Įkraunama...
Įkraunama...

Rūkymas balkone ir laiptineje

Gal kas zinot ar yra koks nors istatymas (na ar ten istatiminis aktas ar dar kaip jis ten vadinasi) draudziantis rukyti gyvenamojo namo balkone ir gyvenamojo namo laiptineje? Mane nervuoja ir smirda kai kaimynai apacioje balkone ruko, o vasara labai karsta todel norisi atsidaryti balkona.
Atsakyti
Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 19 str. 1 d. nustatyta, kadLietuvos Respublikoje rūkyti (vartoti tabako gaminius) draudžiama:

1)visose švietimo įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigose ir jų teritorijose, interneto kavinėse (interneto klubuose ir pan.), taip pat patalpose, kuriose vyksta sporto varžybos ir kiti renginiai;

2)darbo vietose, esančiose uždarose patalpose. Įmonėse, įstaigose ir organizacijose gali būti įrengtos specialios patalpos (vietos), kuriose leidžiama rūkyti. Rūkymo patalpų (vietų) įrengimo ir eksploatavimo reikalavimus nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė ar jos įgaliota institucija;

3)bendrose gyvenamosiose, kitose bendrojo naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru;
(...)

Remiantis tuo, kas išdėstyta, akivaizdu: rūkant gyvenamųjų namų laiptinėse yra pažeidžiamas Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 19 str. 1 d. 3 punkto reikalavimas –nerūkyti bendrose gyvenamosiose, kitose bendro naudojimo patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais užterštu oru – ir padaromas administracinės teisės pažeidimas (ATPK 185¹ str. 2 d.), už kurį numatyta administracinė nuobauda - įspėjimas arba bauda nuo dvidešimties iki penkiasdešimties litų.

Esant konkretiems ATPK 185¹ str. pažeidimams, pilietis su rašytiniu pareiškimu dėl įvykusio atvejo išnagrinėjimo, turi teisę kreiptis į policijos komisariatą (pagal pažeidimo padarymo vietą)

Dėl balkonų, tai niekur neparašyta, kad draudžiama juose rūkyti.

Atsakyti
Kiek girdėjau, tai rūkantį kaimyną laiptinėje reikia nufotografuoti, kad būtų neginčytinas įrodymas bigsmile.gif tada uždės baudą, balkone nieks neuždraus rūkyti.
Atsakyti
Pas mumis tai atsiranda lifte rūkančių doh.gif Vienas iš jų - mano kaimynas... Taip ir įsivaizduoju save su fotiku doh.gif Jaučiu, namo galėčiau ir nebegrįžti jau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(liniokas @ 2006 07 10, 17:17)
Pas mumis tai atsiranda lifte rūkančių  doh.gif  Vienas iš jų - mano kaimynas... Taip ir įsivaizduoju save su fotiku  doh.gif  Jaučiu, namo galėčiau ir nebegrįžti jau  unsure.gif


Mane irgi labai erzina, kai rūko laptinėje, ar net lifte. Nesuprantu, negi taip sunku užsidegti cigaretę jau išėjus į lauką ar grįžus namo. doh.gif Galima pagalvoti, jei dar palauks tas 2-3 minutes, tai numirs mad.gif
Atsakyti
man irgi labai nemalonu 2 mėnesių kūdikėlį nešti iš 5 aukšto prirūkytoje laiptinėje mad.gif
Atsakyti
Mane tai labai nervuoja, kai kaimynas už sienos rūko kambaryje. Tada pas mus pro rozetę visi dūmai sueina mad.gif Aišku, jis tipo sabo bute (savo nuosavybeje), bet vistiek bash.gif

O jau apie tokius baibokus, kurie lifte rūko, tai išvis - trūksta žodžių gun_rifle.gif
Atsakyti
Oi ačiū,kad parašėt apie įstatymą.Tikrai nežinojau.Svarbiausia,laiptinėse rūko paaugliai.Ir dar,ne iš mūsų laiptinės. doh.gif
Atsakyti
Balkonuose, kad rūko dar nieko. Juk ir pas mus kai yra svečių balkone rūko. Negi į laiptinę varysi. Bet laiptinėj kai rūko negaliu pakęst. Yra tokia pas mus pensininkė, net ryte grįžtant girdisi lekia namo. Ryte einam į darbą rūko - tai kai visai jau nebepaeina tada ramu.
Atsakyti
Pritariu jums, kad labai smirda.Man labai nepatinka, kad pelenus barsto ir nuorūkas mėto visur kur papuola sad.gif
Atsakyti
Mūsų kaimynė tai pasistato stiklainį ir meta nuorukas. Tai smarvė nereali. Vieną kartą neapsikentus ant jos kilimėlio išpyliau. Tiesiog nerviškai veikia tas jos dūmijimas. Yra kartais kaimynai parūko, bet kai svečių yra. Dėl to tai nepykstu.
Atsakyti
mūsų laiptinėje nerūko tik eidami prisidega. Kentėti galima, bet balkone doh.gif schmoll.gif Jau gražiai kalbėjau su kaimynu, atrodo suprato, bet ... labai nemalonu kai vakare ateini į miegamą kaip į rūkomąjį doh.gif Arba prabundi anksti ryte nuo rūkalų smarvės gun_rifle.gif aggressive.gif
O aš ir savo svečiam neleidžiu rūkyti nei laiptinėje, nei balkone. Jau ,kai nori lekia į lauką. Jei toks noras rūkyti yra, tai bent sveikai palaksto iš trečio aukšto į lauką tongue.gif
Atsakyti