtų ką priklijuoti, nes klijai priliptų ne prie paviršiaus, o prie ledo, tad ledui ištirpus viskas atšoktų. Būtent todėl problemų kilt galėtų tik su PUR purškimu, o su vatomis absoliučiai jokių problemų.

1. Spėji ar kažkur skaitei? Šitie Air Pohoda sako, kad jų aparatas lyg ir plokštelinis, t.y. turėtų nemaišyti kvapų. Kaimynas sakė, kad į drenažą labai daug drėgmės iš aparato išbėga. O štai patys montuotojai, kurie montavo aparatą, man sakė, kad girdėjo kalbų, kad nori įrenginį sertifikuoti PN institute ta čekų įmonė, bet PN institutas nesupranta kaip jį sertifikuoti, kaip rotacinį ar kaip plokštelinį. Žodžiu, maišatis su juo.

2. Man irgi įdomi pajungimo schema, kokios papildomos įrangos reikia? Beje, kiek gilesnį gręžinį reikia gręžti: 10, 20 ar 30 m? O gal atskirą gręžinį kokių 50-60 metrų. Aš tokią galimybę turiu: užturbinčiau iki 1001 AG. Paduotų gal net per karštą orą. Beje, kaip su pačiu gręžiniu. Jo skylė nėra plati ir dažnai kišant zondą net užsikemša, o čia dar vieną zondą rekupui? Ar antro zondo nebūtų? Būtų tik atšaka nuo ŠS iki rekupo?

3. Jau reikia sakyti: euro centai. lotuliukas.gif

4. Beje stogininkai sako, kad tuos tarpus tarp MPP ir gegnės reikėtų sandarinti, klijuoti mėlynomis Soudal putomis. Jos naudojamos langų sandarinumui, nes yra tąsios, todėl nebaisus gegnių vaikščiojimas. Tik įdomu, koks jų laikymo tvirtumas, ar pakaktų, ar kai duotų slėgį su ekovatą, tai nuplėštų suklijavimo vietą.

Beje, kada galima užpūtinėti tomis putomis/klijais: dabar kai šalta ar jau laukti pavasario, atšilimo?
Papildyta:
QUOTE(saaba @ 2014 12 30, 09:42)
Apie dyzelinę tikriausiai kalbama su atskira degimo kamera, kaip dažniausiai būna su atskiru degimo produktų išmetimu laukan. Sandariame name dirbant greit apsunkins kvėpavimą (galų gale ir deguonį juk degina) ir nuo CO svaigs galva.

Ir man taip atrodo: daug smarvės, dūmų ir išdegintas oras. Aišku palėpėje būtų oro, bet vis tik saliara įtartinas dalykas. Ir gana nešvarus.
Papildyta:
QUOTE(Verteris @ 2014 12 30, 10:31)
Man vis tik kyla abejonių dėl ŠS kontūro panaudojimo glikoliniam šilumokaičiui. Sezono pradžioje iš gręžinio ateitų gal ir tinkamos temperatūros glikolis, bet link sezono pabaigos grįžtančios temperatūros sėda beveik iki 0C (žiūrint į hondos blogo duomenis, o pas jį ir gręžinių daug, ir geologinė situacija palanki). Ar normaliai veiks toks šilumokaitis (pvz, iš lauko oras -15C, o glikolis į šilumokaitį pareina 0C) antrą žiemos pusę, vasario mėn., kai stiprūs šalčiai būna gan dažnai? Manau, kad tokiu atveju reikėtų gerokai rimtesnių išlaidų, nei pagilinti gręžinį ~20m

Ar ten viskas vyksta kaip geotermos principu? Gal kažkaip kitaip?
Atsakyti
QUOTE(cibulis @ 2014 12 30, 17:01)
1. Spėji ar kažkur skaitei? Šitie Air Pohoda sako, kad jų aparatas lyg ir plokštelinis, t.y. turėtų nemaišyti kvapų. Kaimynas sakė, kad į drenažą labai daug drėgmės iš aparato išbėga. O štai patys montuotojai, kurie montavo aparatą, man sakė, kad girdėjo kalbų, kad nori įrenginį sertifikuoti PN institute ta čekų įmonė, bet PN institutas nesupranta kaip jį sertifikuoti, kaip rotacinį ar kaip plokštelinį. Žodžiu, maišatis su juo.

2. Man irgi įdomi pajungimo schema, kokios papildomos įrangos reikia? Beje, kiek gilesnį gręžinį reikia gręžti: 10, 20 ar 30 m? O gal atskirą gręžinį kokių 50-60 metrų. Aš tokią galimybę turiu: užturbinčiau iki 1001 AG. Paduotų gal net per karštą orą. Beje, kaip su pačiu gręžiniu. Jo skylė nėra plati ir dažnai kišant zondą net užsikemša, o čia dar vieną zondą rekupui? Ar antro zondo nebūtų? Būtų tik atšaka nuo ŠS iki rekupo?



Tavo vietoje statyciau Air Pohoda rekupa ir negalvociau apie jokius papildomus pasildymus, t.y. gliukolinius konturus ar zemes silumokaicius. Visi tie papildomi "pribumbasai" tik LT (EUR) kainuoja ir sumoje kaina pasidaro labai saldi. Juolab kad kaimyna toki rekupa turi, tai galesi pasiklausineti kaip prie dar zemesniu temperaturu susitvarko (aisku jei sia ziema sugebes iki kokiu -30 paspausti)
Atsakyti
QUOTE(Verteris @ 2014 12 30, 10:44)
Pažįstami sode, nešildomo namo garaže (3m pločio, 6 ilgio ir gal kokie 3 aukščio, tai viso apie 54kbm tūrio), lubos - iš kreivų šleivų rastų nuopjovų (kur lieka išpjovus normalią medieną) su 1-2 cm tarpais, tik užmesta ant viršaus statybinio popieriaus, sienos pusės plytos, kartais važiuoja žiemą pasikrapštyti. Su primityviu maks 4KW (gal net ir 2-3Kw jis, nes 4kw jau saugiklius išmuštų smile.gif) kaloriferiu iš senukų per 15-20 minučių sugeba pasikelt temperatūrą 5-8 laipsniais. Aišku, išjungus lygiai taip staigiai ir nukrenta viskas.

Paguodžiantis pavyzdys.
Papildyta:
QUOTE(mintas @ 2014 12 30, 11:29)
1. Ir iš vis, mano rekupas dabar duoda ~+15C temperatūrą, kai lauke ~ -10C. Tai yra pakankamai aukštas NVK ~84% (skaičiavimai netikslūs, nes temperatūros matuotos skirtingais termometrais ir ne ten kur reikia, o lauko iš vis pagal internetinius duomenis, kai pas mane visuomet būna šalčiau smile.gif ), bet su ŽŠ tai būtų tik pradinė temperatūra šilumokaitai  rolleyes.gif .

2. Grežinio temperatūra priklausytų nuo konkretaus gręžinio/-ių galingumo ir sunaudojamo galingumo ir pritariu, net ir su artimos 0C temperatūros glikoliu galima pašildyti tiekiamą orą į rekuperatorių, bet niekad jis nebus pašildomas iki +14C, kaip kad mini Tėvelis iš Bangos forumo. Spėju, kad iš vis su glikoliniu bus pasiekiami prastesni rezultatai, nei iš pakasto vamzdžio ar atviro ŽŠ.

1. Papasakok daugiau apie savo rekupą: maišo-nemaišo kvapus, koks darbo garsumas, ar girdimas išpučiamas oras ties difuzoriais.

2. Beje, plokšteliniam kiek suprantu ir nebūtina iš ŽŠ pripūsti +14 ar pan. oro. Esmė, kad esant neigiamom temperatūroms jis neužšalinėtų ir tam visai pakanka apie 0 laipsnių. Ar aš čia klystu? Beje, jei lauke -25, o geoterminis ŽŠ paduoda kokius 0, ar pakaktų, kad rekupas neužšaltų?
Papildyta:
QUOTE(BangaS @ 2014 12 30, 13:19)
Čia kalbama ne tik apie entalpinį šilumokaitį, bet pagrinde apie srautų apkeitimą su "sliding gates".

Kas keliasdešimt minučių apkeičiamos srautų kryptys kairėje ir dešinėje šilumokaičio pusėje. Šalinamo oro kanaluose susidaręs ledas pilnai pašalinamas tuo momentu kai jis atsiduria tiekiamo oro sraute, sukeitus oro kryptis. Tai ir yra šios firmos naujovė.

Būtent. Ten tokiu principu ir veikia: permeta nuo vieno į kitą kanalą. Todėl ir tiek daug kondensato, nes kai šildo užšalųsį kanalą, tai visas ištirpęs ledas, šerkšnas ir tampa vandeniu. Tik įdomu ar pakeičiant alkūnes, to atsidusimo metu į patalpas yra gražinama kažkiek oro ir išviso kaip su kvapų pamaišymu.

Beje, šito rekūpo viena blogybė, kuri man nepatiko, kad jo montavimui į ilgį reikia apie 1,50-1,60 m ilgio patalpos. Aparato matmenų nežinau, bet daug vietos užima ir vamzdžiai, todėl jam reikia daug erdvės. Kiti kažkaip atrodo, kad yra montuojami kompaktiškiau.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2014 12 30, 12:08)
ten srautu perjungimas ivyksta per maziau nei 1s, kazkaip abejoju jog WC kvapai papuls.


Patikėk, tai bus kartais daugiau nei rotorinio momentinis.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2014 12 30, 17:11)
Tavo vietoje statyciau Air Pohoda rekupa ir negalvociau apie jokius papildomus pasildymus, t.y. gliukolinius konturus ar zemes silumokaicius. Visi tie papildomi "pribumbasai" tik LT (EUR) kainuoja ir sumoje kaina pasidaro labai saldi. Juolab kad kaimyna toki rekupa turi, tai galesi pasiklausineti kaip prie dar zemesniu temperaturu susitvarko (aisku jei sia ziema sugebes iki kokiu -30 paspausti)

Pakaktų ir -20 ar -25. Jau viskas būtų aišku, nors dabar esant -8 ar -10 puikiai veikia tik labai daug kondensato. O tai reiškia, kad sistema tikrai veikia be jokio el. teno tik sukeisdama oro srautus.

Man tik įdomu ar maišo kvapus, ar ne? Mintas sako, kad šitas gali maišyti labiau nei rotacinis. Dar neaiškus ir jo realus NVK. Pats gamintojas tik sako, kad jo NVK 90-95 proc., bet realiai ištestuoto parametro nėra. Įrenginys tikrai įdomus tik dar apie jį mažai informacijos. Man tie montuotojai sakė, kad Air Pohoda labiau dirba JAV ir Kanadai nei Europai. Beje, po naujų išleis kažkokį naują modelį. O gal tik patobultintą.

Man tie pribumbasai ir visokios atšakos nuo kolektoriaus irgi nepatinka, bet iki sprendimo priėmimo dar turiu laiko, todėl ir galvoju. O mano pasirinkimui yra 4 variantai:

1. Rotacinis. Nežinau koks, tikriausiai Amalvos. Garantuotas veikimas tik NVK mažokas.
2. Plokštelinis priešpriešinių srautų tik su el. tenu ar entalpiniu šilumokaičiu. Koks Renovent ar Paul.
3. Plokštelis priešpriešinių srautų tik su glikoliniu ŽŠ.
4. Šitas hibridinis Air Pohoda.
Atsakyti
QUOTE(vaikis_ @ 2014 12 30, 12:41)
nieks jokio oro atgal ten negrazina, skaitom:
http://www.joostdevr...w_recair_nl.pdf


Man ir skaityt nereikia, kad suprasčiau, kad šilumokaityje esantis oras bet kokiu atveju bus grąžinamas atgal. Nesigilinau į brėžinius, bet esu garantuotas, kad ta oro porcija bus keleriopai didesnė nei tik esanti šilumokaityje. Taip, gali būti kad ne visoje šilumokaičio dalyje, bet neįmanoma apsukti srauto šilumokaityje, negrąžinant ten esančio oro atgal. Jei tai būtų įmanoma, tai ir rotoriniuose rekuperatoriuose nebūtų jokio oro pamaišymo. Be to, konkrečiai šiame variante bus dar oro paduodama net jei ir srautų pakeitimas vyktų per sekundės dalį. Procentaliai tai bus keleriopai didesni oro kiekis, nei per tą patį laiką tarp srautų pakeitimų būtų gražinama rotoriniame šilumokaityje, be to ta gražinamo oro porcija šiuo atveju bus momentinė, tad jei išmetamame ore bus kvapų, gražinamų kvapų procentas bus keleriopai didesnis, nei rotorinio šilumokaičio atveju.

Patariu pačiam labiau pasigilinti. Čia tas pats, kaip ir aksioma, teigianti, kad amžino variklio būti negali wink.gif.

Ten iš esmės tarpinis variantas tarp rotorinio ir plokštelinio, bet dėl pakankamai sudėtingos ir tikslios, bei sandarios turinčios būti automatikos, man tas variantas nepatinka. Kaip manai, ar atlaikys nors vieną žiemą tas srautų kaitaliojimo mechanizmas nepraradęs sandarumo? O jei jau bus prarastas sandarumas, tai oro srautai ten maišysis pastoviai, keleriopai stipriau, nei norėtumei.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mintas: 30 gruodžio 2014 - 17:46